Şimdi Ara

Stereo Kule Hoparlör Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlık kirliliği yaratmamak için bir kaç eski başlığa yazdım ancak cevap bulamadım.

Şu anda Yamaha RX-A1010 AVR kullanıyorum, eksi bir Pioneer A441 Stereo amfim de var tamir de, belki onu da sisteme katabilirim tekrar.

Şu an kullandığım Bose 301'ler mutlu etmiyor. Aslında iyi hoparlör ama benim salonuma uygun değil. Çok nazlı hoparlörler, çok yer seçiyorlar. salonumunda açık mutfak var, ve salonuun kapsını da kaldırdık, bu sebeple baya açık bir salon haline geldi. Sound-Reflect olayı hiç benim eve göre değil. Kule hoparlör daha iyi performans verecek diye düşünüyorum.

Onları stereo amfim tamir edeilirse, çalışma odasında kompakt bir sistem olarak kullanmayı düşünüyorum.

Yamaha AVR ise Yamaha'nın kalbur üstü ürünlerinden, benim seviyemde stereo performansı mutsuz etmez diye düşünüyorum.

Ancak bir pikap arayışı içinde de olduğum için bütçem çok kısıtlı. Bu yüzden bulabilirsem temiz kullanılmış 2. el ürünlere yönelmek istiyorum. Şimdilik 700 TL gibi bir bütçe ayırdım, ancak zorlarsam ürüne göre 1.000 TL'ye kadar çıkabilirim.

• the wade kullanıcısına yanıt
    Dostum 700-1000 tl'ye stereoda tatmin edecek kule tipi bir hoparlör bulman biraz zor. 2.el Heco Victa 702 araştır diyeceğim ama herhalde onların da 2.eli 1300 TL civarındadır.

Eğer gözümü karartırım dersen benim Heco Music Style 900 kuleleri satayım :-) Yeni eve geçeceğimiz için ve salonun yerleşimi sebebiyle benim kuleler o salona olmayacak. Mecburen hava çıkış portu önde olan bir hoparlör almam gerekli. Bu sebeple kuleleri satacağım. Fiyat olarak ise 2500tl düşünüyorum.

Bu arada ben de şişli - Gülbağ'dayım. İstersen gelip kendi amfinle deneyebilirsiniz. Hoparlörlerin daha 6 ay garantisi var. Kolisi, diğer broşür vs de duruyor. Kozmetik olarak da hiçbir sorunu yok. Düşünürsen haber edersin :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam eminim ki hoparlörleriniz çok iyidir ancak ne yazık ki o rakamlara çıkmama imkan yok.

900 TL'ye 9 ay garantisi olan Yamaha 555 buldum ancak tatmine der mi bilemiyorum.
  • O teneke yamahalari dinleyince 301 e tekrar aşık olabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Hocam eminim ki hoparlörleriniz çok iyidir ancak ne yazık ki o rakamlara çıkmama imkan yok.

900 TL'ye 9 ay garantisi olan Yamaha 555 buldum ancak tatmine der mi bilemiyorum.

http://www.hepsiburada.com/wharfedale-vardus-vr-200-2-li-takim-ev-sinema-hoparloru-siyah-pm-evwharfedalevr200b
    wharfedale-vardus-vr-200 (900 TL) ben çok memnunum. ebatları çok büyük değil ama kule hoparlör. Bas ve Tiz dengeli çalıyor. Çinde üretilmiş ama ingiliz malı. tavsiye ederim.

• Elimde hiç kullanılmamış "Tannoy Mercury V1i" ler var. Düşünürseniz...

http://www.whathifi.com/tannoy/mercury-v1i/review
  • quote:

Orijinalden alıntı: medicalender

Elimde hiç kullanılmamış "Tannoy Mercury V1i" ler var. Düşünürseniz...

http://www.whathifi.com/tannoy/mercury-v1i/review

bookshelf düşünmüyorum
  • Peki başka bir soru?

Dali Lektor 6 mı, Zensor 5 mi?

• bence E şıkkı yani hiçbiri
    Zensor 5 veya 7 sizi tatmin eder diye düşünüyorum

• 1.100 TL'ye Focal 714S buldum, ikinci el ama oldukça temiz.

Bu hoparlör için fikriniz nedir?

1.900 TL civarına sıfır Dali Zensor 5 ya da Lektor 6'yı mı tercih edersiniz, yoksa Focal 714S modelini mi?

Heco 702'de seçenekler arasında ama hiç bir yerde temiz 2. el yok satışta.
    714S modelini temizse eğer 1.100 TL ye iyi bulmuşsunuz. Eğlenceli bir hoparlör. Zensor'dan daha iyidir özellikle de üst frekans detaylarında ama Lektor daha oturaklı bir hoparlördür ...
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Hoparlörü Pioneer A441'de kullanmayı düşünüyorum müzik için.

Aynı zamanda sinema sisteminde de kullanıcam front olarak.

Yamaha RX-A1010 AVR'nin Pre-Out'undan A441'e aux ile bağlantı yapıp hoparlörleri A441'e bağlı tutacağım.

Sizce tatmin edici bir seçim olur mu 714S
    Ses seviyesini zor tutturursunuz ... Bence çok gereksiz olur.
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Peki sadece Stereo kullanımda Focal'ler tatmin eder mi?
  • Arayışımı Dali Zensor 7 alarak sonlandırdım.

Dikmen'den alınma, oldukça temiz görünüyor (umarım). 1.400 TL. 16 ay garantisi mevut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Arayışımı Dali Zensor 7 alarak sonlandırdım.

Dikmen'den alınma, oldukça temiz görünüyor (umarım). 1.400 TL. 16 ay garantisi mevut.

Hayırlı olsun,
    sizi uzun süre tatmin edecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.