Şimdi Ara

Superonline Gece Kuşuna Aman Yakalanmayin FENA GAGALIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar neredeyse 15 yildir internet kullaniyorum desem yeridir. Ben cok merakk ettim size danisayim dedim' Gece kusu kampanyasinda saat 00:00 ile 06:00 arasi yapilan download lar ucretsiz guya daha dogrusu AKK adil kullanim kosullarini etkilemiyo

ancak 1 aydir superonline ile akraba olduk desem yeridir download miktarim bi soruyorum 100gb bi soruyorum 200gb bi soruyorum 50gb gorunuyomus niye soruyorum cunku online islem farkli onlarda farkli miktarlar nasil oluyosa kiziyorum 50 gb hediye ediyolar ertesi gun bakiyorum oda yok 100 gb joker aliyorum kullanamayorum neymis daha onceki kullandigima mahsup edilmis :) simdi bomba geliyor siki durun

SAAT 11: 59 da download baslatirsam bu 12 den sonra devam ediyormus (yani kotami etkilyormus) internet kullanabilirmisim ama download 12 den sonra baslatacakmisim NE DIYORSUNUZ BU ise

simdi sormazlarmi Superonline Teknik servisine Download sadece dosya indirmekmidir nette gezmek download olmuyormu mesela youtubeden film izlersem 11 59 baslatirsam etkilyecekmi etkilmeyecekmi falan filan yalan dolan :)))

KISACASI GECE KUSUNA YAKALANMAYIN YAKALARSA FENA ..............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gti206 -- 24 Ekim 2013; 14:32:52 >

• Dediklerinizden birşey anlamadım indirme işlemine tam 12 de yapman gerekiyor ayrıca herşey akni etkliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Dediklerinizden birşey anlamadım indirme işlemine tam 12 de yapman gerekiyor ayrıca herşey akni etkliyor.

yukaridaki resimden ne anliyorsunuz oyle sorayim o zaman (superonline ilani)
  • gti206 kullanıcısına yanıt
    Gece 00 dan sabah 6 ya kadar akk yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle böyle bir sorun yaşamadım, gece kuşu tarifesi tek kelimeyle mükemmel.

Superonline ile yaşadığım tek sorun turbo buton satın aldım internet 100mb olması gerekirken 70'i geçmiyordu sikayet ettim aradılar, size bi para iadesi yapalım ya da bi turbo buton daha hediye edelim dediler bende tamam hediye edin dedim. Ertesi gün tekrar aradılar böyle bir şey demedik biz diyo şerefsizler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerminator

kesinlikle böyle bir sorun yaşamadım, gece kuşu tarifesi tek kelimeyle mükemmel.

Superonline ile yaşadığım tek sorun turbo buton satın aldım internet 100mb olması gerekirken 70'i geçmiyordu sikayet ettim aradılar, size bi para iadesi yapalım ya da bi turbo buton daha hediye edelim dediler bende tamam hediye edin dedim. Ertesi gün tekrar aradılar böyle bir şey demedik biz diyo şerefsizler

size ertesi gun yok boyle bisey diyenler banada yukardakileri diyorlar :))))
  • Normal şartlarda dedikleri doğru. Şimdi sistem nasıl ayıklayacak 23:59 da başlamış diye? Diyelim ki 35gb bir şey indirdiniz, indirmeden önce başladığınız saat baz alınır.

Örnek verelim; Dolmuşa 23:59 da bindiniz tek tarifeli ücret verirsiniz ve varacağınız mesafe 30 dakikalıkta olsa ilk bindiğiniz vakit baz alınır. Dolmuşçu çift tarife ücret istese, siz demez misiniz ben 23:59 da bindim diye? Yani ilk verdiğiniz süre baz alınır..
  • @
    quote:

Orijinalden alıntı: Stones

Normal şartlarda dedikleri doğru. Şimdi sistem nasıl ayıklayacak 23:59 da başlamış diye? Diyelim ki 35gb bir şey indirdiniz, indirmeden önce başladığınız saat baz alınır.

Örnek verelim; Dolmuşa 23:59 da bindiniz tek tarifeli ücret verirsiniz ve varacağınız mesafe 30 dakikalıkta olsa ilk bindiğiniz vakit baz alınır. Dolmuşçu çift tarife ücret istese, siz demez misiniz ben 23:59 da bindim diye? Yani ilk verdiğiniz süre baz alınır..

sevgili dostum benimde anlamadigim konu su' internette gezinti yapmak bile downloaddir yani bi siteyi acmakla bir dosya indirmenin hicbir farki yoktur youtubeden bir film izlemeye baslamakla 100 gb dosya indirmeye baslamak aynidir sistem gazete okumanizla download baslatmanizi ayiramaz :) birinde 10 kb ile transfer baslar digerinde 10 mb ile bunu nasil aciklayacaksiniz o zaman 11:59 da modemi kapatip 00:01 acmaktan baska hicbirsekilde ayiramazsiniz nasil olacak sizce

ayrica DH Yoneticisi olmaniz ilgimi cekti. Simdi size bir soru o zaman. Torrentten bir TB bir download dosyasini 05:59da baslatirsam araliksiz 3-4 gun indirirse, sizce buna ucret odemem gerekir mi gerekmez mi ? yada AKK ya takilirmi (Hatta isin dahada suyunu cikartip habire dosya ekleyebilirsiniz torrnete)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gti206 -- 26 Ekim 2013; 9:49:09 >

• adam dogru soyluyor.23:59 da basladi diye gece tarifesine girmiyorsa superonline nin sistemi bozuk demektir.
  • Kendi routerınızı mı kullanıyosunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gti206

@
    quote:

Orijinalden alıntı: Stones

Normal şartlarda dedikleri doğru. Şimdi sistem nasıl ayıklayacak 23:59 da başlamış diye? Diyelim ki 35gb bir şey indirdiniz, indirmeden önce başladığınız saat baz alınır.

sevgili dostum benimde anlamadigim konu su' internette gezinti yapmak bile downloaddir yani bi siteyi acmakla bir dosya indirmenin hicbir farki yoktur youtubeden bir film izlemeye baslamakla 100 gb dosya indirmeye baslamak aynidir sistem gazete okumanizla download baslatmanizi ayiramaz :) birinde 10 kb ile transfer baslar digerinde 10 mb ile bunu nasil aciklayacaksiniz o zaman 11:59 da modemi kapatip 00:01 acmaktan baska hicbirsekilde ayiramazsiniz nasil olacak sizce

ayrica DH Yoneticisi olmaniz ilgimi cekti. Simdi size bir soru o zaman. Torrentten bir TB bir download dosyasini 05:59da baslatirsam araliksiz 3-4 gun indirirse, sizce buna ucret odemem gerekir mi gerekmez mi ? yada AKK ya takilirmi (Hatta isin dahada suyunu cikartip habire dosya ekleyebilirsiniz torrnete)

Tamamen katlıyorum inernette gezinmek bir yana modeminizi açtığınız anda bile ip alabilmek için çok az bir miktarda veri akışı sağlanır bu download anlamına geliyor ki dediğiniz gibi internette sürf yapmak da dosya indirmek anlamına gelir her gezdiğiniz site browserinizin cokies'lerine aktarılıp yani bilgisayarınza yüklenip karşınıza çıkar ama bir Donanımhaber Yöneticisinin bunları bilmemesi her ne kadar ilginç olsada 13 yıldır iş hayatında olduğumdan işlerin akraba ve tanadıklar üzerine kurulu olduğunu bildiğimdne bir şey demeye gerek yok (geçici banımız yakında ^^ )

Ayrıca Superonline a geçmeyi düşünen biri olarak bunu öğrenmem iyi oldu bizleride diğerleri gibi bilinçsiz tüketiciler sanıyorlar ama arayıp empati yaptığımda ise düzgün konuşamıyorlar.

• Kampanyanin Adi Angry Bird GECE GAGALAMASI olabilir :)

• Ben tamamen şahsi fikrimi paylaştım. Bunu yöneticilik ile bağdaştırmayınız. Kulak burun boğaz doktoru kalbe bakabilir mi? Yine mantık çerçevesinde sizin dediğiniz 5:59'da başlasanız yine bitimine kadar o saati baz alması lazım.

Acaba dediğiniz 5:59 vaktinde, 1gb bir şey indirip kotaya bakma imkanınız olabilir mi? Tabi son kota durumunu not ederek. Ama extra satın aldığınız paketin içeriğini, "Daha öncekilerden düştük" demeleri hoş bir olay değil tabi..
  • Kota kontrol sistemleri karışık .
    Gece 23:59 da router dan bağlantınızı keseseniz sorun kalmaz :)
    Eğer kendi cihazınızı kullanıyorsanız muhtemelen bağlantınızı kestiremedikleri için işler sapıtıyor.
  • arkadaslar saat kacta ne baslatirsaniz baslatin miktari goruyorlar ama islerine gelmiyor benim 100 gb kotam var 106 gb download yapmisim 06:00-24:00 arasi 110 gb gece yapmisim her ikiside gorunuyor online islemde ancak gece yaptiklarim 24:00 dan once baslatmisim guya yani islerine gelmiyor yoksa teknik sikinti degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EVET ARKADASLAR Superonline yanlisindan dondu az once aradilar yasanan aksiliklerden dolayi ozur dilediler HICBIR SEKILDE 00:00 06:00 SAATLERI ARSINDA GECE KUSU KAPMPANYASINA DAHIL KULLANICALIRININ internet kullanimi download vs AKK etkilenmesi yasamayacagini teyit edip ozur dilediler 100gb hediye kota verdiler ve yanlis bilgi veren vatandas hakkinda islem baslatacaklarini belittiler.

TESEKKURLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: gti206

EVET ARKADASLAR Superonline yanlisindan dondu az once aradilar yasanan aksiliklerden dolayi ozur dilediler HICBIR SEKILDE 00:00 06:00 SAATLERI ARSINDA GECE KUSU KAPMPANYASINA DAHIL KULLANICALIRININ internet kullanimi download vs AKK etkilenmesi yasamayacagini teyit edip ozur dilediler 100gb hediye kota verdiler ve yanlis bilgi veren vatandas hakkinda islem baslatacaklarini belittiler.

TESEKKURLER

o halde bunuda referans olarak alabiliriz teşekkürler
  • bende referans olarak bilgi vermek icin son durumu belirteyim dedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.