Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (11548. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
349.734
Cevap
2.720
Favori
21.317.680
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Gold Edition almana rağmen diğer dlc’ler cidden gelmedi mi? Harbi paragöz şu shitysoft.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    +1 bir de ek olarak Vampire 2 ve indirimlerde Vampire’ın ilk oyunu. Epic özel olmazsa Dying Light 2 bile alırım borca girecekmişim gibi hissediyorum.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Ben oynadım 1. Oyundan pek farkı göremedim ama alınırsa gold alınmalı. Gerçi hala genişleme paketi falan gelmedi.

• Kingdom come parası dün hesabıma yatmış. Hitman oynamak istiyorum hangisini önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gold alınırsa 1. oyunu da veriyorlar mı? Bu Hitman karmakarışık. Ne satıyorlar belli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Konuya dahil olmayan adam

Bu Epic Games'e mesaj atıp da geri dönüş alabilen oldu mu? Satın aldığım oyun dolar olarak çekilmiş, 19 Mayıs'ta mesaj attım hala bir cevap yok.
    Bu banka kaynaklı olmasın. Banka ile görüştüğünüz de bizden değil diyebilirler ama bence bu banka kaynaklı görünüyor çünkü epic kaynaklı olsa herkes den dolar olarak çekerdi diye düşünüyorum.

Bankalar veya sanal kart firmaları bazen ödemelerle ilgili doğru bilgi vermeyebiliyorlar.

2 sene önce bir siteden ING Banka ait ininal kart ile oyun almaya çalışmıştım hata verip durmuştu ödeme olmadı diye ama ödeme yapılmış görünüyordu. İki tarafta topu birbirlerine atıp durdular.

Sonra ortaya çıktı ki ödeme cidden olmamış. Israrlarım sonucu İninal 15 günün sonunda paramı iade etmişti.

Mesela ben yapıkredi müşterisiyim ve arada bir Steam den oyun alırken sorun çıkarıyor. Banka onay vermiyor ödemeye diyor. Gecen seneler de 2 defa banka yurt dışına kartı kapadı Steam den oyun alırken.

Geçenler de de aynını yaptı ve alacağım oyunu Steam yerine başka yerden Steam kodu olarak almak zorunda kaldım.

Yani epic games den şüphe etmeden önce bence bankadan şüphe edin derim. Geri dönüş alırsanız ve bizden kaynaklı değil derlerse banka ile konuşun banka kabul etmezde de ısrar edin ve karşı taraf sorunun bizden değil bankanızdan kaynaklı olduğunu söylüyor değin. Hatta bankaya aynı yerden alışveriş yapan başka banka müşterilerin ödemeleri TL ile olmuş bu da benim yaşadığım bu sorunun siteden değil sizden kaynaklı olduğunu gösteriyor değin. Israr ederseniz banka mecbur geri adım atacaktır. Müşteri resti çekince bu ülkede kurumlar müşteri kaybetmemek için ne gerekiyorsa yapmak zorunda kalıyorlar.

Bankayla o zamandan görüştüm. Firmayla alakalı demişti.

• quote:

Bu Epic Games'e mesaj atıp da geri dönüş alabilen oldu mu? Satın aldığım oyun dolar olarak çekilmiş, 19 Mayıs'ta mesaj attım hala bir cevap yok.
    hocam bize ulaşın kısmında türkçe yazdığım mesajlara hala cevap verilmezken, bize ulaşın kısmında dili ingilzice yapıp refund deyip oyun satın aldıgınız Aharfi ile başyalayan alışveriş numaranızı oyun ismiyle gönderdim aynı gün iade verdiler.

türkçe geri yanıt sistemi yok sanırım ingilizce deneyin.başvurdum aynı gün iade aldım ben
  • lyldz kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen bir daha alışverişim olmaz bunlarla ama ola ki bir sorun yaşarsam bu şekil denerim artık.

• Epic Launcher'ı kullandığımda internetim kesiliyordu, bununla ilgili ticket açtım 3-4 gün sonra mail olarak dönüş geldi. Maile cevap vermeyince 3 gün sonra yine mail attılar sorununuz umarım çözülmüştür vs diye. Biraz geç dönüyorlar ama samimiydi geri dönüşleri.
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Bende 1. Oyun komple paketi vardı. 2. Oyunu alınca birinci oyun da geldi. Ama var olduğu için mi geldi yoksa gold aldığım için mi emin değilim. Evet cidden karışık bir sistem var.

• quote:

Bankayla o zamandan görüştüm. Firmayla alakalı demişti.
    Firmadan ne cevap gelecek oda önemli. Bakalım ne cevap yazacaklar sana. Firma kaynaklı olsa bu tüm bankaları kapsardı diye düşünüyorum. Artı oyunların dolar fiyatı Tl fiyatından yüksek. Yani epic yanlışlıkla dolar olarak çekse yurt dışı bazlı fiyatı çeker.

Yani burada sorun banka kaynaklı görünüyor gibi.
    Bankaların olduğu bir liste vardı şu an bulamadım da orada Finansbank yoktu. Belki onunla ilgili de olabilir.

• Hocam aynı sorun arkadaşımda var. TTNet&Tivibu kullanıyor ve Epic Launcher ı veya içinden herhangi bir oyunu açınca Tivibu yayını gidiyor. Siz çözebildiniz mi problemi?
  • C903 kullanıcısına yanıt
    Benim sorun 3 aylık dönemde 4 kez oldu. Modem ışıklarım yanmasına rağmen hiç bir şekilde internete giremiyordum. Browser olsun, steam olsun, wirelessten telefon kullanımı olsun vs. Anca modem resetledikten sonra düzeliyordu. En son oyun aldıktan sonra oldu, bende ticket açtım. Aktif olarak zaten kullanmıyorum, yakın zamanda Heavy Rain demosunu oynamak için ve indirimler bitmeden oyun oynamak için açacağım bakalım. Bu sorunu yaşayan başka kullanıcılarınız var mı diye soruyorum cevapta vermiyor Epic tarafı. Sorunun çözüldüğüne sevindik dediler en son. :) Yine olursa ticket açacağım tekrardan.
  • Araştırmalarıma göre TTNet in eski model modemlerinde neden olmadığı bilinmeyen bir şekilde böyle bir hata varmış. Sizin internet sağlayıcınız ne bilmiyorum ama kendi kendine çözülmesi iyiymiş. Arkadaşımda sorun devam ediyor çünkü.
  • C903 kullanıcısına yanıt
    Aslında çözüldü mü bilmiyorum, sürekli ve aktif olarak kullanmıyorum Launcherı. Dediğim gibi 1-2 haftalık süreçte belli olacak. Epic tarafı çözüldü gibi davrandı. :) Netspeed kullanıyorum, modemim Airties Air5343. TTnet'in verdiği modemlerden değil. Umarım arkadaşınızın ki çözülür.
  • E3 de microsoft daha geniş bir PC xbox GamePass desteği sunacakmış çok iyi bir haber

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Offline moddan hala çıkarmadım hocam yarın son sınavım da bitiyor sonrasında doya doya oynicam tüm yan görevler ile birlikte bitiricem :D
  • " Microsoft is bringing more games to Steam, says 'We believe you should have choice in where you buy your PC games'"

microsoft epic'e gönderme yapmış 20'den fazla xbox studios oyunu steam'e gelecekmiş, başlangıç olarak Gears 5 ve tüm Age of Empires oyunları (I, II, and III: Definitive Editions). sea of thieves, forza gibi oyunlar için birşey dememişler asıl önemli olan onlar.

ayrıca ms store'a Win32 desteği gelmiş, pc game pass için daha fazla oyun demek bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 30 Mayıs 2019; 17:30:8 >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.