Şimdi Ara

Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

10 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 26 Misafir (12 Mobil) - 22 Masaüstü14 Mobil3 Android
5 sn
276.726
Cevap
2.171
Favori
14.159.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 18 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 10757
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2768
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 8
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1876
  • Favoriye Eklediklerim 2217
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • b0Ni (4038 mesaj) Johnny Silverhand (3327 mesaj) XanthiN (2768 mesaj) Noctivagant (2557 mesaj) saintroyo (1905 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (116030 mesaj) Mobil (36498 mesaj) Tablet (3664 mesaj) (73 mesaj) Mini (9455 mesaj) Uygulama (5045 mesaj) (63 mesaj) (299 mesaj)
  • @
409 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Dijital İndirme Kampanyaları >> Steam >> Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    1630 Mesaj

Gameplay, sanat tasarımı, eskiden hikaye vardı en önemlisi oyunlarının arkasında durup uzun süre desteklemesi.

-Öğrenmesi kolay, ustalaşması zor oyunlar konusunda kitap yazabilirler.

-Oyunlarındaki akıcılık rakiplerinde bulunmuyor(Örnek olarak PoE çoğu alanda Diablo 3'den daha iyiyken akıcılık ve combat konusunda hala yanına yaklaşamıyor) Oyun motoru ve arka plan mühendislik kısmında bayağı iyiler yani.

-Hikaye konusunda çok iyilerdi, Metzen'in ayrılmasıyla bu konuda oldukça gerilediler.

-Diğer firmalara nazaran çok iyi bir kalite kontrol ekibi var, beklenen nice oyun standartlarını yakalayamadı diye çöpe atıldı. Bir istisnası var, onu da altta açıklayacağım.

-Kötü örnek olarak da Warcraft 3 Reforged'ı verebilirim; Bu oyunun patladığını ve eski oyunu da sabote ettiğini duymuşsunuzdur. Yapan ekibi gönderdiler ve Diablo 2'yi remaster eden firmayı(Vicarious Visions) bünyelerine kattılar. Diablo sonrasında aynı ekibi Warcraft 3'ü adam etmek için kullanacaklar.

-20 yıllık oyunlarında hala online takılabilirsiniz ve sorun çıktığında yama çıkarabilirler.

Özellikle 1998-2005 arasında bu firmanın oyunlarını tecrübe edenler muhtemelen fanboy olmuşlardır, Steam'de alıp da oynamadığım çoğu oyunun sorumlusu bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 21 Şubat 2021; 16:12:3 >
    Neil Watts kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    209 Mesaj

@JaReD22 Oyunlara, programlara crack yapmayı bıraktım her şeyi kendi resmi sayfasından yada güvenilir firmalardan ücretli/ücretsiz alıyorum çünkü hem güvenli bulmuyorum hem etik bulmuyorum. Türkçe yamayı da pek sağlıklı bulmadığım için kullanmıyorum; ya İngilizceyi öğreneceğim ya Türkçe dil desteği bekleyeceğim :)

@Hudson51 Hocam oynamak istediğim güzel hikâyeli bir sürü oyundan mahrum kalıyorum ama artık İngilizceyi hallettiğimde oynarım :)

Beyler Türkçe dil destekli "Beyond: Two Souls" oyununa hayran kalmıştım, "Detroit: Become Human" isimli oyunu da oynamayı çok istiyorum ama fiyatı hep 140 TL civarı. Bu oyunu indirimli uygun fiyata almak mümkün mü? Yeni bir oyun olduğu için daha uzun süre indirime girmez diye düşünüyorum ama gene bir umut işte :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Recaizade-i Nabizade -- 21 Şubat 2021; 16:23:46 >

• Binbaşı
    1884 Mesaj

Detroit, Steam'de indirime girince 99 TL'ye düşüyor ama kendi sitesi var mıdır veya indirime giriyor mudur bilmem. Steam kullanıyorsanız indirim bekleyebilirsiniz. Yeni bir oyun değil zaten. PS4'e çıkalı 3 sene olacak. PC'ye geleli de 14 ay oldu. Üstelik ön siparişe açıldığında Epic üzerinden 20 TL'ye satın almıştık. :) Belki fikrinizi değiştiremem ama Steam ve Epic gibi nimetlerden faydalanmanızı öneririm. Sizin gibi düşünen de pek görmedim açıkçası, ilginç geldi. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Frost -- 21 Şubat 2021; 17:4:18 >
    |
    |
    Recaizade-i Nabizade kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5904 Mesaj

Hocam hepimiz Türkçe dil desteği istiyoruz ancak resmi olarak çok az oyuna geliyor
    O yüzden mecbur olarak yama kuruyoruz
    Ben bir oyun almadan önce bakıyorum resmi Türkçe varmı yada yaması varmı ancak öyle alıyorum yoksa kuruş koklatmam o firmaya :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2971 Mesaj

Detroit'i son indirimlerde Epic kuponu ile 40 liraya aldım. Sanırım yaza kadar indirimler bitti ama beklerseniz illa ki benzer fiyata alınır diye düşünüyorum.

|
    |
  • Teğmen
    209 Mesaj

Yanlış anladınız beni, mesajımda yanlış anlaşılan yeri düzelteceğim; ben oyunlarımı zaten Steam, Epic vb. platformlardan alıyorum yoksa zaten bu başlıkta yazmam :) Ben crackli yazılım kullanmadığımı, yasal yerlerden aldığımı ve kurumsal olmayan yerlerden (full bilmem ne bilmem ne indir nokta com gibi) dosya (yama, program, oyun, eklenti, film...) indirmediğimi yazdım.

Oyuna gelecek olursam Steam sayfasında yazan tarihe (18 Haziran 2020) bakarak yeni oyun dedim. Epic fırsatı çok iyiymiş; Steam istek listemde olduğu için 99 TL'ye görmüştüm, 70 civarına düşerse alırım diyordum ama Epic'te kuponla 20 TL'ye aldığınızı görünce artık 50 TL'ye falan denk getirirsem alırım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Recaizade-i Nabizade -- 21 Şubat 2021; 17:5:7 >
    |
    |
    The Frost kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    11186 Mesaj

Arkadaşlar her ubisoft connect'e girdiğim de aşağıdaki hizmet şartları geliyor. Kabul ediyorum yine de geliyor yanlış yaptığım bir şey mi var acaba ?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/76/7a/5f/767a5fccee7ba3864fdb8a72964e18b1.png&t=0&width=480&text=1
  • Teğmen
    209 Mesaj

@JaReD22 Haklısınız hocam, maalesef ki böyle. Türkiye'de ciddi bir oyuncu pazarı var ve bunun farkında olan firmalar dil desteği veriyor ama Rockstar Games gibi firmalar inatla dil desteği vermiyor. Türkçe dil destekli oyunları alarak bu pazarın büyüklüğüne dikkat çekmek lazım :)

@Robinson Crusoe Kaçırdığıma üzüldüm hocam, o indirim döneminde Bannerlord aldım aklıma gelseydi Detroid'i de alırdım. Hem Steam'da hem Epic'te istek listemde duruyor, 40-50 civarına denk getirdiğim gibi alacağım artık.

|
    |
    Bahsedilenler: Robinson Crusoe, JaReD22 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3570 Mesaj

Hocam yanlış anlamışsınız, ben arkadaşın bahsettiği 50-60 liraya satılan Diablo II klasikten bahsetmiştim. Remaster, Remake'lere ek paketlerin dahil edilerek çıkarıldığını bilecek kadar uzun zamandır oyun oynuyorum merak etmeyin  

|
    |
    John Sheppard kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    772 Mesaj

Dün bahsetmiştim, Diablo 2 satan siteler ile ilgili https://www.allkeyshop.com/blog/buy-diablo-2-cd-key-compare-prices/ burdan bakabilirsiniz, tabi hangi site ne durumda, hangisi güvenilir onun hakkında şuan için bir bilgim yok. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Ayrıca bu fiyatlar DLC'siz fiyatlar ama DLC ile birlikte 12€ civarlarına geliyor. Eski bir oyun için bence bu miktar çok ama yine de alınabilir, DLC'siz de oynanmaz oyun. Başka bir yerden daha uyguna bulabilirsek güncelleyeceğim DLC ile birlikte.

Not: Fazladan Little Nightmares kodu olan var ise bana pmden ulaşabilirse çok sevinirim bir şey soracağım.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impakt -- 21 Şubat 2021; 18:31:10 >
    |
    |

• Binbaşı
    1555 Mesaj

Bende de durum böyle maalesef. Genel bir durum demek ki. Düzeltirler yakında.

|
    |
    Gye_Baek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1884 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Recaizade-i Nabizade

Yanlış anladınız beni, mesajımda yanlış anlaşılan yeri düzelteceğim; ben oyunlarımı zaten Steam, Epic vb. platformlardan alıyorum yoksa zaten bu başlıkta yazmam :) Ben crackli yazılım kullanmadığımı, yasal yerlerden aldığımı ve kurumsal olmayan yerlerden (full bilmem ne bilmem ne indir nokta com gibi) dosya (yama, program, oyun, eklenti, film...) indirmediğimi yazdım.

Oyuna gelecek olursam Steam sayfasında yazan tarihe (18 Haziran 2020) bakarak yeni oyun dedim. Epic fırsatı çok iyiymiş; Steam istek listemde olduğu için 99 TL'ye görmüştüm, 70 civarına düşerse alırım diyordum ama Epic'te kuponla 20 TL'ye aldığınızı görünce artık 50 TL'ye falan denk getirirsem alırım :)

Oyun bir süre Epic'e özel olarak çıkmıştı hocam. Steam'e 6 ay kadar sonra geldi. Epic'te ön siparişe açıldığı sıralar Epic ilk kez ön siparişli oyunlar dahil 80 TL üzeri oyunları 60 TL indirimli satıyordu. Detroit de 80 TL'den ön siparişe açılmıştı, o şekilde almıştık. Oyun tekrar 80 TL'ye düşerse ve Epic de yaz indirimlerinde kupon verirse dediğiniz gibi kuponla 20 TL'ye alabilirsiniz oyunu. Ama kısa süre önce indirimde olduğu için yakın zamanda indirime girer mi bilmem. Yine de beklemekte fayda var. Ben sonraki indirimde 80 TL civarına ineceğini düşünüyorum.

• Yarbay
    11186 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

Bende de durum böyle maalesef. Genel bir durum demek ki. Düzeltirler yakında.

Bende luncher silecektim iyi oldu yazdığınız teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4078 Mesaj

Sadece pc'de değil konsolda da böyle. Sorun sadece bende diye düşünüp desteğe yazınca haberdarız, düzeltilecek cevabını verdi. Şunun yüzünden geforce now üzerinden ubisoft oyunlarını oynayamıyorum. Pencere anlık gözüküyor ve kapanıyor. O kısacık zamanda "daha sonra sora" basabilirsem oyun açılıyor, basamazsam buga giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 21 Şubat 2021; 21:5:28 >
    |
    |
    Gye_Baek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1780 Mesaj

@The Frost , @jr.Harden ve @Celephais 'in önerisi ile Finding Paradise'ı da bitirdim ve baya hayran kaldım. To The Moon kadar şok edici değildi belki ama Finding Paradise da güzel ve bir o kadar da hüzünlü bir oyun oldu. Üstelik tekrar bir oyun için gereken en önemli şeyin hikaye olduğunu benim için hatırlattı. Kesinlikle alın ve oynayın. Ayrıca umarım Imposter Factory de en az bu iki oyun kadar iyi olur.

http://store.donanimhaber.com/e4/ea/b2/e4eab26230dbf84b1cd655beb1f29d60.jpg

@Celephais Hocam önerileriniz için teşekkürler. Undertale kütüphanemde, Griss ve Journey'i ise listeme ekledim. En uygun zamanda bu oyunlara da bakacağım. Valiant Hearts'ı ise birkaç ay önce bitirmiştim ve gerçekten o da harika bir oyundu.

• Binbaşı
    1189 Mesaj

Arkadaşlar, Batman Arkham serisi oyunları hakkında bilgisi olanlara bir sorum olacak. Arkham serisinin şuan Tr yamaları var mı? Varsa Epic Games'te çalışıyor mu bilen, deneyen var mı? Epic Games oyunları bedava verince almıştım ama Tr yamalar Epic'de çalışmıyorsa Steam'den bida alabilirim sırf Tr dil için. Konsollarda hepsini bitirdim ama bide Pc'de Tr altyazıyla oynamak istiyorum.

• Çavuş
    76 Mesaj
    Arkadaşlar, ucuzundan Minecraft Java Edition arıyorum ama 20 Euro/Dolar altı bulamadım. Bildiğiniz, güvenilir bir satış yeri var mı? Hesap olarak almak istemiyorum.
    |
    |
  • Teğmen
    209 Mesaj

Bilgi için teşekkür ederim hocam, bir süre daha takipte kalmakta fayda var o halde :) Oyunu beğendiniz mi hocam? Beyond’un yapımcısı yaptığı için beklentim yüksek açıkçası, Beyond ile kıyaslayabilir misiniz?
    |
    |
  • Binbaşı
    1884 Mesaj

Hocam Beyond'u henüz oynamadım ama Detroit oynadığım en iyi oyunlardan biri diyebilirim. Hikayesi mükemmel yazılmış. Normalde satın aldığım bir oyuna asla tekrar para vermem ama sırf Steam kütüphanemde bulunsun diye Steam'de uygun fiyata düşünce ben de tekrar alacağım. Zaten kendini tekrar oynattırabilecek bir oyun.
    |
    |
  • Teğmen
    209 Mesaj

Hocam Beyond’u ilk gördüğümde merak edip demosunu indirmiştim, demosu o kadar sürükleyiciydi ki dayanamayıp indirim falan beklemeden Beyond’u satın almıştım Detroit’i de merak ediyorum, demosunu indirsem eminim indirimi beklemeyemeden bir oyuna 100 lira bayılırım diye hiç demosunu bile indirmiyorum :) Hocam Beyond’u mutlaka oynayın, ben de ilk indirimde Detroit’i oynayacağım.
    |
    |
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
En ucuz kedi maması fiyatları
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.