Şimdi Ara

Steven Spielberg, Netflix filmlerine savaş açtı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Burada denildiğine göre oscara aday olmanın şartlarından biri sinema da gösterime girmiş olması gerekiyor.
  • Arkasındayım sonunda biri tehlikeyi gördü...

• Film filmdir, bunu ha dijital platformda sergilemişsin ha sinemalarda. Fark etmez. İyi bir filmin nerede gösterime sunulduğunun bir önemi yok bence.
  • Netflix izlenebilir vasat kalitede bol içerik üretmek için çalışan bi firma. Lakin OScar'dan afaroz etmek nedir Spielberg dayı? Zaten Oscar'ın suyu çıktı, artık gay zenci asyalı olmak ilk şart...

• Ambarad kullanıcısına yanıt
    Kendisinin kökenini ve kimlere hizmet ettiğini biliyoruz, hiç sevmem. kendisini.Salonlardaki dengesiz insanlara katlanmaktan daha iyidir evde ki sinema keyfi.

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Aynı sıkıntı müzik sektöründe de var. 80-90 ve 90 ortalarının paha biçilmez güzelliği. Yolu yarıladık be müdür orhan velinin dediği gibi.

• Spielberg'e göre katılıyorum. Netflix Televizyonun türevidir , sinemanın değil. Televizyon kategorisinde ödülleri veren yarışma "Emmy" dir. Oscar ı veren "Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi" , dolayısıyla ödülü "Sinema" filmleri ne vermesi kadar doğal bir şey olamaz. Aynı mantıkla gidecek olursak en iyi tiyatro , en iyi müzik , en iyi opera , bale v.s ödüllerini de Netflix e verelim olsun bitsin. Ben şahsi olarak evde pijamayla oturup film seyretmekten se sinema da seyretmeyi tercih ederim. Burada bir parantez açarak şimdiki gibi popo içi kadar sinema salonlarından bahsetmediğimin altını çiziyorum. Benim bahsettiğim "Sinema" , eskiden var olan 1.000/1.500 seyircilik , dev perdeli salonlar. Yapımcı , Dağıtımcı , Salon sahibi tayfasının daha çok kar etme hırsı olmasa böyle büyük salonlarda film seyretmenin keyfini yaşardık , hem de belki on da biri maliyetle.

• -Sinemada oturduğumuz yerde rahat edemiyoruz
    -Sürkeli telefonla oynayan insanın konsantrasyonunu bozan bir şeyler yiyip içen tipler var
    -Film başlmadan önce paso reklam gösterimi
    -Sinema biletleri pahalı, oradna aldığımız yiyecek içecek pahalı

Ben neden sinema salonunda film izleyip bunca işkenceye katlanayım?
  • Lafa gelince sanat, salon bizim evdeki salon olunca çamur at.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sen git filmini çek arkadaş. Sanane netfilixden,ondan bundan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Reyiz, senin o filmlerini ben sinemada değil, o beğenmediğin dijital ekranlarda izledim...
  • her buyuk degisimde ona direnen eski duzeni surdurmeye calisan dinozorlar olur. eski medya baronu rupert murdoch digital gazetelerle az mucadele etmemisti ama bu dunyanin kacinilmaz gercegi, bir degisim gercekden fayda sagliyorsa onun onunde hic bir guc duramaz.

• Herkes kendi işini yapsa daha iyi olur. İster evimde esofman ile izlerim istersem sinemada izlerim.

• Ha dünya yuvarlaktır diyen Galileoya karşı çıkan kilise, ha dijitalleşmeye karşı çıkan bu spielberg. Teknolojiye ve gelişime karşı çıkmanın boyutu farklı, fikri aynı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Autopilot -- 21 Mayıs 2020; 21:11:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Autopilot

Ha dünya yuvarlaktır diyen Galileoya karşı çıkan kilise, ha dijitalleşmeye karşı çıkan bu spielberg. Teknolojiye ve gelişime karşı çıkmanın boyutu farklı, fikri aynı...
    Ben meseleyi öyle görmüyorum. Bence danışıklı dövüş gibi. Bi McDonald’s ile Burger King, bir Coca Cola ile Pepsi arasındaki suni rekabet gibi birşey. Çünkü dünyada genel kanı, dijital platformların daha kullanışlı ve rahatlılık sağladığı yönünde ve kullanıcı oranı hızla artıyor. Şimdi bu adam bunu görmüyor mu yani! Geçiniz.

Bence bu itirazlar, ya mevcut onca yıllık tecrübesini ve bilgisini korumak ya da meseleye bir bilen olarak akademik bir itiraz yöneltmek. Çünkü Martin Scorsese de itiraz etmişti. Ve hatta çok da güzel eleştirmişti ama işte içi boş bana göre. Ortaya konuşuyor tarihte adım anılsın diye falan heralde.

• Açıkcası dünyaca ünlü bir yönetmen olarak kendini böyle ucuz dönemlik rekabetlere malzeme ediyorsa harbiden yazık... Şahsen ben adımı tarihe geçirecek kalitede bir yönetmen olsam bu tarz ucuz rekabet olaylarına hiç girmem...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uncut gems, ırıshman, love death robots ve rick and morty dışında netflix koca bir çöplük.Hiç bir şey yok.Anca 101 midir nedir çakma malbay dizileri çeksinler

• Bana Jurassic Park filmi ile dinazorları sevdiren adam ne dese haklıdır:))
  • netflixle çalış o zaman herkes mutlu olsun low iq
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.