Şimdi Ara

Superonline 1000/50 - 500/50

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.794
Cevap
31
Favori
95.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Superonline 1000/50 - 500/50www.superonline.net
    Turkcell Superonline 500 Mbps Fiber Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE
    https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-superonline-500-mbps-fiber-kampanyasi

Superonline 1000/50 - 500/50www.superonline.net
    Turkcell Superonline 1000 Mbps Fiber Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE
    https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/turkcell-superonline-1000-mbps-fiber-kampanyasi

Superonline Fiberli Olma Zamanı 500 Mbps Fiber Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE
    https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/superonline-fiberli-olma-zamani-500-mbps-fiber-kampanyasi

Superonline Fiberli Olma Zamanı 1000 Mbps Fiber Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE
    https://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/superonline-fiberli-olma-zamani-1000-mbps-fiber-kampanyasi

TV+ Ve Fiber Daha Yüksek Hız Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE
    https://www.superonline.net/kampanyalar/turkcell-tv-kampanyalari/tv-plus-ve-fiber-daha-yuksek-hiz-kampanyasi

TV+ ve GAME+ ile Evde Eğlence Keyfi Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE
    https://www.superonline.net/kampanyalar/turkcell-tv-kampanyalari/tv-plus-ve-game-plus-ile-evde-eglence-keyfi-kampanyasi

Her Ev İçin TV+ Ve Yüksek Hız Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE
    https://www.superonline.net/kampanyalar/turkcell-tv-kampanyalari/her-ev-icin-tv-plus-ve-yuksek-hiz-kampanyasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Informed -- 10 Eylül 2022; 10:30:39 >

• 500 lüğün tek taraflı fesih koşulları

• Aynı anda bir modem üzerinden 30 (otuz)’dan fazla cihazdan internet bağlantısı yapılması

• Aynı anda 30 (otuz)’dan fazla eş zamanlı/paralel internet erişimi yapılması

• İndirme yönünde aylık 5 (beş) TB ve yükleme yönünde aylık 500 (beşyüz)GB’tan fazla internet tüketimi yapılması

• Hizmetin paylaşılması, herhangi bir isim (al-sat (Resell), yerel servis sağlayıcı vb.) altında satılması, ticari amaçla Taahhütname’ ye aykırı şekilde router gibi cihazlar (modem arkasına bağlanan sinyal güçlendirici vb.) kullanılması ve/veya Kampanya’nın aktif olduğu adres dışında farklı noktalarda internet hizmeti alınmasının sağlanması

Verdikleri indirme ve yükleme kotası bu hızların karşılığı değil. Aynı kota daha düşük paketlerde de mevcut. 500 ve üzeri hızlarda daha yüksek limit belirlemeleri gerekirdi.

Edit: Aynı şartlar 1000 mbps de de geçerli.

Edit2: Soranlar olmuş bunlar hiç okumadığınız o taahhütnamede yazıyor

değerleriniz çok iyi bence. 5 hopla tracert testi bitirmişsin hocam. superonline'da statik ip bile alsan o kadar az hop yapması imkansız.

anlık 13 hopla şu şekilde tamamladım testi;

13 52 ms 51 ms 51 ms vie.valve.net [146.66.155.1]

bence macera aramayın. SOL'ün o değerlere yaklaşmasının imkanı yok hangi lokasyonda olursanız olun.

EDIT: ayrıca SOL'de şuan paket kaybı sıkıntıları yaşıyorum 4-5 saat paket kaybı olmuyor misal sonra paket kaybı olabiliyor. sabah olmuyor, akşam oluyor. ciddi istikrarsız şuan paket kaybı konusunda

Ben fttb'yi ftth okumuşum ve tüm yorumları ftth'ye göre yapmışım.  

Fttb'de 1 gbit konusu çok riskli, çünkü binaya kadar fiber geldikten sonra switch'e giren fiber spf genelde 1 gbit kapasiteli oluyor çift core spf girmişlerse 2 gbit hıza ulaşılıyor. Eğer binada kullanım yoğun ise özellikle 50-100 mbit paket kullananlar çoksa bu spf portun kapasitesi yetersiz kalabilir. Zaten bu nedenlerle süperonline fttb'lere 200 mbit üstü hız vermek istemez genelde size nasıl şak diye 1 gbit vermişler anlam veremedim.

Benim hobim bilgisayarda vakit geçirmek, ayrıca benim bilgisayarlarım yıllarca açık kalıyor, kartlar donanımlar bozulan şeyler değiller. Eski laptopumu 7 sene boyunca geceleri hariç kapatmadım, günde 12-16 saat çalıştı, ve hala çalışıyor. Termal macun ve toz temizliğini yaptığınız sürece bilgisayarlar eskimez.

Öncelikle bir limit olmasına ben de karşıyım,

Ama günde 3-4 tane 4K filmle de aylık 5TB'ye ulaşamazsınız.

Netflix, Amazon, Disney+ gibi yerlerden izliyorsanız dediğiniz kullanım sonucu kaba bi hesapla aylık 1.5TB olur.

5TB için Netflix'de 30 gün x 24 saat hiç durmadan 4K(2160p) dolby vision içerik izlemeniz gerekir.

Muhtemelen olağanüstü bir durum yoksa, hemen hemen hiç kimse günlük ve sürekli olarak 170GB veri alışverişi yapmıyordur.

Ama firmanın hem sınırsız deyip hem de sözleşmede bunu araya sıkıştırması kesinlikle etik değil.

• direk 1000mb e geçmek isterdim ama 100mb üstü bağlantı veremiyolar benim burda .

• Reanimate kullanıcısına yanıt
    FTTB ise desteklemez. FTTB de switchler 100mbit

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Reanimate kullanıcısına yanıt

Genel müdürlükle irtibata geçip FTTB switchlerini gigabit modellerle yenileyip 100 üstü paket alabilen arkadaşlar olmuştu forumda.

• Taahhütler 24 ay olsa 500'lük alınır ama, şuan önümüzü göremiyoruz. Ya da bu taahhüt sürelerini 24 aya çekmenin bir yolu var mıdır? 24 aylık olan pakete geçsek bu paketle yükseltme yapabilir miyiz?

• Kral Geri Döndü.

Teşekkürler SOL.

Wifi 6 Huawei Kablosuz Testtir.

• Informed I kullanıcısına yanıt

Selamlar,

Ben de aynı şekilde Gigabit switch değişimi yaptırmak istiyorum ama şikayet başvurularıma saçma sapan yanıtlar vererek sallıyor Superonline müşteri hizmetleri. Bahsettiğiniz konular ile ilgili bir forum linki vermeniz mümkün mü?

Bir kaç arama yaptım ama göremedim ben.

• 500mbit bağlattık ayrıca 1000 de verebiliyorlar. Hatta bu kampanya ile 3 gün önce 500mbit bağlattığımızı 1000 yaptıracağız muhtemelen.

• Aralık kampanyasında FTTH 1GBPS 299TL'lik kampanyalı taahhütlü aboneliğimi 249TL'lik yeni tarifeye geçirerek yeni taahhüte başlamış oldum bende.

• Ben fftb kullaniyorum aramistim 100mb ustu icin binanizda gigabite kadar kapasite gozukuyor dediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bildiğim @LGR9 kullanıyor bu şekilde.

@Zooe de fttb ile 200 alabilmiş ancak fazlası için altyapıyı ftth ile değiştirtmiş sanırım.

• Çok iyi. Fiber altyapıda olması gereken fiyatlara doğru gidiliyor bu kadar kötü şey olurken internet fiyatlarının olumlu olarak gerilemesi çok çok iyi.

Dediğim gibi OLMASI GEREKEN şeye çok iyi diyoruz maalesef bu ülkenin gerçekleri....

Fiberaltyapı çekildikten sonra 100 mbps ile 1000 mbps vermenin maliyet farkı neredeyse yok, 100 mbps'e zam yapıp 200 tl istedikleri zaman çok tepki çekecekler ama 500 mbps yaptıktan sonra müşteri başı kazanç bile artabilir.

tabi internet firmaları enflasyonda kar oranı en çok düşen firmalar olsa gerek olağanüstü zamlar gelmedi tabi 1 ay sonra ne olur bilemem. Superonline 1000/50 - 500/50 

• 500 lüğün tek taraflı fesih koşulları

• Aynı anda bir modem üzerinden 30 (otuz)’dan fazla cihazdan internet bağlantısı yapılması

• Aynı anda 30 (otuz)’dan fazla eş zamanlı/paralel internet erişimi yapılması

• İndirme yönünde aylık 5 (beş) TB ve yükleme yönünde aylık 500 (beşyüz)GB’tan fazla internet tüketimi yapılması

• Hizmetin paylaşılması, herhangi bir isim (al-sat (Resell), yerel servis sağlayıcı vb.) altında satılması, ticari amaçla Taahhütname’ ye aykırı şekilde router gibi cihazlar (modem arkasına bağlanan sinyal güçlendirici vb.) kullanılması ve/veya Kampanya’nın aktif olduğu adres dışında farklı noktalarda internet hizmeti alınmasının sağlanması

Verdikleri indirme ve yükleme kotası bu hızların karşılığı değil. Aynı kota daha düşük paketlerde de mevcut. 500 ve üzeri hızlarda daha yüksek limit belirlemeleri gerekirdi.

Edit: Aynı şartlar 1000 mbps de de geçerli.

Edit2: Soranlar olmuş bunlar hiç okumadığınız o taahhütnamede yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şişkoşakir -- 3 Ağustos 2022; 22:30:31 >

• sirjohn78 S kullanıcısına yanıt

FTTB ile 500Mbps kullanıyorum, istediğim takdirde 1Gbps paketine de geçiş yapabiliyorum. FTTB switch'i gigabit portlu switch ile değiştirmeleri için hiç müşteri hizmetleri ile muhatap olmayın, bölgenize bakan bayiye söyleyin, çözüm olmazsa sizin bölgenize bakan taşeron firmaya söyleyin.

• Geçen gün 500 mbit için 308 tl fiyat vermişlerdi iyi ki kabul etmemişim 1000 mbit için başvuru yaptım hemen iyi oldu.

• şişkoşakir kullanıcısına yanıt

5 tb gerçekten şaka gibi. 500 mbps ve 1000mbps için 10 tb veya 7.5 tb olmalı.

• Michael Giacchino kullanıcısına yanıt

Aşırı mantıksız bir durum söz konusu. 100 ve 200mbps paketleri kontrol ettiğimde aynı kota mevcut. Arada 10 kat hız farkı var ama indirme ve yükleme kotası tüm paketlerde aynı. Superonline yine şaşırtmadı.

• şişkoşakir kullanıcısına yanıt

Ben 100 mbit hız ile ayda 4TB indirme yapıyorum. Hızım 1000 olsa 10TB üzerine çıkarım. Sınır neymiş ? mobil internete çevirdiler işi, 4,5G hızında ama 2 GB Superonline 1000/50 - 500/50 

• Kağıt üstünde 5 TB limiti var fakat pratikte ne kadar uygulanıyor soru işareti...

Ayrıca Superonline, TT'nin sunacağı fiyatları baz alarak belirlemiş olmalı.

Bakalım Telekom'da fiyatlar nasıl olacak

• sene başında 500mbit'lik tarifeye geçmiştim. başlığı görünce online işlemlerden direkt geçiş yapabildim. sonunda adam akıllı bir hıza makul sayılacak bir fiyatta kavuşmuş olduk. 97 yılında 56kbps ile başladığım internet serüvenine 2022'de 1gbps devam ediyorum.

fiyat ve download hızı bakımından yakın zaman içinde güzel fırsatlar yaratan superonline'a teşekkürler. umuyorum ki yakın zaman içinde indirme hızlarına gölge düşüren upload konusuna da bir düzenleme yaparlar. gbit internete 20mbit upload vermek mantıkla izah edilecek bir durum değil malesef.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.