Şimdi Ara

Su sistemde sorun olur mu??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Edison 804a anfi 4*80 watt rms ve köprülü 2*320 watt veriyor buna pioneer 400 watt rms woofer köprülü baglı diger kalan kanallara ise paralel sekilde iki takım yani dört adet mid baglı
    midlerin rms degerleri 70 watt bu durumda
    -midlerin ohmları 4 ten 2 yemi düsüyor bu düsüs ses kalitesinde bir degişiklik yapar mı ve kolonlara zarar verir mi?
    -anfiden midlere giden güç ikiyemi bölünüyor bölünmüyorsa anfi zorlanmıs olmuyor mu?
    Kısacası bu sekilde kullanabilirmiyim. Elimde bir anfi daha var bunu baglamak icinde teyipten rca mı cekmek lazım edisonda bu anfiye baglantı olmaz mı diger anfi jameson 505

• amfi çok ısınacaktır. pioneerin hangi 400 rms subundan bahsedyorsun? edisonun iki kanalı k4 ohm köprüde 160 rms 2ohmda 320 rms e yakşlaşır sub tek bobinse 160 watt rms ile beslemiş olursun. midlerin olduğu kanallar 2 ohma düşüyor güç artar ancak ses aklitesinde azalma olur. amfilerin birini elinizden çıakrıp bas için mono amfi alın dğer amfiyi sadeec midlere girin daha iyi olacaktır böyle
  • Öncelikle tesekkurler audiocu
    pioneer champion serisi d4 modeli cift bobin sanırım 2 ohm a düsmüyor suan kaç wattla besliyorum. Gerci bas bana yetiyorda benim korkum midlerin veya anfinin zarar gormesi bu sekilde kullanmaya devam edersem
  • quote:

Orjinalden alıntı: ne yazsam kii

Öncelikle tesekkurler audiocu
    pioneer champion serisi d4 modeli cift bobin sanırım 2 ohm a düsmüyor suan kaç wattla besliyorum. Gerci bas bana yetiyorda benim korkum midlerin veya anfinin zarar gormesi bu sekilde kullanmaya devam edersem

d4 se paralaler 2 ohma düşersin, sorunsuz çalıştırır. ama midleri 2 ohmda o amfiye girmşsin pek sağlıklı olacagını söyleyemem.
  • kopruleyip iki kanala bagladık wooferi suan 4 ohm damı calısıyor eger 4 ohm da çalısıyor ise bunu 2 ohma nasıl düsürecegiz yani nasıl paralel yapacagız wooferi
  • quote:

kopruleyip iki kanala bagladık wooferi suan 4 ohm damı calısıyor eger 4 ohm da çalısıyor ise bunu 2 ohma nasıl düsürecegiz yani nasıl paralel yapacagız wooferi

wooferin bir artısını diğer artısıyla, eksisini de diğer eksisiyle birleştirilir. bu haliyle 2 ohma düşer.
  • saol audiocu eksik olma
  • peki simdi 2 ohmda 4*150 veren amfinin iki kanalına 2 takım mid paralel baglandıgı zaman midlere paylastırılıyor mu bu kanaldan cıkan 150 watt?
  • quote:

peki simdi 2 ohmda 4*150 veren amfinin iki kanalına 2 takım mid paralel baglandıgı zaman midlere paylastırılıyor mu bu kanaldan cıkan 150 watt?

paylaştırılyıor ama rms olark yüksek olan diğer hoparlöre göre daha iyi çalacaktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.