Şimdi Ara

Su sebili kullanan var mı? Tavsiye istiyorum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
7
Favori
153.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ibrahim477

bu değerlerin bir yerlerde yazması lazım ama kendi sitelerinde yok dijitsu ile 2607 arasındayım hala

Hocam akşama unutmazsam kullanma kılavuzunda yada ürünün arkasındaki etikete bakıp size bildireyim. Diğer ürünü görmediğim için bir şey diyemiyorum ancak sb 2607 gerçekten çok şık yapılmış.
  • Anladığım kadarı ile simfer ve dijitsu kıyasıya yarışıyor :D
    simfer SB 2607 sessiz mi çalışıyor acaba aranızda bu ürünü Dijitsu 17Lx ile her yönden kıyaslayabilecek olanınız var mı ? Ayarlanabilir sıcaklık derecesi , çelik kazan , sessizlik ?
    Bimex sitesinde digitsuya çok sesli yorum yapılmış ama özelliklerinde sessiz yazıyor. Şuan bimexte de dijitsu indirimi varken simfere göre epey ucuz duruyor. Tavsiye verebilecek olan var mı acaba?
    Keşke ikisini de görerek kıyaslayarak alabileceğimiz bir yer olsa ki ne yazık ki sitesindeki açıklamalar bile yetersiz hiç bir marka tutup da ayarlanabilir sıcaklık derecesi var ve şu dereceler arası ayarlanır yazmıyor...
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tektikotede -- 2 Mayıs 2012; 2:09:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tektikotede

Anladığım kadarı ile simfer ve dijitsu kıyasıya yarışıyor :D
    simfer SB 2607 sessiz mi çalışıyor acaba aranızda bu ürünü Dijitsu 17Lx ile her yönden kıyaslayabilecek olanınız var mı ? Ayarlanabilir sıcaklık derecesi , çelik kazan , sessizlik ?
    Bimex sitesinde digitsuya çok sesli yorum yapılmış ama özelliklerinde sessiz yazıyor. Şuan bimexte de dijitsu indirimi varken simfere göre epey ucuz duruyor. Tavsiye verebilecek olan var mı acaba?
    Keşke ikisini de görerek kıyaslayarak alabileceğimiz bir yer olsa ki ne yazık ki sitesindeki açıklamalar bile yetersiz hiç bir marka tutup da ayarlanabilir sıcaklık derecesi var ve şu dereceler arası ayarlanır yazmıyor...
    Şimdiden teşekkürler.

Haklisiniz basta bende cok tereddute dustum, hic biri sicaklik derecelerinin nasil ayarlandigini yazmamis. Sagolsun Simfer'i alan arkadas yorumunu yapinca ikna olup aldim. Digeri markayi bilmedigimden yorum yapamam fakat Simber 2607'de sicaklik ve sogukluk isi ayari birer derece artirilip, azaltilabiliyor yani isi ayari cok hassas bir sekilde yapilabiliyor. Boyle bir ozellikten bahsetselermis daha iyi olurmus. Diger markayi bilmedigimden yorum yapamam ama Simber'de gordugum eksi bir yon yok bekledigimden fazlasi cikti.

• Arkadaşlar bende Simfer veya dijutsu arasında kaldım.
    Bunların temizliği nasıl yapılıyor?
    Koku yapıyormu?
    Enerji tüketimi hakkında net bir bilgi varmı?
    Yardımcı olursanız çok memmun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpceren

Arkadaşlar bende Simfer veya dijutsu arasında kaldım.
    Koku yapıyormu?

Hocam enerji tüketimi hakkında bende çok sağlıklı bilgi alamadım ancak standart sebillerden daha düşük tüketimli olduğu yönünde yazılar okudum. Tahminimce sadece soğutma kullanılırsa bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum ancak aynı anda ısıtma bölümüde kullanılacaksa haliyle tüketim artacaktır. Üretici firmaya danışabilirsiniz.

Koku yapıyor mu diye sormuşsunuz. Neredeyse 2 aydır kullanıyorum ve herhangi bir koku ne ben nede eşim aldı. Zaten ürünün bence tercih edilmesi için en büyük artısı çelik ve koku yapmayan iç tesisattır. Koku ve bakteri barındırmaz diye düşünüyorum. Bir önce kullandığım sebil koku yapmaya başlamıştı, zaten temizlik yaparken görüyordum. Bunu daha temizlemeye gerek kalmadı. Belki yaz sonu temizlik yaptığımda ne olduğunu söyleyebilirim. Ürün şu ana kadar benden iyi not aldı.

Ürünü teslim aldıktan sonra küvete taşıdım ve üst taraftan duş telefonuyla suyu verdim yaklaşık 20 dakika kadar suyu akıttım, basit bir işlem kendiniz yapabilirsiniz. Sonra arkadaki tahliyenin kapağını kapatıp damacanayı üstüne yerleştirdim.

Bir önceki sebilimde ısı ayarı yoktu. Soğuk yapınca su içilemeyecek kadar soğuk oluyordu ve ılık suyla kaynaştırarark istenilen ısıyı buluyordum. Bu üründe derece derece ısı ayarı yapılabildiğinden ideal su soğukluğunu veya sıcaklığını kendiniz bulabilirsiniz. henüz havalar çok ısınmadığından soğuk suya henüz ihtiyaç duymadım.

Havalar ısınınca, hararet bastığından bundan böyle meşrubata değil sebile sarılacağız. meşrubat anlık serinlik yaratıyor ve kilo yapıyor. Selamlar...

• selam

dijitsu firmasının yöneticisiyim...

bizim modelimizin alt tarafında buz dolabı bulunmaktadır..
    ayrıca musluk bölmesi çabuk tozlanan bir kısım olduğu için kapalıdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: alpceren

Arkadaşlar bende Simfer veya dijutsu arasında kaldım.
    Koku yapıyormu?

Hocam enerji tüketimi hakkında bende çok sağlıklı bilgi alamadım ancak standart sebillerden daha düşük tüketimli olduğu yönünde yazılar okudum. Tahminimce sadece soğutma kullanılırsa bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum ancak aynı anda ısıtma bölümüde kullanılacaksa haliyle tüketim artacaktır. Üretici firmaya danışabilirsiniz.

Koku yapıyor mu diye sormuşsunuz. Neredeyse 2 aydır kullanıyorum ve herhangi bir koku ne ben nede eşim aldı. Zaten ürünün bence tercih edilmesi için en büyük artısı çelik ve koku yapmayan iç tesisattır. Koku ve bakteri barındırmaz diye düşünüyorum. Bir önce kullandığım sebil koku yapmaya başlamıştı, zaten temizlik yaparken görüyordum. Bunu daha temizlemeye gerek kalmadı. Belki yaz sonu temizlik yaptığımda ne olduğunu söyleyebilirim. Ürün şu ana kadar benden iyi not aldı.

Ürünü teslim aldıktan sonra küvete taşıdım ve üst taraftan duş telefonuyla suyu verdim yaklaşık 20 dakika kadar suyu akıttım, basit bir işlem kendiniz yapabilirsiniz. Sonra arkadaki tahliyenin kapağını kapatıp damacanayı üstüne yerleştirdim.

Bir önceki sebilimde ısı ayarı yoktu. Soğuk yapınca su içilemeyecek kadar soğuk oluyordu ve ılık suyla kaynaştırarark istenilen ısıyı buluyordum. Bu üründe derece derece ısı ayarı yapılabildiğinden ideal su soğukluğunu veya sıcaklığını kendiniz bulabilirsiniz. henüz havalar çok ısınmadığından soğuk suya henüz ihtiyaç duymadım.

Havalar ısınınca, hararet bastığından bundan böyle meşrubata değil sebile sarılacağız. meşrubat anlık serinlik yaratıyor ve kilo yapıyor. Selamlar...

Cevabın için teşekkürler. Zaten beni en çok cezbeden tarafı, çelik tesisata sahip olmas ve ısı ayarının yapılabilmesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: sukruyazici

selam

dijitsu firmasının yöneticisiyim...

bizim modelimizin alt tarafında buz dolabı bulunmaktadır..
    ayrıca musluk bölmesi çabuk tozlanan bir kısım olduğu için kapalıdır...

@sukruyazici,

Bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilmeniz açısından firma yöneticisi olarak buraya yazmanızı çok yerinde buluyorum.

Gördüğüm kadarıyla bahse konu olan iki üründe birbirine çok yakın özelliklere sahip. Bahsettiğiniz buzdolabı bölmesi SB2607'de de mevcut ama musluk kısmı sizin kapalı biliyorum.

Diğer özelliklerinin aynı olduğunu sanıyorum, yanılıyor muyum? Sizin ürününüzde de ısı ayarı derece kademeleri birer birer artırılıp azaltılabiliyor sanırım.

• evet sıcaklı dereceleri birer birer ayarlanıyor....

sıcak 35-36-37-38-......... - 95 derece arası

soğuk 6-7-8-......15 derece arası
  • Arkadaşlar yazılanları okuyorum, tamam su sıcaklığı ayarlanabiliyor ikna oldum,
    bunu yazan arkadaşlardan ricam ayarlanıyor da nasıl ayarlanıyor bir yazmaları ?? neyi çeviriyorsunuz nereyi tuşluyorsunuz önünde mi arkasında mı altında mı, bir kapak altında mı bu ayar yeri ?

elimde sebil var önüne arkasına bakıyorum,
    arkasında, plastik muhafaza altına gizlenmiş pirinç bir vida var,
    bir de gene arkasında orta seviyede, kocaman gaz basma hattının nipeli var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyigun

Arkadaşlar yazılanları okuyorum, tamam su sıcaklığı ayarlanabiliyor ikna oldum,
    bunu yazan arkadaşlardan ricam ayarlanıyor da nasıl ayarlanıyor bir yazmaları ?? neyi çeviriyorsunuz nereyi tuşluyorsunuz önünde mi arkasında mı altında mı, bir kapak altında mı bu ayar yeri ?

elimde sebil var önüne arkasına bakıyorum,
    arkasında, plastik muhafaza altına gizlenmiş pirinç bir vida var,
    bir de gene arkasında orta seviyede, kocaman gaz basma hattının nipeli var.

Hocam siz ürünü teslim aldınız mı? Aldıysanız fişi takıp ısı ayarlarını yapabilirsiniz. Kullanma kılavuzunda açıkça yazıyor, korkulacak bir durum yok gayet basit ve kullanışlı. Kullanma kılavuzuna dahi gerek yok. Hayırlı olsun.
  • ön panelinden ayarlayabiliyorsunuz.... yukarı ... aşağı diye butonları var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam sizin gözünüzden kaçmış olabilir. Tek çekimde 265,78.-TL'ye veriyorlar...

http://www.idealesya.com/urun/simfer-2607-su-sebili.aspx?ref=akakce&v=1.61.4&ttype=Instalments#pt

bu sitede sadece 2602 ve 2604 modelleri gözüküyor, 2607 modelini önerebileceğiniz ciddi bir site var mı?

edit: sanalreyonum.com sitesinde buldum.

orda da 2601 2602 2603 2604 2605 2606 2607 gibi 7 tane farklı model mevcut, bunlar arasındaki donanımsal fark daha fazla para ödemeye değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi permanganat26 -- 4 Mayıs 2012; 13:55:35 >

• Merhaba;

Bende dijutsu ile simfer arasında kaldım. Sıcaklık ayarları konusunda aydınlatmış oldunuz, peki
    simferin borularının çelik olduğu söylenmiş. Dijutsu'lar için de aynı şey geçerli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nto

Merhaba;

Bende dijutsu ile simfer arasında kaldım. Sıcaklık ayarları konusunda aydınlatmış oldunuz, peki
    simferin borularının çelik olduğu söylenmiş. Dijutsu'lar için de aynı şey geçerli mi?

Dijitsu yetkilisi buraya arada bakıyor, ona sorabilirsiniz.
  • Gerek Simfer gereksede Dijitsu ürünlerini yeterince iyi tanıtamamış. Bu tip ısı ayarlı sebillerde ayarın nasıl olduğu çok önemliyken ve bu iki üründe bu konuda çok başarılıyken ayarın nasıl yapılacağını iyi anlatamamışlar. Başka markalar olsa ballandıra ballandıra anlatırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sukruyazici

ön panelinden ayarlayabiliyorsunuz.... yukarı ... aşağı diye butonları var...

Tamam anlaşıldı.
    Benim kullandığım model 2 senelik ve ön panelde musluk harici bir butonu yok.
    Ön paneldeki aşağı yukarı yönlü butona basıcaksınız diyen arkadaşa, tam tarif için teşekkür ediyorum.
  • tamam digitsu simfer arasında kaldık ama ayarlanabilir sıcaklık dışında kimse sesi için yorum yapmamış mesala oturduğumuz ve uyuduğumuz odaya rahatlıkla koyabilir miyiz_? Sesinden rahatsız olmadan uyuyabilir miyiz buz dolaplı modellerde dolap extra ses yapıyor mu ve soğutucu ortalama kaç dk ya bir çalışır çok mu ses yapar kafama takılan en büyük soru gürültü :(
  • Simfer yetkilisine bir kaç mail attım yarısına cevap verdi yarısına cevap vermedi geçiştirdi. Açıkçası simfer almak ağır basyordu ama yetkilinin bu davranışından dolayı isteğim kırıldı doğrusu. Demek ki satın alsak teknik serviste ilgide sorun yaşayacağız diye tahmin ediyorum. Daha almadan böyleyse...

Merak ettiğim buz dolabını istediğimiz zaman devre dışı bırakabiliyor muyuz? Ve uyuduğumuz odada dursa sesi çok rahatsız eder mi? Bilenler yanıtlarsa şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tektikotede -- 9 Mayıs 2012; 2:25:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tektikotede

Simfer yetkilisine bir kaç mail attım yarısına cevap verdi yarısına cevap vermedi geçiştirdi. Açıkçası simfer almak ağır basyordu ama yetkilinin bu davranışından dolayı isteğim kırıldı doğrusu. Demek ki satın alsak teknik serviste ilgide sorun yaşayacağız diye tahmin ediyorum. Daha almadan böyleyse...

Merak ettiğim buz dolabını istediğimiz zaman devre dışı bırakabiliyor muyuz? Ve uyuduğumuz odada dursa sesi çok rahatsız eder mi? Bilenler yanıtlarsa şimdiden teşekkür ederim.

Hocam ben Simfer SB2607 aldim ama havalarin daha soguk icilecegi kadar isinmamasi nedeniyle sebili fise takip calistirmadim. İlk geldiginde nasil ayarlandigini ve diger fonksiyonlarin nasil calistigini gormek icin bir iki saat calistirdim. İsi ayarlarini yaptim, isitip isitmadigini yada sogutup sogutmadigini gordum.

Urunun sesini tam olarak hatirlayamadim, demek ki rahatsilik verecek bir sesi yok diye tahmin ediyorum. Ancak sonucta bir motor calisacak ve arada bir devreye girecek yani elbette bir buzdolabi calismasi gibi sesi olacak.

Saticinin sizin size yardimci olmamasi elbette guven kaybi. Bende urunun isi ayarinin olup olmasigini buradan ogrendim bir arkadastan. Yoksa kendi sitelerinde dahi yeterli bir aciklama yapilmamis.

Buzdolabi kismini acip kapatabilecgimiz bir buton yok vede dolap kisminin sogukluk ayari yapilmiyor diye biliyorum.

Kisitli kullanim tecrubelerimden size aktarabileceklerim bunlar. Yine sormak istediginiz bir sey varsa yardimci olmaya calisabilirim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.