Şimdi Ara

Şu Maaşlar İçin Yoğun Çalışır Mıydınız? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
4.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

Şu Maaşlar İçin Yoğun Çalışır Mıydınız?

(En Son Oy Tarihi: 18.12.2020)
Giriş
    +1, tekstil, seramik vs gibi fabrikalarda çalışanlar askeri ücret üzerinden hafta da sadece 1 gün tatil ile, resmi tatiller, dini bayramlarda dahil daha yoğun şartlarda çalışıyorlar.
  • Kimse bu şartlarda çalışmak istemez ama herkes bu şartlar için çalışmak zorunda. İsyanımız da buna ya işte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • öyle zam oranlarını hiçbir yerde bulamazsın. gerçekçi hayaller kurmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CNDMN

Çalışırdım, daha azı için zorunlu çalışıyorum zaten.

Maaş 3,5K civarı. Mesai 8,30 başlar, en erken 19:00 civarı biter ama nadirdir. Genellikle 20:00 yi bulur.
    Tek tatil pazar günü, cumartesi de tam gün çalışıyoruz.
    Ramazan ve kurban bayramı dışında herhangi bir resmi tatilimiz yok. Onlarda da öyle hafta sonu filan birleşir, 9 gün olursa farketmez. Biz sadece mevcut 4 günlük bayram tatilinde dinlenir, geri kalan günlerde çalışırız.
    çoğu işyeri emin olun ki bu şekilde çalışıyor. Maden sektöründeyim. Aynen dediğiniz gibi çalışmalar.
  • İş big four'da danışmanlık. Para biriktirme hayali kurmayın çünkü plaza yaşamına adapte olabilmek için varınızı yoğunuzu kıyafet, araç gibi şeylere yatıracaksınız.

30 sonrası güzel bir hayat için tercih edilebilir
  • Çoğu insanın bunlardan daha az maaşla daha fazla çalışmak zorunda olduğunu kabul edersek, konu direkt saçmalık üzerine kurulmuş diyebilirim. Öte yandan, bu salgın süreci ile birlikte anladık ki insan hayatında sağlığın ve zamanın değerini hiçbir meslek ve para karşılayamıyor. Ben de Mart ayı sonu itibariyle haklarımı alarak çalıştığım firmadan ayrıldım. Şimdi düşünüyorum ve bakıyorum da, her şey normale dönse ve eski çalıştığım firma aynı maaştan teklifte bulunsa muhtemelen kabul etmem. Evde bulunduğum bir aylık süreç içinde hayatı, evreni ve yaşadığımız düzeni sorgulamak için yeterince zaman buldum. Şunu çok net anlıyoruz ki birilerinin altında maaş ile yaşadığınız sürece her zaman mutsuz olacaksınız ve sömürülen tarafta olacaksınız. Kendinize pasif gelir yaratmayı ve yaptığınız işin patronu olmayı hedeflemeniz lazım. Öteki türlü zamanını boşa harcamış oluyorsunuz.

• equasezy1 kullanıcısına yanıt
    Benim karar vermeye calistigim is, konuda belirttigim sartlara sahip. Kimse boyle bir hayal kurmaz. Hayal kuracak olsam para derdim olmadan ve calismadan valencia’da yasamanin hayalini kurardim, gece yarilarina kadar esek gibi calismanin degil. Konuda belirttigim ucretlerin gercekte var olmadigini dusunuyorsaniz nerede yasadiginizi merak ediyorum cunku cok daha yuksekleri de var. En basitinden istanbul mckinsey’de yeni mezun baslangic ucreti 3 bin dolar civari (benim o rakamlara ulasmam icin 8-10 yil calismam gerekiyor). Bir konuya uydurma demeden once o konuda ne kadar bilginiz ve vizyonunuz var bir kere daha sorgulayin bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: von Hohenheim

en korktuğum şeylerden biri. yani başına gelen güçlü insanlar tanıyorum. rahat rahat bana öyle bir şey olmaz diyor insan başına gelmeden, ama herkes yaşayabilir bence.
    Bir rahatsizlik. Yani ben kanser olmam demekle kurtulamazsiniz bu da oyle. is hayat dengesi en onemli sey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cosmic Love

5k maaşla nasıl dünyayı geziyorsun?
    bütçemde ki en böyük açığı yani garıyı kovdum
    sonra para arttı
  • İş ortamına bağlı olmak koşuluyla çalışırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1F943E7C5

Çalışmam köle miyim, en değerli şey olan zamanı kağıt parçasıyla niye takas edeyim
    Paran yada konumun olmadıktan sonra o en değerli zamanını bomboş geçireceksin. Ya forum köşelerinde takılacaksın yada pabci filan oynayıp vakit öldüreceksin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: von Hohenheim

yanlış anlaşılma olmuş olabilir. saatler ortalama günde 11-12 saat, yoğun zamanlarda 14-18 saat. verdiğiniz örnekte günde 10 saat oluyor ki bu işte en boş günlerde ancak 09.00-19.00 yapılabilir.
    kölelik bu. 18 saat çalışıp 6 saatte eve gidip yemek yiyip, duş mu alacaksın yoksa yolda geirdiğin zamandan sonra direkt yatağa gidip işe gitmek için yine erkenden mi kalakcaksın.

30 yaşına kazandığın parayı muhtemelen 30 dan sonra hem ruhsal hem fiziksel rahatsızlıkları düzeltmek için harcarsın bu tempoda giderse 20li yaşların.
  • millet şov yapıyor yok çalışmam falan. yarın böyle bir teklif gelse hepiniz fırlarsınız
  • 33 yaşındayım eşimlen beraber uzman doktoruz total de aylık 35-40k arası giriyor senin dediğin bu meslek ne hemen geçelim kardeş
  • şu ortamda eğlenmek için sanırım bu konuyu açtın. bu soruyu sormak için mevcut aile gelirin 50k ustu ve serbest meslek sahıbı olması lazım. yoksa su ortamda ve türkiye de en az yüzde 90 ni her türlü isterdi. bence sen kendini tatmin etmek için bu konuyu açtın veya kafan bir yerde cark etmıyor. hayırlı konular
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnrtr1

şu ortamda eğlenmek için sanırım bu konuyu açtın. bu soruyu sormak için mevcut aile gelirin 50k ustu ve serbest meslek sahıbı olması lazım. yoksa su ortamda ve türkiye de en az yüzde 90 ni her türlü isterdi. bence sen kendini tatmin etmek için bu konuyu açtın veya kafan bir yerde cark etmıyor. hayırlı konular
    eğlenmek için açmadım. eskiden bu forum sık girdiğim ve sevdiğim bir yerdi. buradaki insanların fikirlerini merak ediyorum. ailem zengin vs. değil normal bir aile, çok şükür bir sıkıntımız da yok. sıkıntı şu: bu iş çok yoğun ve stresli bir iş. yazdığım yükselişlerin de garantisi yok. o miktarların daha altında kalarak ilerlemek de mümkün. bunun alternatifi ise her anlamda daha standart bir iş. yani başlangıçta yine böyle ücretlerle başlayıp yıllar içinde böyle hızlı yükselinmeyen, daha normal mesai saatleri ve stresi olan bir iş. bu yüzden ikilemdeyim. çevremdeki insanlarla bu konuyu tartışıyorum zaten. ama dh sakinlerinin de fikirleri benim için değerli.

• o zaman sunu düşünmelisin. ticaret yapma durumun var mı? veya yakın zamanda daha iyi şartlar da maaşlı bir iş durumu var mı? ikisine de cevabın hayır ise bu işe başlamalısın. yaşın genç ve daha işe başlamadan stres yapmak nedir?elinden geleni yaparsın ve başarılı olabilirsen de maaşın ve pozisyonun artar. zaten işler yolunda gıtmezse ilerleme olmazsa o zaman dersın bu yoğunluğa bu strese bu maasa bu iş çekilmez der bırakırsın. sonuçta nikah yapmıyorsun. bırakınca ömür boyu nafaka ödemekte yok. evlilik gibi bir durum degıl. veya işyeri açıp bir dünya para gömüp bir strese gırmeyeceksın. son karar senın ama basla geç kısa vadeyı düşünme. duruma gore pozisyon acabiirsin. iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnrtr1 -- 3 Mayıs 2020; 19:40:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnrtr1

o zaman sunu düşünmelisin. ticaret yapma durumun var mı? veya yakın zamanda daha iyi şartlar da maaşlı bir iş durumu var mı? ikisine de cevabın hayır ise bu işe başlamalısın. yaşın genç ve daha işe başlamadan stres yapmak nedir?elinden geleni yaparsın ve başarılı olabilirsen de maaşın ve pozisyonun artar. zaten işler yolunda gıtmezse ilerleme olmazsa o zaman dersın bu yoğunluğa bu strese bu maasa bu iş çekilmez der bırakırsın. sonuçta nikah yapmıyorsun. bırakınca ömür boyu nafaka ödemekte yok. evlilik gibi bir durum degıl. veya işyeri açıp bir dünya para gömüp bir strese gırmeyeceksın. son karar senın ama basla geç kısa vadeyı düşünme. duruma gore pozisyon acabiirsin. iyi forumlar
    gerçekten fikir verici bir cevap oldu. yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. ben de biraz böyle düşünüyorum. evet belki sonradan bırakmanın belli kayıpları ve zorlukları olacak ancak kimse orada zorla tutmuyor sonuçta. denerim, en kötü ayrılırım diyorum.

• Çevre çok önemli, iş arkadaşlarınız değerliyse zaten eve geç de gitseniz yorgunluk hissetmez hatta yarınınız için beyninizi hazırlarsınız. Alaturka ego ve pozisyon savaşlarıyla çalışma dürtüsünün ivmelendiği bir zihinsel iklim yoksa zaten başarı ve para o şirket, kurum, kuruluş için akar bir şelale gibi...

Yazılan yazılar arasında bir şey çok mühim ve arada kaybolmuş; parlak giyinmek, alımlı olmak ve arabanızı son model tutmak bir hayat gerçeği oldu. İşte o aşırı masraf kilit nokta, burada çoğumuz kusacaktır ki ben bile dayanamam bu devasa harcamaya bir de yarış başlarsa...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.