Şimdi Ara

Superonline IP TV 2014 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
7
Favori
31.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mediaplayer özelliğini kullanabilen yok mu arkadaşlar? Kullanma kılavuzunda yazan özelliği güncelleme ile pasif duruma geçirmişler. Ne zaman güncelleneceğini hakkında da bilgi vermiyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben şu an 10 Mbps internet kullanıyorum dün akşam beni de aradılar ilk önce 59 tl lik paketi anlattılar benim tarifemde AKK olmadığını belirttim o zaman hızınızı 50 Mbps AKK yı da 150 GB yapalım dediler düşünmek için süre istedim evimde hali hazırda dsamart kullanıyorum kararsız kaldım ama herhalde tarifemi bozmuyacağım
  • waskomnl kullanıcısına yanıt
    Hocam Teledünyada da favori listesinin sırası değiştirilemiyor. Yani o listeye sırası ile ATV, SHOW ekledi isen, ATV 1. Show 2. kalıyor. Ama sadece favori kanallar arasında gezinme imkanı sağlaabiliyor.

Ayrıca sana tamamiyle katılıyorum. Kullanıcıya özel kanal listesi kadar elzem ve basit bir şeyi düşünmemiş olmaları çok saçma.
    Düşünün bu proje ilk oluşturulma aşamasında iken kesin birilerinin aklına bu gelmiştir
    , Tivibu'da da olmadığına göre IPTV altyapısı ile alakalı bir durum mu söz konusu bilemedim.

Ama kesinlikle gerekli birşey. Hele de tonlarca gereksiz kanal varken.
  • xao kullanıcısına yanıt
    Düşünmekle değil rantla alakalı bir durum. Hiçbir platformda kanal sıralaması degistirilemiyor. Parayı basan kanalını üst sıraya koyduruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ben de dsmart kampanyasından yararlanmış biri olarak sormak istiyorum. Zaman zaman tabletten telefondan çokca tv izliyoruz ama kotayı da hallediyor tabii. Bu şekilde kota sorunu olmuyor mu acaba ?

Öyleyse geçmek için yeterli bir sebep olabilir. Ama tabii şu an fta olarak dahi izlenen hd kanalları toplayıp bir güncelleme yapması gerek öncelikle.
  • KSK_istayfa kullanıcısına yanıt
    d smart için de geçerli mi bilmiyorum ama superonline fiber internette turkcell tv kullanımı (web, cep, tablet) kotadan sayılmıyor. tv plus ev olayına gelirsek iptv için ayrı bant genişliği atanır ve hiçbir şekilde kotaya etkisi yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 4 Kasım 2014; 22:45:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

d smart için de geçerli mi bilmiyorum ama superonline fiber internette turkcell tv kullanımı (web, cep, tablet) kotadan sayılmıyor. tv plus ev olayına gelirsek iptv için ayrı bant genişliği atanır ve hiçbir şekilde kotaya etkisi yoktur.

Sırf bu özellik için bile geçilir o zaman. arada sırada digiplaye veriyoruz 10 lira birde üstüne kotadan yiyoruz. Bakalım bizimde taahhüt bitsin teklifleri değerlendirelim bu şekilde.
  • Turkcell TV'ye avrupa ve lig maçları da zamanla gelecek, isteğe bağlı alınabilecek demişti benim IP TV aldığım bayii?
    Duyan var mı böyle bir şey? Acaba yakın zamanda bu işe girecekler mi?
  • Arkadaşlar HD bir kanal açık ve bilgisayarda internet kullanan başka bir işlem yapmıyorkenhttp://www.hizinitestet.com/ adresi aracılığıyla hızınızı test edebilir misiniz? Böylece televizyonun internet hızını etkileyip etkilemediğini görürüz.
  • superonline fiber 50mb ve tv+ aldım kuruluma geldiler, ev içine ince fiber kablo çektiler(ethernet değil). 1 fiber çevirici ve router yani 2 cihaz geldi, modem sanırım huawei.TV+ kutusu ise ethernet ile bağlı yani kutu için ayrı bir fiber optik çekilmedi, evde henüz bilgisayar olmadığı için kablolu bağlantı deneyemedim.
    tv+ bağlamadan önce hız testi yaptım ipad air ile 12-17mb download(her test farklı sonuç) 5 mb upload çıktı. İpad ile 10mb uydunet hız testlerinde istikrarlı bir şekilde her zaman 9,6mb download 095-97mb ul çıkıyor.
    Tv + kutusu bağlandıkran sonra hız testi yaptım 2-5mb arası download 2mb upload çıktı! TV+ sd kanalları akıcı gösterirken hd kanallar takılmalı ve donarak gösterdi!
    hd bir kanal açıkken ipad ile hız testi yapınca 1mb e kadar düştü download hızı. Kurulumcu arkadaşlar henüz sistemden aktif olmadığını tarifenin yarın aktif olacağını wireless ile 15 mb in üstü hızın imkansız olduğunu söylediler.
    Benim gözlemi ise tv+ açıkken bandwith i yemesi oldu.
    Evde boya olduğu için şu an test edecek imkanım yok, gerçekten söyledikleri gibi 1 gün sonra düzelecek mi ?

• filips F kullanıcısına yanıt
    Iptv'i farklı banttan yayın yapar. Hatta modemin ince ayarlarına girerseniz wan ayarlarından farklı olarak iptv ayarlarını da görürsünüz. Sizde ki sorun büyük bir ihtimal iptv için ayrı bantın aktif edilmemiş olmasıdır. Bunlardan farklı olarak kablosuz olarak 35mbit hız aldığımı bilirim zamanında. Zaten modem teoride 300mbit hızı desteklemekte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2,5 yıllık dsmart + internet kullanıcısıydım bugune kadar bir sorun yaşamamıştım ama iki aydır resmen yaptıklarına dayanamadım bugun iptal ettirdim ve superonline nın 3 lü paketi satın aldım. Fiber kurulum yapıldı ancak Iptv yapılamadı müşteri temsilcisi arkadaşın üyelikli ilgili bir işlemi askıda bırakması nedeniyle. Gelen arkadaşlar hem bilgililer hemde ilgililerdi. Cihazın media player olarak kullanabiliyoruz kanal listesi sürekli güncellenecek daha yeni bir sistem dediler ciddi yatırım yapıldığını 2 yıldır şirketin hazırlandığı belirttiler. Cihazdan internete girilebiliyormu dedim bir çalşma var güncelleme olarak yayınlanacak zaten kumanda da klavye özelliği var akıllı kumanda dedi oda gelirse dizi izlemek ayrı bir zevk olacak. İnternete hiçbir lafım yok defalarca yaptıgım testte paket 25mb olmasına ragmen sürekli 27mb cıkıyor buda suan icin gayet yeterli 1080p film izlemeyi denedim donma yapmyor hızlı şekilde de yüklüyor. Gerçekten de superonline baskaymıs.

• IP TV alınca yaptığım ilk iş hız testi oldu. Kesinlikle mevcut bant genişliğinden yemiyor,yiyor diyene inanmayın. FX HD'ten The Walking Dead izlerken aynı anda laptop'tan 25 mbit hızı sorunsuzca alabildim.

Eğer bant genişliğimi tüketiyor diyen varsa arıza talebi açmasını öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Hiç işe yarar kanal yok

+1

Bir Natgeo bir Discovery iz tv v.s. olmadan turksat uydu kanalına( oda bir kısmına) neden ayda 17.5 bayılalım acaba?
  • Hattınıza mevcut internet hizinizdan daha fazla bir hız tanımlıyorlar bunu modemden boluyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bağlantı fiberoptik olduğu için aslında gigabit seviyesine bile çıkabilir. Tabii hem sizde hem Sol'de bu hızı destekleyecek cihaz yoktur tahmin ediyorum. Demek istediğim şu; bant genişliği zaten çok çok fazla olduğu için turkcell tv'ye atanan bant genişliği, sizin mevcut hızınızı etkilemeyecektir. 100 mbit abonesi bile olsanız bağlantının kapasitesi bundan daha fazla. Zaten turkcell tv de HD yayınlarda bile 5 mbitten fazla bant genişliği kullanmıyordur tahminim.
  • arkadaşlar market diye bir bölüm var buradaki dizileri filmleri izlemek paralı mı? kanal sıralaması falan nasıl yapılıyor? bende kitapçık yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTeeH

Iptv'i farklı banttan yayın yapar. Hatta modemin ince ayarlarına girerseniz wan ayarlarından farklı olarak iptv ayarlarını da görürsünüz. Sizde ki sorun büyük bir ihtimal iptv için ayrı bantın aktif edilmemiş olmasıdır. Bunlardan farklı olarak kablosuz olarak 35mbit hız aldığımı bilirim zamanında. Zaten modem teoride 300mbit hızı desteklemekte.

Bugün yeniden bağladım cihazları;
    sanıyorum düzeldi. Ethernet ile 49mb çıktı speedtest,bırak sd leri hd kanallar bile yağ gibi akıyor, kanal geçiş hızı digiturk ve teledünyanın 2-3 katı hızlı . Yayında normal tv gibi kesinlikle internet streaming gibi değil!
    speedtest ile hız testi yaparken hd kanalları zapping yaptım hiç bir fark olmadı modemin konsolunda ip tv için bir port ayrılmış gözüküyor.
    Sadece 30 dakika test ettim uzun soluklu ne olur bilemeyeceğim.
    kimseye tavsiye etmem almayın bandwith boş kalsın

• quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL21Tr

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

turkcell tv+ ethernet kablosu ile modeme bağlanıyor nasıl oluyorda bağlantı hızını etkilemiyor ben bu olayı anlayamıyorum ?

İnternet ve IPTV farklı VLAN dan iletiliyor. VLAN, aynı kablo üzerinden birbirinden etkilenmeyen network ağları demek.

Bu arada Amilo set top box ile sıkıntı yaşayan var mı?
  • Merhaba,
    Ben de abone olmayı düşünüyorum fakat müşteri hizmetleri bir kaç noktada bana kesin cevap veremedi. abone olan arkadaşlar bilgi verebilir mi?

1- Turkcell plus tv'de filmlerde orjinal dilde dublaj ve altyazı desteği var mı? yani aynı anda hem orjinal dilde dinleyip, hem de orjinal dilde altyazı görmek istiyorum.
    2- show, fox, star ve kanal d'nin HD kanaları var mı
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.