Şimdi Ara

Süperonline Fiber İnternet Ankara Genel Konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
815
Cevap
5
Favori
78.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda bugün bizde fiber internete geçtik.

Konum Hukuçular sitesi - Batıkent - Metro istasyonunu hemen yanı.

Kurulum çok iyi. Dün geldiler akşam bağlatmak istermisiin diye. Bugün bağladılar. Performans ve hız çok iyi. Maşallah diyim :)

Darısı diğer bölgelere, Batıkentte çok büyük ölçekte yapılandı gibi gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DETENATOR

Sonunda bugün bizde fiber internete geçtik.

Kurulum çok iyi. Dün geldiler akşam bağlatmak istermisiin diye. Bugün bağladılar. Performans ve hız çok iyi. Maşallah diyim :)

ohooo sizin oraya daha dün bağlandıysa bizim buraya kadar sitelere çeke çeke gelene kadar 1 ay geçer heralde ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DungeonKeeper

quote:

Orijinalden alıntı: DETENATOR

Sonunda bugün bizde fiber internete geçtik.

ohooo sizin oraya daha dün bağlandıysa bizim buraya kadar sitelere çeke çeke gelene kadar 1 ay geçer heralde ..

Apartmana bağlanalı 1 aya yakın olmuş. Pazarlamacılar daha yeni haber vermişler :) Yoksa çoğu blgede var. Ama 1 aya kadar dediğiniz gibi çok daha artar. Hangi ara kazıp apartmana router kurdular inanın şaşırdım ya.

• Eryaman 6.Etapta durum ne acaba bilen varmı? bağlantı falan varmı?
  • keçiörene ne zaman gelırkı
  • Bilgilendirme ; (Umarım bikaç cevapsız sorunuza yardımcı olur.)
    Öncelikle SuperOnline fiber internette hedef 2011 yılında tüm Ankara. Şu an öncelik verilen bölgeler sitelerin yoğun olduğu Çankaya , Yenimahalle , Keçiören , Batıkent , Eryaman , Çayyolu , Ümitköy , Yaşamkent , Bilkent. Diğer semtlerdede talep doğrultusunda çalışmalar yapılacak.
    SuperOnline fiber internet ne bina altyapısına nede bina içinden evinize kadar gelecek olan tesisata ücret almamakta.
    Fiber internette çalışacak modemide ücretsiz olarak vermekte.
    Hız testleri mükemmel. 100mt. Cat6 iç tesisat kablosu ile bile en düşük bağlantı hızı olan 10 MBit'te en düşük 8-9 bazen 11-15 arası değer bile görülebiliyor. Bu hız Telekomda aynı mevkide 8 Mbit dene yerde en fazla 2 Mbit geliyor.
    Telekom'a internet aboneliği sırasında eğer bi taahhüt verdi iseniz SuperOnline bunuda belli bir rakama kadar sonraki dönem faturalarınızdan mahsup ediyor.
    Yani herhangi bir internet sağlayıcısından kat be kat üstün.Fiber'e geçmemek için hiçbir nedeniniz olmamalı. (Bölgenizde hizmet verilmeye başlandığında tabiki.)
    Bulunduğunuz bina-site'de bu hizmet verilmeye başlandığında zaten kapı önüne konulan bir standda size gerekli bilgiler verilip isterseniz sözleşmeniz yapılıp ertesi gün kurulum yapılabiliyor.
    Fiyatlar hakkında bilgiyihttp://www.superonline.net adresinden bulabilirsiniz.
    Eğer bağlantı yaptırmayı düşündüğünüz mevki Çayyolu , Ümitköy bölgesi ise 236 18 06'nolu telefondanda detaylı bilgi alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsat -- 29 Kasım 2009; 23:48:24 >

• hiçbir nedeniniz olmamalı bu ne demek şimdi ya?

elektrik gitti ne yok
    telefonun aranmaz
    müşteri hizmetlerinden kimse memnun değil
    statik ip

daha neden istiyor musun??
    git bi çay koy ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi risendark -- 30 Kasım 2009; 11:42:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerumFizyolojik

hiçbir nedeniniz olmamalı bu ne demek şimdi ya?

elektrik gitti ne yok
    telefonun aranmaz
    müşteri hizmetlerinden kimse memnun değil
    statik ip

daha neden istiyor musun??
    git bi çay koy ya

Hiçbir nedeniniz olmamalı demek = Türk Telekom'a mecbur değilsiniz demek , tek taraflı değil TTnet ve diğerleri hakkında yazılanlarıda bi okuyun demek , karşılaştırma yaparken diğer saydığım noktalarıda atlamayın demek ve en önemlisi bu sadece bi tavsiye ve bilgilendirme yazısı demek.
    Elektrik kesildiğinde benim gibi binlerce masa üstü PC'si kullanıcıları zaten internete giremiyorlar. Ha Notebook'la ben hep online kalacam diyorsanız haklısınız. Ama elektrik kesintisi SuperOnline'ın elinde olan bişey değil.Elektrik kurumunun ayıbı.En azından bunda download yaparken ikide bir birden net kesilmiyor diğerleri gibi.
    Başvuru yaptığınız günün ertesi hatta bazen aynı gün kesin aranırsınız bundan %100 emin olabilirsiniz. Çünkü bu adamlar bu işten para kazandıkları için telefonla aramak durumundalar.
    Müşteri hizmetlerinden memnun kalıp kalmamakda bence göreceli ben gayet memnunum.

Bu arada çay hazır. Bir uğrarsan sanada bi bardak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsat -- 30 Kasım 2009; 22:41:24 >

• al birini vur ötekine ya ne memleketmiş parayla adam gibi internet bile yok.
  • galiba sonunda bizim sitede anlaştı ama 1 ay sürer dedi adamlar digiturk posterleri görünce hemen aradım:D
  • İstanbul Bayrampaşa'ya da gelse çok iyi olur valla
  • yaw batıkent metrosundan aşşagı gerlırken saygınlar ın yanında pazarkent sitesi var, bende pazarkentteyım altyapı sıte dısına yapıldı ama siteye bişey girmedi,

işlemler nelerdır? gerci taahhutum var 4 ay daha, bizim sitede 100 ev var sanırım dublex, kac kısı ısterse kabul edılır?

ve bızım evler dublex oldugundan eve gırıcek kablo icin sanırım sagı solu kırmamız gerekecek? dublex olanlara nasıl bagladılar?

yani aslında düşüncem şu yonde şimdi basvurayım nasılsa bunlar 3-4 aya baglar :D benmde taahhut biter denk getirirm die dusundum?

bu bagladıkları port vs aletler site icin olanlar pahalı birseymıdır? yoksa kolayca bagalanacak bırseymıdır? bizim sitede yaşlı cok oldugundan isteyen az olacaktır:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

yaw batıkent metrosundan aşşagı gerlırken saygınlar ın yanında pazarkent sitesi var, bende pazarkentteyım altyapı sıte dısına yapıldı ama siteye bişey girmedi,

işlemler nelerdır? gerci taahhutum var 4 ay daha, bizim sitede 100 ev var sanırım dublex, kac kısı ısterse kabul edılır?

ve bızım evler dublex oldugundan eve gırıcek kablo icin sanırım sagı solu kırmamız gerekecek? dublex olanlara nasıl bagladılar?

yani aslında düşüncem şu yonde şimdi basvurayım nasılsa bunlar 3-4 aya baglar :D benmde taahhut biter denk getirirm die dusundum?

bu bagladıkları port vs aletler site icin olanlar pahalı birseymıdır? yoksa kolayca bagalanacak bırseymıdır? bizim sitede yaşlı cok oldugundan isteyen az olacaktır:D

anladığım kadarı apartman değil sadece apartmanlara yapıyorlar bildiğim yani şuan imkansız ilerki yıllarda ne olur bilemem orası ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: romulus70

galiba sonunda bizim sitede anlaştı ama 1 ay sürer dedi adamlar digiturk posterleri görünce hemen aradım:D

Ciddi misin süper bir haber :)
  • Arkadaşlar 2 senedir yurtdışındayım ve memlekete dönüyorum sonunda. Acaba bu fiberoptikler çankaya sancak mahallesine geldi mi? bir sürü site var sancakta, yalnız ben sitede oturmuyorum.

ayrıca hakikaten yazıldığı kadar hızlı ve performanslı mı? altyapısı tamamen kendine mi ait ve kaldırıyor mu?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pred4toR

Arkadaşlar 2 senedir yurtdışındayım ve memlekete dönüyorum sonunda. Acaba bu fiberoptikler çankaya sancak mahallesine geldi mi? bir sürü site var sancakta, yalnız ben sitede oturmuyorum.

ayrıca hakikaten yazıldığı kadar hızlı ve performanslı mı? altyapısı tamamen kendine mi ait ve kaldırıyor mu?

teşekkürler

oturduğun bina kaç katlı daireli yakınında fiber hat var mı bunların hepsi önemli 30-40 daireli değil ise çekmezler hat varsa bile yada para isterler

banner sizin bina girişe ankara bayinin afişi asmamışlar mı yarın bak istersen 1 bayinin teli aradım ewt döşiycez dediler afiştei cebide aradım ama ulaşamadım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pred4toR

Arkadaşlar 2 senedir yurtdışındayım ve memlekete dönüyorum sonunda. Acaba bu fiberoptikler çankaya sancak mahallesine geldi mi? bir sürü site var sancakta, yalnız ben sitede oturmuyorum.

teşekkürler

oturduğun bina kaç katlı daireli yakınında fiber hat var mı bunların hepsi önemli 30-40 daireli değil ise çekmezler hat varsa bile yada para isterler

banner sizin bina girişe ankara bayinin afişi asmamışlar mı yarın bak istersen 1 bayinin teli aradım ewt döşiycez dediler afiştei cebide aradım ama ulaşamadım

vallahi 30 aralıkta dönüyorum. aileme sorarım baksınlar. 10 daire var, klasik bina. 500 metre 1 km çevremiz hep site dolu (1-2 km zirve kente). E-posta attım şimdi. İnşallah temiz bi cevap alabilirim.

• ben önceden (1-2 hafta önce)mail atmıştım siteler ve toplu konutlar için demişlerdi 10 daireli binaya çekmeleri şuan için imkansız diyebilirim uydunet varsa binanda onu kullan adamların sizin binaya kurdukları altyapıyı 10 daire karşılamaz. 2010 yılında uydunet 100mb hızı getirecek tabi fiyatı uçuk olacak orası ayrı
  • quote:

ben önceden (1-2 hafta önce)mail atmıştım siteler ve toplu konutlar için demişlerdi 10 daireli binaya çekmeleri şuan için imkansız diyebilirim uydunet varsa binanda onu kullan adamların sizin binaya kurdukları altyapıyı 10 daire karşılamaz. 2010 yılında uydunet 100mb hızı getirecek tabi fiyatı uçuk olacak orası ayrı

hemen hemen 9-10 senedir kablonet(uydunet) üyesiyim zaten ve evde hala 512 sınırsız kullanılmakta. Ama ben yurtdışına gittiğimde bi indirim olmuştu, 1-2 gün önce baktığımda hala aynı fiyat. hiç değişen birşey yok. Yüksek hız sınırsız istiyorum, onlarda çok pahalı.
  • heheh :D bizim karşımzıdaki siteye döşemeye başladılar 1 hafta sonra bizim siteye gelcekler :D
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.