Şimdi Ara

STILO FOREVER :) (1658. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
33.436
Cevap
77
Favori
1.789.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16561657165816591660
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozkemalkan

Arkadaslar aracim 2005 stilo arizam arac seyir halindeyken bazende dururken rolantide (özellikle klima açıkken) bazen kontagi acinca dlrek engine failt arizasi veriyor ve devir dusuyor gaz pedali iptal arac gaz yemiyor. Sorunla karsilasan cozum elde eden varmidir yardimci olacak. Teşekkürler şimdiden.

bu arıza yolda giderken başıma gelmişti. motoru kapatıp açmak işe yarıyordu. git gide sıklaştı ve gidemez oldum sonunda. bana maliyeti 10.000 tl oldu. beyin-meyin çeşitli sensörler değişmeyen elektronik parçası kalmadı aracımın bu yüzden. şimdi de satıyorum aracı. 10.000 masraf, 20'ye satsam 10 liraya satmış olucam. feci bir zarar.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    10bin neresine harcadın hocam. Araba kaç kuruş sanki.
    Müsait bir zamanınızda değişen parçaları ve fiyatlarını yazarsanız memnun olurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer-asit

Müsait bir zamanınızda değişen parçaları ve fiyatlarını yazarsanız memnun olurum.

sadece beyin ikibin küsur lira. bu arabanın parçaları çok pahalı. mesela silecek motoru bozuldu. 750-TL.

buldum listeyi:

ENJEKSİYON TESİSATI
    GAZ POTANSİYOMETRESİ
    CONTA MOTOR
    CONTA SİLİNDİR KAPAK
    TRİGER KAYIŞI
    GERGİ
    GERGİ
    ALTERNATÖR GERGİSİ
    ALTERNATÖR KAYIŞI
    SİLİNDİR KAPAK CONTASI
    REKTEFİYE İŞLEMİ
    SİLİNDİR KAPAĞI SÖKME TAKMA
    Yakıt Pompası
    Gaz Kelebeği
    Alternatör
    Akü
  • Facebook'taki Stilo sayfasında daha çok bilgi ve yardım bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruel_crazy

Arkadaşlar merhaba..
    Sırayla fiat/performans dusunerek superb mondeo sonata kararına giderken bi arkadaşın tavsiyesiyle stilolara baktım aracın temizi bulunursa tam f/p bir araç, ne dersiniz max 25.000tlye 2004-2005 sonata mı? Yoksa max 20.000tlye Stilo mu?
    Ayrıca araçların kronik sıkıntıları neler bilgi verirseniz sevinirim..

sonata'nın yakıtı çok tutar. bunun dışında sonata sonuçta bir üst sınıf araba. ancak c sınıfında stilo mekan-sürüş açısından gerçekten iyidir. pazar günü golf'e baktım. arka koltukları stilo kadar geniş bir c sınıfı arabaya henüz rastlamadım. ancak parçası çok pahalı stilo'nun. bu bakımdan beni çok üzdü doğrusu.
    ha diğer yandan pazar ege'ye baktım. kesinlikle ege'den kaliteli stilo. beni şaşırttı ege doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 24 Kasım 2015; 9:55:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sedatberrak

17 bine 0 masrafsiz stilo ariyorum

yok öyle bir dünya... :)
  • quote:

aracı sattım. alan şu ana kadar bulduğum tek temiz stilo dedi. hurda doluymuş piyasa.
    Hayırlı olsun üstadım.
    Kaça verdiniz acaba.
    Ayrıca takip ettiğim kadarıyla Golf de hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hayırlı olsun üstadım.
    Kaça verdiniz acaba.
    Ayrıca takip ettiğim kadarıyla Golf de hayırlı olsun

Tşk. 19. Alıcı bulabildiği tek makul temiz stilonun bu olduğunu söyledi. 25 e satmak istiyorlar 2005 stiloları. 2010 bravolar 35 e giderken zor. Biraz daha beklesem 20 ye giderdi ya da araba pazarına çıkarsam. Ama orası da çakal dolu. Nolduğunu anlamadan kalırsın paranı alamadan icabında.

Edip de edeceği o civar zaten çok haklısınız.

• merhabalar.. stilo 1.6 dynamic modeli aracımda arıza ışığı yanıyordu. birkaç farklı yerde cihaza bağlattım ve "eksantrik mili pozisyon sensörü" gibi bir hata çıktı. başka bir usta ise aracın beyni arızalı dedi ve masraf çıkarabileceğini söyledi. kararsız kaldım. sizce ne yapmalıyım. daha önce bu hatayı alan var mı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: underfire

merhabalar.. stilo 1.6 dynamic modeli aracımda arıza ışığı yanıyordu. birkaç farklı yerde cihaza bağlattım ve "eksantrik mili pozisyon sensörü" gibi bir hata çıktı. başka bir usta ise aracın beyni arızalı dedi ve masraf çıkarabileceğini söyledi. kararsız kaldım. sizce ne yapmalıyım. daha önce bu hatayı alan var mı??

sadece beyni 2.500 civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam. geçenlerde sattığım stilo'nun beyni değişmişti. inşallah orda kalır. benimkinde bir sürü parça değişti. sadece beyinde kalmadı o iş. 12.000 masraf yaptım (benim arıza bambaşka birşeydi).
  • Selamun aleykum arkadaslar gosterge paneli tamamen calismiyor(benzin hararet devir saati ikaz lambalari gece aydinlatmasi vs. ) hicbir gosterge calismiyor ayni problemi yasayan arkadaslar varsa sorunu nasil hallettiniz bilgisi olan paylasimda bulunursa cok sevinirim. ( sorunu kendim hallettim arkadaslar gosterge sigortasinin ayaklari hafiften oksitlenmis sigortayi degistirdim duzeldi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercanatis -- 24 Ocak 2016; 13:57:06 >
  • arkadaşlar arabayı 5 gün çalıştırmadım. Bugün marşa bastığımda tık dahi demiyordu. Saat bile sıfırlanmıştı. Takviye yapıp çalıştırdık ancak radyonun düpğmesine basıyorum açılması için sarı ışık yanıyor ama ne yazı geliyor radyo ekranına ne de herhangi bir hareket sanırım radyo kendini kitledi. Bu konuda ne yapmam gerekir acilen yardımlarınızı bekliyorum. Okullar tatil oldu malum memlekete gidicem 9 saatlik bir yol. Böyle geçmez. Acil cevaplarınızı bekliyorum.
  • Acaba bu kadar uzun bir topik daha varmıdır. Bende naçizane 2005 model bir active ye kapora verdim. Bu konu müthiş yardımcım oldu. Alfa romeo 145 den 146 ya geçtim. 1 hafta sonra mareaya baktım. Bir kaç gün mareada takılıp bravayı daha çok beğendim. 20 gün en az bravalara bakarken bir stilo gördüm şans eseri ve müthiş beğendim. Araç 2005 170 küsür binde 2006 yılında 15 bin liralık hasar kaydı oluşmuş. Resimlerde hatasız görünüyor. Fiyat 14.950 den 14.250 ye indi. Aradım 13.500e anlaşıp 1000 lira kapora gönderdim. Böylede araba alınırmı diyenler için şimdi 146 lardan bravalardan aynı fiyata Stilo bulunca kanımca alınır. Ayağımı yerden kessin derdindeyim. Burayı okuyorum bir roman gibi. 2008 yılının ocak ayındayım henüz. Çok faydalanıyorum. Emeği olan herkese şükranlarım ile.

• Muhammetsamioğuz M kullanıcısına yanıt
    Hocam canınızı sıkmak istemem ama o fiyata alacağın stilo sana çok dert açar 20 bin tl altında adam akıllı stilo yok zaten bence o paraya göre mantıklı araba bulup al Stilo çok güzel araba ama o paranın arabası değil o paraya satan adam elimden çıksında ne oluyorsa olsun düşüncesi ile satıyordur bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: sebastian38

arkadaşlar arabayı 5 gün çalıştırmadım. Bugün marşa bastığımda tık dahi demiyordu. Saat bile sıfırlanmıştı. Takviye yapıp çalıştırdık ancak radyonun düpğmesine basıyorum açılması için sarı ışık yanıyor ama ne yazı geliyor radyo ekranına ne de herhangi bir hareket sanırım radyo kendini kitledi. Bu konuda ne yapmam gerekir acilen yardımlarınızı bekliyorum. Okullar tatil oldu malum memlekete gidicem 9 saatlik bir yol. Böyle geçmez. Acil cevaplarınızı bekliyorum.

servise götürmen lazım sanırım. onlar açabilir ancak radyoyu bu aşamadan sonra. ancak senin radyodan daha önemli olan sorunun akü. bu aküyle öyle uzun bir yola çıkma. üzebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Hocam canınızı sıkmak istemem ama o fiyata alacağın stilo sana çok dert açar 20 bin tl altında adam akıllı stilo yok zaten bence o paraya göre mantıklı araba bulup al Stilo çok güzel araba ama o paranın arabası değil o paraya satan adam elimden çıksında ne oluyorsa olsun düşüncesi ile satıyordur bence.

sahibinden.com daki fiyatlara aldanmamak lazım. ben 2005 model temiz-darbesiz dynamic full stilo aracımı ancak 19'a satabildim. arkadaşın aldığı model active yani en düşüğü. benim temiz dynamic 19'a gittiyse temiz active 15-16 ancak eder ki ben şahsen stilo'yu dynamic dışında düşünmezdim. bu araç ağır darbe almış. 13.5 çok fazla bu araç için. şahsen ben hiç düşünmezdim öyle bir aracı. alınabilir fiyatı 7-8bini geçmez o aracın. o rakama çok daha iyi durumda bir stilo alınabilir arkadaşım. sakın ha derim ben. kapora vermen de üzücü olmuş. kaporam yansa bile düşünmezdim ben o aracı. eğer kaporayı bankadan filan yani yasal yolla gönderdiysen geri alırsın. sonuçta bu bir avans ödemesi. alınan bir mal veya hizmet yok ortada, geri ödemek zorundalar.

Bende 3 tane aldım sattım hepsi dynamic ti en alt donanım actual dır active değil active orta donanım oluyor.Sadece sahibindendeki fiyatlarla kıyaslama yapmıyorum.Sizinki istisna olabilir tabi 10 bin masraf yapılıp satmak çok mantıklı olmasada aciliyetten yada araçtan kurtulmak amaçlı olabilir sizinki.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Bende 3 tane aldım sattım hepsi dynamic ti en alt donanım actual dır active değil active orta donanım oluyor.Sadece sahibindendeki fiyatlarla kıyaslama yapmıyorum.Sizinki istisna olabilir tabi 10 bin masraf yapılıp satmak çok mantıklı olmasada aciliyetten yada araçtan kurtulmak amaçlı olabilir sizinki.

200.000'deki aracı satmak mantıksız değildir. öyle bir masraf yaptıracağını bilsem önceden satardım tabii ama bilemiyorsun ki. ha masraftan sonra da kullanacaktım aslında. tam periyodik bakıma gidecektim ki üstüne bir de şoför kapısındaki düğmelerin hepsi gitti. yine bakıma gidiyordum ama golf'ün kampanyası + yeni çıkan ege ikisinden birine bakıp aracı sıfırlayayım dedim. kısmet işte... tabii parçasının çok pahalı olması da üzüyor ve korkutuyor insanı. km de 200.000.

• 
Sayfa: önceki 16561657165816591660
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.