Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] #Lunar İndirimleri

9 Kayıtlı Üye, 62 Misafir Kullanıcı, 67 Masaüstü Kullanıcı, 4 Mobil Kullanıcı ( 3 Mobil Cihaz 1 iOS )
245.063
Cevap
1.824
Favori
11.256.894
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] #Lunar İndirimleri
Giriş
    753 Mesaj
    steam level'ı arkadaş slotu dışında buluttaki disk alanını da artırmıyor mu? mesela başta 2 gb disk alanı veriyor sana, sanırım 50 level sonrası bu alan 20 gb oluyor. ben bir level'dan sonra bunun daha da artacağını düşünüyordum, öyle olmayacaksa benim açımdan da gereksiz.

bu arada fazla disk alanı şunun için önemli, ekran görüntüsü alıp bunları saklamayı seviyorum. bir nevi oyun anısı oluyorlar benim için. e bir ekran görüntüsünün boyutu da 1-4 mb arası değiştiğinden ileride bulut dolunca eskileri silmek zorunda kalmayı istemem.

Öyle birşey hiç duymadım ben 45 lvl'ım 1100 tane screenshot'um var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rektifier -- 13 Ocak 2020; 16:28:12 >
    |
    |
    untypicalgemini kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Bölüm Yetkilisi
    8037 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: untypicalgemini

steam level'ı arkadaş slotu dışında buluttaki disk alanını da artırmıyor mu? mesela başta 2 gb disk alanı veriyor sana, sanırım 50 level sonrası bu alan 20 gb oluyor. ben bir level'dan sonra bunun daha da artacağını düşünüyordum, öyle olmayacaksa benim açımdan da gereksiz.

bu arada fazla disk alanı şunun için önemli, ekran görüntüsü alıp bunları saklamayı seviyorum. bir nevi oyun anısı oluyorlar benim için. e bir ekran görüntüsünün boyutu da 1-4 mb arası değiştiğinden ileride bulut dolunca eskileri silmek zorunda kalmayı istemem.
    Steam ekran görüntüleri için kadar alan veriyor diye bakındım ama net bir bilgi bulamadım. 1-2 yıl önce herkesin alanına 16GB ekleme yapılmış diye bir haber var 4 GB iken 20 GB olmuş. Bu ekran görüntüsü için olan alan, oyun kayıtlarını tutan alan bundan bağımsız ve buranın boyutunu geliştirici seçiyor genelde 100 mb veya 1000 mb seçiliyor. Ekran görüntüleri de 1-4 mb arası tutmuyor Steam ekran görüntülerini JPG olarak alıyor ayarlarda ayrıca PNG alma ayarı da var ama yüklerken JPG olanları yüklüyor.

Steamde yüklü 7111 ekran görüntüm var ve kalan alanım 16.69 GB görüntülerin bazıları eski laptoptan onlar da 1080p olsaydı kalan kısım 15 GB civarında olurdu sanırım. JPG bir ekran görüntüsü ortalama 400-500 kb oluyor 800 kb olan görüntülerim de var 200 kb olan görüntülerim de var. İç mekan, dış mekan, öğe sayısı fark ediyor burada ortalama 512 kb denebilir kolay hesap için bu durumda 2048 resim 1 GB yer tutar, 1 GB 2000 resim eder. 1080p için 20 GB alan 40.000 resim hakkı verir bu gayet yeterli ama 2k ve 4k resim yükleyenler için çok ileride bir değişiklik gerekebilir.

I'm Commander Shepard and this is my favorite Steam account on the Citadel
    Origin: TheHumanSpectre UPlay: TheHumanSpectre Battle.Net: Shepard#22730
    İzlediğim diziler için TV Time profilim

• Yüzbaşı
    753 Mesaj

ben steam dışı oynadığım oyunların ekran görüntülerini de steam'e yüklüyorum, işi karmaşık hale getiren o hocam. mesela battlefield 5 oyununu origin'de oynayıp, geforce experience ile ekran görüntüsü alıyorum ki bu resimler .png formatında ve 4k çözünürlük nedeniyle 9 ila 15 mb arası oluyor boyutları. bunları walpaper engine yahut sharex gibi uygulamalarla steam ekran görüntüsü olarak yüklediğimde dediğiniz gibi format .jpg oluyor ve boyutları da 3-4 mb civarına düşüyor. yine steam üzerinden alınan ekran görüntüleri de 1-2 mb arası değişiyor (ki fallout 4, 3-4 mb genelde, mod manager ile başlattığımdan sanırım)

hali hazırda 3200 civarı ekran görüntüm var ve 4k oyunculuğa yeni başladım sayılır. beni endişelendiren şey tüm bu ekran görüntülerini (ki dediğim gibi her biri anı olmaları itibariyle önemli benim için) bir gün silmek zorunda kalabilecek olmam. ama muhtemelen dediğiniz gibi bir değişiklik gelir.

teşekkürler cevaplar için.
    |
    |
    Bahsedilenler: Charles Bartowski kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Rektifier

• Yarbay
    8065 Mesaj
    https://store.steampowered.com/app/901735/The_Stronghold_Collection/

Sahip olan var mı buna alınır mı? Oyunların hd sürümleri falan var. Açıkçası takip ettiğim bildiğim bir seri değil ancak oynamak istiyorum. Bunu alınca bütün oyunlara sahip oluyor muyuz? Hd sürüm olmadan da oynanır mı güncel monitörlerde?
    Şu humble monthlyi en fazla ne kadar pause edebiliyoruz ? Üst üste pause etme şansı var mıydı ? Elidem son bir yancı hesap kaldı bazen ticaret için kullanıyorum. İptal edersem klasik üyelik sona ereceği için iptal etmek de istemiyorum pek.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

Steam ekran görüntüleri için kadar alan veriyor diye bakındım ama net bir bilgi bulamadım. 1-2 yıl önce herkesin alanına 16GB ekleme yapılmış diye bir haber var 4 GB iken 20 GB olmuş. Bu ekran görüntüsü için olan alan, oyun kayıtlarını tutan alan bundan bağımsız ve buranın boyutunu geliştirici seçiyor genelde 100 mb veya 1000 mb seçiliyor. Ekran görüntüleri de 1-4 mb arası tutmuyor Steam ekran görüntülerini JPG olarak alıyor ayarlarda ayrıca PNG alma ayarı da var ama yüklerken JPG olanları yüklüyor.

Steamde yüklü 7111 ekran görüntüm var ve kalan alanım 16.69 GB görüntülerin bazıları eski laptoptan onlar da 1080p olsaydı kalan kısım 15 GB civarında olurdu sanırım. JPG bir ekran görüntüsü ortalama 400-500 kb oluyor 800 kb olan görüntülerim de var 200 kb olan görüntülerim de var. İç mekan, dış mekan, öğe sayısı fark ediyor burada ortalama 512 kb denebilir kolay hesap için bu durumda 2048 resim 1 GB yer tutar, 1 GB 2000 resim eder. 1080p için 20 GB alan 40.000 resim hakkı verir bu gayet yeterli ama 2k ve 4k resim yükleyenler için çok ileride bir değişiklik gerekebilir.

Alıntıları Göster
    En son "40.000 resim hakkı verir ve MHP'nin 40. yılı kutlu olsun" diyeceksin sandım

• Teğmen
    209 Mesaj

Bende GTA6 sandım heyecanlandım.
    Bunun aynı hesabın birde vicecity remastered videosu var (gta5mod) oda güzel...de! senin video'nun altında ki yorumlar süper, özellikle yağmurla alakalı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    John Sheppard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: akif15

Bende GTA6 sandım heyecanlandım.
    Bunun aynı hesabın birde vicecity remastered videosu var (gta5mod) oda güzel...de! senin video'nun altında ki yorumlar süper, özellikle yağmurla alakalı...
    Zaten o videoyu GTA 6 Pre-Alpha Footage başlığı ile yayınlasa Rockstar, kimse "Bu GTA 5 modu" demez. Gerçekten özellikle RTX ile süper görünüyor grafikler.
    |
    |
    Dükkanım | DH Steam Grubu | Steam | PSN
    CPU: AMD Ryzen 5 2600 | GPU: Sapphire RX590 SE Nitro+ | RAM: GSKILL 2x8GB Ripjaws V 3000MHz | Anakart: MSI B450-A PRO
    SSD: Samsung 860 EVO 250GB | M.2 SSD: James Donkey JD1024 1TB | HDD: Seagate Barracuda 2TB | Kasa: CM MasterBox MB520
    Monitör: AOC 24" 24G2U | Fare: Logitech G102 Prodigy | Klavye: SteelSeries Apex 150 | Kulaklık: SteelSeries Arctis 3 2019 Edition
    Pad-1: SteelSeries Qck+ | Pad-2: GamePower RGB100 | Ses Sistemi: Logitech Z506 5+1 | Telefon: iPhone 7 32GB
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

https://store.steampowered.com/app/901735/The_Stronghold_Collection/

Sahip olan var mı buna alınır mı? Oyunların hd sürümleri falan var. Açıkçası takip ettiğim bildiğim bir seri değil ancak oynamak istiyorum. Bunu alınca bütün oyunlara sahip oluyor muyuz? Hd sürüm olmadan da oynanır mı güncel monitörlerde?
    Bu serinin her oyununu oynadım fakat hiç birisi Stronghold Crusader kadar atmosferik ve kullanışlı bir oyun olmadı benim için. Direk Stronghold Crusader HD alabilirsin tavsiyemdir. Şu zamana kadar oynadığım en uzun strateji oyunu. Baya sarar dikkat et

• Yarbay
    11096 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Youtube'da karşıma çıktı az önce. Direkt aklıma senin bu mesaj geldi. Nvidia'nın RTX reklamlarında göstermesi gereken bir video olmuş.

Alıntıları Göster
    Güzel olmuş grafikler.

O değilde ben şöyle bir oyun yapılsın istiyorum. GTA ve Need For Speed karışımı. Oyunda bazı görevleri yaptıkça araba yarışlarına giren bir karakteri yöneteceksin. Mesela bir görevde yarışa bilmen için sağlam lastikler bulman ve o lastikleri de bir çeteden çalman gerekecek. Sonra başka bir görevde mesela motor bulman istenecek filan.

Bir yarışta da para lazım olacak yarışa girmek için onda da atıyorum banka soyman gerekecek. Oyunca 5-6 çete olacak. Onlardan birinin üyesi olacaksın. Çeteler hem kendi içlerinde hem rakip çetelerle araba yarışları yapacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 14 Ocak 2020; 11:25:49 >

• Bölüm Yetkilisi
    8037 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

En son "40.000 resim hakkı verir ve MHP'nin 40. yılı kutlu olsun" diyeceksin sandım

Alıntıları Göster
    OYUNCU HAREKET ENGELLENEMEZ

GTA-NFS karışımı oyun güzel olur sürekli aynı mantıklı NFS oyunları sıkmıştı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Bartowski -- 14 Ocak 2020; 11:33:32 >
    |
    |

I'm Commander Shepard and this is my favorite Steam account on the Citadel
    Origin: TheHumanSpectre UPlay: TheHumanSpectre Battle.Net: Shepard#22730
    İzlediğim diziler için TV Time profilim

• Teğmen
    209 Mesaj

Birtane de yasal görev olmaz mı koca oyunda???
    Hepsini yasal yollardan temin etse, çalışsa çabalasa... hep bedava... uzun vade de işin sonu hazin olur.

|
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hepsini yasal yollardan temin etse, çalışsa çabalasa... hep bedava... uzun vade de işin sonu hazin olur.
    Oyunun adı Grand Theft Auto. Camiye gidecek hali yok ana karakterin herhalde.

STEAM PROFİLİM

AMD Ryzen 5 2600 | Zotac GeForce RTX 2060 OC 6GB | Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz
  • Teğmen
    247 Mesaj

Hiç oyun sahibi olmayan biri için kayda değer birşey var mı hocam?

|
    |
    XanthiN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: The Frost

Oyunun adı Grand Theft Auto. Camiye gidecek hali yok ana karakterin herhalde.

Alıntıları Göster
    Benim hayalimi kurduğum oyun için diyorlar onu. Yasal bir görev de olur ama gayri yasal. Mesela FBI bu adamdan başka bir çete liderini kaçırıp bunlara teslim etmesi karşılığında bir araba yarışında kullanabileceği bir malzemeyi temin edebilir.
    |
    |

Ana karakter genç yaşta bir araba yarışına katılıp kaza yaptığı için hapse girmiş ve hapisten çıkmış bir karakter olacak mesela. Onun için suç işlemek su içmek gibi bir alışkanlık olacak zaten.
    |
    |

• Yarbay
    2133 Mesaj
    Beyler 3 aylık kampanyası bitti mi 1 aylık mı alınabiliyor artık?
    |
    |

“Zaman süratle ilerliyor. Milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümlerin geldiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişmesini inkar etmek olur.“
    – Mustafa Kemal Atatürk
    “Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır.“
    – Mustafa Kemal Atatürk
  • Binbaşı
    1730 Mesaj
    Epic, 2020'de de bedava oyun vermeye devam edecekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi equasezy1 -- 14 Ocak 2020; 18:44:58 >
son dakika
Bey Azura
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.