Şimdi Ara

Subwoofer yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Onkyo tx828 amfi ile 5.1 ses sistemi kurulu. Bu sistemde 250 wattlık 30-150hz lik subwoofer mevcut. Amfi üzerinde ikinci bir subwoofer çıkışı mevcut. İkinci bir 250 wattlık subwoofer alıp sisteme taksam performans çok etkilenir ve değer mi, yoksa elimdeki 250 wattlık subwoofer ı değiştirip watt ve hz olarak daha güçlü bir subwoofer mı alsam daha iyi olur?
    Konuyla ilgili yardımlarını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

• İkinci seçenek çok daha iyi sonuç verir.
    Öncelikle kalite mi yoksa kantite mi ? Onu sorgulayın.
    Bütçeniz ve sistemin diğer bileşenleriyle ilgili bilgi verirseniz öneri yapan arkadaşlar olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistemin özelliklerini aşağıda yazdım. çift subwoofer kullanıldığında nasıl bir etki olur? faydası olurmu? Yada tek bir subwoofer olursa aşağıdaki sistem için öneriniz ne olur? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Amfi olarak Onkyo TX-NR828
    Speaker olarak KEF HTS 6000 set. KEF HTS 6001 4 adet (100 watt, MAX 109db) bir adet KEF HTC 6001,(100 watt, MAX 109db)
    Subwoofer olarak KEF HTB2SE Subwoofer 250 watt Class D, 30Hz - 250Hz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silent.cry -- 3 Mayıs 2016; 9:24:13 >
  • silent.cry kullanıcısına yanıt
    Özellikle hoparlörleriniz 90hz altına inmediği için subwooferınız bu sistem ile eşleşmek için yapılmışa benziyor. Değişim için birlikte dinleyip karar vermek lazım keza bir subwooferın alt frekans başarımı çok önemliyken beraber çalışacağı hoparlörler ile entegrasyonu genellikle gözardı edilir. Bu çok çok önemli keza sisim sistem öyle.
    Ben evde rel s3 kullanıyorum dali fazon LCR sistem ile çok memnunum .... Başka bir sub zor eşleşirdi keza rel bu sub serisinde en yüksek sound yerine en kaliteli sounda uğraş vermiş.

• Evet çalışma sınırı 90hz ama bendeki sistemde center dışındakiler bass extender yapıya sahip ve 75hz kadar inebiliyor. Ben subwooferdan memnun aslında ama sistem için önerilen sub Kef PSW 3500 idi. Amfi üzerine ikinci sub bağlanabildiği için benzer özelliklerde ikinci bir sub bağlamak bana ne kazandırır onu merak ediyorum. Yada 20hz e kadar inebilen sub olsa sistem için çok mu olur? yada gerek varmıdır?
  • silent.cry kullanıcısına yanıt
    İkimci bir sub ı sisteme uydurmak çok zordur. Benim diyen room oprimizer işin içinden çıkamaz. Alacağınız ekstra db de 3-4db geçmez ... Daha iyi bir sub mesela kef 400b çok daha iyi sonuç verecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.