Şimdi Ara

Superonline'da pandemiden kaynaklı hız ve bant genişliği kısıtlaması var mı ? Vodafone'dan geçeceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

9 sene İstanbul/Beylikdüzü semtinde superonline fiber kullandıktan sonra 2019'da teklif ettikleri düşük hız/ yüksek fiyattan dolayı Vodafone fibere geçmiştim (superonline altyapılı). 2 sene dolmak üzere Vodafone fiberde pandemi dönemi boyunca bazı sıkıntılar yaşadım hala da ufak tefek sıkıntılar olabiliyor mesela geçen sene 3 ay boyunca her akşam hızı 100'den 5 mbit'e indirmişlerdi, bugünlerde ise hızı düşürmüyorlar ama bant aralığını kısarak internet sayfalarını ağırlaştırıyorlar, download hızlarında sorun yok. Yine bir dönem oyunlarda packet loss sorunu olmuştu sonradan düzeldi vs...

Şimdi gelelim başlığı açma sebebime. Bugün Superonline tarafından arandım, Vodafone ile olan sözleşmemin bitiyor olduğunu hatırlattılar, takip etmişler ve geri Superonline'a dönmem için bir teklifte bulundular 129 TL 100 download 10 upload. Fiyat ve hız Vodafone'dan daha avantajlı. Merak ettiğim şey Superonline da Vodafone gibi sokağa çıkma yasakları olduğu günlerde ve genel olarak pandemi dönemi boyunca interneti yavaşlatıyor mu ? Netflix'te sıkıntılar oluyor mu ? ayrıca 4K izleme seçeneğinde herhangi bir kısıtlama var mı ? (bazı iss'lerde bant darlığından 4K izlenmiyormuş ondan soruyorum). Teknik olarak şu an kullandığım Vodafone fiber, superonline altyapısı olduğu için bundan daha kötü bir durum olacağını sanmıyorum ama yinede bir sormak istedim. Özellikle Beylikdüzü yeşilkent bölgelerinde şu an Superonline kullanıcılarında oyunlarda ping/packet loss sorunları var mı ? Youtube/Twitch'de yüksek kaliteli video seçeneklerinde buffer sorunları var mı ? Kısaca interneti oyun/download ve netflix odaklı kullanacak biri için ciddi problemler mevcut mu ?

• Yok mu superonline kullanan. Yurtdışı pingler nasıl. Paket kaybı vs. oluyor mu. Cgnat durumu nasıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tommy Shelby kullanıcısına yanıt

Superonline çok dandik, yurtdışına Tata ile çıkıyor.

• JustOffer kullanıcısına yanıt

Hocam kimden alacaz ki o zaman. TT vdsl var o daha kötüdür. TT ftth olsa ona geçecektim

• Bursa'da superonline fiber kullanıyorum, 100mbps downloand, 10mbps upload

online oyunlar 40-45ms arası ping değeri alıyorum. Hız kaybı vb sorunlar söz konusu değil

Cgnat dibine kadar var.hem de en sertinden. Kurtulmak için sabit ip almanız gerekiyor. Aylık 25 TL. 2 gün önce sabit ip ye geçtim ve Netflix bandwith throttling ve wireguard vpn blokajı başta olmak üzere tüm dertlerim çözüldü 🙂

• Ya zaten ülkede sorunsuz,kaliteli internet yok iss'lerin hepsi birbirinden beter, tüm kötüler içinde daha az kötü olanı neyse ona geçeyim diyorum. Bölgesel olarakta çok büyük farklar var, superonline fiber kullanıpta verdikleri hızı alamayan, sürekli kopmalar yaşayanlar da var, bu sorunları hiç yaşamayan da var. Benim 9 senelik superonline serüvenimde başımı ağrıtacak sorunlar yaşamamıştım sonra Vodafone'a geçtim burada baya başım ağrıdı. Superonline altyapısı kullanıyolar ama herifler 3 ay hızı 5 mbit'e indirdi her akşam google bile açılmıyordu, 2 ay %100 packet loss ile oyun oynamaya çalıştım 4-5 ay kafayı yedim etmediğim küfür kalmamıştı vs... Şu ana gelirsek ciddi bir sorun olmasa da artık güven vermiyor bana Vodafone, tekrar aynı şeyler yaşanabilir, superonline'ın 10 mbit upload imkanı da cezbetti beni, dediğim gibi netflix baya kullanıyoruz bu konuda bir sorun yaşanıyor mu 1080p'de sorun olabileceğini sanmıyorum Vodafone'da bile sorun yok ama 4K'da durum nedir ? Netflix dışında akşamları pandemiden kaymaklı interneti yavaşlatıyorlar mı ? Vodafone deli gibi yavaşlatıyor. Hemen hemen aradığım cevaplar bunlar. İlla ki sorun yaşayanlar vardır bölgesel,altyapı veya başka bir sebepten dolayı ama "ben sorun yaşamıyorum" diyenler de var mı ?

• ama verdikleri router çöp... hıza her şey etki ediyor...

Superonline'da pandemiden kaynaklı hız ve bant genişliği kısıtlaması var mı ? Vodafone'dan geçeceğim
  • taydag kullanıcısına yanıt

Sizin internet kaç mbit. Biz 100mbit superonline kullanırken cgnat çok olmuyordu. 25mbite geçtik devamlı cgnat atıyorlardı. Modem kapatıp açınca yeni ip veriyordu öyle kurtuluyorduk. Şu an nasıl tabi bilmiyorum. Bahsettiğim 2 sene önce falan.

Ben 100 mbit kullanırken de cgnat daydım. Netflix 10 mbit seviyelerindeydi ve zor bela 1080p izliyordum. Vpn ler de yasaklıydı. İllallah deyip 35 mbit e geçtim. Nasılsa bir anlamı yok diye 100 mbit de olmanın. Üstüne sabit ip alınca, Yurtiçi yurtdışı tüm hız testlerinde 34 civarı görüyorum. Sadece ping değeri değişiyor. İnanın 100 mbit den daha performanslı çalışıyor streaming servislerinde ve iptv de. Şimdilik memnunum, bakalım 😉

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.