Şimdi Ara

Şu Maaşlar İçin Yoğun Çalışır Mıydınız? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
4.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

Şu Maaşlar İçin Yoğun Çalışır Mıydınız?

(En Son Oy Tarihi: 18.12.2020)
Giriş

Orijinalden alıntı: tubytube

Çevre çok önemli, iş arkadaşlarınız değerliyse zaten eve geç de gitseniz yorgunluk hissetmez hatta yarınınız için beyninizi hazırlarsınız. Alaturka ego ve pozisyon savaşlarıyla çalışma dürtüsünün ivmelendiği bir zihinsel iklim yoksa zaten başarı ve para o şirket, kurum, kuruluş için akar bir şelale gibi...

Yazılan yazılar arasında bir şey çok mühim ve arada kaybolmuş; parlak giyinmek, alımlı olmak ve arabanızı son model tutmak bir hayat gerçeği oldu. İşte o aşırı masraf kilit nokta, burada çoğumuz kusacaktır ki ben bile dayanamam bu devasa harcamaya bir de yarış başlarsa...
    söylediklerinize tamamen katılıyorum. teşekkür ederim yorumunuz için.
  • Dostum ozel sektorden haberin yok galiba veya hic is hayatina atilmadin. Asgari ucret arti bir miktar elden para ile (o verdigin maaslarin yarisi etmez toplami) affedersin ama it gibi calistiriyorlar zaten
  • Emin ol ayni sartlarda calisiyorduk, 30 yasinda ve birak 20k yi aldigimiz para 3k. Maalesef patronlar issizligi cok iyi kullaniyorlar ve ozel sektorun kolelikten farki kalmadi
  • coolsten kullanıcısına yanıt
    Yani gercekci ol ve parasi iyi oldugu icin bu yogunluga katlan mi diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: von Hohenheim

Yani gercekci ol ve parasi iyi oldugu icin bu yogunluga katlan mi diyorsunuz?
    Hayir diyorum ki zaten bu maaslarin %20sinden azina o soylediginden daha yogun calistiriyorlar, bu maasa bu tempoda calisirmisiniz diye sorman sacma olmus. Asgari ucrete daha yogun calistiriyorlar Turkiye'de. O dedigin ancak yabanci ulkelerde olur
  • coolsten kullanıcısına yanıt
    Uydurdugumu mu soyluyorsunuz anlamadim? Bu hipotetik degil, su an karar asamasinda oldugum bir kariyer yolu. Bunun cok daha yuksegine baslayan arkadaslarim da var yani bunlar sadece yabanci ulkede olur demek, istanbul’dan levent bolgesini kaldirmayi gerektirir.

• 1 sene öncesine kadar sabah 8 akşam 10 çalışıyordum markette hemde 1500 tlye dalgamı geçiyorsun sen😂Hemde 3 hafta izin yapmadığım zaman olmuştu sizi gidi zengin çocukları vayy.

• Beni işyerinde dövsünler gene sesim çıkmaz o paraya bizim hayatımız zaten bitmiş bu paraya köle olurum kölee

• şuan 3100 tl kayıt dışı için çalışan çok fazla insan var zaten hemde 12 14 saat
  • Bu verdiğin örnekleri zaten yapıyorum ve maaşım 3500 TL . 10k paraya içinden bile geçerim o işin sen ne diyorsun ?
  • 25 yaşındayım daha mezun olamadım, ben ne yapayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O maasi veren patronun seyini bile yerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: troley111

O maasi veren patronun seyini bile yerim.
    amann hocamm
  • İşin ne olduğunu bilmem ama, ben gene de bazı şeylerin parayla satın alınamayacağına inanıyorum.

Akşam 7.30, 8 demek eve varışın rahat 8,30 9,00 pm olması demek. Bu da ertesi gün için enerji toplamaya engel oluyor. Ki bu en iyi ihtimal.

Ha, ben hayatım boyunca bu paraları göremem. Sonuçta çalıştığım yerin verdiği rakamlar ortada.

Ama ben işten 5te çıkıyor en geç 6da evde oluyorum. Şimdilik aile yanındayım ama ileride evlendiğimde eşimle çocuğumla bir arada vakit geçirmeyi kıymetli bulurum.

Bir de, bu bıkkınlık sendromu mu ne vardı. Hürremi oynayan kadın olmuştu. Ondan olmak var.

Şu hayatta parasız olunca mutsuzluk garanti ama paranın mutluluk getirdiği garanti değil.

NOT: BENCE.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.