Şimdi Ara

şu olasılık hesabı nasıl yapılır matematik bilenler cevaplayabiilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
17.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • soru 1)bir macin 2 ihtimali oldugu dusunulerek 17 macin gelme olasligi kactir?
    soru 2)bir macin 4 ihtimali oldugu dusunulerek 9 macin gelme olasiligi nedir?
    soru 3 )bir macin 9 ihtimali oldugu dusulunerek 4 macin gelme olasiligi nedir?
    soru 4)bir macin 4 ihtimali oldugu dusunulerek 17 macin gelme olasili nedir?

formul verebilirseniz sevinirm sorularin kalibi ayni.....ilgilenen arkadaslara teseekurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulher7 -- 27 Haziran 2014; 1:17:10 >

• iddaa için düşünürsek hepsi %0 dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funky-nd -- 27 Haziran 2014; 1:24:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Funky ND

iddaa için düşünürsek hepsi %0 dır

:D var var ihtimal var... bilenler yazar inş
  • Ben bunları hesaplarım hatta kafadanda 3 dk da hesaplarımda 2,3 ve 4.sorularının cevaplarını versem hiçbir işine yaramaz.Sonuçta 4 ihtimal varsa oranların hepsi farklıdır buda onların gelme yüzdelerini farklı yapar o yüzden gerçekçi bir matematik kullanamazsın.İlk sorun basketbol handikap,üst veya futbol üst/alt tarzı bişeyse maçın gelme olasılığı %40-60 dır.O yüzden sadece ilk sorunu cevaplıyorum :)

17 maçın 17 sininde art arda gelme ihtimali %0.007.. gibi bişeydir veya 1/4096x32 dir .Bu 1/2 nin 17.nci kuvvetinden bulunur.Maç sayısı neyse kuvvet odur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 20alper20 -- 27 Haziran 2014; 17:31:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20alper20

Ben bunları hesaplarım hatta kafadanda 3 dk da hesaplarımda 2,3 ve 4.sorularının cevaplarını versem hiçbir işine yaramaz.Sonuçta 4 ihtimal varsa oranların hepsi farklıdır buda onların gelme yüzdelerini farklı yapar o yüzden gerçekçi bir matematik kullanamazsın.İlk sorun basketbol handikap,üst veya futbol üst/alt tarzı bişeyse maçın gelme olasılığı %40-60 dır.O yüzden sadece ilk sorunu cevaplıyorum :)

17 maçın 17 sininde art arda gelme ihtimali %0.007.. gibi bişeydir veya 1/4096x32 dir .Bu 1/2 nin 17.nci kuvvetinden bulunur.Maç sayısı neyse kuvvet odur.

eyvallah bilgiler için :D yüzde 0 gibi bişeyse binde onbinde milyon da da bir olsa şans yok mu yani :D

• 1-) 1/2^17 yani 131.000'de bir.
    2-) 1/4^9 yani 264.000'de bir.
    3-) 1/6000 küsür.
    4-) 1/4^17 yani 17.179.869.184'de bir.

İnan bana, her yolu denedim, her türlü hesabı yaptım bulamadım iddaa'yı yenecek bir sistem. Hesaplara göre oynama, maçın oranına göre de oynama, güvendiğin maçlara oyna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ted Mosby

1-) 1/2^17 yani 131.000'de bir.
    3-) 1/6000 küsür.

İnan bana, her yolu denedim, her türlü hesabı yaptım bulamadım iddaa'yı yenecek bir sistem. Hesaplara göre oynama, maçın oranına göre de oynama, güvendiğin maçlara oyna.

çok sağol.Ben de oynuyorum herkes gibi.3 senedir. Nesine de her türlü oyun (maç sonucu gol sayısı handikap basket) kaydediyorum.maçlar bittikten sonra inceliyorum.Şu ana kadar ki düşüncelerim analiz ve deneyimlere göre;

1)kg var yok alt üst her türllü gol sayısı bunların oranları çok cazip değil ve 3 lü kombinlerde bile patlıyor :d
    2)düello oyununda beraberlik pek çıkmıyor bi yerden çıkış yolu bulup yazı tura misali komnin yapılabilir fakat ben sıcak bakmıyorum
    3)h1 hx h 2 ve çifte şans tam bi saçmalık özellikle çifte şans zaten maçlar pek beraber bitmiyor bizim millet de 1/0 2 /0 gibi yüksek oranlara kombin yapıyorlar paralar çöpe gidiyr

sistem 0 da oynayarak(banko iki basketbol maçı iy ms 5.0 oran) birlikte yanına güvenilen 7 8 maç (iy ms 5 ila 13 arası oranlar ) ile bu iş yapılabilir diyorum bu yüzden olasılkları merak etmiştim.5 ile 13 arası oranlar dedim çünkü o oranlar arasında kendini belli eden maçlar oluyor yani herkesin atıyorum ms1 oynadığı fakat maç 2 den 2 geliyor.Dediğin gibi güvendiğin hissettiğin maçlar çok önemli....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulher7 -- 27 Haziran 2014; 21:39:28 >

• quote:

3-) 1/6000 küsür.

aklıma bişey takıldı hocam

bu verdiğin bilgiler arka arkaya gelme şansı değil mi?

mesela şöyle bişey de var 131 000 de 1 demişsin ya? her maç 2 ihtimalli 17 maçın kombinasyonu yani değişşik değişik yazlması olamaz değil mi ? ben karıştırıyorum bu fark farklı yazılma olayıyla kazanma şansını.

Şunu demek istiyorum sayısal lotoda 6 tutturma olasılığı var.Bi de 6 rakamın kaç dğeişik şekilde yazıldığı.Bu verdiğin rakamlar kazanma şansı değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mulher7

quote:

3-) 1/6000 küsür.

aklıma bişey takıldı hocam

bu verdiğin bilgiler arka arkaya gelme şansı değil mi?

mesela şöyle bişey de var 131 000 de 1 demişsin ya? her maç 2 ihtimalli 17 maçın kombinasyonu yani değişşik değişik yazlması olamaz değil mi ? ben karıştırıyorum bu fark farklı yazılma olayıyla kazanma şansını.

Şunu demek istiyorum sayısal lotoda 6 tutturma olasılığı var.Bi de 6 rakamın kaç dğeişik şekilde yazıldığı.Bu verdiğin rakamlar kazanma şansı değil mi?

Yav şey işte, 1 milyonda 1 ise kazanma şansın, ya 1 milyonda 1 gelir, ya da 1 milyon farklı sonuç oynarsın gelir ama işte ne yaparsan yap kâra geçemiyorsun, sadece yöntemlerle maç sayısını düşürerek riski azaltabilirsin o kadar.

• eyvallah
  • stuttgart
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.