Şimdi Ara

Şu an hangi kitabı okuyorsunuz? (725. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.345
Cevap
107
Favori
443.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Red Smurf

Bunu yazmak için gelmiştim :)

Alıntıları Göster
    :) Henüz başındayım ama kitaba bayıldım, yazarın dili, anlatımı mest etti beni, sanki adamın dünyasının içindeyim, helal oldun böyle adamlara.

Ayrıca İlber hoca’ nın tavsiye ettiği kitaplardan birisi, aynı şekilde Semerkant şehri de ölmeden görülmesi gereken şehirlerdenmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

:) Henüz başındayım ama kitaba bayıldım, yazarın dili, anlatımı mest etti beni, sanki adamın dünyasının içindeyim, helal oldun böyle adamlara.

Ayrıca İlber hoca’ nın tavsiye ettiği kitaplardan birisi, aynı şekilde Semerkant şehri de ölmeden görülmesi gereken şehirlerdenmiş.

Alıntıları Göster
    Nedense Yazarın dili beni icine cekmedi :s Suan bitirmeme az kaldi ama sırf Ömer Hayyam'ı kurgusal bir sekilde anlatması üzerine dayandim ve dayaniyorum. Kurgusunda hakkıni yemiyeyim yazarın baya iyi kurgulaması var ve bazı gercekci bilgiler veriyor ama dilinde ne varsa yabancilik cektim. Belki beklentim baya yüksekti :) Biraz da tarihe sadık kalarak yazması da ayrı güzel. Ama yeterli bulamadım maalesef.

Kurgusunu seveceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 8 Haziran 2019; 21:54:17 >

• İçimizdeki şeytan'ı okuyorum sabahattin ali'den. Kuyucaklı yusuf'tan daha çok beğeniyorum bu kitabı. Daha felsefik ve iç açıcı olduğu için olabilir sanırım. Kitap yağ gibi akıyor desem yeridir. Bir çırpıda bitiresim gelmiyor kitaba zaman veriyorum.

Aynı anda Don Quijote'un ikinci cilt'ini de okuyorum. Sonlarına yaklaşmama rağmen bi türlü bitiresim gelmiyor kitabı. İlk defa bi kitaba goodreads'te beş yıldız vereceğim sanırım. Geçen haftalarda okuduğum Nietzsche Ağladığında'ya bayılmıştım. Fakat yok arkadaş diyorum kendi kendime. Don Quijote ile kitaplığımda ki hiç bir kitap karşılaştırılamaz. Bilmem forumda bu kitabın benim kadar seveni var mı? Okumak isteyenlere tavsiyem kesinlikle kısaltılmış metinleri okumamalarıdır. Bittiken sonra ne yapacağım onu düşünüyorum. Yüz'er sayfadan günde otuz'ar sayfaya kadar düştüm çabuk bitmesin diye. Bitince boşluğa düşücem biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• helloween kullanıcısına yanıt
    Ben İçimizdeki Şeytan'ı diğer romanlarına nazaran daha zayıf bulurum. Konusu ilgi çekici ama çoğu karakterin temelinin sağlam oturtulduğunu düşünmüyorum. O yüzden benim için alelade bir romandı. Tekniğini de sevdiğimi pek söyleyemem.

Thomas Mann - Buddenbrooklar'ı okuyorum. Sayfa 300 küsurdayım. 19. yüzyıl ortasındaki Prusya ve Alman prensliklerinin karmaşası arka planda güzel işleniyor. Tasvirlerden ve psikolojik tahlillerden hoşnutum. Diyaloglar bildiğimiz 19. yüzyıl klasik Rus - Alman diyalogları. Kesinlikle öneriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: helloween

İçimizdeki şeytan'ı okuyorum sabahattin ali'den. Kuyucaklı yusuf'tan daha çok beğeniyorum bu kitabı. Daha felsefik ve iç açıcı olduğu için olabilir sanırım. Kitap yağ gibi akıyor desem yeridir. Bir çırpıda bitiresim gelmiyor kitaba zaman veriyorum.

Aynı anda Don Quijote'un ikinci cilt'ini de okuyorum. Sonlarına yaklaşmama rağmen bi türlü bitiresim gelmiyor kitabı. İlk defa bi kitaba goodreads'te beş yıldız vereceğim sanırım. Geçen haftalarda okuduğum Nietzsche Ağladığında'ya bayılmıştım. Fakat yok arkadaş diyorum kendi kendime. Don Quijote ile kitaplığımda ki hiç bir kitap karşılaştırılamaz. Bilmem forumda bu kitabın benim kadar seveni var mı? Okumak isteyenlere tavsiyem kesinlikle kısaltılmış metinleri okumamalarıdır. Bittiken sonra ne yapacağım onu düşünüyorum. Yüz'er sayfadan günde otuz'ar sayfaya kadar düştüm çabuk bitmesin diye. Bitince boşluğa düşücem biliyorum.
    Merhaba hocam. Don kişot için yky yayınlarını kindle'a attım. Bilirsiniz bu tür kitaplara saçma bir şekilde sonsöz olması gereken spoiler dolu yazıları önsöz diye koyarlar, bu kitapta da var mıdır bu durum acaba?

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Evet dostum var. Kesinlikle ön sözü okuma. Ben malesef okuyup büyük bir spoiler yedim. Sayfa 37 de yazarın önsözü başlıyor onu okuyabilirsin.
  • quote:

Evet dostum var. Kesinlikle ön sözü okuma. Ben malesef okuyup büyük bir spoiler yedim. Sayfa 37 de yazarın önsözü başlıyor onu okuyabilirsin.
    Hadi ya geçmiş olsun. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Benimde aklımda bulunsun ozaman. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gogol - bir delinin hatıra defteri (burun,portre,fayton vb öyküler). güldüren bi kitap bu ya sanki aziz nesin okuyorum gibi hissettim bazen. hoşuma gitti. sadece ilk öykü hoşuma gitmedi. çoğu bitti kitabın. şimdiden tavsiye edilir

olağanüstü bir gece. bu kitabı sartre'nin bulantı'sına benzettim bi kaç yönden. hoşuma gitmedi bu kitap. bir okumada bitirdim zati sayfa sayısı azdı. insana hiç birşey katmıyor. güldürmüyor düşündürmüyor. peki o zaman bu neden abartılıyor bu kadar

sabahattin ali - sırça köşk. yeni başladım iyi gidiyor şimdilik.

oscar wilde - mutlu prens. ikinci kez okuyorum. özellikle ilk kısa öykü olan mutlu prens'i nedense ben çok seviyorum.. kitaplığımda yoktu aldım tekrar okuyayım dedim.

• Timurlenk

• Arkadaşlar sormak istediğim, kendim için önemli bir soru var.

Kitap okuma arzumu sürekli çıkan nedenler,engeller ve zaman olmaması nedeni ile bu yaşıma kadar erteledim.

Son 4 ay içinde ise elimden geldiğince zaman yaratıp iyi,kötü okuma alışkanlığı edindim. Kendimi sıkmadan bin küsür sayfalık Karamazov Kardeşleri,İçimizdeki Şeytan ve 2 gün önce bitirdiğim Oblomov'u anlayarak sıkılmadan okudum.

Sizlere sorum şu?

Bir kitabı bitirir bitirmez yeni bir kitaba hemen mi başlanmalı? yoksa biraz es verip ( 1 hafta kadar ) mi başlanmalı?
    Ve son olarak birden fazla kitabı biri bitmeden diğerini okuma şeklinde okumak yararlı mı? Kafa karışıklığı olur mu olmaz mı?

Filmlerden kendimce örnek verecek olursam, iyi bir film seyretmişsem 1 veya 2 hafta kadar film izlemek aklıma gelmiyor doyuruyor beni. Kitaplarda aynı olay geçerli mi?

• Şu an 5 kitabı aynı anda okuyorum. 2 kitap pilav 1 kitap döner geri kalan 2'si ise tatlı niyetine okuyorum.
    Ne yaptın kardeş sen öyle. :) Benim kafa çorba olurdu herhalde.

• Doğru cevap nedir bilmiyorum ama kitap okuma alışkanlığı kazanırken 1 haftalık aralar vermek mantıklı gelmiyor bana, zevk alıyorsan devam et.
    Bunlar kişiye göre değişir ben birden fazla kitabı aynı anda okumayı tercih etmiyorum, bir dünyanın içindeysen onu sonuna kadar yaşa.

• quote:

İçimizdeki şeytan'ı okuyorum sabahattin ali'den. Kuyucaklı yusuf'tan daha çok beğeniyorum bu kitabı. Daha felsefik ve iç açıcı olduğu için olabilir sanırım. Kitap yağ gibi akıyor desem yeridir. Bir çırpıda bitiresim gelmiyor kitaba zaman veriyorum.

Don Kişot benimde efsanemdir, çok önce kütüphanede okumuştum, güzel bir basımını kütüphaneme kazandırmak istiyorum.

• Sahip olmak yada olmak

• Yüzüklerin Efendisi - Kralın Dönüşü
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    yky güzel bir basım. çeviri mükemmel hocam. bu tarz başka kitaplara ihtiyaç var. dram'dan bıktık gülmeye ihtiyacımız var
  • İlber Ortaylı - Bir Ömür Nasıl Yaşanır?
  • 
Sayfa: önceki 723724725726727
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.