Şimdi Ara

STILO FOREVER :) (1659. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.436
Cevap
77
Favori
1.789.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16571658165916601661
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Bende 3 tane aldım sattım hepsi dynamic ti en alt donanım actual dır active değil active orta donanım oluyor.Sadece sahibindendeki fiyatlarla kıyaslama yapmıyorum.Sizinki istisna olabilir tabi 10 bin masraf yapılıp satmak çok mantıklı olmasada aciliyetten yada araçtan kurtulmak amaçlı olabilir sizinki.

200.000'deki aracı satmak mantıksız değildir. öyle bir masraf yaptıracağını bilsem önceden satardım tabii ama bilemiyorsun ki. ha masraftan sonra da kullanacaktım aslında. tam periyodik bakıma gidecektim ki üstüne bir de şoför kapısındaki düğmelerin hepsi gitti. yine bakıma gidiyordum ama golf'ün kampanyası + yeni çıkan ege ikisinden birine bakıp aracı sıfırlayayım dedim. kısmet işte... tabii parçasının çok pahalı olması da üzüyor ve korkutuyor insanı. km de 200.000.

Evet bahsettiğiniz araç bayağı temizmiş :) 200 bin km de bir aracı 19 bine iyi satmışsınız Benim ilk aldığım 2003 model stilo 31.000 km de idi 2011 yılında aldım ve aracın herşeyi fabrikadan çıktığı gibiydi. Boya ve değişen yoktu lastikleri dahi fabrika çıkış lastikleri idi stepne hiç kullanılmamış tamamen servis bakımlı bir araçtı ama çok büyük bir hata yapıp sattım halen pişmanım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Bende 3 tane aldım sattım hepsi dynamic ti en alt donanım actual dır active değil active orta donanım oluyor.Sadece sahibindendeki fiyatlarla kıyaslama yapmıyorum.Sizinki istisna olabilir tabi 10 bin masraf yapılıp satmak çok mantıklı olmasada aciliyetten yada araçtan kurtulmak amaçlı olabilir sizinki.

200.000'deki aracı satmak mantıksız değildir. öyle bir masraf yaptıracağını bilsem önceden satardım tabii ama bilemiyorsun ki. ha masraftan sonra da kullanacaktım aslında. tam periyodik bakıma gidecektim ki üstüne bir de şoför kapısındaki düğmelerin hepsi gitti. yine bakıma gidiyordum ama golf'ün kampanyası + yeni çıkan ege ikisinden birine bakıp aracı sıfırlayayım dedim. kısmet işte... tabii parçasının çok pahalı olması da üzüyor ve korkutuyor insanı. km de 200.000.

Evet bahsettiğiniz araç bayağı temizmiş :) 200 bin km de bir aracı 19 bine iyi satmışsınız Benim ilk aldığım 2003 model stilo 31.000 km de idi 2011 yılında aldım ve aracın herşeyi fabrikadan çıktığı gibiydi. Boya ve değişen yoktu lastikleri dahi fabrika çıkış lastikleri idi stepne hiç kullanılmamış tamamen servis bakımlı bir araçtı ama çok büyük bir hata yapıp sattım halen pişmanım.

öyle stilo'lar artık yok... :)

evet kmsi ürkütücü gelebiri ama motor çok iyi durumdaydı. alan kişi şu ana kadar kaç stilo gördüm. ilk temiz stilo buydu dedi. ve de arkadaş da tamirhaneciydi yani.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omer-asit

10bin neresine harcadın hocam. Araba kaç kuruş sanki.
    Müsait bir zamanınızda değişen parçaları ve fiyatlarını yazarsanız memnun olurum.

sadece beyin ikibin küsur lira. bu arabanın parçaları çok pahalı. mesela silecek motoru bozuldu. 750-TL.

buldum listeyi:

ENJEKSİYON TESİSATI
    GAZ POTANSİYOMETRESİ
    CONTA MOTOR
    CONTA SİLİNDİR KAPAK
    TRİGER KAYIŞI
    GERGİ
    GERGİ
    ALTERNATÖR GERGİSİ
    ALTERNATÖR KAYIŞI
    SİLİNDİR KAPAK CONTASI
    REKTEFİYE İŞLEMİ
    SİLİNDİR KAPAĞI SÖKME TAKMA
    Yakıt Pompası
    Gaz Kelebeği
    Alternatör
    Akü

Daha yeni yaptırıp eve girdim.
    Gaz kelebeği 700 lira
    Beyin tamiri 250 lira
    Gaz kelebeği giris soketi 25 lira.
    Gaz kelebegi montaji ve soket değişimi 25 lira.
    1.000 liraya hallettim.
    Problem çıkarsa ilerde belirtirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: baskurt12

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omer-asit

10bin neresine harcadın hocam. Araba kaç kuruş sanki.
    Müsait bir zamanınızda değişen parçaları ve fiyatlarını yazarsanız memnun olurum.

sadece beyin ikibin küsur lira. bu arabanın parçaları çok pahalı. mesela silecek motoru bozuldu. 750-TL.

buldum listeyi:

ENJEKSİYON TESİSATI
    GAZ POTANSİYOMETRESİ
    CONTA MOTOR
    CONTA SİLİNDİR KAPAK
    TRİGER KAYIŞI
    GERGİ
    GERGİ
    ALTERNATÖR GERGİSİ
    ALTERNATÖR KAYIŞI
    SİLİNDİR KAPAK CONTASI
    REKTEFİYE İŞLEMİ
    SİLİNDİR KAPAĞI SÖKME TAKMA
    Yakıt Pompası
    Gaz Kelebeği
    Alternatör
    Akü

Daha yeni yaptırıp eve girdim.
    Gaz kelebeği 700 lira
    Beyin tamiri 250 lira
    Gaz kelebeği giris soketi 25 lira.
    Gaz kelebegi montaji ve soket değişimi 25 lira.
    1.000 liraya hallettim.
    Problem çıkarsa ilerde belirtirim.

ben birmot'ta yaptırdım. böyle tamir yaptırabileceğim bildiğim bir usta olaydı seve seve giderdim. tabi bilemeyiz benim beyni tamir edebilir miydi ama çok canım yandı... :(

• Ahmet aracı aldık bugün kacaeliden. Ufak tefek 500 liraya hallolacak problemleri vardı. Eyvallah dedik. Yola çıktık araç Kastamonuya gelene kadar 20 defa yüksek hızda giderken istop etti. Satıcıyı aradık haberim yok dedi. Kastamonuya güç bela ulaşınca bilgisayara soktuk beynini. Hata kodları üreticiye özgü yazıyor. Beyin problemli çıktı yani. İnşallah yarın fiat servisine sokacağım. Almanca beyni. Hiç anlamıyorum. Sürekli istop etmeden önce ötüp bir şeyler yazdı. Araç aklına esince otobanda tüm sistemi kapatıyor. Aldığıma bin pişmanım. Bunu yaptırıp satıp iyi bir stilo almaya karar verdim. Acaba aynı sorunu yaşayan başkalarıda varmıdır.

• Ahmet aracı aldık bugün kacaeliden. Ufak tefek 500 liraya hallolacak problemleri vardı. Eyvallah dedik. Yola çıktık araç Kastamonuya gelene kadar 20 defa yüksek hızda giderken istop etti. Satıcıyı aradık haberim yok dedi. Kastamonuya güç bela ulaşınca bilgisayara soktuk beynini. Hata kodları üreticiye özgü yazıyor. Beyin problemli çıktı yani. İnşallah yarın fiat servisine sokacağım. Almanca beyni. Hiç anlamıyorum. Sürekli istop etmeden önce ötüp bir şeyler yazdı. Araç aklına esince otobanda tüm sistemi kapatıyor. Aldığıma bin pişmanım. Bunu yaptırıp satıp iyi bir stilo almaya karar verdim. Acaba aynı sorunu yaşayan başkalarıda varmıdır.

• ahmet3976 kullanıcısına yanıt
    Ahmet aracy aldyk bugün kacaeliden. Ufak tefek 500 liraya hallolacak problemleri vardy. Eyvallah dedik. Yola çyktyk araç Kastamonuya gelene kadar 20 defa yüksek hyzda giderken istop etti. Satycyyy aradyk haberim yok dedi. Kastamonuya güç bela ula?ynca bilgisayara soktuk beynini. Hata kodlary üreticiye özgü yazyyor. Beyin problemli çykty yani. Yn?allah yaryn fiat servisine sokaca?ym. Almanca beyni. Hiç anlamyyorum. Sürekli istop etmeden önce ötüp bir ?eyler yazdy. Araç aklyna esince otobanda tüm sistemi kapatyyor. Aldy?yma bin pi?manym. Bunu yaptyryp satyp iyi bir stilo almaya karar verdim. Acaba ayny sorunu ya?ayan ba?kalaryda varmydyr. @ahmet3976

• quote:

quote:

Hocam canınızı sıkmak istemem ama o fiyata alacağın stilo sana çok dert açar 20 bin tl altında adam akıllı stilo yok zaten bence o paraya göre mantıklı araba bulup al Stilo çok güzel araba ama o paranın arabası değil o paraya satan adam elimden çıksında ne oluyorsa olsun düşüncesi ile satıyordur bence.

sahibinden.com daki fiyatlara aldanmamak lazım. ben 2005 model temiz-darbesiz dynamic full stilo aracımı ancak 19'a satabildim. arkadaşın aldığı model active yani en düşüğü. benim temiz dynamic 19'a gittiyse temiz active 15-16 ancak eder ki ben şahsen stilo'yu dynamic dışında düşünmezdim. bu araç ağır darbe almış. 13.5 çok fazla bu araç için. şahsen ben hiç düşünmezdim öyle bir aracı. alınabilir fiyatı 7-8bini geçmez o aracın. o rakama çok daha iyi durumda bir stilo alınabilir arkadaşım. sakın ha derim ben. kapora vermen de üzücü olmuş. kaporam yansa bile düşünmezdim ben o aracı. eğer kaporayı bankadan filan yani yasal yolla gönderdiysen geri alırsın. sonuçta bu bir avans ödemesi. alınan bir mal veya hizmet yok ortada, geri ödemek zorundalar.

Esasen ben beyinsisim. Sen de?il. ?u yazyna çok hak verdim ?imdi. Satycy beni bozuk araçla ba? ba?a byrakty. Birde beyin tamiri 200 300 lük bir olay diyor.

• Muhammetsamioğuz M kullanıcısına yanıt
    Araç lpgli mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet. Benzinde gitmedim ama hiç. Yani benzinde istop edermi bilmiyorum

• omer-asit O kullanıcısına yanıt

• Acaba bildiğiniz bir şey mi var. Valla müthiş moral verirsiniz şimdi gece gece. Lpg ile ilgili olduğunumu düşünüyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alynty: Muhammetsamio?uz

Ahmet aracy aldyk bugün kacaeliden. Ufak tefek 500 liraya hallolacak problemleri vardy. Eyvallah dedik. Yola çyktyk araç Kastamonuya gelene kadar 20 defa yüksek hyzda giderken istop etti. Satycyyy aradyk haberim yok dedi. Kastamonuya güç bela ula?ynca bilgisayara soktuk beynini. Hata kodlary üreticiye özgü yazyyor. Beyin problemli çykty yani. Yn?allah yaryn fiat servisine sokaca?ym. Almanca beyni. Hiç anlamyyorum. Sürekli istop etmeden önce ötüp bir ?eyler yazdy. Araç aklyna esince otobanda tüm sistemi kapatyyor. Aldy?yma bin pi?manym. Bunu yaptyryp satyp iyi bir stilo almaya karar verdim. Acaba ayny sorunu ya?ayan ba?kalaryda varmydyr. @ahmet3976

beyin tamiri 200-300 liralyk bi?eyse satycy kendisi neden tamir ettirmemi?? yalan söylüyor. senin sorunun da benimkisine çok benziyor. benimkisi stop etmiyordu ama gaz pedalyna tepki vermiyordu. mecbur kontak kapatyp tekrar açyyordum. böyle böyle alternatörü ve aküyü yedim. geçmi? sayfalary okursan bu konudaki tecrübemi yazdym. bana maliyeti çok a?yr oldu. geçen sene bu araca 12bin masraf yaptym. yakla?yk 7-8bin lirasy bu beyin aryzasyna gitmi?tir. sadece beyinde kalmady i?. beyin derken bilmemne sensörü, gaz kelebe?i, falan filan derken. çok canym yandy. beyin tek ba?yna zaten ikibin lira civarynda bir parça. 2 mesaj önce de bir arkada? 250 tl ye beyin yaptyrdy?yny söylüyor ayny senin satycy gibi. bu beyinleri bizim ustalar tamir filan edemez. çok basit ufak müdahalelerde bulunabilirler. di?er arkada? ?anslyymy? ki öyle basit bir müdahale ile kurtulmu? ve beynini tamir ettik demi?ler.
    senin satycyya gelince ahlaksyz birine dü?mü?sün. sadece darbeli olsa bile bu kadar etmezdi bu araç. ben o halde aracy 10.000'e satmaya razyydym ama kimse almazdy heralde o aryzayla.

geçmi? olsun diyelim. birmot zincirlikuyu'yu ara. onlar benim aracy tamir ettiler. geçen sene de böyle bir aracy tamir etmi?siniz diye sor. sana bu konuda bir fikir verebilirler.

• Hocam benim araba da yapiyordu. Tuple ilgili bir sigorta ve röle degisti. Sorun kalmadi.

Moralinizi bozmayin daha ilk gunden.

Araba stop ettiginde lpg dugmesinin lambalari yaniyor mu o da mi sonuyor
  • quote:

Orijinalden alynty: omer-asit

Hocam benim araba da yapiyordu. Tuple ilgili bir sigorta ve röle degisti. Sorun kalmadi.

Moralinizi bozmayin daha ilk gunden.

Araba stop ettiginde lpg dugmesinin lambalari yaniyor mu o da mi sonuyor

in?allah öyledir arkada?ynki de. benimkinde tüp yoktu.
  • quote:

Orijinalden alinti: Muhammetsamioguz

ha bu arada beyni almanca değil. dil seçenekleri arasında ingilizce de var.

• Acaba söylermisiniz dil seçeneklerinden Ingilizce nasıl ayarlanıyor. Araç üzerinden ayarlanabiliyormu. Ayarlanabiliyorsa hangi adımlar hangi tuşla Ingilizce oluyor. Araç üzerinden olmuyorsa nasıl oluyor.
  • Acaba söylermisiniz dil seçeneklerinden Ingilizce nasyl ayarlanyyor. Araç üzerinden ayarlanabiliyormu. Ayarlanabiliyorsa hangi adymlar hangi tu?la Ingilizce oluyor. Araç üzerinden olmuyorsa nasyl oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammetsamioğuz

Bu arada maalesef aracın active değil actual olduğunu 5664 ten öğrendim. O yüzdende 500 lira eksik vererek aracı 13 bine almış olduk.

malesef ilanlarda dynamic yazanların yarısına yakını da dynamic değil. etraf üçkağıtçı dolu. neyse tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir, hoş seni uyarmıştım da ama yaşaman gerekiyormuş demek ki. bir daha darbeli araç almazsın artık. ancak bu arızanın darbeyle ilgili olduğunu sanmıyorum. aracı alırken birkaç dakikadan fazla kimse test etmez. onda da çıkmazdı büyük ihtimalle bu arıza. satıcı aracın ayıbını senden gizlemiş. bu sebeple aracı geri verebilirsinmiş (öyle diyorlar) ama tabii hukukçu bir yakının yoksa astarından pahalı çıkar bu heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammetsamioğuz

Acaba söylermisiniz dil seçeneklerinden Ingilizce nasyl ayarlanyyor. Araç üzerinden ayarlanabiliyormu. Ayarlanabiliyorsa hangi adymlar hangi tu?la Ingilizce oluyor. Araç üzerinden olmuyorsa nasyl oluyor.

anahtarı çevir ama motoru açma. açarsan menünün tamamı çalışmıyor. menu tuşuna bas sonra. artık ondan sonrasını kendin çözeceksin. o kadar tek tek hatırlamıyorum. bundan sonrasını kendin de bulursun zaten. sanırım aracın türkçe kitabını da vermemiş satıcı. orda tarifi yazardı.
  • 
Sayfa: önceki 16571658165916601661
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.