Şimdi Ara

Su soğutmam ve kasa modum....(yeni fotolar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herşeyden önce 1 ay kadar uzak kaldığım forum ahalisine selamlar!!!bu bir ayda gezip tozup eğlenmedim...su soğutma yaptım!!!

su soğutmayı yapmak beni çok uğraştırdı çok yordu ama başta söylediğimin aksine çok da eğlendim...ve sonunda efektif çalışan el emeği göz nuru olan ve gerçekten çok güzel gözüken(balkondaki kısım hariç) su soğutmam kavuştum...
    adım adım resimler

güç kaynağını da unutmadım....sharkoonun kiti bu iş için birebir

ve sonuç

sırada su soğutma yapacaklar için ipuçları!!!

blok olarak zalmanın bloklarını kullandım şu ana kadar gerçekten memnunum çünkü montajları çok kolay...en dikkatsiz kullanıcı dahi donanımlara zarar vermeden montajı yapabilir...performansları ise bikaç güne kalmaz belli olur...
    soğutma sıvım thermaltakenin coolantı...biraz pahalı ama kötü göründüğünü söylemek zor. aynı zamanda pasa ve donmaya karşı da etkili ki pas ve kireçlenme-hatta yosunlanma- su soğutmaların düşmanıdır!!!
    su soğutmamı yapmakta iki amacım vardı 1. sessizlik 2. daha fazla overclock kapasitesi sessizliğe kavuştum! o/c kapasitesini ise görecez!!! vganın ramlerini de soğutabilmek için fancard aldım ki bence herkesin önem vermesi gereken bir nokta...
    radyatör ve pompayı balkona koydum. malum önümüz kış ve radyatör dışarıda olduğundan hava soğudukça benim suyum da soğuyacak bu arada pompa olarak atman 2000l/h kullandım bence bu pompadan şaşmayın çünkü bu denediğim ikinci pompa...ilki çamaşır makinesi pompasıysı. iyiydi ama uzun süreli kullanıma uygun değildi!!!!!
    son olarak bir adet akım indikatörü alın....pmpa hala hayatta mı anlamanın kolay yolu bu!!
    ve bir de soru!!! dalgıç pompayı yatık şekilde kullanmamda sakınca var mıdır???

hepinize kolay gelsin daha fotoğraf eklenecek ama önce hasret kaldığım msne gireceğim
    r)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ascha -- 24 Ekim 2005, 15:05:16 >

• hocam eline sağlık çok hoş olmuş el emeği göz nuru valla..

ama balkondaki kısmıda ekle ne var ne yok görelim
  • hocam güzel olmuşta kasanın önündeki o alet ne anlamadım Fan speed ayarının altındaki koca şey
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cernunnos

hocam güzel olmuşta kasanın önündeki o alet ne anlamadım Fan speed ayarının altındaki koca şey

su seviyesini gösteriyor bence pompa bunun arkasında olabilir
  • abi eline sağlık @BeyazBüyü arkadaşımında dediği gibi gösterde şu nalkondaki kısmını biraz gülelim şaka maka süper olmuş kasan.
  • Valla ne diyeyim,bence mükemmel,aydınlatma sistemi de bayağı artistik.Maaşallah diyorum.İnşaallah Allah bize de nasip eder böyle birşeyi.Güle güle kullan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

Valla ne diyeyim,bence mükemmel,aydınlatma sistemi de bayağı artistik.Maaşallah diyorum.İnşaallah Allah bize de nasip eder böyle birşeyi.Güle güle kullan.
  •  Su soğutmam ve kasa modum....(yeni fotolar)

bu thermalteke sıvı akım indikatöru ve su seviye göstericisi

bu da balkondaki kısım...çirkin kral.... güzel ve derli toplu değil ama biz onu böyle seviyoruz

bu arada pompa alüminyum folyonun altında
    görüşleriniz için hepinize teşekkürler...

• Doğru tahmin etmişim ama pompa balkondaymış tüh
  • quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

Doğru tahmin etmişim ama pompa balkondaymış tüh

olsun hocam başını taşlara vurduğuna değmez
  • güzel iş güzel düşünce eline sağlık dostum
  • hocam bi de sorması ayıptır su soğutma kısmı kaça patladı? Zalman bloklar, tt indikitör, tt sıvı, vs.. ?
  • elıne sağlık hoca el emeği gerçekten harika olmuş evet bende fiyatı beklıyorum ama bıde bişey sorucam balkonu kullanmıyomuusnuz
  • tam bir rakam söyleyemeyeceğim ama herşey dahil 300-350 ytl arasına maloldu. fiyatı böylesine yükseltenler tabiki bloklar....

@nakkass
    hocam mutfak balkonunu eskiden bi tek çöp koymak için kullanıyoduk artık radyatör ve pompa da koyuyoruz!!!
  • iyi düşünmüşün valla hortumlar baya uzun heralde nereden dolaştırdın kasa gidene kadar köşelerdenmii
    quote:

Orjinalden alıntı: ascha

tam bir rakam söyleyemeyeceğim ama herşey dahil 300-350 ytl arasına maloldu. fiyatı böylesine yükseltenler tabiki bloklar....

@nakkass
    hocam mutfak balkonunu eskiden bi tek çöp koymak için kullanıyoduk artık radyatör ve pompa da koyuyoruz!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

iyi düşünmüşün valla hortumlar baya uzun heralde nereden dolaştırdın kasa gidene kadar köşelerdenmii
    quote:

tam bir rakam söyleyemeyeceğim ama herşey dahil 300-350 ytl arasına maloldu. fiyatı böylesine yükseltenler tabiki bloklar....

@nakkass

yok ben direk duvarı deldim...

• kasa bölümünü beğendim ama aynı şeyi balkon bülümü için diyemeyeceğim
  • Ekran kartı için zalmanın hangi modelini kullandın ve nereden aldın? Daha yakından bir resimini çekmen mümkün mü?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

iyi düşünmüşün valla hortumlar baya uzun heralde nereden dolaştırdın kasa gidene kadar köşelerdenmii
    quote:

@nakkass

yok ben direk duvarı deldim...

çok iyi ya. adam resmen duvarı delmiş valla. azim işte bi de merak ettim kaç lt. sıvı lullandın ve kaça maloldu sırf sıvı. o hortumlara baya sıvı lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykutx -- 21 Ekim 2005, 23:21:23 >

• hocam bu arada arka üstteki HDD fanı ile tepedeki fanı iptal etmişsin, hdd leri aşağı öne alsana? Ön tarafın fanı zaten duruyor. Aynı ses ama hdd'ler daha iyi soğur en azından.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.