Şimdi Ara

Su Kaplumbağası[Ana Konu] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
7
Favori
29.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar D vitamini yanı sıra kabuk temizliği çok önemli diş fırçası ile kabuğu temizlemeniz küçük dostumuz için çok yararlı olacaktır.
  • Küçük dostlarımızdan ne haber?
  • quote:

Orijinalden alıntı: |DL|

Küçük dostlarımızdan ne haber?

Öğlen güneşlendirdim, şimdi uyuyorlar. Sizinkiler ne yapıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the right hand of evil

quote:

Benimkiler 3 tane oldular geçen ay bir tane daha aldım.

• quote:

quote:

quote:

Çok iyi olmuş. :) Hayırlı olsun.

Cinsiyetleri ne? Ha bir de aradaki ebat farkı çok fazlaysa büyükler; küçüğün kuyruğunu, bacağını yerler. Dikkat etmek lazım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok iyi olmuş. :) Hayırlı olsun.

Cinsiyetleri ne? Ha bir de aradaki ebat farkı çok fazlaysa büyükler; küçüğün kuyruğunu, bacağını yerler. Dikkat etmek lazım.

Boyut ortalamaları hemen hemen aynı 2 dişi 1 erkek.

• 3 yaşında bir su kaplumbağam var isteyene ankara içi yemi ile birlikte ücretsiz verebilirim.
  • İzmir'de bildiğiniz akvaryum yapan bir yer var mı?
  • merhabalar, arkadaşlar bana kaplumbağa için yapılmış uv lambası dahil olan güzel hazır akvaryum önerebilir misiniz?nerden alabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: possible23

merhabalar, arkadaşlar bana kaplumbağa için yapılmış uv lambası dahil olan güzel hazır akvaryum önerebilir misiniz?nerden alabilirim?

http://www.akvaryum.com siteye bir göz atabilirsin.
  • Of özledim kaptülerimi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba, 3 kapluğam var 3 yaşındalar artık elime alamıyorum çünkü tırnakları çok uzun elimi çiziyolar. sizce ben kesebilir miyim ?
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeynepsikolog

arkadaşlar merhaba, 3 kapluğam var 3 yaşındalar artık elime alamıyorum çünkü tırnakları çok uzun elimi çiziyolar. sizce ben kesebilir miyim ?

Kesmeniz de bir sakınca yok ama nasıl kesileceğini bilmelisiniz hatta kısaltmak en iyisi.
  • Arkadaşlar Merhaba
    Yaklaşık 7 8 yıldır kaplumbağa besliyorum. Evin çatısında yıllardır sorunsuz bir şekilde yaşıyor üstü açık evin çatısı.
    Geçen 10 gün içinde bi tane cinsini bilmediğim bir kaplumbağayı benden habersiz yanına bırakmışlar ve netice de dün baktığım da 3 tane yumurta gördüm.
    Bu konuda bilgisizim pek araştırma yapmadım ne yapmam gerekiyor yumurtalar gölgelik bir alanda fakat hava sıcak olduğu için etkilenir mi?
    Ayrıca yumurtadan uzakta bir yerde saklanmıştı yanında durması gerekiyor mu? Veterinere götürsem mi ne yapsam soracağım çok soru var birileri bana yardımcı olabilir mi rica ediyorum?
    Resimde kağlumbağa benim cinsi, yaşı hakkında pek bir bilgim de yok yardım lütfen!

Etiket yaptığım arkadaşlar bilginiz varsa yazın lütfen.

Su Kaplumbağası[Ana Konu]

• quote:

Orijinalden alıntı: Rapz01

Arkadaşlar Merhaba
    Yaklaşık 7 8 yıldır kaplumbağa besliyorum. Evin çatısında yıllardır sorunsuz bir şekilde yaşıyor üstü açık evin çatısı.
    Geçen 10 gün içinde bi tane cinsini bilmediğim bir kaplumbağayı benden habersiz yanına bırakmışlar ve netice de dün baktığım da 3 tane yumurta gördüm.
    Bu konuda bilgisizim pek araştırma yapmadım ne yapmam gerekiyor yumurtalar gölgelik bir alanda fakat hava sıcak olduğu için etkilenir mi?
    Ayrıca yumurtadan uzakta bir yerde saklanmıştı yanında durması gerekiyor mu? Veterinere götürsem mi ne yapsam soracağım çok soru var birileri bana yardımcı olabilir mi rica ediyorum?
    Resimde kağlumbağa benim cinsi, yaşı hakkında pek bir bilgim de yok yardım lütfen!

Etiket yaptığım arkadaşlar bilginiz varsa yazın lütfen.

Su Kaplumbağası[Ana Konu]

O kadar geniş bir bilgim yok ama yumurtalara fazla dokunmayın ve veteriner ile bir görüşün.

• 250 sene yaşayan bi canlı 3 senede nasıl öldü hala onu düşünüyorum yavrulara iyi bakmanız lazım.Ben çok büyük bi kap almıştım asla fanusa koymadım.içinede boşaltıyodum yemleri 3-4 günde bir temizliyodum.Banyo yaptırırkende eski diş fırçama sabun döküp kabuğunu fırçalıyordum.Duruladıktan sonrada kabuğuna pet shop'tan aldığım vitamin ilacını sürerdim.Bir tanede suyuna damlatmak için vardı.Su içerkende onu içiyordu.Otobüse koyup köye bile götürdüm 2 defa.Artık strestenmi öldü ne oldu bilmiyorum.Bu arada benimkisi caretta.
  • Ben de yakin zamanda almayi düşünüyorum beni de ekler misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mstftrl

250 sene yaşayan bi canlı 3 senede nasıl öldü hala onu düşünüyorum yavrulara iyi bakmanız lazım.Ben çok büyük bi kap almıştım asla fanusa koymadım.içinede boşaltıyodum yemleri 3-4 günde bir temizliyodum.Banyo yaptırırkende eski diş fırçama sabun döküp kabuğunu fırçalıyordum.Duruladıktan sonrada kabuğuna pet shop'tan aldığım vitamin ilacını sürerdim.Bir tanede suyuna damlatmak için vardı.Su içerkende onu içiyordu.Otobüse koyup köye bile götürdüm 2 defa.Artık strestenmi öldü ne oldu bilmiyorum.Bu arada benimkisi caretta.

O hayvana nasıl bir eziyet çektirdiniz asla bilemezsiniz. Caretta olduğundan eminsen eğer daha da acı bir durum.

• Eziyet cektirdigimi dusunmuyorum hicbir vitamin ilacini yemini vs eksik etmiyordum kabi asiri buyuk oldugu icin 3-4 gunde bir temizliyorum su kirlenmiyor cunku.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.