Şimdi Ara

SÜPERONLİNE FİBER DE TAAHHÜT BİTEN ÜYELER (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.277
Cevap
254
Favori
678.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Taahhüt bitimine 2 ayım kaldı, şimdiden bakıyorum tarifelere. Geçen ay baktığımda hepsi vardı ama bugün bakıyorum 24mbp üzeri tarife yok! 50mbp lik paketler nereye gitti yahu? Ben mi göremiyorum? Ne Turkcell ne Superonline sayfalarından 24mbps üzeri hiçbir tarife göremedim. Ayrıca, son çıkan BTK yönetmeliğine göre 24mbp lik tarifelerde AKK sonrası hız 16mbp ye inmeyecek miydi? Dört Dörtlük paketler Turbo 5gb tarifesine bakıyorum, şartlarda "AKK sonrası 24 Mbps limitsiz pakette 8 Mbps hızında internet kullanmaya devam edersiniz" yazıyor. Turkcell ne yapmaya çalışıyor?
    24 Mbps 8 megabite düşüyor, 25'ler ise 16 ya düşüyor.

Bu yeni düzenleme yayınlandığı gün Superonline çakallık yapıp 25 lik tüm paketleri 24'e düşürdü ve 50, 100'lük paketleri de kaldırdı. Bu yaptıkları kabul edilebilecek bir şey değil...

• GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Çakallık ötesi bir durum bu. 4 yıldır Superonline'lıyım, genel olarak da memnunum, memnundum şu durumu öğrenene kadar. 1gbps hızında internet sunmaya başladık diyen bir firmanın bu yaptığına çakallık demek büyük kibarlık olur. Hem hızları düşür, hem tarifeleri sınırla hem de fiyatları yükselt, oh ne ala memleket. İlk defa alternatif arayacağım sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icoud

Merhabalar,
    Benim de bu ay içerisinde Süperonline (SoL) dört dörtlük taahhüdüm - ki 50 mbps limitsiz 75GB AKK'lı kullanıyorum- bitiyor. Bugüne kadar en az 10 defa görüştüğüm halde Müşteri Hizmetleri (MH)'nden uygun bir teklif alamadım. Alternatif servis sağlayıcı arayışında iken;

(Şimdi iyi dinleyin lütfen)

Mobil "Hesabım" uygulamasından SoL kalan kullanım detaylarının altında "üst pakete geç" seçeneği çıkıyor.
    Buradan "50 mbps Limitsiz 125 AKK'lı" paketi Aylık 49 TL'ye 12 ay taahhütlü bir şekilde aldım!
    bu işlem sırasında da "bilgilendirme ve sözleşme metnini okudum ve onaylıyorum" seçeneklerini de onaylayarak bu işlemi yaptım. Çünkü orada da 49TL/ay 12 aylık paket olduğu yazıyordu.

Teyit için MH'yi arıyorum, böyle bir paket yok diyorlar.

Kalan kullanım detaylarına baktığımda sistem 50 mbps limitsiz ve 125 GB AKK üzerinden kalan GB gösteriyor,
    Web'den online işlemlerden güncel fatura bilgime bakıyorum 50mbps limitsiz 125 AKK'lı paket 59 TL'ye ücretlendirilmiş görünüyor.

Son aramamda böyle bir paket yok diyen MH yetkilisine o zaman güncel faturada yazan ne dedim, o da dumur oldu....
    Dün öğlen kayıt açtılar, çözüm merkezinden aramalarını bekliyorum.

İnşallah bu paketi bu fiyata kaparım :)

Gelişmelerden sizleri de haberdar etmeye çalışacağım.
    Hocam 49 TL.ye nasıl aldınız anlamadım bende 9 yıllık SOL'lıyım.Herkese ayrı fiyat mı veriyor bunlar.Ben 3'lü fırsat kampanyasındayım( 75GB.AKK 25 MBPS HIZ +TURKCELL TV EV PAKETİ+ 100DK HER YÖNE EV TELEFONU /24 aylık -ilk 3 ay ücretsizdi sonra 69,90TL ödüyorum).Bu ayın 14 ünde bitiyor.Geçebileceğim seçenekler olarak:
    https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/isik-hizinda-2-kat-fiber-internet-kampanyasi veya
    https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/isik-hizinda-3-ay-ucretsiz-fiber-internet-kampanyasi
    mobil hattımı TTNET Prime geçirdim tivibu 1 TL'ye geldi.2 gün oldu memnunum Turkcell TV ile hemen hemen aynı.
    Geriye sadece ev internetim ve ev telefonum kaldı.Onuda TURKNET'e geçeyim dedim ama şikayetleri okuyunca korktum.SOL de öpme, gömme durumuna geçmiş.Ne yapacağım bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marjinal01

Çakallık ötesi bir durum bu. 4 yıldır Superonline'lıyım, genel olarak da memnunum, memnundum şu durumu öğrenene kadar. 1gbps hızında internet sunmaya başladık diyen bir firmanın bu yaptığına çakallık demek büyük kibarlık olur. Hem hızları düşür, hem tarifeleri sınırla hem de fiyatları yükselt, oh ne ala memleket. İlk defa alternatif arayacağım sanırım.

Superonline'da alınabilecek tek bu paket kaldı:

https://www.superonline.net/kampanyalar/cihaz-kampanyalari/konusturan-fiber-internet-kampanyasi

25 mbit 50 gb akn, akn sonrası 16 mbps'e düşüyor. Diğer bütün paketler 24 mbps ya da kotalı. Verilen kota bitince internet kesiliyor.

En iyi alternatif vodafone. Superonline altyapısını kullanarak hizmet verebiliyor:

http://www.vodafone.com.tr/Net/evde-internet.php#fiber?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

50 mbit 50 gb ilk 12 ay 55, sonraki 12 ay 65, aylık ortalama 60 liraya geliyor, akn sonrası 16 mbit. 50 mbit 100 gb 65 liraya geliyor. 100 mbit 100 gb 75 liraya geliyor, akn sonrası 24 mbit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 10 Nisan 2018; 0:27:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Alınabileceğini söylediğiniz tek kampanya olan 25 Mbitlik bu tarife 1 mayısta kaldırılacak. Düşünenler acele etsin.

https://www.superonline.net/kampanyalar/cihaz-kampanyalari/konusturan-fiber-internet-kampanyasi?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• DIGIL D kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam,
    Bu fiyatı Müşteri Hizmetleri vermedi hatta onlar "böyle bir paket yok ki" modunda.
    Turkcell'in android telefonumda kurulu olan "Hesabım" uygulamasında süperonline fiber internet "Kalan kullanımlarım" bölümünde "üst pakete geç" linki üzerinden sunuldu bu fiyat.
    Faturaya yansıttılar, ekranda gösteriyorlar ama 49TL/ay 12 ay boyunca 50 mbps limitsiz 125 AKK sunduklarına halen ikna edebilmiş değilim adamları çözüm merkezinden cevap bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinquanta

Alınabileceğini söylediğiniz tek kampanya olan 25 Mbitlik bu tarife 1 mayısta kaldırılacak. Düşünenler acele etsin.

https://www.superonline.net/kampanyalar/cihaz-kampanyalari/konusturan-fiber-internet-kampanyasi?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

O tarih sürekli erteleniyor. Geçen ay 1 nisan yazıyordu. Şimdi 1 mayıs yazıyor. Tabi ne zamana kadar ertelemeye devam ederler bilinmez.

• Apple tv kampanyası alan varmı ? alıp satsak ne kadara satabilirim ?
  • Tvplus zaruriyetiniz yoksa vodafone fibermax ile tarife karşılaştırmadan yenileme yapmayın arkadaşlar.
    Fibermax şu anda harika paketler sunuyor.
    Her alternatifi değerlendirmek gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecem1903 -- 11 Nisan 2018; 20:12:31 >
  • Fiber 3lü kullanan kişilere ne teklif ediyorlar şuan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 24mbit 75gb akn tvplus aile 74 gibi bisey dedi kabul etmedik vodafone fibere gecicem 50mbit 100gb akn ilk sene 59 sonra 69 olucak.bu kafayla cok adam kaybederler...yazdiklarimi okuyorsaniz abone no 55148814 23 nisanda abbas yolcu...

• mehmet 1905 M kullanıcısına yanıt
    Kablodan caydim en iyisi gene vodafone fiberde.50mbit 100gb akn kotali hiz 16mbite dusuyor ilk sene 59 sonraki sene 69tl

• cem16 kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim binada sol fiber var aradığım vodafone bayi , başvuru hattı kalmadı bizim binada fiber çıkmıyor en son forumdan turqoo arkadaş Vodafone nun sizin binada sol ile anlaşması yoktur dedi. Resmen müşteri olmak için uğraştım olamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 1905

Hocam bizim binada sol fiber var aradığım vodafone bayi , başvuru hattı kalmadı bizim binada fiber çıkmıyor en son forumdan turqoo arkadaş Vodafone nun sizin binada sol ile anlaşması yoktur dedi. Resmen müşteri olmak için uğraştım olamadım

Hocam bina adına superonline'ın sitesinden baktınız mı? Orda birebir ne geçiyorsa, aynısını yazınca çıkıyor sistemlerinde. Şimdiye kadar forumda binasında sol fiber olupta sistemde fiber çıkmayan olmadı. Çıkmayanlarda Superonline bina adını yanlış ya da farklı kaydetmiş, karşıdaki kişi yanlış girmiş, ondan kaynaklanan sıkıntılar oldu.

D-smart da vodafone ile aynı sorgulama sistemini kullanıyor. Burda fiber altyapı sorgulama kısmında binanızı görebiliyor musunuz?

https://www.dsmart.com.tr/internet-paketleri/sinirsiz-fiber-internet

Ben superonline'ın sitesinde nasıl kaydedilmişse, aynı şekilde yazdığımda görebiliyorum, sistem de binayı bulunca fiber olduğunu söylüyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 12 Nisan 2018; 20:09:12 >

Hocam apartmanı seçiyorum "Seçmiş olduğunuz adreste sizin için sunabileceğimiz internet altyapı seçenekleri için sizi arayalım." Diye pencere açılıyor siz ekran görüntüsü atabilir misiniz?

• quote:

Hocam apartmanı seçiyorum "Seçmiş olduğunuz adreste sizin için sunabileceğimiz internet altyapı seçenekleri için sizi arayalım." Diye pencere açılıyor siz ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Bina adını yazdıktan sonra sonuç bulunamadı diyorsa o hatayı veriyor bende. Bina adı doğru olursa (Binayı girdikten sonra direkt gözüküyor zaten) bu şekilde çıkıyor:
    SÜPERONLİNE FİBER DE TAAHHÜT BİTEN ÜYELER

Hocam bizim apartmanı sorguluyorum böyle çıkıyor.

Orada da fiber olan hemen arkamızdaki girişteki aynı apartmanı sorguluyorum "adresinizde adsl mevcut" diyor.

Böyle saçma bir sistemleri var daha abone olamıyoruz olsak ne olacak Allah korusun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet 1905 -- 12 Nisan 2018; 22:29:2 >
  • quote:

Hocam bizim apartmanı sorguluyorum böyle çıkıyor.

Orada da fiber olan hemen arkamızdaki girişteki aynı apartmanı sorguluyorum "adresinizde adsl mevcut" diyor.

Böyle saçma bir sistemleri var daha abone olamıyoruz olsak ne olacak Allah korusun

Anladım hocam. Superonline fiber nerede ile vodafone - d-smart sorgulamaları birebir aynı değil gibi. Şimdiye kadar aynı sonuç vermişti ancak rasgele bir kaç bina denedim. Örneğin superonline'da x sitesi b blok yazıyorsa, d-smart'ta x sitesi şeklinde aratmak gerekebiliyor, detaylar kısmında b blok çıkıyor. Her zaman x sitesi b blok şeklinde aratınca çıkmıyor. Hele bir adreste y sitesi a, b, c blok şeklinde 3 ayrı bina var superonline'da. D-smart'ta bunu y sitesi olarak girmişler, detay kısmını boş bırakmışlar, 3 tane y sitesi gözüküyor, hangisi hangi blok çık işin içinden çıkabilirsen.

En iyi çözüm location id'yi almak. Superonline'da her binanın bir location id'si vardır. Bu id'yi vodafone'a söylersen, bina adı vs vermene gerek kalmaz, direkt location id üzerinden fiberi bulurlar. Bu id'yi almak için superonline'ı arayıp benim binam şu, location id'si nedir diye sormak lazım. (O ile başlar 6-7 haneli bir numaradır, O1234567 şeklinde.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 12 Nisan 2018; 22:57:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: icoud

Merhabalar,
    Benim de bu ay içerisinde Süperonline (SoL) dört dörtlük taahhüdüm - ki 50 mbps limitsiz 75GB AKK'lı kullanıyorum- bitiyor. Bugüne kadar en az 10 defa görüştüğüm halde Müşteri Hizmetleri (MH)'nden uygun bir teklif alamadım. Alternatif servis sağlayıcı arayışında iken;

(Şimdi iyi dinleyin lütfen)

Mobil "Hesabım" uygulamasından SoL kalan kullanım detaylarının altında "üst pakete geç" seçeneği çıkıyor.
    Buradan "50 mbps Limitsiz 125 AKK'lı" paketi Aylık 49 TL'ye 12 ay taahhütlü bir şekilde aldım!
    bu işlem sırasında da "bilgilendirme ve sözleşme metnini okudum ve onaylıyorum" seçeneklerini de onaylayarak bu işlemi yaptım. Çünkü orada da 49TL/ay 12 aylık paket olduğu yazıyordu.

Teyit için MH'yi arıyorum, böyle bir paket yok diyorlar.

Kalan kullanım detaylarına baktığımda sistem 50 mbps limitsiz ve 125 GB AKK üzerinden kalan GB gösteriyor,
    Web'den online işlemlerden güncel fatura bilgime bakıyorum 50mbps limitsiz 125 AKK'lı paket 59 TL'ye ücretlendirilmiş görünüyor.

Son aramamda böyle bir paket yok diyen MH yetkilisine o zaman güncel faturada yazan ne dedim, o da dumur oldu....
    Dün öğlen kayıt açtılar, çözüm merkezinden aramalarını bekliyorum.

İnşallah bu paketi bu fiyata kaparım :)

Gelişmelerden sizleri de haberdar etmeye çalışacağım.
    Benimde 2018 Ekim ayında 4 * 4'lük Turbo 4GB tarifemin taahhüdü bitiyor. (40 TL Ev Fiber İnternet [50 Mbps /75GB] + 40 TL 4GB/1000 HY dk/1000 HY sms )

Şimdi "50 mbps Limitsiz 125 AKK'lı" paketi Aylık 49 TL'' lik tarifeyi alsam taahhüt 2018 Ekim'de mi biter yoksa 2019 Nisan'da mı?
    Benim tayin durumumdan dolayı şu an için taahhüt uzatmak istemiyorum...

• maholin79 kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayım. Bende merak ediyorum.

Aklımda bir sürü soru.

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.