Şimdi Ara

STREET FIGHTER V ARCADE EDITION '16 OCAK 2018' (PLAYSTATION ANA KONU) (159. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.471
Cevap
28
Favori
86.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Açıklayabilecek birşeyim yok desene sen şuna. Madem sen bilmiyorsun pro oyuncular biliyor onların yazılarını koy buraya biz de öğrenelim. Başkasının ağzından konuşma. Zaman kaybı senin ortaya açıklamasız bir tenkit atıp gitmenden ibaret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Açıklayabilecek birşeyim yok desene sen şuna. Madem sen bilmiyorsun pro oyuncular biliyor onların yazılarını koy buraya biz de öğrenelim. Başkasının ağzından konuşma. Zaman kaybı senin ortaya açıklamasız bir tenkit atıp gitmenden ibaret.

Daha da koyarımda şimdi çıkıyorum , bi halttan anladığın yok Street Fighter'ın S ' sini bilmiyorsun bari iddalaşıp kendini küçük düşürme , hadi bakıyım bu da sana son yazımdır seninle uğraşamam

• veracocha kullanıcısına yanıt
    Ya sen ne kadar seviyesiz konuşan bir adamsın. Kopyala yapıştır mı yap dedim sana ben? Düzelteyim. İngilizce birkaç video mu koy dedim. Neymiş bu oyun mekanikleri anlat dedim. Yok arkadaş. Ezberlemişsiniz 2 kelime.
    Peki ben bir halt bilmiyorum Street fighter ın S si dahil ve sen belli ki pro oyuncusun ve çok biliyorsun. Online id im aşağıda. Ekle beni görmek isterim ne kadar pro'sun? Beni yendiğin videonu da burada yayınlayabilirsin sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stylerbb -- 9 Ekim 2017; 17:46:56 >
  • Bu arada bir SFV sever olarak konuyu açan arkadaşa teşekkür etmek isterim.Konu başlığını güncellemesi ve sürekli gündemde tutması bunlar iyi çabalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efsunger hissi

Bu arada bir SFV sever olarak konuyu açan arkadaşa teşekkür etmek isterim.Konu başlığını güncellemesi ve sürekli gündemde tutması bunlar iyi çabalar.

Eyvallah dostum benim de çok sevdiğim bir seri o yuzden hergun eventhubsa girip ne var ne yok bakarım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada sf4te yaklaşık 20000 maç Sf5de de su ana kadar 3000-4000 maç yapmış biri olarak kıyaslama acisindan birseyler yazmam gerekirse

Sf4 japonlarin manyak kafasi odakli cok daha hardcore olan bir oyundu zaten hedef kitle yine japonyadaki arcade salonlariydi cunku oyle hareketler vardiki salise gecikme olsun hareket cikmiyordu, arcade stickle plink yaparak hareketin cikma yuzdesini arttiriyorduk., ryu 2 orta yumruk celme kombosunu bile oyunu bilmeyen adam hayatta baglayamazdi ki daha viper seismo iptal (focus harcamadan) ibuki, balrog kucuk orta tekme ya da yumrugu ultraya baglamayi, el fuerte loop kombosunu, option select ultralari, kara throwlari, chunli piano combosundan bahsetmiyorum bile...

Gel gelelim sf4 onlinei ve turnuvaları daha cok tutunca adamlar 5i de internete gore yaptilar oyun arcade makinalara bile cikmadi sonuc olarak ne saliselik frame combolar kaldi ne de zor hareketler ama oynanis ve gorsellik acisindan yine gayet keyifli bir oyun yaptilar capcom da turnuva olaylarına baya destek veriyor markayi ayakta tutmak icin ama 4 cok cok baska bir oyundu bilimsel tez yazılacak ders niyetine okutulacak turden seyler vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 10 Ekim 2017; 23:10:59 >

• KAKÁ K kullanıcısına yanıt
    Gerçekten bilen adam başka oluyor Geçen tekkentr diye bir site gördüm. Street Fighter da böyle bir siteyi hakediyor ülkemizde fakat göremedim ben. SFV başta olmak üzere tüm serilerin ve karakterlerin ayrı başlıklar altında incelendiği, farklı oyun taktiklerinin ve tarzlarının anlatıldığı, kombolar için püf noktalarının verildiği, turnuvaların düzenlendiği böyle bir site olsa talep de olur diye düşünüyorum. Bilen biri yapsa diyeceğim ama maliyetli işler tabii. Önerebileceğin yerli yabancı site var mı üstad?
  • Sf5 te ryu nun orta tekmesinin rakibe yetişmemesi kabul edilemez sf4 ten 5 e geçince beni en zorlayan mevzudur alışmak cidden zamanımı aldı. Sf4 te yerden vurduğum orta tekme dhalsim in kolu bacağı gibi uzuyordu. Sf5 de deymesi için adamın dibine yanaşmak gerekiyor o da zor yaklaştırmıyor.

• Eventhubs da karakterlerle ilgili geliştirmeleri açıklayan bir bölüm var. Misal diyor ki ryu da sezon 2 de şunlar değiştirildi. Bu değişiklikler season pass sahibi olmayanlara da güncellemeyle geliyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Sf5 te ryu nun orta tekmesinin rakibe yetişmemesi kabul edilemez sf4 ten 5 e geçince beni en zorlayan mevzudur alışmak cidden zamanımı aldı. Sf4 te yerden vurduğum orta tekme dhalsim in kolu bacağı gibi uzuyordu. Sf5 de deymesi için adamın dibine yanaşmak gerekiyor o da zor yaklaştırmıyor.

SF 5 te ,M .Bison un kafaya basma hareketini ,rakibin o anda sadece basitçe yerinde bekleyip ;yumruk tuşuyla bu hareketi durdurması tam bir komediydi.M Bisonun zaten kaç özel vuruşu kaldı ki!!Adam ,Akuma ile ayakta bekliyor,havalanıp kafasına basacaksın ,yumrukla,sinek gibi yere yapıştırıyor.Sf 4 teki M Bison un ,geri ileri,yumruk hareketiyle yaptığı ve ışıklar saçarak rakibin üstüne gitme hareketi zaten Sf 5 te kaldırıldı.Bu güçlü karakter,kırpıldıkça kırpıldı!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo23 -- 11 Ekim 2017; 13:24:24 >

• neo23 kullanıcısına yanıt
    Daigo ryu yu bıraktı daha denecek bişey yok. Bugün halen varsa eskiden yaptıklarıyla var. Yoksa sf5 de çok da büyük bit mevzu başaramıyor. Bir oyuncu düşün ki evo da şampiyon oluyor 2 ay sonra oyuna yeni bir karakter geliyor o evo şampiyonunu duman ediyorlar. Bir dengesizlik söz konusu. Sf4 te yanına rakip yaklaştırmayan şampiyon şimdi sürünüyor. İnfiltration nerelerde

• quote:

Sf5 te ryu nun orta tekmesinin rakibe yetişmemesi kabul edilemez sf4 ten 5 e geçince beni en zorlayan mevzudur alışmak cidden zamanımı aldı. Sf4 te yerden vurduğum orta tekme dhalsim in kolu bacağı gibi uzuyordu. Sf5 de deymesi için adamın dibine yanaşmak gerekiyor o da zor yaklaştırmıyor.

Ryunun orta tekmesi sf4te de fena nerf yemisti vanillada efsaneydi.

• Sf4 de çok severek oynadığım dhalsim i bu sf5 de hiç alışamadım kendine özgü bı yapısı var vur kaç tekniği yerine daha çok saldırı karakteri olmuş. Kişisel görüşüm dhalsim hız ve atak adamı deyil.

En çok ryu ile oynadığım için sf5 e geçince en çok onu farkettim. Tabi diğer karakterlerde de farklılık olmuştur.

• quote:

En çok ryu ile oynadığım için sf5 e geçince en çok onu farkettim. Tabi diğer karakterlerde de farklılık olmuştur.

Sf5 ilk surumu ryu baya iyiydi simdi patates oldu, oyunun en kotu karakteri.

Aynen bir de üstüne yetmezmiş gibi online da lag switch e maruz kalınca oyunu açmaz oldum.

• Ben de oyun ilk çıktığında Nash ile oynardım. Sonra uzun bir süre bıraktım oynamadım ama geçenlerde tekrar bir başlayım dedim. Nash' e nerf falan mı geldi, hiç kimse oynamıyor artık. Dünya sıralamasında neredeyse ilk 100 de Nash ile oynayan adam kalmamış. Infiltration falan da bırakmış sanırım.
  • snakefatih kullanıcısına yanıt
    Bu lag switch olayını anlatmıştın bana. Oyunda 2 kere lag switch olduğunu sandığım durumla karşılaştım. Rakip bir süre durdu hiç hareket yapmadan. Rakip durursa ben de dururum bir sıkıntı yaşamış olabilir diye. Sonra sanki bağlantı hızı çok düşmüş gibi oyunda garip hareketler başladı. Görüntüler atlayarak gidiyor. Adam birden yanımda beliriyor.Elemanı kara listeye aldım.Fakat bağlantı hızını 2-5 seçmiştim. 3-5 seçtiğim hiçbir maçta aynı şey olmadı. O zamandan beri 3-5 seçiyorum. Biraz fazla bekliyorum oyuncu gelmesi için ama hiç yok o sorun. Acaba benim başıma gelen lag switch değil de bağlantı hızı seçimiyle mi ilgili soru işareti oldu o yüzden.
    Bir de bu 2-5 3-5 vs. upload hızı mıdır ?
  • stylerbb kullanıcısına yanıt
    Ben de ya ekran tamamen donuyor ya kare kare foto bakar gibi ilerliyor ya da benim hareket hızım azalıyor. Ama sonuçta normal e döndüğünde enerjimin %50 60 ı bitmiş oluyor. Kara listeye alma olayı nasıl yapılıyor onu bulamadım

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Maç bitince ekranın altında gösterdiği ya üçgen ya kare vardı şu an anımsayamadım. Basınca bir menü açılıyor kullanıcıyla ilgili. Alt menülerinde çıkıyor.
  • 
Sayfa: önceki 157158159160161
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.