Şimdi Ara

SÜPER Pİ SORUNSALI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Öncelikle Mübarek Ramazan Ayının Herkeze Yeni Hayırlar Getirmesini Dilerim. Benim Sorunum O Kadar Zamandır O/C Yapmama Râmen İlk Defa Şu Süper_Pi Denilen Âlâmet-î Fârîka yı Kullanmaya Çalışmakla Zuhur Etti. Şöyle ki;İlgili Program Birçok Sıralamayı Bitirmekle Birlikte 32M Testinde Tıkanmakta Ve Error Vermek Suretiyle (Bazanda Hiçbirşey Demeden) 1. Loop Sonunda Öylece Kalmaktadır(PC de Herhangi Bir Kitlenme Olmadan).Bununla Birlikte Sistemi İmzamdaki Şekilde Sorunsuzca Kullanmaktayım (Saatlerce Oyun Oynamak Suretiyle Denememe Karşın Hiçbir Kitlenme Olmamıştır) Sonuç Olarak Acaba Benmi Programı Kullanmayı Beceremiyorum,Ya da Bilgisayarada Stabilite Sorunu Var da Onu mu Anlayamamaktayım? Yardımcı Olacak Arkadaşlar İçin Şİmdiden Teşekkürler.
    PS: Sistemi PCMark 2002 ve Sisoft SandraPro 2005de de Bench Yaptım Herhangi Bir Sorunla Karşılaşmadım.

• SuperPi testi bazen stabil olmayan PC'lerde sorunsuz çalışabildiği gibi, stabil PC'lerde sorun da çıkartabiliyor. Stabilite için tek başına kriter olarak kabul etmek mümkün değil. 3DMark 2001, 2003 ve 2005'i de deneyerek sorunun SuperPi'den olup olmadığını anlayabilirsin
  • seninde ramazaın hayırlı olsun.
    Başlıkta kullandığın kelime türkçe bir kelime değil ve başka bir dildede yok "sorunsal" harf dizisi tamamen sallama bir kelimedir. Başlıkta kullanman gereken kelime son derece basit bir kelime olan "sorunu" olmalıydı. Eğer bu kelimeyi birisi savunacaksa şimdiden cevap vereyim , süpersel pisel sorunsalınızı çözümselleştirebilleştirmeniz içinsel zekasal yetenekselinizsel yoksul.
    Neyse konuya döneyim.
    Yaptığım onlarca testte gördüğüm şey super pi testinin stabil olmayan durumlarda stabilmiş gibi çalışabildiğiydi. Eğer stabillik testi istiyorsan 3DMark2005 denen bilgisayarın canını çıkaran testi 3 kez üstüste yap, eğer üçündede puan alabilirsen sistemin %99 ihtimalle stabil( kararlı) dır.
    Kolay gelsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: ilhami

seninde ramazaın hayırlı olsun.
    Başlıkta kullandığın kelime türkçe bir kelime değil ve başka bir dildede yok "sorunsal" harf dizisi tamamen sallama bir kelimedir. Başlıkta kullanman gereken kelime son derece basit bir kelime olan "sorunu" olmalıydı. Eğer bu kelimeyi birisi savunacaksa şimdiden cevap vereyim , süpersel pisel sorunsalınızı çözümselleştirebilleştirmeniz içinsel zekasal yetenekselinizsel yoksul.

• hem sorunsal mana olarakta salı gününe rastgeldiği içündür ki şu takkadan sonra sal gitsin derim ben.
  • sorunsala çözümsel bir yaklaşım
  • bugünün salı olmasından kaynaklanıyo olabilir mi sorunsalın
  • ''süpersel pisel sorunsalınızı çözümselleştirebilleştirmeniz içinsel zekasal yetenekselinizsel yoksul ''
    Arkadaşlar 'Sorunsal' gibi esprili bir kelime kullanmış olmamı farkedip(farketmeyip) uyarma nezaketi göstermenizi memnuniyetle karşılıyorum ( Türk Dili Mezunuyumdur Fakülte Bakımından). Arkadaşlar arasında zaman zaman dalga geçmek maksadıyla kullandığımız bu kelimeyi sizin ciddiye alıp tepki göstermenizi gayet makul görmekteyim. Gerçi yazdıklarımı okuyan azıcık da olsa düşünce ufkuna sahip bir kişinin 'entel dantel' birisi olmadığımı anlaması zor olmamakla birlikte; İlhami kardeşimin yaklaşımının maksadını aştığını düşünüyorum. Tahminimce birçoğunuzdan yaşca büyüğüm. Bunu 'yaşca büyük olmak , her zaman saygıyı gerektirir' maksadıyla söylemiyorum, sadece espiri yapmak kadar espriyi anlamanında askarî düzeyde de olsa zekâ ve hoşgörü gerektirdiğini düşünüyorum. Başka türlüsü züppece (lumpen de denilebilir) bir yaklaşım olur.Burası yeri olmadığı için elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım,Yardımlarınız İçin Çok Teşekkürler

Merak Edenler İçin de:
    SORUNSAL=(sıfat)
    1 . çözümü belli olmayan.
    2 . doğru olma ihtimali bulunmakla birlikte, şüphe uyandıran, kesin olmayan, problematik..

kaynak : Türk Dil Kurumu http://www.tdk.gov.tr/tdksozluk/sozbul.asp?kelime=sorunsal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CİNALİS -- 5 Ekim 2005, 3:29:14 >

• okey.bi problem yoksa tam güç yelkenler fora!!!show must go on AMD-MAN.you have the POWER and now it's time to feel this.yeah!!
  • quote:

''süpersel pisel sorunsalınızı çözümselleştirebilleştirmeniz içinsel zekasal yetenekselinizsel yoksul ''
    Arkadaşlar 'Sorunsal' gibi esprili bir kelime kullanmış olmamı farkedip(farketmeyip) uyarma nezaketi göstermenizi memnuniyetle karşılıyorum ( Türk Dili Mezunuyumdur Fakülte Bakımından). Arkadaşlar arasında zaman zaman dalga geçmek maksadıyla kullandığımız bu kelimeyi sizin ciddiye alıp tepki göstermenizi gayet makul görmekteyim. Gerçi yazdıklarımı okuyan azıcık da olsa düşünce ufkuna sahip bir kişinin 'entel dantel' birisi olmadığımı anlaması zor olmamakla birlikte; İlhami kardeşimin yaklaşımının maksadını aştığını düşünüyorum. Tahminimce birçoğunuzdan yaşca büyüğüm. Bunu 'yaşca büyük olmak , her zaman saygıyı gerektirir' maksadıyla söylemiyorum, sadece espiri yapmak kadar espriyi anlamanında askarî düzeyde de olsa zekâ ve hoşgörü gerektirdiğini düşünüyorum. Başka türlüsü züppece (lumpen de denilebilir) bir yaklaşım olur.Burası yeri olmadığı için elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım,Yardımlarınız İçin Çok Teşekkürler

Merak Edenler İçin de:
    SORUNSAL=(sıfat)
    1 . çözümü belli olmayan.
    2 . doğru olma ihtimali bulunmakla birlikte, şüphe uyandıran, kesin olmayan, problematik..

kaynak : Türk Dil Kurumuhttp://www.tdk.gov.tr/tdksozluk/sozbul.asp?kelime=sorunsal

Ben bur cevaptan dolayi cinalis e cok tessekkur ediyorum sozum meclisten disari burdaki bir kisim kisilerin karsilarindakilerin en ufak bir hatasindan dolayi bi kucuk dusurme dalga gecme durumlari var.Ama iste bazen hesaplar tutmayio cinalis gibi arkadaslara denk dusuylar

• eğer haddi aştımsa affola.
    Ben bu kelimede kullanılan -sal, -sel ekinin yabancılardan son dönemde Türkçeye hiç bir gerek yokken dilin güzelliğini bilerek yada bilmeyerek bozmak amacıyla sokulduğunu düşünüyorum. Ayrıca dilimize bırakın bazı ekleri, birebir karşılığı varken bile yabancı oldukça fazla kelime sokulduğunu gördüğümden bu konuda biraz hassasım.
    Sorunsal kelimesinin manasının o olduğunu bilmiyordum, ayrıca birkaç kelime daha inceledim, anladığım kadarıyla biz Türkçe konuşmuyoruz yada Tdk kafasına göre takılmış!
    Neyse nasıl olsa mesleğim bu değil, dili zaten mahvetmişler bu dakikadan sonra sorunsal kelimesi girse ne olur girmese ne olur, tahminlerime göre torunlarımızın günlük konuşmasını dinleyen Türkçeden yoksun bir ingiliz hemen hemen konuşulanları anlayabilecek. O zamanda Atatürk'ün kemikleri sızlayacak ama inşallah düşündüğüm kadar olmaz.
    Bu arada son olarak şimdiye kadar hiç -ımsı -imsi eklerini duydunuz mu?
    Duydunuzsa sorunumsu kelimesinin manası ne olur? TDK da yok!

• İlhami kardeşim; bundan tam 397 yıl önce Mahmut Kaşgarî nin yazmış olduğu Dîvan-ı Lûgat’üt Türk(Büyük Türkçe Sözlük) adlı eserini hala okuyor ve dahi anlayabiliyorsak içini rahat tut güzel Türkçemize kolay kolay hiçbirşey olmaz.Dilleri yaşatan milletlerdir çünkü.Hem merak etme ,Dünyaca meşhur shakespeare' i de okuyan her İngiliz anlamıyor. Sorduğun sorunun cevabını HATİBOĞLU Hocamızın BURADAKİ makalesinde bulacağını düşünüyorum.
    Bu Vesile İle Tekrar Hayırlı Ramazanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CİNALİS -- 5 Ekim 2005, 17:27:39 >
  • verdiğin adres için teşekkür ederim. Soruma az da olsa cevap alabildim. Makalenin tamamını okumadım. Okuduğum yerlerden birinde gözüme
    "kardaş = kar-da + eş " kısmı çarptı. Bence burada karın-da + eş yazmalıydı! Neyse konunun yeri burası değil ve konuşacak bir şeyde olmadığından uzatmaya gerek yok. Herkese hayırlı ramazanlar dilerim.
  • sorunsal ne demek yahu bu forumda birçok kişi kullanıyor bu kelimeyi bana göre saçmasapan bir kelime aynı zamanda gıcık bir kelime sorunsal okunuşu bile acayip
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.