Şimdi Ara

Superonline 1000/50 - 500/50 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.794
Cevap
31
Favori
95.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pek değerli superonline bayisi gün içinde arayıp zam geleceğini aktardı ve taahhüt yenileme teklif etti. Yarın sabah kendilerine iltifatlarımı ileteceğim.

• Tarifem tam bu ay bitiyordu. 500 lük paket sıcak geldi. Zaten temmuz ayında zamlar gelecek maaşlara. 24 aylık olsa süper olurdu.
    100 lük ideal paket benim için,o kadar evde kalmıyorum, 5tb download yapmıyorum.Benim için görgüsüzlük ama 100 mps çoğu firma 130-180 bandında görünce,gecesim geldi. Biraz dusunim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 100 mbps kullanıyorum, FTTB gigabit switch var. Wifi'dan 30 mbpslik kullanım bile bufferbloata sebep oluyor. Bu 500'lük hızlara geçersem bufferbloat kesin iyileşir mi?

• Senseight S kullanıcısına yanıt

Download

Superonline 1000/50 - 500/50

Upload

bu bufferbloat ile ilgili yaşananlar tamamen saha tarafındaki ayarlar ile alakalı bana göre.

Ping fırlaması anlık olarak anormal değil gördüğünüz üzere.

Bazı kişiler 300- 500 1000 olabiliyor bunu gördüm kaç kez. Altyapı sahibi farketmeksizin.

Aynı altyapıda hız yükselince bufferbloat kaybı ne kadar yüzde ile azalacağına dair yorum yapamıyorum. Keza eğer 1gbps'te bufferbloat yani ping fırlaması olmayacağını düşünüyorsanız, yukarıdaki örneklerde gördüğünüz üzere çok az bir şekilde download yönünde yapabildiği gibi upload yönünde hiç yapmıyor. Upload kısmını tamamen test sırasında kullanırken hem de.

• benim de vodafone'da 2 aylık taahhütüm vardı. 300₺'sini 12 ay taahhüt olduğu için SOL ödeyecekmiş. Sorucam şimdi ne kadar tutuyor bozdurmak.

çok bir şey değilse, 1gbps'e geçerim

• LGR9 kullanıcısına yanıt
    Bölgeye bakan taşeron firma nasıl bulunur ?

• KYTECHNGAMING kullanıcısına yanıt

Bir de bu dediğim bufferbloat olayı, hız testini yaptığınız(hızı çektiğiniz) ve ping testi yaptığınız sunucuya göre farklı sonuçlar veriyor. Bende en büyük etkiyi steam indirmeleri yapıyordu. Steam'den aynı sunucu ile test etme şansınız var mı? Görüntüler için teşekkür ederim.

• Vodafone Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsin.

Kalan 5 ay için 700TL civarı çıkmıştı bana, benim kullandığım tarife nezdinde. Muhtemelen sizin cebinizden bir bedel çıkmaz. Çıkarda Superonline'a gösterip fatura bedelinden düşecekler işte.

Açıkcası bufferbloat testi yapan siteler yanında genelde bu şekilde manuel test yapıyorum.

Ayrıca Keenetic kullandığım için Trafik Analitörü ve IntelliQos mükemmel iş çıkarıyor.

Testi yaptığım bilgisayar Oyun sınıflandırılmasında olmamasından ötürü ortalama bir değer göstermiş oldu.

(Bu arada hatta iptv ve sosyal medya gibi kullanımda mevcuttu.)

Hangi Keenetic modelini kullanıyorsunuz? Önerir misiniz?

• bu tarifelerde şöyle bir madde var,

-Kampanyadan yararlananlar Turkcell Platinum ayrıcalıklarından faydalanabilecekler.

Eskiden Platinum paketlerde CGNAT yoktu. Çok merak ediyorum. CGNAT'lı internet kullanıp bu pakete geçenlerde cgnat kalktı mı?

Bir çok modelini kullandım.

Aynı zamanda Keenetic Türkiye Çözüm Ortağıyım zaten.

Keenetic Peak DSL tepe cihazı kullanıyorum şu anda.

• thelordof kullanıcısına yanıt
    sanırım Ankara'dasınız, Ankara'ya bakan taşeron; NTM Elektronik, Google üzerinden telefon numaralarını bulabilirsiniz.

Keenetic cihazların ping dengelemesi gerçekten çok iyi, boşta 5ms aldığım sunucudan tam yük ile veri çekerken 7ms alıyorum. Sadece 2ms oynuyor

• Bütün Keenetic cihazları arasında en iyi bufferbloat performansını veren cihaz hangisidir?

• LGR9 kullanıcısına yanıt

tamam hocam. Çok teşekkür ederim.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Bu hızı nasıl alıyorsun kablosuz ile 600 üzerine çıkmıyor :(

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Tüm cihazlarda aynı yazılım kullanmaktadır.

• OneLastKiss kullanıcısına yanıt
    TV plus içeren paketler 24 ay taahhütlü. Ortalama 20₺ fark ediyor TV+ içermeyen paketlere göre.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ben de vdf 100mbps'den SOL 1gbps'e geçtim bugün.

güzel fırsattı, 250₺. 300₺ taahhüt bozmadan çıktı, onu da SOL ödüyormuş.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.