Şimdi Ara

Sunucu uzak bağlantı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • VM'de kurulu sanal sunucuya uzak masaüstü bağlantısı yapamıyorum. Güncellemelerin yüklenmesinden sonra durduk yere bağlanamaz oldum. Aynı ağ içerisindeyiz, sunucuya ping gönderebiliyorum, firewall kapalıi rdp accesler açık.

• Merhaba;

VM platformunuz nedir? (Vmware, HyperT, vb)
    Sunucunuz nedir? (Windowsxxxx Server)

İyi çalışmalar.
  • cemcakmak kullanıcısına yanıt
    Vmware Vc

Bir de ortak dosya sunucusu kurmuştuk, ona erişim yapabiliyoruz.
  • Merhaba;

Remote servisleri kontrol ettiniz mi?

Güncellemelerden sonra nadir de olsa çalışmaya biliyor)

İyi çalışmalar.
    Evet, hatta yeniden aktif hale getirdik kapatıp. Güncellemeleri kaldırıp tekrar deneyelim. Sunucu bilgimiz zayıf, anca yazılım:)
    Teşekkürler
    Güncellemeleri kaldırdık ama hala değişen bir şey olmadı. Bu arada windows 2008 server
  • Selamlar ;

Vmware üzerinden konsol bağlantısı yapabiliyor musunuz ? Güncelleme sonrasında restart etmeye çalışırken bazı suncuular bu duruma geçebiliyor ping e cevap verıyor ama network servıslerı çalışamayabiliyor .
  • evet console bağlantısı yapılabiliyor ama uzak masaüstü çalışmıyor güncellemeleri silmemize rağmen
  • haticee1 H kullanıcısına yanıt
    Sunucuya vmware konsole bağlantısı yaparak bağlandıktan sonra ms dos konsolunu açın ve netstat -an |find "3389" ( eger 3389 olan default rdp portunu değiştirdi iseniz değiştirdiğiniz port numarasını yazın 3389 yerine ) komutunu çalışturarak sonucu paylaşır mısnız ? Aşağıdaki gibi bir sonuc görüyor olmanız lazım ve mümkünse rdp yapmaya çalıştıgınızda aldıgınız hatanın ekran görüntüsünü de paylaşın lütfen.

C:\Users\cumhur>netstat -an |find "3389"
    TCP 0.0.0.0:3389 0.0.0.0:0 LISTENING
    TCP [::]:3389 [::]:0 LISTENING
    UDP 0.0.0.0:3389 *:*
    UDP [::]:3389 *:*
  • Uzak Masaüstü hatasını ve komut satırlarını ekledim.

Sunucu uzak bağlantıSunucu uzak bağlantı

Selamlar ;

Sunucuda rdp portu açık gozukuyor sunucunun ip adresi 10.10.12.8 ve 10.10.70.52 ip adresi de bağlanmış gozukuyor networksel bir problem var gıbı gozukuyor sız sunucunun ip adresine ping atabılıyor musunuz ? ve sizin bilgisayarın ip adresi ne olarak gozukuyor ?
  • yanlış bilgi vermiş kardeşim. vmware sunucunun ipsi 10.10.12.8. sunucunun 12.13müş ama netstat -an yazınca hiçbir şey çıkmıyor.
    Selamlar ;

netstat -an yazınca hiçbirşey çıkmaması pek mümkün değil netstat -an komutu o bilgisayarda çalışan servislerin hangi port numarasından çalıştığını gösterir en azından smb ve netbios servisleri açık olması lazım sunucunun kendi firewall ı veya 3rd party bir guvenlık uygulaması yukledıysenız onu kontrol edin . add/remove programs menusunden tarıhe gore sıralayıp en son yuklenen programlara göz atın veya start/run eventvwr.msc yazarak sunucunun loglarını kontrol edebilirsiniz . Kurmuş olduğunuz sunucu 2008/2012/r2/2016 hangi versiyonne gibi bir işlem yapıldıktan sonra rdp yapamamaya başladınız ? Sunucunun ip adresi ? sizin ip adresiniz ? sunucuya ping atabiliyor musunuz ? kontrol edilmesi gereken çok fazla değişken mevcut ancak en azından son sordugum soruların cevabını paylaşırsanız bazı yönergelerim olabilir.
  • netstat -an |find "3389" yazınca bir şey çıkmıyor. rdp portunun 3389 default oldugundan eminiz. firewall kapalı, guvenlik uygulaması yok. güncellemeler dışında bir şey yüklenmemiş. hepsini silmiştim ama KB3177467 nolu güncelleme silinmiyor. bundan olabilir mi?
    Selamlar ;

Sorduğum hiçbir sorunun cevabı maalesef verdiğiniz cevap içerisinde bulunmuyor netstat komutu sonrası hıcbırsey cıkmıyor ise uzak masaustu hızmetı sunucuda calısmıyor olabılır bılgısayar / ozellıkler den uzak baglantıyı deaktıf edip restart sonrası tekrar aktıf etmeyı deneyebılırsınız.
  • benim ip 10.10.12.16 win2008 r2 sunucunun 12.13. Sunucuya ping atabiliyorum, sunucudan kendi bilgisayarıma bağlanabiliyorum. firewall kapatalı. 3rd party yok. Sadece kendi crm aplikasyonumuz ve sql mevcut. en son kardeşim sunucuyu güncelleyip restart ettikten sonra bir daha uzak masaüstü erişim sağlayamadık. port numarasını değiştirip de denedik, olmadı. güncellemeleri sildik yine değişmedi. Uzak masaüstü erişimini kapatıp tekrar yeniden başlattık olmadı.
  • Bilgisayarım, özellikler, gelişmiş sistem ayarları, uzak sekmesin de. uzak masaüstü ile bağlantına izin var mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.