Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (12717. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: KrmzSgn , gamerxir , asaltek , Mukan553 , Vommel Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 36 Misafir (2 Mobil) - 37 Masaüstü4 Mobil1 Android
5 sn
349.738
Cevap
2.720
Favori
21.318.137
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
    Sanırım yayın yaparken upload hızlarıyla ilgili bir durum olduğu için yayın esnasında kaliteyi düşürmek zorunda kalabiliyorlar. Yayın yaparken depolama birimlerine yayının 1080p kaydını aldıkları için, rahat bir şekilde YouTube'a atıyorlar. Şahsi fikrim bu yönde.
  • th3mpo kullanıcısına yanıt
    Yayıncı Yayını 720P Veya 1080p Yapar + Aynı Anda Kayıt Almaya Başlar Nvdia Shadow Play veya Obs, Sen Yayını İzlersin 720,1080P Ama 1 Taraftanda O Yayın Harddiskine Kaydediliyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

temmuzda tekrar kampanya var hepsiburada da sanırım. temmuzdeki ilk alısveriste yine 50tl hediye kuponu mu ne verecekler
    Temmuz da vermeyecek kupon. Şuan alışveriş yaparsan temmuz ayında kullanmam için verecek. Ama sadece viza kartınız varsa ve o kartı ilk defa sisteme kayıt edersen temmuz ayında 300 TL ve üzeri alışverişlerde kullandıracak.

16-31 Temmuz arasında kullandıracak.

Bu arada o indirimlerde şuan yaptığınız farklı hesapla yapma şansınız da olmayabilir. Çünkü;

Farklı kullanıcı adı, rumuz, kimlik ve iletişim bilgileri ile kampanyaya katılmasına rağmen fatura adresi, ticari unvan, vergi numarası gibi mali unsurların ve başvuru sahibinin aynı olması durumunda Hepsiburada kazanılacak olan indirimi haber vermeden iptal etme hakkına sahiptir. Böyle not düşülmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 13 Haziran 2020; 14:51:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Charlie Chaplin

Sanırım yayın yaparken upload hızlarıyla ilgili bir durum olduğu için yayın esnasında kaliteyi düşürmek zorunda kalabiliyorlar. Yayın yaparken depolama birimlerine yayının 1080p kaydını aldıkları için, rahat bir şekilde YouTube'a atıyorlar. Şahsi fikrim bu yönde.
    Hocam aynı anda kaydı nasıl alıyorlar. Çünkü ben obsde çıkış çözünürlüğünü 900p yapıyorum dediğin upload proglemlerinden dolayı. Fakat aynı anda aynı programdan 1080p kayıt nasıl alabilirim.

Ve ryzen 7 3500xe sahibim. Hem yayın hem kayıt sizce sıkıntı yaratır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: th3mpo

Hocam aynı anda kaydı nasıl alıyorlar. Çünkü ben obsde çıkış çözünürlüğünü 900p yapıyorum dediğin upload proglemlerinden dolayı. Fakat aynı anda aynı programdan 1080p kayıt nasıl alabilirim.

Ve ryzen 7 3500xe sahibim. Hem yayın hem kayıt sizce sıkıntı yaratır mı ?

Alıntıları Göster
    obs kullanımı keşke adam gibi anlatanlar olsa. Youtube da bir çok video izledim ve dedikleri her ayarı yaptım ama oyun oynarken inanılmaz fps düşürüyor. Sadece kayıt alırken bile böyle.

Nvidia kullanmak daha mantıklı gibi çünkü Nvidia kayıt alırken fps düşüşlerine sebep olmuyor.

Bir de şöyle bir durum var. İnternet anlatımlarında kullanılan obs ile bizim kurduğumuz farklı sürüm oluyor ve sürüm farkından bazı ayarlar değişiyor. Videolarda anlatılan sürümü de bulamıyorsun.

Ben o sebeple kayıt alırken Nvidia filan kullanıyorum. Nvidia bir sıkıntısı var çok sıkıştırmadan alıyor kaydı diğerlerin aksine o sebeple sonradan başka yazılımlarla sıkıştırmak gerekebiliyor. Tabi sıkıştırması için başka ayarlar varsa bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Temmuz da vermeyecek kupon. Şuan alışveriş yaparsan temmuz ayında kullanmam için verecek. Ama sadece viza kartınız varsa ve o kartı ilk defa sisteme kayıt edersen temmuz ayında 300 TL ve üzeri alışverişlerde kullandıracak.

16-31 Temmuz arasında kullandıracak.

Bu arada o indirimlerde şuan yaptığınız farklı hesapla yapma şansınız da olmayabilir. Çünkü;

Farklı kullanıcı adı, rumuz, kimlik ve iletişim bilgileri ile kampanyaya katılmasına rağmen fatura adresi, ticari unvan, vergi numarası gibi mali unsurların ve başvuru sahibinin aynı olması durumunda Hepsiburada kazanılacak olan indirimi haber vermeden iptal etme hakkına sahiptir. Böyle not düşülmüş.

Alıntıları Göster
    Nasıl yani hocam sorunsuz alışveriş yapıp sonradan iptal mı olabilir? Bu kadar kişi aldım diyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

obs kullanımı keşke adam gibi anlatanlar olsa. Youtube da bir çok video izledim ve dedikleri her ayarı yaptım ama oyun oynarken inanılmaz fps düşürüyor. Sadece kayıt alırken bile böyle.

Nvidia kullanmak daha mantıklı gibi çünkü Nvidia kayıt alırken fps düşüşlerine sebep olmuyor.

Bir de şöyle bir durum var. İnternet anlatımlarında kullanılan obs ile bizim kurduğumuz farklı sürüm oluyor ve sürüm farkından bazı ayarlar değişiyor. Videolarda anlatılan sürümü de bulamıyorsun.

Ben o sebeple kayıt alırken Nvidia filan kullanıyorum. Nvidia bir sıkıntısı var çok sıkıştırmadan alıyor kaydı diğerlerin aksine o sebeple sonradan başka yazılımlarla sıkıştırmak gerekebiliyor. Tabi sıkıştırması için başka ayarlar varsa bilemiyorum.

Alıntıları Göster
    Kayıt alırken FPS düşmesine bir çözüm yok. Sisteminiz çok güçlü olacak özellikle işlemciniz. Diğer bir alternatifse ikinci bir bilgisayar kullanarak kayıt ve yayın işlemlerini onun üzerinde yapmak ve ayrıca bunun için capture card da gerekiyor. Maliyetli oluyor.
    https://www.velocitymicro.com/blog/dual-pc-streaming-guide/

• Arkadaşlar rdr 2 oynarken güvenlik duvarı kapanmadan girmiyor.Ama güvenlik koruma sürekli kendi açılıyor her defasında kapatmak zorunda kalıyorum ne yapmam lazım
  • HB’de indirim kodunu nereye giriyoruz? Yeni hesap açıp ürünü sepete attım lakin kod girme yeri göremedim sadece Visa kart ilk kayıtta 300₺ üzeri alışverişte 50₺ indirim falan yazıyor.

• Reiskonen kullanıcısına yanıt
    Sepetime girdiğin zaman en aşağıda kod girme bölümü var. Uygulamadan bahsediyorum ben ama. Webte nasıl hatırlamıyorum.

• Tranquillity kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam. Resmen görmesinler diye yapmışlar aşağılara bakmak aklıma gelmedi reklam vs var diye bakmamıştım.

Neyse 260₺ değerindeki ürünü indirim kombosuyla 170₺ getirdim üstelik kargo ücreti yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reiskonen -- 13 Haziran 2020; 16:30:34 >
  • HB kampanyasını paylaşan arkadaşa teşekkürler. 150 TL'lik bakiye 100 TL'YE sorunsuz alındı
  • Eski HB hesabıma giriş yapıp bakalım olacak mı diye bende indirim kodu ile key almayı denedim oldu valla yeni hesap şart değilmiş.

Satıcının hızına da hayran kaldım 3 dk'da göndermiş helal olsun.

Böyle fırsatı duyuran arkadaşa bende teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reiskonen

Eski HB hesabıma giriş yapıp bakalım olacak mı diye bende indirim kodu ile key almayı denedim oldu valla yeni hesap şart değilmiş.

Bu sene alışveriş yapmış mıydınız Hepsiburada'dan?
  • Reiskonen kullanıcısına yanıt
    Hocam 50TLden başka hangi indirim vardı
  • quote:

Nasıl yani hocam sorunsuz alışveriş yapıp sonradan iptal mı olabilir? Bu kadar kişi aldım diyor?

Alıntıları Göster
    Hocam şuan bir ürün alanları aldıkları ürün için etkilemiyor zaten o sebeple alabildi herkes. Onda sorun yok. Bu başka mevzu.

Temmuz ayında 300 TL üzerine alımlarda 50 TL indirim yapacaklar. Vize kartı olanlara. Onla ilgili bir durum. Yani şuan açtığın hesap da kullandığın kartını daha önce başka hesapla kullandıysan temmuz ayında yapacağım indirimden faydalanamazsın diyorlar.

Yani şuan oyunlar için cüzdan kodu veya herhangi başka bir ürün alabiliyorsun bir hesap açıp. Ona bir şey yapmıyorlar. Ben oyun değil ama madem böyle bir indirim var diyerek yeni hesap açıp 128 GB lık microsd kart aldım. Kargoya da verdiler.

Yani şuan sorun yaşanmaz. Bir daha ki ayla ilgili bir durum paylaştığım o yazı.

• quote:

Eski HB hesabıma giriş yapıp bakalım olacak mı diye bende indirim kodu ile key almayı denedim oldu valla yeni hesap şart değilmiş.

Eski hesabınızla bu sene herhangi bir ürün aldınız mı peki. Ben steam kodu için değil ama başka bir ürün alayım dedim ve Hepsi50 yazınca indirim filan yapmadı. Hatta o ürünü belki kapsamıyordur diye steam kodu için denemedim onda da indirim yapmadı.

Sıfır hesap açtım onda Hepsi50 yazınca almak istediğim ürüne indirim yaptı öyle aldım.

• Bende aldım cüzdan kodu. Eski hesaptan olmadı sıfır hesap açıp aldım. Güzel kampanya. Teşekkürler haber verenlere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 13 Haziran 2020; 18:1:10 >
  • Papara card iadesi ile birleşince 95 tlye geldi. Ea sistemi uygun fiyata gelirse orada değerlendiririz.

• Peaky kullanıcısına yanıt
    Steam üzerindeki aylık abonelik sistemlerinin neredeyse tamamı cüzdan kodunu kabul etmiyor. Abonelikler aktif kredi kartı ve kredi kartından periyodik olarak çekim yaparak işliyor.

Steam üzerinden aylık abonelikli oyunlar oynadıysanız buna denk gelmişsinizdir.
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.