Şimdi Ara

Superonline fiber en iyi modem hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fiber bağlatıcam varmı özellikle şu modem daha iyi dediğiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROUGE44 -- 12 Mayıs 2015; 0:21:25 >

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Verdikleri Huawei HG253S modem gayet iyi, 2 aydır kullanıyorum bi problem yaşamadım
  • Fenool kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • online oyun oynayacaksanız huawai marka model tavsiye etmem, bu marka modemlerin gerek fiber olsun gerek adsl modemleri olsun bağlantı sorunları yaşarsınız, nadirdir sorun çıkarmayan modelleri. @fenool arkadaşın modemi belki sorunsuzdur, başta söylediğim gibi sorunsuz çıkması nadir

örnek verecek olursam oyundasınız diyelim, bi taraftanda torent ile indirme yapıyorsunuz, özellikle bu şekil durumlarda bağlantı anlık olarak kesiliyor oyunda iken anlıyabiliyorsunuz. fiber olması şart değil adsl modemlerinde de aynı problem mevcut. google da ararsanız huawei modem bağlantı sorunu diye karşınıza bir sürü konu çıkar, hg253 kullanmadan önce belki sadece adsl modellerinde bu sorun vardır diyordum ama bu modelde de aynı sorunları yaşamıştım.

anlık kesintiler yane oyunda farkedilebilecek 1 sn den kısa anlık kesilmeler sizin için önemli değilse sorun yok

bazılarında sadece kablosuz ağda bu şekil sorun oluyor bazılarında hem kablolu hem kablosuzda

• quote:

Orijinalden alıntı: Blue Sun

online oyun oynayacaksanız huawai marka model tavsiye etmem, bu marka modemlerin gerek fiber olsun gerek adsl modemleri olsun bağlantı sorunları yaşarsınız, nadirdir sorun çıkarmayan modelleri. @fenool arkadaşın modemi belki sorunsuzdur, başta söylediğim gibi sorunsuz çıkması nadir

örnek verecek olursam oyundasınız diyelim, bi taraftanda torent ile indirme yapıyorsunuz, özellikle bu şekil durumlarda bağlantı anlık olarak kesiliyor oyunda iken anlıyabiliyorsunuz. fiber olması şart değil adsl modemlerinde de aynı problem mevcut. google da ararsanız huawei modem bağlantı sorunu diye karşınıza bir sürü konu çıkar, hg253 kullanmadan önce belki sadece adsl modellerinde bu sorun vardır diyordum ama bu modelde de aynı sorunları yaşamıştım.

anlık kesintiler yane oyunda farkedilebilecek 1 sn den kısa anlık kesilmeler sizin için önemli değilse sorun yok

bazılarında sadece kablosuz ağda bu şekil sorun oluyor bazılarında hem kablolu hem kablosuzda

Yanlız şöyle birşey var 500 megabit de olsa torrent indirilirken fps oyun oynanmaz.Dünya nın her yerinde o teklemeyi yaşarsınız.O yüzden bu söylediğinizi ölçü alamıyıcam bunun modem kaynaklandığını düşünmüyorum siz bile bile lades yapıyosunuz resmen.Zaten torrent dediğiniz 100 lerce hatta 1000 lerce kullanıcıdan çekilen dosyalar birde üzerine online oyun , internetin tıkanıp teklemeleri gayet normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROUGE44 -- 12 Mayıs 2015; 0:22:17 >

• sadece torent için geçerli değil, asus n66u huawei airties tp link bunlar gibi birçok modem kullandım, tek sorunu huawei de yaşadım birşey indirirken, sadece torent değil, diğerlerinde torent le indirirken bile kesilme olmadı, sadece bu markada yaşadım tüm sorunları, online video izlerken mesela bunda da çok sorun yaşadım bu modemle, video bir yere kadar doluyor sonra duruyor sadece bu modemde diğer modellerde olmuyor.belki ben şansızdım bana denk geldi hep sorunlu modeli, ben yaşadığım tecrubelerimi paylaştım sadece, seçim sizin keyif sizin.
  • Hmm ozaman ilk 1 2 ay tahüt vermeden kullanıcam bakıcam çünkü arkadaşımdan biliyorum gelin bu modemi değiştirin diyince değiştirmiyorlar.O yüzden 1 2 ay kontrat yapmadan pahalıda olsa kullanıcam.Teşekkürler bilgi paylaşımı için
  • taahhüt yapmazsanız aktivasyon ücreti ve bağlantı ücreti alırlar ama, 100 lira bağlantı ücreti 29 lirada aktivasyon ücreti var sanırım.bunun dışında sanırım bi tılgın ve inbox modelleri mevcut ama bu iki modemi ben kullanmadım,zaten modemler stoklarla kısıtlı diyorlar,burda da saçmalık var zaten modemi onlar sağlıyor, başka modem kullanmalarına izin vermiyor kullanıcılara şifresini vermiyorlar, bide stoklarla kısıtlı ne demek değil mi? tılgının kablosuz çekim alanı az diye şikayetler görmüştüm.bir ara kampanyaları vardı ilk 3 ay taahhütsüz gibi birşeyleri vardı, deneyin derim belki modem konusunda şanslı çıkarsınız. umarım benim yaşadığım sorunları yaşamaz fiber hızın keyfini çıkarırsınız.
  • Bütün modemlerine baktım listelerinden tılgın ı geçin zaten.Açıkcası üst sınıf bir modelleri yok.Keşke olsaydı parası neyse verirdim valla.Ben yıllardır evimde cisco linksys üst sınıf modem kullanıyorum gayette memnunum süper dayanıklı alet.Kullanıcı adı ve şifre vermemelerine hak vermiyor değilim aslında verseler bu sefer uzaktan hiç müdehale edemiyicekler hakkızda değiller açıkcası.Arıza anında bir müdahale yapamıyıcaklar illa eve servis istiyicez bu sefer.Ben 3 senedir uğraşıyorum otorduğum yere fiber bağlatmak için yönetim binayı delicekler falan diye 3 senedir karşı çıkıyor bende sonunda yönetici oldum yaptırıyorum şimdi 16 katlı 64 daireli bir apartman.Buğün yarın bitmiş olucak çalışma bakalım ttnetten kurtulucağım için çok mutluyum açıkcası
  • evinize çekerlerken hat yanlarında olun duvarı delerken patlatmasın duvarı düzgünce delsin :) kaşla göz arasında duvarı delerken içerden patlattılardı bizim duvarı

bu linkte burada dursun, farklı modem takmayı deneyebilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_99599747/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper81 -- 12 Mayıs 2015; 2:16:34 >
  • Superonlinde Fiber'de lag sorunu yaygın, modemin falan çok da etkileyeceğini düşünmüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.