Şimdi Ara

- Subaru LEVORG Ana Konu - (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
983
Cevap
41
Favori
119.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KP1

Haklısınız. Özellikle konulacak limit değer Passat'ı vurabilir. Subaru'ya gelince Subaru'da 1.6 motor seçeneği sadece XV ve Levorg'da var. Sene başında XV'nin baz fiyatlar 45-55 aralığındaydı. Şimdi 51-62bin aralığında. XV'nin premiumları da vergi artışından etkilenir. Ama Subaru'nun Forester ve Outback modeli 2.0 için belirlenecek baz fiyatlardan altta görünüyor. Bu nedenle Forester ve Outback'in vergi zammından etkilenmeyeceğini düşünüyorum. Ama AWD'lere özel bir artış yaparlarsa onlar da etkilenir.
    Bu yeni uygulama olursa Subaru'da Forester ve Outback satışları artar. XV'nin bazı donanımlı seçenekli modelleri belki getirilmez. Levorg'sa sipariş usulüne dönebilir.
    Not: ÖTV'nin %70'e çıkması durumunda KDV'yi de %18 düşününce 1.6 motor bir araca ödeyeceğimiz paranın tam yarısının vergi olacağı anlamına geliyor.

Bakan medyada dolaşan rakamları yalanladı ama daha fazlası olacak gibi. Bence sizin dediklerinizin üstüne birde SUV araçlara artış gelecek. Durum pek parlak değil yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• KP1 kullanıcısına yanıt
    Hocam tşkler detaylı yanıt icin Subaru güzel marka fakat satan kişiler cok ilgisiz sosyal medyadan 10 kez sordum tek yanıt vermediler tok satıcı havaları var gibi. Benim anlamadığım böyle bir araca neden park sensörü eklemezler bende de Civic var bende harici taktirdim 250 lira sadece Subaru'da neden 800 Usd fikrim yok da bu artan Ötv vergilerinin Dizel araçlardan alınmayacak olması saçmalık emisyon olarak en cok dizeller kirletiyor havayı ama onlara artis yok saçma sapan bir vergi artisi olacak 130 k çok gelirken 160 k ya kaç kişi Levorg alacak ha araç güzel ona lafim yok Sedan olsaydı ben hemen alacaktım bu araci zaten.
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    Bunun sedani subaru wrx, o da kim bilir kac paradir

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

350bin tl. Bayraktar toplam 3 adet getirmişti, satıldı mı bilmiyorum.

• Bu araçta park sensörü neden koymazlar anlam vermedim.
    Bugün en dandirik araçta bile bunlar standart olarak geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Bu araçta park sensörü neden koymazlar anlam vermedim.
    Bugün en dandirik araçta bile bunlar standart olarak geliyor

Hatayı işte en dandik araba ile Subaru'yu karşılaştırarak yapıyorsunuz.
    Subaru mühendisleri biraz farklı düşünüyor.
    Egea'da var misal sensör ama gel gelelim güvenlik testleri Allah'lık resmen, tekerlekli tabut birçok kişiye göre.
    Peki Subaru ne yapıyor, sensör yerine güvenliğe daha çok önem veriyor.
    Ayrıca Subaru Levorg acaba sensör'e gerek duymuyor olabilir mi?
    çünkü hali hazırda, aktif güvenlik sistemlerinde Volvo, Mercedes, BMW ile yarışan ve Amerika'da en iyi olarak bile nitelendirilen "Eye Sight" teknolojisi var adamlarda.
    Teknolojiyse, en kralını verir yerine göre Subaru, güvenlikse yine Volvo ile kafa kafayalar.
    Ayrıca üstad, geri görüş kamerası var ve yine ayrıca kör nokta uyarısı, arka araç tespit sistemi (SRVD) standart olarak sunuluyor.
    Yani evet Türkiye şartlarında "park sensörüne" sahip olmayı insanlar arabasının nitelikli oldugunu göstermek için kullanıyor olabilir ama Subaru işte, bunlara takılmaz, laf değil icraat yapar.
    Çok istenirse arka park sensörü takılabiliyor, 800 USD denmiş ama onlar Japonya'dan orijinal sensörler ki gerek yok, alın bir sensör yetkili servis arka tampon plastik bölgeye taksın yada cadde motor da takıyor.

arka araç tespit sistemi (SRVD)
    Araç çevresindeki sensörlerden yararlanarak çalışan Subaru Arka Araç Tespit Sistemi, kör noktaları denetleyerek şerit değiştirme
    anını daha güvenli hale getirirken, sistem aynı zamanda sürücüyü geri manevra yaparken arkadan gelen araçla olası bir çarpışmaya karşı da uyarıyor.

Su arka araç tespit sistemini diğer markalar opsiyonel değil, standart olarak sunsunlar sonra Subaru'ya laf söyleriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

350bin tl. Bayraktar toplam 3 adet getirmişti, satıldı mı bilmiyorum.

subaru levorg'un da STİ modeli var 300 beygir ve 400 nm 'lik bir makine.
    Hayata küstürür ama bizim ülke şartlarımızda gerek yok, biz kimiz ki bu arabalara bineceğiz.
    Paramız, vergilerimiz birilerinin zırh kaplamalarına helal olsun anasını satayım.

- Subaru LEVORG Ana Konu -

• kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Evet bizim hakettiğimiz en fazla 1.6 motordu (1.6 motor bile %45 ÖTV, %18 kdv ile yeterince kazıktı) şimdi, yok geliş fiyatıydı, yok kasa tipiydi, yok emisyondu diye ÖTV ye bindireceklerki millet fiat egea ile hyundai accent arasında seçim yapabilsin.

• kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    O araci ben de cok istiyordum.

Ancak ulkemize gelmeme sebebi vergiler degil( gerci ne olursa olsun fiyati nedeniyle 1-2 tane satardi). Ozel siparis ile de getirilmiyor. Sadece japonya, avustralya gibi sagdan direksiyonlu ulkelerde satiliyor.

• Bir ara elinde 2015 model sıfır araçlar olan bayiler vardı. Kaldı mı acaba? Uygun fiyat olursa almak niyetindeyim. Paylaşırsanız sevinirim.
  • Fiat aegea yada accent alacağıma 10 yaşında Subaru alırım daha iyi...araba değil bir kere onlar.

• edysch E kullanıcısına yanıt
    Sahibinden.com'da Gaziantep'te Kırmızı bir 2015 model araç var gibi görünüyor. 4 tane de 2. el var.
  • KP1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Kırmızıyı kapatırsak belki olabilir :) Almışken Eyesight versiyonuna doğru kayıyorum. Hayırlısı.
  • Eyesight olsun bencede...bu kadar sağlam çarpışma önleme sistemi Almanlarda bile yok

• quote:

Orijinalden alıntı: calledman

Eyesight olsun bencede...bu kadar sağlam çarpışma önleme sistemi Almanlarda bile yok

Almanlar da bile yok evet ama Türkiye trafiğinde de o kadar ekstra masrafı yapmaya gerek var mı tartışmak lazım..
    Aktif güvenlik sistemler türkiye trafiğine maalesef halen uygun değil, eye sight sebebiyle aracın yapacağı anlık fren, tamponunuzdan sizi takip eden yurdum söförünün size vurmasına sebep olabilir.
  • Arkadakinin size vurması için eyesight a gerek yok..insanlar guvenli takip mesafesi diye birseyin varlığından habersizmis gibi kullanıyorlar..

• Levorg grubumuza katilmak isteyen levorg sahiplerini bekliyoruz. tel: 0-538-4397811

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calledman -- 16 Ocak 2017; 23:59:32 >
  • ÖTV zammı gelmeden yetişemedik galiba :) Fiyatlar çok arttı mı ki?
  • Araç hakkında izlenimleri yazayım. Gerçi daha 350 km oldu.

Öncelikle, simetrik 4 çekeri hissediyorsunuz. Gerçekten araba yere yapışıyor. Müthiş bir yol tutuşu var. Ayağı gazdan çekmeden virajlarda akıyor zerre silkeleme vs. hissi yok. Sürücü ve ön koltuk gayet konforlu. Yine ön konsolda malzeme kalitesi gayet iyi bu fiyat bandındaki bir araba için. Direksiyondaki logoyu kapatın bilmeyen birine gösterin Alman aracı der. Japon abiler sonunda biraz ilerlemiş iç konsolda. Hakiki deri koltuklarda kullanılan mavi dikiş konsolda, koltuk içlerinde, konsolda da kullanılmış. Ucuz plastik malzeme yok ön tarafta. Direksiyon da gayet başarılı.

Arka tarafta baş ve diz mesafesi gayet iyi. 2 yetişkin (180 boy 100'er kilo yayıla yayıla oturabiliyor. Bagaj zaten 10 numara. Station <3

Station ve 1600 kiloluk bir araba için oldukça da atik. Araba istediğiniz zaman uzuyor yani. Şu an yakıt tüketimi ortalama 13 litrelerde. İlk depo benzindeyim daha. Sakin kullanımda ve akan trafikte 7.2 litre ortalamayı gördüm. Tabi spor sürüş moduna alıp çılgın kullanırsanız 15 litreleri yakıyor.

Araba zaten yakışıklı da. Sürücü koltuğuna oturduğunuzda önünüzde motor hava girişi (scoop) sürüş keyfinizi arttırıyor ve pek de trafikte dolaşan model olmadığından dikkat çekiyor.

Araçta şu an en sevmediğim olay müzik sistemi oldu. Özellikle hoparlörler çok tırt. En yakın zamanda Amazon'dan sağlam bir set alıp elektronikçime değiştirteceğim.

• Öncelikle aracınıZ hayırlı olsun , aramıza hoş geldiniz. Ses sistemi konusunda memnun olan zaten yok.

Onun haricinde araba mükemmel. Kar yağsın dahada anlaşılacak fark. O peynir ekmek gibi satan boş almanlar garajdan çıkamazken biz daha fazla kar nerde onun derdinde olacağız. Yedek parça derdimizDe yok, araba maşallah bozulmuyor. Darısı tenekeye binenlerin başına. Whatsapp grubumuz var 40 a yakınız şu anda. Sizide bekleriz. Telefonum : 05384397811

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.