Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (386. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.029
Cevap
198
Favori
983.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Freebirdx

Aracı test etmeden ,bilgisi olmadan fikri olanların yaptığı yorumlar yanlış algılara sebep olabiliyor,XV almadan önce ben bunu yaşadım ve neredeyse bu dayanaksız yorumlar yüzünden bu aracın üzerini test etmeden çiziyordum,ama kafaya koyduğum için bir şekilde test ettim ve memnun kaldım.Aslında yaptığımız hata yorum yapanların fikirlerine belki de fazla saygı duyup kriterlerine,tarzlarına bakmaksızın bir yol gösterici olarak onları benimsememiz olabiliyor.Bu hatayı bazen ben de yapıyorum ,bu yüzden çok araştırıp bilgi toplamak ve bunları kendi mantık,zevk ve tecrübe süzgecimizden geçirip bir karara varmak en doğru karar olsa gerek.

Bu yüzden bazı insanlara ışık tutabilmek adına XV ile yaşadıklarımı araca ilgi duyanlar için kıyaslanabilmesi adına detaylı olarak anlatıyorum ki herkes kendi çıkarımını kendi standartları ile yapsın ve kendi adına en doğru kararı verebilsin.

..Bu arada evet o hızlanmalardaki karakteristik Boxer sesini oğlum Ferrari'ninkine benzetiyor ve o da bayılıyor.

Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim,forum tarzı sitelerde pek işim olmuyor ve ilgi alanıma istinaden sadece bu sitede geçmişte sahip olduğum 3 marka adına takip ve paylaşım yaptım ve gördüm ki sadece bu grupta seviyeli,kaliteli ve saygılı paylaşımlar yapılıyor,bu da her alanda saygısızlığın diz boyu yaşandığı toplumumuzda çok ilginç geldi bana.Sanırım Subaru sahipleri hidayete ermiş kişiler ve bu açıdan da fark yaratıyorlar galiba :)

Kesinlikle katılıyorum. Aracı almadan önce ASX alıyordum hatta bayii ile konuştum test ettim. Formlarda yazan ve çevreden geri bildirimler hep aynı yönde oldu Subaru alınmaz çok yakar parçası pahalı satılmaz vb. yorumlardan dolayı hep uzak durdum fakat alınca herşey değişti. Şimdi alınmaz diyenler ikinci el araştırmasına girmiş araç kovalıyor.

• quote:

Aracı test etmeden ,bilgisi olmadan fikri olanların yaptığı yorumlar yanlış algılara sebep olabiliyor,XV almadan önce ben bunu yaşadım ve neredeyse bu dayanaksız yorumlar yüzünden bu aracın üzerini test etmeden çiziyordum,ama kafaya koyduğum için bir şekilde test ettim ve memnun kaldım.Aslında yaptığımız hata yorum yapanların fikirlerine belki de fazla saygı duyup kriterlerine,tarzlarına bakmaksızın bir yol gösterici olarak onları benimsememiz olabiliyor.Bu hatayı bazen ben de yapıyorum ,bu yüzden çok araştırıp bilgi toplamak ve bunları kendi mantık,zevk ve tecrübe süzgecimizden geçirip bir karara varmak en doğru karar olsa gerek.

Bu yüzden bazı insanlara ışık tutabilmek adına XV ile yaşadıklarımı araca ilgi duyanlar için kıyaslanabilmesi adına detaylı olarak anlatıyorum ki herkes kendi çıkarımını kendi standartları ile yapsın ve kendi adına en doğru kararı verebilsin.

..Bu arada evet o hızlanmalardaki karakteristik Boxer sesini oğlum Ferrari'ninkine benzetiyor ve o da bayılıyor.

Ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim,forum tarzı sitelerde pek işim olmuyor ve ilgi alanıma istinaden sadece bu sitede geçmişte sahip olduğum 3 marka adına takip ve paylaşım yaptım ve gördüm ki sadece bu grupta seviyeli,kaliteli ve saygılı paylaşımlar yapılıyor,bu da her alanda saygısızlığın diz boyu yaşandığı toplumumuzda çok ilginç geldi bana.Sanırım Subaru sahipleri hidayete ermiş kişiler ve bu açıdan da fark yaratıyorlar galiba :)

Kesinlikle katılıyorum fikirlerinize..Gerçekten bu forumda seviye oldukça iyi,nazar değmesin.Zaman zaman Xv sahibi olmayan ,araç hakkında deneyimlerimizi soran kişilerde yazıyor onlarda katkı sağlıyorlar seviye konusunda..Ancak ben sizin tüm paylaşımlarınızda ayrı bir samimiyet,zeka,araştırmacı bir yapı görüyorum..Fikirlerinizi,deneyimlerinizi paylaşırken yaptırımcı değil sadece paylaşımcısınız..Ben bu aracı almadan önce sizin yorumlarınızın farkında olmadan katkısı oldu..Özellikle paylaşımlarınızı ilgiyle izliyorum..
    Emeğinize teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: yaviz

quote:

Kesinlikle katılıyorum. Aracı almadan önce ASX alıyordum hatta bayii ile konuştum test ettim. Formlarda yazan ve çevreden geri bildirimler hep aynı yönde oldu Subaru alınmaz çok yakar parçası pahalı satılmaz vb. yorumlardan dolayı hep uzak durdum fakat alınca herşey değişti. Şimdi alınmaz diyenler ikinci el araştırmasına girmiş araç kovalıyor.

Sayın Yaviz,
    Mitsubishi Asx gerçekten güzel bir araba..2011,2012 ve 2014 model Asx aracım oldu..
    Xv sahibi olduğumda yakıtla ilgili bir süre pişmanlık yaşadım,çünkü aracı 3-5 Km kare alanda sürekli dur kalk kullandım.Yakıt 10 Lt altına inmedi hatta bir ara arcımda bir problem mi var dediğim oldu..Daha sonra 20 -30 km lik kullanımlarım olmaya başladı bir baktım yakıt 5-7 lt aralığına indi..
    İlk 1540 km lik uzun yolculuğumu yaptım 150 km si şehir içi kullanımla ortalamam 6.2 ye düşünce çok mutlu oldum..Çünkü Asx le bu değeri yakalayabiliyordum 3 modeldede..
    Xv nin 4x4 ü ve otomatik vitesi cabası..Asx için hiç bir ortamda kötü araç diyemem dersem hakkını yemiş olurum..Ama XV kesinlikle ve kesinlikle her yönden doğru karar..
    Kazasız belasız kullanın keyfini sürün doğru kararınızın..

• quote:

Orijinalden alıntı: kontekhasan

Geçen kış Nokian D4 aldım ve baya zor şartlarda aracı zorlayarak kullandım performansı harika. Yazın Geolarla o kadar emin hareket edemiyorum. Şiddetle tavsiye ederim.

Nokian marka lastiği 3 ayrı Mitsubishi Asx aracımda da kullandım..Asx ler 4 çeker olmamasına rağmen performansına hayran kaldım lastiklerin...Ankara soğuğunda , karında ve yağmurun da çok iyi iş çıkardılar..Son asx aracımı satarken 3 ay kullandığım Nokian lastiklerimi vermedim Xv de kullanmak için..Bu kış aracımı satmazsam kullanacağım eminim Xv de çok daha iyi performans gösterecektir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utabev -- 16 Ağustos 2017; 12:29:14 >
  • utabev U kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim o sizin yüksek algınız.

Psikolojik olarak insanlar neyi biliyorsa ona inanıyor ama bir yandan da inandığı şeyi konuşmuyor ; konuştuğu ve konuşulan şeye inanıyor gerçekliği var,bu çıkmazın içinde karşılıklı bir şeyler konuşabilmek,bilgi paylaşmak anlamak ve anlaşılabilmek çok zor ama bir o kadar da insani yanımız adına güzel bir sonuç.

Sonuçta bizler burada ortak bir paydada birleşmiş kişileriz her tecrübe ve paylaşımdan bir şeyler öğreniyoruz ve kendimizi geliştiriyoruz.

Katkısı ,emeği olan herkese gerçekten teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem güncel konu viraj performansı ve kış lastiği ben de katkıda bulunayım.

Yunanistan'da otoyolda hız sınırı 130 km/s. Ben de bu hızda giderken girmem gereken kavşağı son anda fark ettim ve aniden girdim. Normalde 130 ile gitmeye de alışkın olmadığım için kendimi viraja 90-100'le girdim gibi düşünüyorum. Araba hiç savrulmadı. Çok sert fren de yapamadım. Kavşağı 110-120 km/s hızla almış oldum. Arabadan vızzz gibi bir ses geldi sadece dönerken. Savrulmayı önleyen sistem neyse, EDC midir, ESP midir hangisidir, o devreye girdi sanıyorum.

Kış lastiği konusunda ara ara yeri geldikçe söyledim. Subaru Forester kullanıyorken Dunlop Wintersport 3D kış lastiğim vardı. Muhteşem bir performansı var. Kış gelse de lastiklerimi taksam diye heyecanla beklerdim. XV için henüz kış lastiği almadım. Sezon yaklaşıyor. Fiyatlar uçmadan birkaç hafta içinde gidip uygun Dunlop lastikleri araştırmaya başlayacağım.

Lütfen Dunlop kış lastiklerinin değerlendirmelerini ve testlerini internetten araştırın. En iyi performansı veren lastiklerin başında geliyor.

• Kışlık olarak nokian wr d4 kullanıyorum bende. 2 sezondur performansından da memnunum. Hali hazırda elimde kış lastiği mevcutken geolanderları ilerleyen zamanda çıkarıp daha yazlık bir lastik kullanmak istiyorum. İzmir gibi bir yerde hangi marka model bir lastik kullanmam mantıklı olur sizce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manci -- 16 Ağustos 2017; 14:19:47 >
  • Bu yaz iki kez otomobille yurt dışına çıktım. Çok sık sorulan "otomobille yurt dışına nasıl çıkılır?" sorusuna burada da cevap yazayım. Size de yol gösterir.

Yurt dışına özel aracınızla çıkmak için gerekli ilk temel belge yeşil kart olarak adlandırılan uluslar arası trafik sigortası. Bunu tüm sigorta acenteleri beş dakikada yapıyor. Aracınızın kaskosunu ya da trafik sigortasını yaptırdığınız acenteden temin edebilirsiniz.

Bunun dışında bazı ülkelere giderken gereken uluslar arası geçerliliği olan ehliyet. Bizde yeni verilmeye başlanan ehliyetlerden almanız, yurt dışına çıkarken işinizi kolaylaştırır.

Mesela Çeşme Limanı'ndan Sakız Adası'na giderken bu ehliyet sorulmuyor. Ülkeye girişte sadece pasaport, araç ruhsatı ve sigorta belgesi soruldu. Ama Yunanistan'a İpsala Sınır Kapısı'ndan girerken ehliyet de soruldu.

Türkiye'den çıkışta pasaportla beraber ruhsatınız isteniyor ve bir çıkış işlemi yapılıyor. Eğer aracınız sizin üstünüze değilse, örneğin sahibi ya da ortağı olduğunuz şirkete aitse ek belge lazım. Şirket sizinse ya da ortağıysanız imza sirküleri yeterli. Şirket sizin değilse ya da ortağı değilseniz imza sirküleri ile birlikte yetkilendirme yazısı gerekiyor. Benim buna ihtiyacım yoktu bu konuda bilgim yok.

Nasılsa ülkeden çıktık artık diye belgeleri atmayın sakın. Sakız Adası'ndan dönüşte Yunanistan'da imza sirkülerini tekrar görmek istedi mesela gümrük polisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: manci

Kışlık olarak nokian wr d4 kullanıyorum bende. 2 sezondur performansından da memnunum. Hali hazırda elimde kış lastiği mevcutken geolanderları ilerleyen zamanda çıkarıp daha yazlık bir lastik kullanmak istiyorum. İzmir gibi bir yerde hangi marka model bir lastik kullanmam mantıklı olur sizce.

Continental Premium Contact (en son 6'sı çıkmış sanırım) iyi bir yaz lastiğidir, eski aracımda kullanmıştım. Ama XV jant boyutlarında olanı biraz pahalı, daha ekonomik bir alternatif bakıyorum ben de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TR de bildiğiniz yerde bu tarz başarılı ve kaliteli iş yapabilen var mı? Amerika'dan maliyeti biraz yüksek olacak

https://www.sunfrog.com/128139167-800189916.html?76592

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • utabev U kullanıcısına yanıt
    Bende kafamda bir çok soru işaretini forum sayesinde aşmış ve bu modele karar vermiş durumdayım. Tüm kullanıcıların ilgileri ayrıca memnun etti beni. İyi günler dileklerimle
  • Bir yol macerası da ben paylaşayım. 15 gündür Konya-Manisa-İzmir (günü birlik çeşme-kuşadası-selçuk) toplam 1400km yol yaptım 3 yetişkin 2 çocuk full klima ortalama hız 120. Yakıt tüketimi ortalamam 7.2, en düşük Konya-Afyon 6.2 en çok İzmir Alsancak-Buca 13lt. Değerler lpgli olan 2. aracım Mitsubishi Colta göre çok yuksek :) ama 4x4 Otomatik Güvenli bir araç için harika Lastikler İzmir sıcağında resmen show yaptı kornadan çok öttü, lastikler öttükce herkes dönüp bakıyor :)

Bu araba gitmiyor diyenler 2.0 turbodan aşağı arabaya binmiyor galiba. Arabanın hissiyatı gitmiyor gibi (cvt kaynaklı bence) ama Bastın mı hic gitmem demiyor sen yeterki benzinden haber ver. 180gordum en son sadece deneme amaçlı yaptım ve bıraktım, hızı hiç sevmem.

Neden bu aracı aldın diye soruyorlar?

64 bin Tlye 2014 model 15bin km de kazasız top safety pick + ödüllü, 4x4 otomatik, premium başka araba varsa gösterin onu alayım diyorum ve konu kapanıyor ;) Allah hepimize ağız tadı ile binmeyi nasip etsin.

Son olarak facede aktif bir grup bulamadım "Subaru Xv Club TR" isimli bir grup kurdum su an hic bir şey yok sizlerinde katkıları ile canlı bir platformu hep birlikte hayata geçirebiliriz diye düşünüyorum. Colt Club TR var gerçekten çok seviyeli ve çok yararlı bir grup amacım bu grubun XV için olanını oluşturabilmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontekhasan -- 19 Ağustos 2017; 0:49:42 >

• Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce Istanbulda çok çok hafif bir yağmur yağdı zekeriyaköy yolunda. Malum yol çok virajlı, virajın birinde frene hafif dokunmamla birlikte araba ormana doğru kaymaya başladı. Abs , edc falan derken toparladım ama karşıdan araba gelememesi çok büyük şans oldu, yoksa büyük bir kaza yapabilirdik. Daha sonra zekeriyakoy rampasindan inerken onumuzdeki motor kayip devrildi. Ani fren ve araba kaymaya basladi. Abs ile zor durdum. Motorcuyu altimiza alacaktik az kalsin. Belki başka lastik olsa da bu durum başıma gelebilirdi ama geolander hiç mi hic güven vermiyor.

Eğer talip varsa lastiklere satıp başka lastik almayı planlıyorum :D . Daha önceki xv im de lassa kullanmıştım, ne yol sesi vardı ne de ani frende abs devreye girerdi.

• kontekhasan kullanıcısına yanıt
    Facebook takı grubu takip etmeye basladim, cok iyi düşünmüşsünüz. Umarim katilim cok olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ortacalkan

Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce Istanbulda çok çok hafif bir yağmur yağdı zekeriyaköy yolunda. Malum yol çok virajlı, virajın birinde frene hafif dokunmamla birlikte araba ormana doğru kaymaya başladı. Abs , edc falan derken toparladım ama karşıdan araba gelememesi çok büyük şans oldu, yoksa büyük bir kaza yapabilirdik. Daha sonra zekeriyakoy rampasindan inerken onumuzdeki motor kayip devrildi. Ani fren ve araba kaymaya basladi. Abs ile zor durdum. Motorcuyu altimiza alacaktik az kalsin. Belki başka lastik olsa da bu durum başıma gelebilirdi ama geolander hiç mi hic güven vermiyor.

Eğer talip varsa lastiklere satıp başka lastik almayı planlıyorum :D . Daha önceki xv im de lassa kullanmıştım, ne yol sesi vardı ne de ani frende abs devreye girerdi.

O yolu neredeyse her gün kullanıyorum ve 2 gün önceki yağmurda ben de oralardan geçtim... Bahçeköy - Zekeriyaköy arasındaki yolda bir iki tane gerçekten riskli viraj var. Az yağmur & yeni yağmurda Geolander kullanmayan araçlar bile eğer yol & hava şartlarına uygun kullanmazlarsa ciddi sorunlar yaşıyorlar; hatta kaza yapıyorlar...
    Rampa dediğiniz yol herhalde çoğumuzun varyant olarak adlandırdığı yer; orası da eğimden dolayı her türlü lastik ve arabayı zorluyor az yağmurda..
    Buna bir de Geolander faktörüyle beraber yollarımızdaki hafif toprak katmanının az yağışla beraber ıslandığı halde akıp gidememesini eklerseniz kaza yapmak çok kolaylaşıyor. Geçmiş olsun...
    Bir kazanç hedeflemeden lastik değiştirme yoluna gitmeniz daha doğru olur; motorsikletliye çarptığınızı düşünün, % 100 suçlu olurdunuz, değer mi hiç lastik parasına ?
    Ben hala kullanıyorum ama az yağmurlu havada dede formatından da yavaş gidiyorum risk varsa; 3 ay sonra kışlıkları takacağım ve yaza da düzgün bir yaz lastiği seçeceğim....

• Merhabalar, lastik konusu epeydir benim de gündemimde. Hatta Googyear efficient grip performance alıp iade ettim, belirtilen tarihli lastik göndermedikleri için. Araın üzerindeki Geoşandırların 6.8 mm dişi var, muayene raporunun söylediği, ayrıca 30bin km anca yaptılar, kışın kullanılmıyorlar. Kuru zeminde sorun yok ancak ıslakta resmen intihar bu kastikleri kullanmak. Ben de Bahçeköyde oturuyorum ve bahsedilen yolları iyi biliyorum. Başka araçlarımla sorun yaşamadım o yollarda. Honda Jazzın ve Ford Fiestanın Xv den yol tutuşta daha başarılı olduğunu düşünmüyorum, ancak onlarda michelin ve continental yeni lastiklerim vardı. Bir kez bile kızaklamadım. Geçtiğimiz haftalarda Ispartadan Antalyaya giderken yağmura yakalandık, sağ şeritte en yavaş giden arabalardan biri bendim, buna rağmen arabanın arkası çok defa yanıma geldi. Lastik ıslakta adeta yokmuş gibi davranıyor. Ayrıca çok sert, çok sesli. Kışlık Nokian kullanıyorum ve neredeyse onları takmayı dört gözle bekliyorum. Islakta Geolanderdan çok çok iyiler. İmkanı olanlara lastikleri değiştirmelerini şiddetle öneririm, önemli bir güvenlik açoğını kapatmış olurlar. Geolanderların tek pozitif yanı sert ve dayanıklı olduklarından arazide kesilmeleri ve patlama ihtimalleri zayıf. Yedek lastiğin olmadığı araçlarımızda avantaj olarak görülebilir.

• Değerli Subaru ailesi,

Yıllardır dile getirip bir türlü yapamadığımız garaj işinde sonunda bir adım attık. Şimdilik ses yalıtımı ve ses sistemleri ve birkaç kalem daha elektronik üzerine yoğunlaşsakta ilerde belki mekanik anlamda birşeylerde ekleyebiliriz. Yerimiz Bayrampaşa , Hürriyet mahallesi 285.sokakta.
    Çayımızı/kahvemizi içmeye hepinizi bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: calledman

Değerli Subaru ailesi,

Yıllardır dile getirip bir türlü yapamadığımız garaj işinde sonunda bir adım attık. Şimdilik ses yalıtımı ve ses sistemleri ve birkaç kalem daha elektronik üzerine yoğunlaşsakta ilerde belki mekanik anlamda birşeylerde ekleyebiliriz. Yerimiz Bayrampaşa , Hürriyet mahallesi 285.sokakta.

Hayırlı olsun. İstanbul A geldiğimde uğramaya çalışırım.

• calledman kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: calledman

Değerli Subaru ailesi,

Hayırlı uğurlu olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utabev -- 19 Ağustos 2017; 22:43:24 >
  • 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.