Şimdi Ara

steelseries 310 vs Razer Deathadder Elite

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar FPS oyunları Counter Strike için bu iki mouse arasında hangisini önerirsiniz ?

2 mousede birbirine çok benzediği için sizlerden mouse tutuş, oynanış tarzları vs. yerine hangisinin sensörü daha iyidir, özellikleri daha iyidir gibi yorumlar almak isterim.

Macro vs. işlerine girmiyorum DPİ ayarlar oynarım bu 2 mouse arasında gerek sensör gerek mouse kalitesi olarak hangisini tavsiye edersiniz.

2. el piyasasında 150-200 TL arasında fiyatlar. Bu fiyat bandında Roccat-Razer markalarından tavsiye varsa seçeneklere ekliyebilirm. Marka takıntım yoktur.
    Tek isteğim en iyi sensör ve mouse stabil olsun yeterli.

Hemen hemen tüm mouse çeşitleri kullanabilirm. Sadece çok ufak mouse önerisi olmazsa sevinirim.

Kullandığım mouse Steelseries Rival 300 çok az büyük geliyor ama rahatsız etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_ruhx -- 5 Ekim 2017; 22:58:41 >

• Logitech Mouselar Kalitesizler Dostum Sana Cs Go İçin Deathadder Elite Ve EC2-A'yı Öneririm Ama Dikkat Et Mekanik Aimliysen Deathadder Elitede Sıkıntı Çekebilirsin Çünkü En Ufak Hareketi Algılıyor Kör Noktası Yok. Normalde Bu İyi Birşey Ama Mekanik Aimde Değil

Ve Kullandığın Mouseu Neden Değiştirme Gereği Duydun Gayet Güzel Mouse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çetooooo -- 5 Ekim 2017; 2:5:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çetooooo kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle teşekkürler. Kullandığım mouse yan plastikleri ve skatezleri artık eridi. Ayrıca bir üste geçmek istiyorum. Araştırıken DPi değilde Mouse İPS daha önemli olduğunu öğrendim. aralarında en iyi İPS değeri sanırım Deathadder Elite sahip. Yalnız bu mekanik aim olayını pek anlayamadım özelden yardımı olur musunuz :)
  • Logitech G403 eliyorum. Razer DeathAdder Elite yada Steelseries 310 arasından tercih yapacağım.

Steelseries sitesinde şöyle bir resim var; Mouse gerçek izleme 1-to-1

• quote:

Orijinalden alıntı: asi_ruhx

Logitech G403 eliyorum. Razer DeathAdder Elite yada Steelseries 310 arasından tercih yapacağım.

Steelseries sitesinde şöyle bir resim var; Mouse gerçek izleme 1-to-1

Evet Fakat Nasıl Bir Saçma Tabloysa Anlayamadım. Üst Tarafta Deathadder Elite At 315 IPS Diyor Fakat Deathadder Elite 450 IPS Değerine Sahip Rival 310 İse 350 IPS. Yani Her Mouse'u Kendi Doğal IPS Değerinde Ölçseler Böyle Bir Tablo Ortaya Çıkmaz :)

Deathadder Elite 315 IPS'de Ölçülürken Rival 310 Son IPS Değeri Olan 350de Ölçülüyor. Yemedi Heralde Elite'i 450de Ölçmeye

Mekanik Aim Olayını Anlamadıysanız Mekanik Aimli Değilsinizdir

Geçince Öyle Çok Büyük Devasa Fark Hissetmezsiniz Ama Oynarken Farkı Hissedersiniz Hocam Takar Takmaz Fark Beklemeyin Yani Kalibrasyon Vs Yapmak Gerekiyor Öncelikle Mousepade Uygun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çetooooo -- 5 Ekim 2017; 22:59:49 >

• Konu ve konu basligi guncellenmistir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bu ikili arasinda gidip geliyorum ancak g403 u neden elediginizi anlayamadim. Steelseries 310 da orgu kablo olsa direk alacagim ama orgu kablo yok. G502, G403, DA Elite, Rival 310, Rival 700 ve Zowie EC2-A arasinda kaldim ve hic bir sekilde karar veremiyorum. Siz karar verebildiniz mi?
  • semiramist1 kullanıcısına yanıt
    Hocam logiteclerde genelde çift tıklama sorunu var. Kendim daha önce g400 kullanmıştım malzeme kalitesi pek memnun edici değildi. Kablo sorunu nedeniyle mouse tekleme yapıyordu sonunda çöp oldu. Ama şuan nasıldır bilgim yok az da olsa dilim yandığı için pek yanasmiyorum diyelim. Ayrıca 310 ne elite biraz daha iyi diye biliyorum açıkçası bu yüzden 2 si arasında kaldım. Henüz almadim 2. El almayı düşünüyorum beklemedeyim.

• asi_ruhx kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar,
    Bugun Umraniye mediamarkt a gittim. Razer, steelseries ve logitech in urunlerinin ergonomilerini denedim. Logitech g403 ergonomisi cok hosuma gitmedi. Avuc ici bolumu fazla ivmeli. Deathradder elite elime oturdu ancak biraz buyuk geldi. Daha buyuk elli insanlar icin tasarlanmis. Elim 18 cm e 9 cm. Steelseries 310 en cok hosuma giden oldu acikcasi, rival 700 fazla agir geldi. Ancak yine de tercihimi deathradder eliteden yana kullanacagim. Cunku rival 310 orgu kablo degil ki bu benim icin onemli bir etmen. Onun disinda rival 310 deathradderdan daha pahaliya geliyor amazondan alinca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semiramist1

Hocam selamlar,
    Bugun Umraniye mediamarkt a gittim. Razer, steelseries ve logitech in urunlerinin ergonomilerini denedim. Logitech g403 ergonomisi cok hosuma gitmedi. Avuc ici bolumu fazla ivmeli. Deathradder elite elime oturdu ancak biraz buyuk geldi. Daha buyuk elli insanlar icin tasarlanmis. Elim 18 cm e 9 cm. Steelseries 310 en cok hosuma giden oldu acikcasi, rival 700 fazla agir geldi. Ancak yine de tercihimi deathradder eliteden yana kullanacagim. Cunku rival 310 orgu kablo degil ki bu benim icin onemli bir etmen. Onun disinda rival 310 deathradderdan daha pahaliya geliyor amazondan alinca.

Elite Nasıl Büyük Geldi Hocam Bana Bazen Küçük Bile Geldiği Oluyor

• Arkadaşlar 230 TL civari hem elite hem rival 310 buldum. Kararsızım hangisini alayım .

Şuan kullandığım rival 300 elime çok az büyük geliyor hissiyatı hantal bu yüzden aim almakda zorlanıyorum.

Şimdi rival 310 hem daha hafif hemde daha ufak sanırım. Razer elite ise korkum büyüklüğü ve acaba oda hantal hissiyatı verir mi ?

Sensör ve performans hemen hemen aynı sanırım. Tercih yapmakta zorlanıyorum. Bu akşama kadar karar vermem lazım ayirttim çünkü.

• Çetooooo kullanıcısına yanıt
    Hocam cok az buyuk geldi ama yine de tercihim elite yonunde oldu siparisi gectim.

• quote:

Orijinalden alıntı: asi_ruhx

Arkadaşlar 230 TL civari hem elite hem rival 310 buldum. Kararsızım hangisini alayım .

Şuan kullandığım rival 300 elime çok az büyük geliyor hissiyatı hantal bu yüzden aim almakda zorlanıyorum.

Şimdi rival 310 hem daha hafif hemde daha ufak sanırım. Razer elite ise korkum büyüklüğü ve acaba oda hantal hissiyatı verir mi ?

Sensör ve performans hemen hemen aynı sanırım. Tercih yapmakta zorlanıyorum. Bu akşama kadar karar vermem lazım ayirttim çünkü.

Eeeliiittteee

• truemove3 sensörünü deneme şansım gameekstra kadıköy şubesinde oldu. Ben Deathadder derim geçerim
  • rival 310 10 günlük 200 tl ürün buldum makul geldi onu aldım. Rival 300 den sensör, tutuş, ağırlık vs. daha iyi. Ama sensör olarak Counter Strike için uygun mudur tam bilemedim :) Alacak arkadaşlar buna dikkat ederse sevinirim.

Mouse her anlamda rival 300 den üstün sadece CS için belki deathadder elite daha uygun olabilir.
  • leogregory kullanıcısına yanıt
    Sanırım Elite modelinden bahsediyorsunuz özellikle Counter Strike oyunu için rival 310 ve deathadder elite sensör bakımından yorumunuz tam olarak nedir. Alacak arkadaşlara da bilgi olur :)

Ben rival 300 den, 310 geçtim memnunum. Arasında ki fark isabet oranım daha arttı hem daha hafif, biraz daha ufak. Ama deathadder elite nasıl bilmiyorum. Dönüşler olsun aim alma isabet oranı biraz daha iyi oldu. Sadece sanki 310 sensörü dönüşlerde fazla kayma yapıyor gibi yani daha keskin dönüş alıyorsun ama tam aimi oturtmak CS için tam uygun olmayabilir :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.