Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
872
Cevap
174
Favori
61.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
317 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Epey zaman geçmiş üstünden suyun tadına alğşmışsınızdır herhalde tadını sertleştiren acımsı yapan ph filtresidir muhtemelen, ben taktım bir müddet ev halkı beğenmeyince geri söktüm, biocera değildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dndd D kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBBBBBBBBBBBBBB -- 20 Nisan 2020; 9:44:14 >
  • Markası neydi sizinkinin, bende acaba biocera olanını mı alsam diye düşünüyorum, eğer sizinki bioceraysa hiç boşuna masraf yapmayayım

• dndd D kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BBBBBBBBBBBBBBB -- 20 Nisan 2020; 9:43:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tersosmos

Açık değil bu filtre kapalı dır şeffaf hazinenin üzerinde teflon jiletin gibi bir örtüsü mevcuttur alüminyum folyoya benzer. Çelik olan uvler suya ağır metal verdiği için ve isinma olayi daha yüksek olduğu için çok kullanışlı olmuyor bu yüzden puricom tavsiye edildi
    hocam merhaba
    biocera mı? Puretron T300 ?
    ben şuan 5 aşamalı kullanıyrum ama mineral eklersem tatlandırıcıyı sökecek miyim ?
    tşkler
  • eren73546 E kullanıcısına yanıt
    Biocera herzaman 5.asamanin üstüne biocerayi kullanacaksınız hocam sökmenize gerek yok 5. filtrenizi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tersosmos kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.çok sağolun
  • quote:

Biocera herzaman 5.asamanin üstüne biocerayi kullanacaksınız hocam sökmenize gerek yok 5. filtrenizi.
    Son bir sorum daha olucak sizce neden köpüklenme oluyor yüksek girişte oturuyorum.Bağlayan arkadaş basınç yüksek olduğu için köpüklenme olur dedi. Aynı cihazı arkadaşta bağlattı onda bu durum yok kendisi 5.katta oturuyor. Sebebi ne olabilir ? Tşkler
    Su Arıtma Cihazı Topladım, Anlatıyorum

• arkadaşlar bu filtrelerin en sonunda takılan ''alkali mineral filtresi'' gerekli mi? takmasak olur mu? takmaz isek zarar verir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realacc -- 17 Nisan 2020; 16:30:43 >
  • realacc kullanıcısına yanıt
    Zarar vermez, tamamen sağlık için eklenen bi filtre.

Fakat benim suyun tadı çok sert (Çok beğeniyorum), eğer biocera takmasam daha yumuşak bir su içeçek olsaydım, sırf tat için bile takardım sanırım.
  • eren73546 E kullanıcısına yanıt
    Zamanla geçiyor sanki, ben bunu sormuştum.

Sistemde su kesildiğinde tanka hava dolmasından kaynaklı oluşuyormuş. Bu sebepten ilk kullanımda da oluşuyormuş. Zamanla geçiyor onu söyleyebilirim.
  • Arkadaşlar buradaki bilgilerden de esinlenerek ben de su arıtma cihazı toplama işine girdim, yanlız depo dik olarak rafa sığmıyor onu yatay olarak koysak bir zararı olur mu, çalışır mı o şekilde de?

• silivri34 S kullanıcısına yanıt
    Koyabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.
  • Gerçekten bravo! Ben de yapmaya çalışacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctnuyr

Koyabilirsiniz bir sıkıntı olmaz.
    Teşekkür ederim

• quote:

Açık değil bu filtre kapalı dır şeffaf hazinenin üzerinde teflon jiletin gibi bir örtüsü mevcuttur alüminyum folyoya benzer. Çelik olan uvler suya ağır metal verdiği için ve isinma olayi daha yüksek olduğu için çok kullanışlı olmuyor bu yüzden puricom tavsiye edildi
    Uv son aşama olacak ancak sürekli devrede mi kalacak. Musluk açıldıktan sonra devreye girip kapatılınca devreden çıkması nasıl sağlanır. Ampul ömrü de çok uzar. Çin den flow sensör alıp uygulama yaptım stabil çalışmadı. Kombilerdeki flow swiçlerden taktım yine stabil olmadı. Basınç sürekli değiştiği için ayar tutmuyor. Bunun bir yolu varmıdır yoksa sürekli devrede mi kalacak

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    TŞK EDERİM PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN.YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ DA EYV
  • Darkeagle1 kullanıcısına yanıt
    Şu pompali cihazlarda kullanilan yüksek basinc siwici kullanılabilir aslında ama 220 volt giriş bağlantı kablosunu vermek gerekli uv lambaların trafoda bir kontrol devresi olduğu için taronun çıkış kabloları kullanılamıyor.

Simdi sistem şu şekilde çalışacak kullanmadığın zaman musluğa gelen hortumda bir basinc olacak o basinc belli bir sevide uv ye gidecek elektriği basinc yükseldiği zaman kesecek uv devre dışı kalacak

Basinc sıwicinin üzerinde bir ayarı mevcut buradanda ayar yapilabilecek.

Daha önceden bir kaç arkadaşa tavsiye ettim kullanıyorlar.

Resim ekleme çalışmıyor forumda galiba resim ekleyemedim link ekledim aşağıya

https://www.rosuaritma.com/urun/quick-yuksek-basinc-siwici/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Söz konusu swic musluğa giden çıkış hortumu üzerinde seri olacak. Uv besleme bu siwiç ten geçecek. Musluk kapanınca basınç yükselecek ve uv besleme enerjisini kesecek. Bende zaten bu alt yapı mevcut daha önce kullandığım swiçler bu şekilde bağlanmıştı.
    Sistemim zaten motorlu ancak burada 2. Bir swiç alıp basınç değerini bu şekilde çalışacak şekilde yeniden ayarlamak ve benim kullandığım flow swiç yerine bunu kullanmam gerekiyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkeagle1 -- 19 Nisan 2020; 14:35:56 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.