Şimdi Ara

Şu an hangi kitabı okuyorsunuz? (744. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.336
Cevap
107
Favori
443.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 742743744745746
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlber Ortaylı'nın Atatürk kitabını okuyorum. 130 küsur sayfalardayım ama şu ana kadar bana bir şey katmadı. Yazılanlar zaten okulda öğrenilen şeyler. Detaylarına girilen kısımlarsa ciddi değil. Kitap okurken not almak için elime kalem alırdım ama başından beri not almaya, herhangi bir konuda en ufak bir şerh düşülmesine bir kez bile ihtiyaç duymadım. Hayal kırıklığına uğradım şu anlık. Paramızla rezil olduk . Bir de arka kapağında "sürekli başvurulacak kitap" yazıyor lol. Umarım ileriki sayfalarda laflarımı yedirir.

Edit: Gerçi bir de "Seküler Milliyetçinin El Kitabı"nı okuyorum. Çok güzel şeyler öğreniyorum. Mesela r/K oranı. Bu kitap olmasa ömrüm billah böyle bir şey öğrenemezdim. İşime yarar mı? Sanmam ama öğrenmeyi severim. Size de tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 18 Haziran 2020; 18:6:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AB1E07F87

İlber Ortaylı'nın Atatürk kitabını okuyorum. 130 küsur sayfalardayım ama şu ana kadar bana bir şey katmadı. Yazılanlar zaten okulda öğrenilen şeyler. Detaylarına girilen kısımlarsa ciddi değil. Kitap okurken not almak için elime kalem alırdım ama başından beri not almaya, herhangi bir konuda en ufak bir şerh düşülmesine bir kez bile ihtiyaç duymadım. Hayal kırıklığına uğradım şu anlık. Paramızla rezil olduk . Bir de arka kapağında "sürekli başvurulacak kitap" yazıyor lol. Umarım ileriki sayfalarda laflarımı yedirir.

Edit: Gerçi bir de "Seküler Milliyetçinin El Kitabı"nı okuyorum. Çok güzel şeyler öğreniyorum. Mesela r/K oranı. Bu kitap olmasa ömrüm billah böyle bir şey öğrenemezdim. İşime yarar mı? Sanmam ama öğrenmeyi severim. Size de tavsiye ederim.
    İlber Ortaylı'nın tüm kitapları öyle zaten. Detaylarına girilen kısımlarsa ciddi değil saptaması da doğru. Bilgisine saygımız var ama gerçekten çok anlamsız kitaplar yaratıyor İlber Ortaylı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

İlber Ortaylı'nın tüm kitapları öyle zaten. Detaylarına girilen kısımlarsa ciddi değil saptaması da doğru. Bilgisine saygımız var ama gerçekten çok anlamsız kitaplar yaratıyor İlber Ortaylı.

Alıntıları Göster
    Hadi ya :/ Bir de "Türkiye'nin Yakın Tarihi"ni almıştım. Lisedeyken de Türklerin Tarihi kitaplarını okumuştum. Sanırım soru-cevaplıydı ve bu yöntemi hiç beğenmemiştim. Kitapları düşünüyorum ama o kitapların bana ne kattıklarını hatırlamıyorum hakikaten.
    Geçenlerde Emrah Safa Gürkan'ın "Sultanın Casusları"nı okudum. 320 küsur sayfa. Elli sayfası kaynakça ve dizin. Muazzam bir emek vermiş ESG. Helal olsun ona. Zaten içeriği de boş. Fakat Ortaylı namına, okuruna çok ayıp etmiş. İçime öküz oturdu aw. Neyse ki %40 indirimle aldım kitapları. O yüzden içime öküz değil de buzağı oturdu diyebilim :D Ama yine de buzağının da kilosu fena değil.

Edit: Düzelteyeyim şu yanlışımı: ESG'nin kitabının iyi olması, konusu popüler olmamasından kaynaklı elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 18 Haziran 2020; 18:56:22 >

• Bu kitabın dili bana çok ağır gelmişti. Yarıda bıraktım. Sonra kitap durduk yerde kayboldu. Kaybolduğuna da üzüldüm. Türkiye tarihi hakkında mutlaka oku dediğiniz kitap varsa tavsiyelere de açığım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Miyovsdinie

Bu kitabın dili bana çok ağır gelmişti. Yarıda bıraktım. Sonra kitap durduk yerde kayboldu. Kaybolduğuna da üzüldüm. Türkiye tarihi hakkında mutlaka oku dediğiniz kitap varsa tavsiyelere de açığım.
    O konuda verebileceğim tavsiyem yok. Üzgünüm. Henüz okumadım ama yukarıda dediğim gibi "Türkiye'nin Yakın Tarihi" ve bir de İnalcık'ın "İmparatorluktan Cumhuriyet'e"si var. Ben piyasaya yeni dahil oluyorum.
    Sultanın Casusları için sözlükten de(luggat, TDK, İslam Ansiklopedisi) yararlandım. Tabi bir de Arapça kelime yapısına da aşinayım. Üstüne etimolojiyi severim. Mesela kitapta da çok geçen "teCeSSüS"te casus görülebilir. Bunun uzun açıklaması var tabi vezin, sülasi mücerret mastar vs. fakat yeri bu konu değil. Umarım kitabı bulursunuz.

• Khaled HOSSEINİ - Bin Muhteşem Güneş

Az once bitirdim , etkisinden kolay kolay kurtulabileceğimi zannetmiyorum.

• 2 gram aklım vardı, o da gitti

Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?

• Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?
  • Levent Kurnaz - Son Buzul Erimeden

Değerli fizik profesörünün iklim değişikliği hakkındaki kitabı, insanlığın gelmiş geçmiş en büyük problemini ele alıyor, son buzul erimeden okuyun okutturun efendim, çok önemli...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Peter B. Golden - Türk Halkları Tarihine Giriş
    Hacimli bir kitap. Ötüken'in %44 indiriminden istifade ederek almıştım. Biraz tarih biraz etimoloji. Etimolojik örnekler dikkatimi çekti. Onları da not alıyorum. Dört ve beş rakamlarının Toharca kökenli olma ihtimali varmış mesela.
  • drina köprüsü

• Katip Bartleby - Herman Melville

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • clloyd kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yaptın kitabı bitirdin mi?
    Aynı kitaptan bende de var ama bir türlü bağlanamadım.
  • aristoteles - retorik
  • 2. kere büyük bir keyifle.

Karamazov Kardeşler.

• Şu an hangi kitabı okuyorsunuz?
  • Yazma Sanatı - Stephen King

• Julius Ceaser - Philip Freeman

• Yerdeniz büyücüsü
  • quote:

Orijinalden alıntı: III I II III I I

Hocam ne yaptın kitabı bitirdin mi?
    Aynı kitaptan bende de var ama bir türlü bağlanamadım.
    Kitap beni kendine bağladı başlangıçta . Yarısına kadar okuduktan sonra finaller yüzünden 1 ay kadar okuyamadım .Sonrasinda da nedense canım çekmedi hiç . Sizin mesajinizla beraber tekrar başladım okumaya , yavaştan okumaya devam ediyorum .

• 
Sayfa: önceki 742743744745746
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.