Şimdi Ara

Superman vs WBH (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
2.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Garantisi var ki senin okuduğun total çizgi romandan çok daha fazla marvel okumuşumdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnlyJ -- 19 Mart 2019; 14:33:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OnlyJ kullanıcısına yanıt
    Superman WBH ye tek atar dedin...
    İstediğin kadar Marvel oku ama tarafsız ol

• İnsanları DC Comics ve Superman'den soğutuyorsunuz

• MichaelTownley M kullanıcısına yanıt
    Rastlantıya bakın ki ben de aynısını siz ve marvel için düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnlyJ -- 19 Mart 2019; 15:22:11 >
  • OnlyJ kullanıcısına yanıt
    Evet Supo WBH yi tekler

• quote:

Orijinalden alıntı: OnlyJ

2014 yılında çıkmış, Phantom Stranger serisi 18. Sayısı. (Canon) Bence Superman 'e marveldan rakip aramayı bırakın . Yoksa daha çok arayacaksınız.
    Bu tür featlere Pis denmiyor mu ? Keza Wbh'den düşük versiyon olan Wwh bile tüm X-men'i yenebiliyor. Ayrıca Superman tieri olan Sentry'i ve Dr.strange de yeniyor.

Yani tierlerine bakarsak zorlu bir maç olacağı kesin.

• Yok canım olur mu öyle şey. SUPERMAN bu PIS olamaz. Superman Multiversal++ seviye bir karakter.

Ama şunuda unutmayalım;

Sentry, True Omnipotent olan Molecule Man'i yeniyor. Fakat WWH Sentry'i dövüyor? Bu yüzden WBH MULTI MEGA UNIVERSAL TRUE OMNIPOTENT. Dolayısıyla Superman'i üfleyerek öldürecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pes2012forever -- 19 Mart 2019; 20:13:22 >
  • Olur mu canım
    SuPeRmAn TeK aTaR

• Tezimi kanıtlayabilecek, PIS olmayan argümanlar da sunabilirim. Fakat konudaki çocukların anlayabileceğini düşünmüyorum. Örneklendirmemin sebebide bu .

• Superman'ın ruh haline göre değişkenlik gösterecek bir maç.. Ki WBH'a tek atamaz. Tek atabilmesi için sundip gerekiyor. Veya bloodlusted olması yeterli olabilir tam emin değilim.

Pre 52 Superman vs WBH = Pre 52 Superman orta zorlukta alır. (Tabi eğer Supe'ın sınırları yoksa. Sınırlayacaksa WBH öldüremez ama Sup'ı alır sanırım.)

New 52 Superman vs WBH = New 52 Superman orta-yüksek zorluk arası. (Yukarıda yazdıklarımın aynısı geçerli)

Bu arada Pre 52 ile New 52 Superman arasında sadece tecrübe farkı var. Güç farkı olduğunu sanmıyorum.

Bir de Speedblitz yok ne ama ya :Dd Adama hız kullanma diyorsun bildiğin. Speedblitz her zaman saniyede 300-500 yumruk atmak değildir. Hız çarpmasına uğratmaktır. Mesela Darkseid tepki veremeden Superman Darkseid'i güneşe blitzliyordu. Darkseid bi hız çarpmasına uğradığı için speedblitz yemiş oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Green_Lantern -- 20 Mart 2019; 16:46:36 >
  • İlk olarak Sentry, mental olarak aşırı kötüydü o zamanlar.. Kontrolünü kaybetmekten çok korkuyordu çünkü Void felan çıkarsa WWH'yi öldürmez, gerçeklikten siler :Dd Aynı şekilde diğerlerini de.

Dr. Strange'yi zaten hiç anlamadım. Direkt başka bir boyuta postalayarak veya reality warping yaparak WWH'yi rahatça yenebilirdi. Yapmadı.

• Gene DH gene saçma bir tartışma.

Bu karşılaşma çizgi romanda yazılsa karakterlerin itibarları gereği tek atma vs olmazdı. Olmaması da gerekir.

Ancak ikisinin en üst featlerine ve genel geçer yeteneklerine ve bu yeteneklerle başardıklarına bakarsak. Evet Superman'in WBH'yi teklediği bir kaç senaryo çıkarabiliriz.

Ben bu konuya yorum yapacak olsam "Supe tek atar" demezdim. Bu yaklaşımları sevmiyorum çünkü. Ancak bunun olasılığının olduğunu ve bu olasılığın da hiç düşük olmadığının da farkında olmak gerek.

Dövüşe gelince. Clark'ın hangi dönemden olduğu ve sinir katsayısına göre değişir.
    http://kahramanbaykus.com/er-meydani-hulk-vs-superman/

Burada görebileceğiniz gibi Supe'ün tek üstünlüğü hız değil zaten. Hız olsa elbette işi çok daha kolay olurdu. Ama hızlar eşitlendi diye WBH, Supe öldürecek değil. Superman kendisi ile aynı hızda Doomsday ile defalarca dövüştü. ve DD genel olarak >= WBH diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Green_Lantern

İlk olarak Sentry, mental olarak aşırı kötüydü o zamanlar.. Kontrolünü kaybetmekten çok korkuyordu çünkü Void felan çıkarsa WWH'yi öldürmez, gerçeklikten siler :Dd Aynı şekilde diğerlerini de.

Dr. Strange'yi zaten hiç anlamadım. Direkt başka bir boyuta postalayarak veya reality warping yaparak WWH'yi rahatça yenebilirdi. Yapmadı.
    Ben kendimi tutmayacağım filan demiyor muydu ? Evet Void değildi ama kesinlikle ciddi bir şekilde kapıştı.

Dr.Strange olayında bende katılıyorum o biraz saçma olmuş.
  • İlk başta kabul etmedi. Çünkü dediğim gibi kontrolü kaybetmekten korkuyordu.

• quote:

İlk başta kabul etmedi. Çünkü dediğim gibi kontrolü kaybetmekten korkuyordu.
    He bu arada bunlari yapan Wwh konuda ki ise Wwh'den daha güçlü olan Wbh. Yani bence baya zorlu bir maç olur (Superman New52 ise )

• Superman, sınırlarını kaldırırsa çoook zorlu bir maç olacağını düşünmüyorum. Yine de iyi çekişme olur.

• quote:

Superman, sınırlarını kaldırırsa çoook zorlu bir maç olacağını düşünmüyorum. Yine de iyi çekişme olur.
    Kurallarda belirtilmediğinden dolayı ben Superman'i normal karakterist yapısına göre ele alıyorum eğer sınırlamalar kaldırılırsa çekişme yine olur ancak o zaman bende Superman'e daha yakınım diyebilirim.

• Hadeyan kullanıcısına yanıt
    Sizinki çok daha temkinli bir mesaj olmuş, birçok konuda da haklısınız. Fakat rica ediyorum gerçekçi olun, sırf hız faktörünü devreden çıkardığı için superman ile hulk ı aynı kategoriye sokup ,ısrarla bunu savunan insanlara nasıl cevap verilir ?
    Superman orjin hikayelerinde dahi hulk in ulaştığı maksimum seviyenin (güç ,dayanıklılık, hız vs...) milyarlarca kat üstüne çıkmış bir karakterdir . Milyarlarca derken abartı değil, gerçek anlamıyla hulk ı milyar kere katlayabilicek bir karakterden bahsediyorum. E bu durumda Superman Hulk i tekler demek niye saçmalık oluyor ?Bu artık çizgi roman dünyasının tamamının malumu olduğu halde böyle bir konu açıp, üstelik verilen cevaplarla aklınca makara yapıp burada fanboyluk yapmaya ne demeli? Eğer tartışmada bir saçmalık varsa o da budur ...

Edit: Bu arada yazdığım mesajlardan "Superman uberdir, süperdir. Asla yenilmez ,dünya girse güler geçer vs... " tarzı bir mesaj çıkarmayın. Tabi ki her karakterin olduğu gibi supermanin de zayıflıkları ,çok bariz şekilde yenildiği kavgaları vardır. Özellikle çizgi roman dünyasında yaratıcı tanrının bile birçok kere omnipotent oluşunun sorgulandığı durumlara düştüğünü görmüşken herhangi bir karakterin asla yenilemeyeceğini iddia etmek ahmaklık olur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnlyJ -- 21 Mart 2019; 1:12:29 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.