Şimdi Ara

Strateji, savaş, ülke yönetme oyunu öneri ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
25.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar başlık zaten yeterince açık, önerilerinizi bekliyorum ?

• command conquer 3 özellikle online oynaması çok zevkli ama orjinal alman lazım 20tl di en son ,total war serileri benim favorilerim bunlar
  • civilization 3, 4 ve 5 ve tabikide ek paketler de dahil VE Rome Total War 1 ve 2, Medieval Total War 2 serileri bu ikisini tek geçerim ama Napoleon devrini seviyosan Imperial Glory veya Napoleon Total War, 2. Dünya Savaşı döneminden Men of War ve Company of Heroes serisi iyi gibi. Europa Universalis var Avrupada bölgeli harita üzerinde 2. dünya savaşı oyunu yine.

Piyasada çok oyun var şu anda ama kaliteli oyun az. ben binadan nerden geldiği belli olmayan adamların çıktığı oyunları(rise of nations, Red Alert, Age of Empires vb.) ve saçma kurguları(star craft, warcraft vb.) sevmediğim için oynamıyorum.

Bunların dışında şehir kurma oyunalrı var (Simcity serileri, CivCity Rome, Caesear serisi, Settler serisi, Tropico serisi, Cities XL vb.),şehir kurmayı seviyosan.

Benim birdef eskiden oynadığım yine 2. dünya savaşını konu alan Hidden strike 2, Sudden Strike gibi oyunlar var. Bir görev verilir sana(bu şehri, kasabayı veya mevziyi koru veya ele geçir şeklinde. Tank, top, asker vs. verilir. strateji geliştirerek dalarsın.)

Bence şu linkteki listeyi kontrol et sen yine de:

http://www.metacritic.com/browse/games/genre/metascore/strategy/pc?view=condensed

• Shogun Total War,Medieval Total War,Rome Total War,Medieval 2 Total War,Empire Total War,Napoleon Total War,Shogun 2 Total War,Rome II Total War
  • Trsnaqe kullanıcısına yanıt
    total war serisi bunlar. Yarısında sorun var bunların ama en iyileri yukarıda dediğim gibi rome total warlar(2'yi patch'lerle onarılmış varsayıyorum, tam olmasa da) ve medieval 2. medieval 1 ve shogun 1 eski kaçıyo. shogun 2'nin sağlam oyun olduğunu biliyorum ama o dönem ve coğrafya beni etkilemiyo, o yüzden yazmadım zaten tamamen kendi zevkime göre yazmıştım üsttekini. Empire ve napoleonda da sorunlar olduğunu duymuştum.

Neyse Trsnaqe, senin aklına gelen civilization veya total war serileri gibi oyunlar var mı? çünkü bende bu aralar fellik fellik strateji arıyorum abu tarzlarda. Real-time ve turn-basedler çok iyi gidiyo :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: nhkrb

total war serisi bunlar. Yarısında sorun var bunların ama en iyileri yukarıda dediğim gibi rome total warlar(2'yi patch'lerle onarılmış varsayıyorum, tam olmasa da) ve medieval 2. medieval 1 ve shogun 1 eski kaçıyo. shogun 2'nin sağlam oyun olduğunu biliyorum ama o dönem ve coğrafya beni etkilemiyo, o yüzden yazmadım zaten tamamen kendi zevkime göre yazmıştım üsttekini. Empire ve napoleonda da sorunlar olduğunu duymuştum.

Neyse Trsnaqe, senin aklına gelen civilization veya total war serileri gibi oyunlar var mı? çünkü bende bu aralar fellik fellik strateji arıyorum abu tarzlarda. Real-time ve turn-basedler çok iyi gidiyo :D

Europa Universalis 4 dene ben oynamadım ama yorumları iyi yönde birde adı yanlış yazmış olabilirim
    Edit:Fail oldum yorumunu okumadan yazdım hepsini yazmışsın bakayım bi o tür oyunlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trsnaqe -- 23 Kasım 2013; 23:30:27 >

• yazdınmı bilmiyorum şimdi aklıma gelenler Victoria serisi,Crusader King serisi sonra The Lord of the rings battle for middle earth II da war of the ring gibi bir mod var oda tur bazlı tabi detaylı değil o sonuçta yan mod gibi bişey.
  • Trsnaqe kullanıcısına yanıt
    Evet crusader king ve victoria gibi oyunlar aynı benim dediğim Europa Universalis'e benziyo. Risk diye bi oyun var karton üzerinde oynanıyo board game tarzında monopoly gibi. zarla oynanıyo ve aynı bu oyunlardaki gibi dünya haritası üzerinde bölgeler var. bunlar ona benziyo :D çok da çekici değil :D

LOTR BFME de age of empires e red alert tarzı, binadan sonsuz adam çıkıyo :D

Şöyle gerçek bir oyun yok yavv

Civilization 3'ün ilk çıktığı zamanlardaki tadını hiç bir oyundan alamadım. ikinci olarak rome TW çok iyiydi ve MTW 2. Artık gelenek haline getirdim, her yıl bi ara CIV 3 yüklerim biraz oynar silerim :D özlüyom keratayı

Yok yok heryere bakıyom. Best strategy games, strategy games falan yazıyom herşeye tıklıyom deniyom ama yok arkadaş bulamadım adam gibi oyun.

Bende Mount and Blade gibi azıcık da strateji içeren oyunlar oynuyom artık. varsın olsun be. kaliteli bişiy için beklerim ne olacak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: nhkrb

Evet crusader king ve victoria gibi oyunlar aynı benim dediğim Europa Universalis'e benziyo. Risk diye bi oyun var karton üzerinde oynanıyo board game tarzında monopoly gibi. zarla oynanıyo ve aynı bu oyunlardaki gibi dünya haritası üzerinde bölgeler var. bunlar ona benziyo :D çok da çekici değil :D

LOTR BFME de age of empires e red alert tarzı, binadan sonsuz adam çıkıyo :D

Şöyle gerçek bir oyun yok yavv

Civilization 3'ün ilk çıktığı zamanlardaki tadını hiç bir oyundan alamadım. ikinci olarak rome TW çok iyiydi ve MTW 2. Artık gelenek haline getirdim, her yıl bi ara CIV 3 yüklerim biraz oynar silerim :D özlüyom keratayı

Yok yok heryere bakıyom. Best strategy games, strategy games falan yazıyom herşeye tıklıyom deniyom ama yok arkadaş bulamadım adam gibi oyun.

Bende Mount and Blade gibi azıcık da strateji içeren oyunlar oynuyom artık. varsın olsun be. kaliteli bişiy için beklerim ne olacak :)

haklısın şöyle strateji dünyasını şahlandıracak oyunlar lazım kaliteli strateji oyunlarının sayısı bir elin parmağını geçmez şuan maalesef

• Paradox firmasının yaptığı tüm oyunlar.Kolay gelsin ^^

Özel tavsiyem

Victoria 2
    Crusader kings 2
  • Civilization 4 Beyond The Sword
  • VI.Mitridat kullanıcısına yanıt
    yukarıda da söylediğim gibi hep oynadık bu oyunları hocam. Stratejiyi seviyosunuz herhalde, başka hangi oyunalrı oynadınız? belki sizin oynadığınız oyunlardan bazılarını biz daha keşfedememişizdir. Aklınıza gelen başka oyun var mı?
    Teşekkürler
  • Stratejinin yeri bende bambaşka oynadığım oyunları yukarıda siz zaten yazmışsınız ama bir de en zor ayarlarda tavsiye edebilirim onun dışında bende arıyorum
  • crusader kings
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.