Şimdi Ara

Sultan Alparslan' ın çizgi filmini yaptık. Umarım beğenirsiniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni yüklendiği için 360p gösteriyor fakat video işlendikten sonra max 1080 izleyebilirsiniz.

• Amatör sekilde tek kisi tarafindan yapildiysa tebrikler görsel olarak baya basarili.

Kâr amaci güdülerek yapildiysa hakaret gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Glitch kullanıcısına yanıt
    kar amacı güdülerek yapıldıysa neden hakaret gibi? Açıklar mısınız?

Bu arada tek bir kişi tarafından bütün tasarımlar ve animasyon yapıldı.

teşekkürler.
  • Harika, başarılarınızın devamını dilerim

• Glitch kullanıcısına yanıt
    Yani ekip tarafindan profesyonel yapildiysa özensiz ve bastan savma yapilmis derdim.Dialoglar sirasinda hareket yok,zorunlu olmadikça animasyon kullanilmamasi gibi seyler yüzünden.

Ama tek kisi yapmissin ne kadar ugrastigini tahmin edebiliyorum.Bu gözle bakinca da basarili duruyor.Ve sorunlari da açikliyor.Bölümü çikarmak için harcadigin zamanin 2 katini harcadiginda, bahsettigim haraket bosluklarinin yok olacagi asikar çünkü yeterliligin oldugu belli.

Bu arada evrensel olarak söyledim, tr gibi teknoloji çöplügünde çocuklarin önüne sunulan seylerle kiyaslandiginda (pepe gibi) seninkinde daha çok emek var gibi. 2D karakterin agzini sallayarak para kazaniyorlar bu ülkede.

• quote:

Orijinalden alıntı: Glitch

Yani ekip tarafindan profesyonel yapildiysa özensiz ve bastan savma yapilmis derdim.Dialoglar sirasinda hareket yok,zorunlu olmadikça animasyon kullanilmamasi gibi seyler yüzünden.

Ama tek kisi yapmissin ne kadar ugrastigini tahmin edebiliyorum.Bu gözle bakinca da basarili duruyor.Ve sorunlari da açikliyor.Bölümü çikarmak için harcadigin zamanin 2 katini harcadiginda, bahsettigim haraket bosluklarinin yok olacagi asikar çünkü yeterliligin oldugu belli.

Bu arada evrensel olarak söyledim, tr gibi teknoloji çöplügünde çocuklarin önüne sunulan seylerle kiyaslandiginda (pepe gibi) seninkinde daha çok emek var gibi. 2D karakterin agzini sallayarak para kazaniyorlar bu ülkede.
    Valla kardeşim çok doğru söylediniz.

2D bir karakter yapıp 2 kol ve 2 bacağı ufak kemik (eklem) yapıp ağıza da aç kapa yapıyorlar. Yeterli. Vektörel çizimler o yüzden çok daha fazla para kazanmaya başladı. Ben öğretmen olduğum için 2 ay içinde yapabildim sadece tatilimiz o kadar. Fazla vaktimiz olsa o dediğiniz boşlukların birtanesi bile olmaz. Programlar çok ağır. Çok zaman alıyor ve çok fazla ayrıntı. Ama öğretmen olarak ancak bu kadar vaktimiz oluyor.

• Amatör olarak yaptığınızı düşünürsek,yani mesleğiniz bu değil,başlangıç için iyi bence.Diğer türk liderleri de görmek isterim

• Beklediğimden iyi olmuş.Nasıl yaptınız acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmin

Beklediğimden iyi olmuş.Nasıl yaptınız acaba.
    Cinema 4d - Maya autodesk - Photoshop - Zbrush - sony vegas

bunlarla hocam.
  • Eline sağlık, güzel olmuş.
  • Güzel olmuş elinize sağlık.

Birkaç tavsiye ;

Olumsuz eleştirileri pek sallamayın
    Daha evrensel bir konu bulun
    Süreyi kısa tutun
    Konuşma olmazsa daha iyi
    Youtube dan ödüllü kısa animasyon filmlere bakın. İnsanlar neler yapmış (Birkaç tane seyredince başta yazdığım maddelerin nedenlerini daha iyi anlarsınız)
    Yaptığınız (Yapacağınız) filmleri Festivallere göndermekten çekinmeyin (Tabi bunun maddi boyutunu karşılayabilirseniz) yaptığınız iş iyiyse elbet birinden ödül alırsınız. (Kazanacağınız para önemli değil , adınızı duyurmuş olursunuz)

Belki hobi olarak yaptığınız uğraş işiniz olur. Söyleyeceklerim bunlar. Kolay gelsin.
  • Elinize sağlık amatör çalışma ve 2 ay süre için çok iyi tebrikler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.