Şimdi Ara

Su Soğutma Hakkında Yardım??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben Prescott işlemcim için su soğutma düşünüyorum. Ne kadara mal ederim ve nelere ihtiyacım var bana biraz yardım edebilirmisiniz?

Bildiğim kadarıyla CPU Bloğu, Pompa, Su Tankı ve Borular. Bunların haricinde herhangi bir donanıma ihtiyacım varmı?

• bunun dısında radyatore ıhtıyacın war
  • www.susogutma.com

bence hazır alman cok daha uygun olabilir.
  • Kendi imalatım olan su soğutma setleri ve su soğutma için gereken parçaları temin edebileceğinwww.susogutma.com adresini incelemeni öneririm.
  • bence kendın yapmaya calıskı dıgerlerınden farkın olsun
  • Bab oc para işi ama ucuza bir suru iş yapabiliriz

Şimdi oncelikle blockşara ihtiyoacın var bunları ergin abiden arbiterden bulabilirsin yada vatec vs gibi firmalara bak

Yok ben yapıcam diyoorsan bir adet frezeye ihtiyocın var bu alet bir sabit matkap sayılabilir

Fiyatı 80 milyonlar 4milyar arasında değişir ama 80 milyonluk senin işini gorur

Bunula birlikte elektro bakır alamn lazım socetine gore işaretleyip bir tasarımı bu akıra işleyip gumuş kayanğıyla kapatıcan bunu sanayıde bulursun

Freze işinide saynayıde yaptırabilirsin ve de daha kaliteli olur ama ustalar adamı kanser edebiliyor

Sonra akvaryumcudan marketten bir adet 1000ltphr pompa alıcan tabi 2000-2500 bulabilirsen 4000 ama bunun biraz riski oluyor başınc sızdırıyor ama kelepc ile bu işi hallede bilirsin

Ve şimdiki ihtiyacımız silikon hortumlar yoksa kırılmaya mukavemetli borular bunlarıda alalım

Radyatoru alabilirsin bunun için oto sanayıye git ama kasaya sığsın yada projen varsa otosanayıde el yapımı alımınyum bakır istediğin boyutlarda alabillirsin ama biraz pahalı olur

Son olaark kelepçeye ihityacın var birde fitting elemanları bunlarla blockları anakarta bağlıyacağın bunlarıda sen yapıcan artık

Bişi kalmadı sanırım anlatmadığım bana PM ile ulaşailirsin

• walla kendim yapıyorum maliyeti yazayım

30 milyon atman 2000lt pompa
    30 milyon radyatör
    94 milyon zalman zm-wb2 water block
    5 milyon hortum
    10 milyon bağlantı parçaları
    kutu için üstünde çalişiyorum

toplam 170 milyon yapıyo ama en kaliteli sistemlerden biri olacak
  • + yol masrafları ve görünmez giderleri de katın :) ozaman neye mal olduğu tam çıkar
  • ama zalman blok bı ıstısna ben 35 mılyona kendım yaptırıorum tabı zalman kalıtesı tartısılmaz ama

edit:35 mıl ıcınde bakır torna parası rekor ve bakır kaynagıda war.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ers1n -- 5 Ekim 2004, 20:58:24 >
  • şimdi tank içerisindeki suyun dışarıya verdiği ısı yetmiyor mu da radyatör kullanıyoruz arkadaşlar?? Tankı biraz büyük alsak ta yani hacim olarak daha fazla su bulunsa yetmez mi?? Radyatöre bide fan lazım mı??
  • ben zalman 7000b-cu almayı düşünüyorum yaklaşık 80 milyona. ama 150 milyona falan halledilebiliyorsa bu su muhabbeti bunu düşüneyim diyorum...
  • radyatorsuz kova ıcıne koyarsan bayagı uzun bı zaman o su ısınmadan kalır ama ozaman kullanıslıgı 0 a ıner en ıyısı bı tofas radyatoru al tak bı 12lık fan 5 volta kımse duymaz:)
  • yol masrafim yok hepsi netten elime ulaştı sadece bi kere kadiköye gittim o kadar (5milyon)
    ama yol masrafı için 300 milyona başkasının yaptığı bişeyi kullancağima kendi yaptımı kullanırım daha iyi çünkü onun zevki bambaşka herşey para deil...
    nasıl yaptığımı nerden aldığımı hangi parça kaça alındi motaj vs vs hepsini foruma resimli olarak koyacam
  • yapması güzelde bu aquasrise falan 300$ verenler var, o tarz akıllırlardansan diye söylüyolaar genelde

bu setleri yapan arkadaşlarda bi meslek sırrına sahip deiller, heryerde yazıyo nasıl ne ile yapıldıgı v.s. ama uğraşmak, el emeği çoğu kısmı. o yüzden fiyatlandırmayı madde bazında yapmak bence pek mantıklı deil. bilgisayar servislerine xp kurdurup 30$ verenler var mesela.
  • Binanızda su deposu varsa onu kullaa bilirsin sesiz olur ama buyuk pompa kullanman lazım oda monıtoru tıtrettırıyor manyetık alan olayı birde depo pis olur yani uğraşılmaz en az 30 litrelik bir kaba gtiyayın var onun yerine

su kabını kuçuk tutup radyatoru buyute bilirsin biraz pahalı olur ama iyi olur mesala kasanın ust kısımını komple orten yaklaşık 20X50X5-10 luk bir kocaman radyator kullanabilirsin ama tavsiyem 2X12 lik bir radyator ile 2 adet vantec silent fan tabi sesizlik isiyorsan...
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATALcan

yol masrafim yok hepsi netten elime ulaştı sadece bi kere kadiköye gittim o kadar (5milyon)
    ama yol masrafı için 300 milyona başkasının yaptığı bişeyi kullancağima kendi yaptımı kullanırım daha iyi çünkü onun zevki bambaşka herşey para deil...
    nasıl yaptığımı nerden aldığımı hangi parça kaça alındi motaj vs vs hepsini foruma resimli olarak koyacam

Tabi davulun sesi dışarıdan hoş bugun benim 14 uncu ayım yaklaış 8 ay tasarımagıttı arda 5 ay boşluk oldu ama hala bır kasa yaptıramadım ısın kotusu butun cızımler mm ık olarak hazır vede anlaşılması kolay

Sanayı sıtelerımızde utalar asırı kıbırlı ıslerı varsa uğrasmıyorlar ıslerı olmayanlarda ya baştan sağma yapıyor yada anlamıyor bir kez sanayıye gıt fıkrın değişri kanantıneyı

Son olarak duşuncelerin guzel forumun kalkınması ıcın senın gıbı uyelere ıhtıyacımız var ama tavuğun ayağı oyle değil....

• bence kendin yap.
    sadece blok larda zorlanabilirsin onlarıda yaptıramzssan satın al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goke -- 5 Ekim 2004, 13:55:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

quote:

yol masrafim yok hepsi netten elime ulaştı sadece bi kere kadiköye gittim o kadar (5milyon)

Tabi davulun sesi dışarıdan hoş bugun benim 14 uncu ayım yaklaış 8 ay tasarımagıttı arda 5 ay boşluk oldu ama hala bır kasa yaptıramadım ısın kotusu butun cızımler mm ık olarak hazır vede anlaşılması kolay

Sanayı sıtelerımızde utalar asırı kıbırlı ıslerı varsa uğrasmıyorlar ıslerı olmayanlarda ya baştan sağma yapıyor yada anlamıyor bir kez sanayıye gıt fıkrın değişri kanantıneyı

Son olarak duşuncelerin guzel forumun kalkınması ıcın senın gıbı uyelere ıhtıyacımız var ama tavuğun ayağı oyle değil....

sende amma ugrasmıssın be ben gazı tamamen 4 gunde bıtırdıım herseyıyle suyu 1 gunde yapıorum:)

• quote:

Orjinalden alıntı: ers1n

quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

quote:

sende amma ugrasmıssın be ben gazı tamamen 4 gunde bıtırdıım herseyıyle suyu 1 gunde yapıorum:)

Tabı buradakı amacımız farklı senınle....

Benım amacım bir hobi senınkı ucuza mal etme çalışması.....

İşler böyle yururse biribinin taklidi calışmalar çıkar ortaya....

Bir adım one gıtmeyız....

Anlata biliyormuyum arkadaş ne demiş forumda yayınlar ınsanları aydınlatırım....

Sende yayınlarsın ama milleti bir adım ileri taşımaz kanaatindeyim ....

• prometeiach gibi birşey vardı sanırım hazır olarak satılan. bayada iyi birşey.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.