Şimdi Ara

su soğutma için hangi water block

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 3 gün içinde yeni hazırladığım sistem için atmanın 2000 lt lik pompası(http://www.bascuda.com/Bascuda.aspx?cmp=Bascuda&pId=596208&aType=product&catId=4582 )kargodan elime geçicek ayrıca yarın radyatör işinide çözücem(murat 131 kalorifer radyatörü) geriye iki tane problem kaldı.

1.hangi water blocku kullanmalıyım
    2.pompayı içinde çaliştirabileceğim bi kutu bulamadım.

birde sorum var bu kullandığım pompa iş görürmü herkeste 1200 lt lik modeller war ben fiyat farkı az diye bunu aldım

• Water blocku üreten bir sürü arkadaş var.

Bana sorarsan onlardan birinden al.

Mesela Ergin Ateş'in kiler çok profesyonel gözüküyor...Performansına da iyi diyorlar ama kullanmadım...
  • Hemen erginates ile irtibata geç derim
  • dırek zalman al derım tabı kıyarsan paraya:)
  • Erginin yeni blok var bende oldukça iyi..Maze4e yakın bir tasarımı var .çok başarılı
  • bende zalman düşünüyorum taksit de yapabiliyosun ama performans nasıl olur hiçbir fikrim yok.EA yı gördüm iyi bi dizayn ama montaj aparatı biraz zayıf.Zalmanı 4 farklı cpu ya bağlıyosun EA ya her cpu klipsi için 10 milyon verirsem 90 milyona geliyo arada bi fark kalmıyo biraz indirim yapsa EA alırım birde şu pompayı içine takacak bi kasa yada kutu benzeri bişey bulamadım aklımda akrilik war ama nerde kim yapar bilmiyorum....sütaş tava yoğurt yada efes 5lik fıçı,kova vs gibi şeyler olmasında ne olursa olsun.H 700 kasa war pompa içine sığarsa süper olur...
  • ısrarla Ea derim ...295fsbdeki 2.4cyi(default vcore) load (prime) 34 idle 27 değerlerinde tutyor su 25 derce iken su 0ye düştüğünde load 30-ide 24 oluyor..Çok çok iyi...
  • tercihim zalman oldu...

saol fenomenhaa
  • hayırlı olsun.. ama ergin ateşin son model CPU bloğu zalmandan iyi soğutur gibime geliyor benim
  • kararında yanılmayacaksın zalman genelde sessız pcye onem verır performansa degıl ama bu urun bence bı ıstısna:)
  • şöyle söyliyim , zalman blok tek kelime ile mükemmel....
  • quote:

Orjinalden alıntı: Brandybuck

şöyle söyliyim , zalman blok tek kelime ile mükemmel....

deger vermek ıstemıodum cunku degerler anakartların sensorlerınden sensore degısıo ama odam 25 C ıken cpum 27 oluodu ve gecenlerde pompayı acmayı unutmusum yanı bloga hıc su gelmıodu blok o kadar buyuk kı ısınmıo 1 saat acık kaldı bıl 1.65 voltta 67 derecedeydı pompayı taktıgımda 30 a ınmesı 15 sn aldı ıslemcının:)
  • muhaha çok ii yaa bu gaz olayını seviyom ben...

abi şimdi sen ZALMAN mı kullanıyon yani ben anlamadım.. zalman mı o kadar büyük?!?! bana pek ööle gibi gelmedi zalman blok
  • yok gazlı sıstemde kendı yaptırdıgım blogu kullanıorum duz su sogutmada zalman kullanıorum.
  • abi ne diyosun? gazlı sistemin bana oluru var mı? arbiter parçaları toplıyamazsın fln demişti. sen kendin mi topladın mesela? gazı nerde bastırdın? ne kadar mal ettin... vs..
  • zalman blok hacimsel olarak cok buyuk ve iç dizaynı mukemmle ve tabi yalıtıma cok uygun bir blok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: King_Arthur

abi ne diyosun? gazlı sistemin bana oluru var mı? arbiter parçaları toplıyamazsın fln demişti. sen kendin mi topladın mesela? gazı nerde bastırdın? ne kadar mal ettin... vs..

ınsanlar bu ısten para kazanıyor ben onların hakkını yemıyım ama hemen hemen 220 ~250 mılyona maal oldu[bloksuz] ama 500 verseler satmam:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ers1n -- 5 Ekim 2004, 1:02:02 >
  • bu komprasör + radyatörünün uzunluk genişlik ve yüksekliği ne kadardır? ona göre bi kutu olur mu kasanın üzerine diye hesaplamaya çalışıyom da.. gerçi bu sistem kasadan bayaa uzakta olsa da olur ki boruları yalıttıktan sonra...
  • kopmrespr kasanın ustune konmaz ksayı yamultur alımallah:)
  • hadi bea? kaç kilokine?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.