Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
872
Cevap
174
Favori
61.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba . swun cyhan post karbonu satın almadan önce deneme şanımız var mı acaba ? Foruma özel herhangi bir indirim yapıyor musunuz ?

• Dr.Aequitas D kullanıcısına yanıt
    Açık sistem filtre her zaman daha iyidir ama kapasite yönünden çünkü açık ile inline filtre arasında boyut farkıda vardır. Filtrenin kalitesine göre açık kasa olanlar her zaman daha düşük maliyetli olur tabii ki, inline filtrenin tek iyi tarafı ev kullanıcılarının sisteme daha kolay müdahale etmesidir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ZevkiSefa kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam swun cyhan post karbon filtre dh en çok sattığımız ürünlerden bir tanesi kullanan arkadaşlar yorum yapabilir veya onlara sorabilirsiniz. Fiyatlarımız piyasanın altında olduğu için herhangi bir indirimimiz bulunmamaktadır. Ayrıca siz alın deneyin istediğiniz performansı alamaz iseniz verdiğiniz ücreti geri iade edebilirim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ethicwater kullanıcısına yanıt
    şu an beş altı aylık omnipure k2533 filtre mevcut yavaş akım da kullanıyorum ve ph ı çok düşüyor. Galip beyin söylediğine göre de swun post karbon düşürmeyecek diyor. Tadı ve ph ı istediğim ayarda tutarsa satın da almak isterim. Sertifika programından dolayı bir ay evimde olmayacağım. Ekim ayının başında sizinle tekrar iletişime geçeyim.

• tersosmos kullanıcısına yanıt

Peki kendim toplamak istiyorum, gerekli tüm parçaları uygun fiyata tek bir yerden almak isterim. Bildiğiniz/satın aldığınız mağaza/satıcı var mıdır? Tüm parçalar (pompa dahil) aşağı yukarı ne kadara malolur? Filtreler kaliteli olsun istiyorum.

• Düşük basınç switch ile solenoid vananın mantığını anladım gibi. Pompaya bunu bağlayıp, basınç düştüğünde pompanın çalışmasını sağlıyoruz sanırım. Bir de yüksek basınç switch diye bir şey var. Bu ne işe yarıyor?

Alçak basınç swici su gördüğünde elektrik verir, dolayısıyla su yoksa pompayı çalıştırmaz

Yüksek basınç swici tank dolduğunda pompanın elektriğini keser

Selenoid valf üretimi, dolayısıylada atığı başlatıp durdurur.

Hocam bu tür sistemi genelde pompasız olarak topluyor kullanıcılar. Eğer pompalı yapacaksanız hazır almak daha iyi olur, örnek toplama linki atayım size.

Açık kasa housing toplama yapacaksan örnek nasıl yapılıyor bu linkte mevcuthttps://royalgreen.com.tr/15-adimda-su-aritma-cihazi-yapimi-ve-tamiri/

İnline sistem yapacaksanız bu link

https://galiparduc.com/10-resimde-kendi-aritma-cihazini-yap/

Bu iki link nasıl arıtma toplayacağın hakkında size yol gösteriyor.

• Geçenlerde a101'de satılan sistem için yorum alabilir miyim? İnceleyen/alan oldu mu?

açık ya da kapalı sistem hangisine karar verdin sen ona göre bakalım sana da :)

• Açık sistem olacak kesin de, kendim komple topladığımda her şey dahil bana ne kadara patlar onu hesaplamaya çalışıyorum. Ya da gidip hazır açık sistem satın alabilirim alttan büyük üç filtreli olanlardan. Onların alttaki filtreleri daha büyük olduğu için bakım aralığı da daha uzun olabilir diye düşünüyorum. Sadece iç filtre değişeceği için bakım maliyeti de daha düşük olur büyük ihtimalle.

• Arıtma çıkışı olan ve aynı zamanda uç kısmı çekilerek uzatılabilen kaliteli bir eviye bataryası arıyorum. Bildiğiniz, tavsiye edeceğiniz bir marka model olur mu?

• Merhabalar,

Forumda yazılanlardan ve @ethicwater Ahmet Bey'in sürekli yardım ve desteğiyle tamamı ethicwater sitesindeki ürünlerden sistemi birlikte topladık. Hem pompalı olsun hem onaylı iyi filtre olsun isteyince hazır cihaz fiyatları 5000 Tl ve üzerine çıkıyordu (kredi kartı ve taksitle). Ahmet Bey gerek telefon görüşmesi gerek görüntülü görüşme ile sipariş aşamasında, ödemede, sipariş sonrası montajda saat farketmeden desteğini esirgemedi. Kendisine çok teşekkür ederim.

Sistem şu şekilde oldu:

1 adet Swun Chyan F-T33-12-PP-Q İnline Quick 5 Micron Sediment Filtre

2 adet Swun Chyan F-T33-12-GAC-Q İnline Quick Granül Aktif Karbon Filtre

1 adet Swun Chyan FT-33-10-GAC-Q Post Tatlandırıcı Karbon Filtre

Pentair TLC 75 Membran Filtre

Biocera A.A Filtre

Tank, bağlantı elemanları, valfler, pompa, adaptör, hortum, kutu vs.. ve totalde 3500 Tl'ye sistemi topladık.

Ek olarak Ahmet Bey tüm sistemi kutu içerisinde montajını yapmış şekilde, ekstralarla kargoya verdi.

Tüm ilgi, alaka, destek için tekrardan teşekkürler @ethicwater Ahmet Bey Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum 

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum

Galip bey merhabalar, ilk mesajdaki sistemi kurmak istesek bize ne kadar maliyeti olur acaba?

• everwake8891 E kullanıcısına yanıt
    Şuan kaba bir hesapla yaklaşık 4000 bulur hocam

Edit

Hesap ettim 4800₺ tutuyor hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tersosmos -- 14 Eylül 2022; 18:21:17 >
    Pek bi avantajı kalmamış gibi duruyor 😔 teşekkür ederim

Hocam merhaba, sizin öneriniz ile bende bu ürünü aldım. 2 yıl civarı lamba gitti. Yedek lamba için osram puritec hns g5 4w olur mu,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemsul -- 26 Eylül 2022; 23:14:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chemsul kullanıcısına yanıt
    Evet uyumludur hocam, aynı lamba zaten Philips, Osram markası olarak var.

• Burada genelde inline sistemler üzerinde konuşmuşuz, çok da değerli bilgiler içeriyor. Keşke açık kasa sistemler için de öneriler görebilseydik. Omnipure gayet kaliteli inline filtrelere sahip lakin, açık kasa için sadece gac filtresi mevcut sanırım Türkiye de.
    Açık kasa sistem kullanan forumdaşlar, var mı güzel filtre kombinasyon önerileri?
    Kapaklı sediment olarak şu an nsf li bildiğim sadece swun chyan marka var sanırım, gac için de pentair ile swun gac+cto var kapaklı.
    Şimdilik swun chyan ve pentair ile kombinasyonlar mevcut lakin alternatif olarak ne kullacağız?
    400 üzeri tds olan ilçede oturuyorum. Yoğun kirli sularda kombinasyon nasıl olmalı bunları da eklemek lazım buraya. Alternatif housing tipi filtreler ile birlikte.

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.