Şimdi Ara

su arıtma NSF onayı ve etiket sahtekarlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Piyasadaki birçok su arıtma cihazı NSF onaylı olduğunu iddia ediyor, hatta web sitelerine bu kuruluşlara ait belgeler ve etiket koyuyor. Ancak uluslararası kuruluşların sitelerinde arama yapılınca, Türkiye'den birkaçı haricinde hiçbir cihazın belgesi olmadığı ortaya çıkıyor.

Bu linkden bakabilirsiniz: https://www.nsf.org/about-nsf/public-notices/listing

Ova Su Arıtma :

YZG SU ARITMA :

Boğaziçi Su Arıtma :

Presij Su Aritma :

Nil Su Aritma :

NCS Su Aritma :

Kalbur Su Arıtma :

Plus Su Arıtma :

Vitamak Su Aritma :

Hanedan Su Aritma :

Köroğlu Su Arıtma :

MTM Su Aritma :

Cambalı Su Arıtma :

Fokus Su Aritma :

LTF Su Arıtma :

Latifoglu Su Aritma :

BuzSu Arıtma :

Mil Su Aritma :

Su Altın Su Arıtma Sistemleri/Alkalin Su Arıtma :

SMS Kimya Su Aritma :

Esli Aqualine Su Arıtma :

Conax Su Arıtma Sistemleri :

Umut Su Arıtma Sistemleri :

Arıtma Su Sistemleri :

Türksu Arıtma Cihazları :

Aqua Mina Su Arıtma Sistemleri :

Liberti Su Aritma :

Water Grup Su Arıtma Sistemleri :

Piksel Grup Su Arıtma Sistemleri :

Damla Life Su Arıtma Sistemleri :

Sorun : Ürün etiketlerinde, ambalajlarda ve web sitelerinde NSF işaretinin ve NSF sertifikası iddialarının yetkisiz kullanımı

Tanım : ..(x).. Su Arıtma Sistemleri, yetkisiz bir NSF sertifikası sergilemekte ve NSF sertifikalı ürünlerin reklamını yapmak için NSF işaretini kullanmaktadır. ..(x)..Su Arıtma Sistemleri, NSF tarafından sertifikalandırılmış bir ürüne sahip değildir. ve herhangi bir NSF işareti veya NSF sertifikası sergilemeye veya NSF sertifikası iddiasında bulunmaya yetkili değildir.

Benim bakabildiklerim bukadar . bu arada gerçekten NSF onaylı ve onaylı malzeme kullanan firmalar da var

İHLAS : CEBİLON SERİSİ

PURETRON WATER : arıtma sistemleri

ROYAL GREEN : arıtma sistemleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi işçi35 -- 12 Eylül 2022; 16:10:8 >

• Selamlar, konu ile alakalı yaptığım araştırmada Puretron firmasının sertifikasını NSF'in sitesinde göremedim, yani NSF tarafından uyarılmamış da olsa sertifikasyonu da bulunmamakta. Firmalar, NSF sertifikalı komponentlerle ürettikleri arıtma cihazlarının da NSF sertifikalı olduğunu düşünüyor veya böyle lanse ediyor. Ancak arıtma cihazlarının da ayrıca sertifikalandırılması lazım, o sebeple Puretron'un sitesindeki iddiaların asılsız olduğunu düşünüyorum. NSF sertifikalı ürünler listesine bu linkten ulaştım.

İhlas konusunda da, sertifikası olan ürünlerin hiçbirini piyasada bulamadım. Sanki sertifikalandırdıkları ürünlerin isimlerini kullanarak başka ürünler satmaya çalışıyorlar gibi. Bu durum bende güven problemi oluşturdu. Şu anda ülkemizde su arıtma konusunda bana güven veren tek firma Royal Green. Gerek kullananlardan duyduklarım, gerek firma yetkilileri ile görüşmelerimden merdiven altı ürettikleri ürünleri sattı kaçtı yapacak izlenimi edinmediğim tek firma.

• nsf ciddi denetim sayesinde sağlığa zararlı bilesen icermez muhtemelen ancak nsf olmayan cihazların ve filtrelerin de cöp oldugunu düsünmüyorum kaldı ki plastik damacana ne kadar sağlıklı? genellikle ortalama kalitede filtreler oluyorlar ve arıtma konusunda sorun cıkmıyor iki sene dayanacagına belki bir sene dayanıyor.. nsf değil öhöööö cok kötü cok zararlı seklinde bir olay oldugunu hic sanmıyorum nsfli filtreler nsfli cihazlar falan cok kazık oluyor

maddi acıdan sahsen sorun yok istedigim filtreyi alıyorum fakat millet damacana masrafından kacıp bu cihazları tercih ediyor adamlara yıllık damacanadan daha yüklü para bindirmis oluyorlar o durumda arıtma cihazı kullanmanın en büyük avantajı olan maddi avantaj kalmıyor.. yani bu bence sahtekarlık değil de alan memnun satan memnun olayı gibi.. bu nsfsiz cihazları nsfsiz filtreleri cogu bilerek alıyor yani..

not: sahte nsf etiketi tabii ki sahtekarlıktır ona katılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucius24 -- 25 Eylül 2022; 7:51:35 >

• işçi35 kullanıcısına yanıt
    Hocam elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş.

Müsadenizle nacizane küçük bir edit yapmak isterim;

İhlas su arıtmanın digital modeli ile
    Royal green Lux plus haricinde
    türkiyede Nsf sertifikalı ürün yok

Bahsettiğiniz 3. Firmada yukarda belirtilen izinsiz nsf kullanan firmalarla aynı listede yer almaktadır

https://www.nsf.org/about-nsf/public-notices/puretron-water

Hatta benim bu konu ile ilgili videomda mevcut izleyebilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=M1sAWHunpds&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=Zg18JDQ1aCc&feature=youtu.be

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• ÜmitATMACA kullanıcısına yanıt
    Siz bildiğim kadarıyla firma yetkilisisiniz.nsf komple sistem onayı için Bi ücret istiyor mu acaba?eğer istiyorsa diğer firmalar cihazını para verip onaylatmak yerine onaylı filtre ve ekipmanları kullananirsa da aynı kalitede anlamına gelmez mi?sizin de farklı cihazlarının var ama sadece tek üründe sertifaniz var.
    Nsf tüm sistem onayından daha önemlisi nsf onaylı filtre ve ekipman kullanımı gibi geliyor bana.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • vfnv kullanıcısına yanıt
    Evet Royal Green Firması Yetkilisiyim,

Nsf suyun değdiği tüm ürünleri kapsayan Dünyanın en büyük labaratuvarlarında 3 farklı test yapmak suretiyle bir sertifika verir,

akabinde yıl içerisinde habersiz denetimleri olur,
    Sadece filtreler değil tüm bileşenlerin Nsf standartlarına uyumluluğunu ve hijyenini akredite eder,

Nsf ten sertifika alabilmek için;
    hem bu testlerden geçiyor olmanız,
    hem denetimlerden geçiyor olmanız,
    hemde sertifika bedelini ödüyor olmanız gerekir.

Aynı şekilde Nsf sertifikalı bir ürünün üreticiside bu şartlara/kurallara tabidir.

Ülkemizde yapılan en büyük hile göze çarpan ürünlerde nsf i öne çıkartmak ama diğerlerinde ali cengiz yapmak üzerine kuruludur.

Hem bir sertifikayı benimsemek hemde sertifikanın gerekliliğini sorgulamak olağan bir durum değildir.

Uygun olduğunuzda aşağıdaki röportajımı mutlaka izlemenizi öneririm.

https://www.donanimhaber.com/su-aritma-cihazi-alirken-nelere-dikkat-etmeli-cevabi-videomuzda--145553

O konuşmanızı dinledim.zaten ben nsf gereksiz yada önemsiz demiyorum.bu sektör açısından çok önemli.demek istediğim firmanın her kullandığı ürün ayrı ayrı nsf sertifikasına sahiptir.ama komple sistem olarak dediğiniz prosedürler ve maddi açısından sistemini onaylatmakla ugrasmayabilir.sonucta bu sertifikasyonun maddi tarafı ürünün satış fiyatına etki ediyor.herkes de sertifikası var mı onayı var mı diye bakmıyor sonuçta.fiyata bakıyor.kac tane arkadaşa sordum su arıtma kullanan.kullandigi sistemin adını bile bilmiyor çoğu.sizin videoda soylediginiz gibi teyzemde varmış orada içtim su iyi geldi taktirdim diyen kisi diydum.herkes bu forumda yazanlar kadar detaylı bakmıyor demek istediğim.
    Bu sağlıklı su içmeyi takıntı yapmış insanlar için geçerli.yoksa su arıtma mı arıtma diyor insanlar maddiyat önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vfnv -- 5 Ekim 2022; 0:9:28 >
    Sizi temin ederim istisnasız her parçasını nsf sertifikalı kullanan firma zaten gider akreditasyonunu yapar (merdivenaltı bir firma değil ise) ama kazın ayağı öyle değil işte hocam arka planda "parçaları nsfli merak etme" söylemiyle ali cengiz kaçınılmaz dönüyor

Bir firma için sertifika/akreditasyon uğraşılacak bir durum değil bilakis firmanın seviyesini yükseltecek ona kalite/değer katacak bir ayrıntıdır. Ürün anlamında buna hazır olan bir firma kesinlikle nsf sertifikası alır/almak ister bununla sözüm ona uğraşmıyorsa kesinlikle bir bityeniği vardır hocam

Herkesin Nsf sertifikası varmı diye sormuyor oluşu zaten başlı başına bir sıkıntı müşteri açısından. Tv alırken piksel araştıran, süpürge alırken çekim gücü araştıran, elbise alırken 5 mağaza gezen müşteri ailesi ile bundan sonra tüm temiz su ihtiyacını karşılayacağı cihazı alırken en az onlar kadar araştırmacı ve sorgulayıcı olmak durumundadır. Yapmıyorsa kendi ihmalidir ve kötü örnekte örnek değildir zaten :)

Sorgulayıcı değiliz genel olarak.sorgulasa da maddiyat öne çıkıyor.1.500 2000e takılan arıtma varken nsf onaylı diye 6000 7000 en az vermek istemiyor herkes.yada veremiyor maddi olarak.burda işte dediğim nsf parçalı ama daha uygun fiyatli sistemler rağbet görüyor.

Haklısınız;

Zaten şöyle bir durum var;

çevremize baktığımızda hayatımızda kullandığımız her ürünün kalite seviyesi var ve hepsininde bir alıcısı var,

hatta ucuz olan ürünler daha fazla talep görüyor

örneğin Renaultun pazar payının
    mercedesten fazla olması gibi.

• Çok komik gerçek nsf li dediğin firma nsf olmayanlar listesinde şakamısınız siz, konuyu güncelleyin insanları yanlış yönlemidrmeyin

Puretron Water | NSF

• forumdan arıtma alan delidir

• Şimdi ben olaya şöyşe bakıyorum mesala küğresel hava yolalrı ağında her ülkeden kalkan her uçak akretidedir ve ve bir nefi sertikasyon gibi b unun ücretini öder. Bğr nevi kalakln her uçağın haracı kesilir. Şimdi bu nfs olşayı iyi mi kötü mü zaten bizdeki şirketlerin uluslarısı bir çalışma sahası yok yani sertifika parası verip denetime tabi olmak bir şirket için neden iyi olsun denetime o kadar gönllüyse bizim kendi krumlarımıza denetletsin kendini amerikalara nfsler3e gitmeye ne gerek var ya da krumlarımız adam akıllı dentelme yapsın sektördeki bu kaso son verip standartlara bağlasın olayı mesala nfs sertifikası olmayan şirketler arasında bulunan ve nfsnin yetkisiz olarak si.tesinden ilan ettiği bir şirket var referanslarımız kısmına bakarsanız başta devlet kurumları ve özel şirketler olmak üzere binlşerce refransı9 var demek ki işini iyi yapıyor yani nfs sertifikası yok diye de her şirket merdiven altı sayılmamalı biz nfsye muhtaç olduğumuz için bir parça utanmalıyız zira denetleme mekanizması iyi çalışmıyor demktir. Şirketlerde ayrı bir olay nfs skretide için girmedikleri şekil kalmıyor ama devlet kurumlarımız bir dentleme yapacak olsa binn dereden su getiriyorlar gerçi bizdeki denetleme mekanizmalrının bir nevi cezalandırma olarak algılanmasında da bunun payı var hasbekader herkes kaçak güreşiyor kumaşımız akliteli değil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.