Şimdi Ara

Şu modemler arasında kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ttnet in verdiği TP-Link TD W9970 modemi kullanmaktayım. Artık modemimi değiştirme vakti geldiğini düşünyorum. Evde wifi ya bağlanan cihaz sayısı artmaya başladı, bununla birlikte kopma gibi sorunlar yaşıyoruz.
    Şu aşağıda modemler arasında seçim yapmakta zorlanıyorum.(Tabii başka seçeneklerde sunabilirsiniz modem bilgim var diyemeyeceğim kadar az.) Yardımcı olursanız sevinirim.

Benim gözümde artı eksilerini kısaca yazayım,
    Tenda-Fiyatı uygun, 1 gigabit porta sahip, ama ısınıyormuş
    Tp-link-Galiba aralarında en iyisi ama pahalı, tüm portları gigabit destekli
    keenetic-Çok fazla özelliği var, gigabit porta sahip değil, o kadar övülmüşki içi boş bir balon olarak çıkmasından korkuyorum

Birde gigabit porta sahip olmasına kafayı taktım çünkü masaüstü bilgisayarımı kablolu bir şekilde internete bağlamak için powerline adaptör kullanıyorum, gigabit port olursa psikolojik olarak daha fazla verim alabieceğime inanıyorum. Gigabit port bu kadar önemli midir?

1.https://www.hepsiburada.com/tenda-v1200-ac-1200-mbps-gigabit-port-wireless-vdsl-adsl-modem-router-pm-HB00000QB0X1
    2.https://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-vr400-1200mbps-gigabit-vdsl-adsl2-modem-router-dual-band-ewan-vpn-ebeveyn-kontrolu-usb-port-beamforming-teknolojisi-tether-mobil-uygulama-destegi-p-HBV0000024HUX
    3.https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-dsl-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-4xfe-vdsl2-adsl2-fiber-mesh-wifi-modem-router-p-hbv00000mi5nl

Bunlarda şuanki değerlerim.
    Şu modemler arasında kaldım

Edit: Linkler iç içe girdi nedense.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperkar -- 7 Eylül 2020; 10:8:17 >

• 3 cihaz içinde seçim şartsa vr400 tercih ederdim ben olsam. Herkesin bildiği BCM63168 çipsetli bir cihaz en azından. Gbit port olmazsa olmaz benim için. Sene 2020 hala 100M portlu cihaz satılıyor 500 liraya

Tenda v1200 modelinin ısınma şikayetleri sayfalarca konuşuldu. Sağır sultan bile duydu artık.
    Keenetic ise çipset ve 100M portlardan kaybediyor. Fanboyları duymasın ama balon bir cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt
    bu 3 cihaz dışındaki önerilere de açığım ama 600 liranın üstüne çıkmak fazla zorlayacaktır beni
  • alperkar kullanıcısına yanıt
    Sıfır cihaz istiyorsanız eğer; VMG3625-T20A, VMG3925-B10B, VMG3625-T50B gibi modellere bakabilirsiniz.
    İkinci el de olabilir diyorsanız eğer; Airties 5760, belki Airties 5650 ya da P2812 gibi cihazları düşünebilirsiniz.

• Ek olarak ikinci el 5650 ve p2812 modellerini eğer yanına bir de router ekleyecekseniz düşünün ama. Onun dışında 5760 için böyle bir koşul yok. O tek başına da yeter.

• 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim onlarıda inceleyeceğim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.