Şimdi Ara

Subaru Levorg kullanıcı TESTi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
3
Favori
6.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu hafta dergide Levorg testi vardı, dikkatimi çeken fren mesafesi uzun olmasıydı. Gördüğüm kadarıyla kış lastikleriyle hava sıcakken yapılmış ama bu konuda herhangi bir ifade yok. Bir kaç sayfa ileride Skoda octavia kombi testi vardı, fren mesafesi ondada uzundu bu şekilde ama test yazısı içerisinde kış lastiğiyle sıcak havada yapıldığı için bu şekilde telafi kelimeleri kullanılmıştı. Testi yapanda aynı kişi.. Yorum sizin ;) Çok kayırıyorlar arkadaş, ayıp bukadarıda.

Subaru Levorg kullanıcı TESTi

• Erce abi tekrardan hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız inşallah
  • Erceerce, hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Outbacki sattığımdan beri araç araştırma peşindeyim. Aynı tadı hangi araçta bulabilirim araştırıyorum ama bu arada fiyatlarda uçtu gitti . Outbackin sıfır fiyatı 202.000.00 tl olmuş.
  • 188li rakkamlara limited bulabilirsin, zam henüz gelmedi ama Martta 2016larla gelecek haberin olsun.. O tadı başka araçta bulman zor, o nedenle Outbacki satmadan bunu aldım. Outbacki elden çıkardınmı birdaha aynısından bulman zor Outbacki sadece yeni bir Outback için satarım( Allah büyük konuşturmasın tabi, hastalık sağlık vs harici)
  • Onu_R1_ O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Onurcum, biraz binelim sonrasında hedef yeni kasa Outback.
  • Eveeet İstanbul içi tüketim değerlerim ortaya çıktı. Dün akşam itibariyle depoyu iyice bitirip akşam depoyu tekrar fulledim.

1) Ölçüm Fullden Fulle yapılmıştır
    2) Sabah ve Akşam yoğun iş saatlerinde (Bostancı-Üsküdar) (13km yol 60-75dakika arasında gidip gelinmiştir) kullanılmış olup 1 kez şileye gidip dönülmüştür(70km civarı).
    3) Dikkatli kullanım sonuçlarıdır. (Bazı arkadaşlarımın genel kullanım karakteridir)

Benzinciye girdiğimdeki sonuç;

Ortalama 9,4lt - 581,7 km

Pompa 52,21ltde kesti üzerine 3lt daha aldı.Yani 9,49lt ortalama ile yol bilgisayarı tüketimini doğruluyor.
    [imageimg]http://i1175.photobucket.com/albums/r638/eoznalcin/20160211_215258_zpskersodvu.jpg[/simage]

Yağmura yakalnınca ;)

• Şunu söyleyebilirim, arabadan keyif ala ala performanslı kullanmak isterseniz ortalama 10,5lt-11lt tüketim değerleri görebilir. Benim bu güzargahta Levorg 9,5lt yakarken Outback dizel 7.2lt, Fiat Linea dizel 7.5lt, Kia 2.0 Dizel 12lt, Clio Dizel 6.8lt , Peugeot 3008 1.6HDI Auto6R 8.5lt, Opel corsa 1.2 Otomatik 10lt, Seat Leon 1.2 TSI 9lt DSG, Peugeot 208 GTI 9lt yakmaktadır. Artık takdir sizin, bence oldukça mantıklı değerler.
  • Yakın zamanda bende levorg sahibi olucam gerçekten çok heycanlıyım testleriniz çok güzel olmuş sti ızgara benim aklıma gelmişti demek ki varmış çok da yakışmış kesinlikle yaptırıcam.ek olarak jantları degiştirmek istiyorum birde müzik sistemini değiştiren çok fazla arkadaş olmuş bakalım yeterli gelmezse onlarda da değişime gidilir :) tekrardan hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
  • inspiretr İ kullanıcısına yanıt
    Sizede şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyelim. Ben aslında sırf merakımdan almıştım,(Outbackim halen duruyor) oldukçada memnun kaldım. Müzik sistemi konusunda acele etmeyin, eski aracınızda harman kardon yada bose gibi bir müzik sistemi yoksa zaten memnun kalırsınız. Zaten Radyo biraz zayıf onun haricinde oldukça yeterli.
  • Araç Hakkı'nda çok güzel bilgiler edindim teşekkür ederim.İnşallah eylül gibi alacağım bende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer outback alma düşüncesi varsa son kalan 2015 model araçlara iyi indirim yapıyorlar.
    Ben bir türlü araba işlerimi denk getirip subaru sahibi olamadım.
    Konu sahibi arkadaş da arabasını hayırlı bir iş için satıyormuş hem sevindim hem de üzüldüm
    Hayırlı olsun şimdiden.

• eczman2000 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. Bizimki bekledigimiz bir gelisme degildi, ama cok mutluyuz Rabbime sukurler olsun.

Bende Outbackte oldugu icin durumlar cok degismeyecek. Levorgu test ettikten sonra cok begendigim icin almistim, hevesimi alamadim ama olsun bunada sükür. Degerlendirmek isteyen arkadaslar kacirmasin derim.

• eczman2000 kullanıcısına yanıt
    Hocam 2015 outback te iyi indirim var derken yaklaşık bir fiyat var mı aldığınız veya duyduğunuz?
  • erceerce kullanıcısına yanıt
    Yakıt tüketimi nasıl gidiyor acaba?
  • altrea kullanıcısına yanıt
    Aracımı ev aldığım için sattım, bıraktığımda 9,5- 10,5 lt arası İstanbul Şehiriçi verisi vardı.
  • erceerce kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun.

Memnun olmadığınız bir özelliği var mıydı?

Yakıt tüketimi olarak gayet makul bir değer.

1.4 motora sahip B sınıfı benzinli araçlar bile buna yakın benzin tüketiyor.
  • Hayir aksine cok memnun oldugum ozellikleri vardi. Direksiyon hassasiyeti, yol tutuşu, recaro tarzi ön koltuklari, fonksiyonel yol bilgisayari ve sessiz motoru.. Tiguan 1.4 TSI istanbulda 11 lt yakiyorsa bunun yakisida 4x4 oldugu goz onune alindigi da oldukca makul. Turbo motorlu otomatik araçlar istanbulda 9-11lt arasinda yakar.

• Hocam bu aralar ben de levorg düşünüyorum. Sahibinden de baktığım ilanlarda 90 civarına düşük kilometre bir araç alabiliyorum. Bu fiyata alınabilecek ender arabalardan biri gibi duruyor. Yakıt tüketimi sorun değil şu an 1.4 astra var zaten,üç aşağı beş yukarı aynı yakar zaten. Bayağı ayrıntılı bir değerlendirme yapmışsınız zaten ama yine de bir kaç kelam ederseniz sevinirim.

• Hangi konuda edelim mesela? Dediginiz gibi elimden geldigince ayrintili bir sekilde yazdim. Yakit tuketimi 1.6 170bg ve surekli 4 ceker bir araç icin bence makul. Bir arkadasimin 180bg mini cooper all4 11.8lt yakit tuketimini gordum. Yani fizik kanunlari diye bir sey var. Benzinli 1.6 turbo motor 4x4 sistemle tüketim uc asagi 5 yukari bu sekilde.Söylediginiz gibi o fiyatlara alinabilecek bence tek araç.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.