Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (9717. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
25 Misafir - 25 Masaüstü
5 sn
349.734
Cevap
2.720
Favori
21.317.485
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 97159716971797189719
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim biraz aratayım sizde bulabilirseniz o anlatımı atarsanız çok memnun olurum

Edit: Buldum galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 26 Ocak 2017; 2:13:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Teşekkür ederim biraz aratayım sizde bulabilirseniz o anlatımı atarsanız çok memnun olurum

Buyur kardo ayıpsın :D
    https://forum.donanimhaber.com/en-ucuz-bf1-standard-edition-korea-origin-26-400-77tl--122922182
  • quote:

Orijinalden alıntı: equasezy1

doğru söylüyorsunuz fakat benim anlamadığım Aral'ın bir şekilde kalkınabilmesi için yüklü miktarda oyun satması lazım. Oyun fiyatları PC'de 220 TL'lerde konsollarda 300 küsürlerde. Bu oyunları kim bu kadar alıp Aral'ın kalkınmasını sağlıyor? Aral küçük bir firma değil öyle 15-20 tane collectors edition satarak aylık cirosunu çıkarması mümkün değil fakat kim alıyor bu oyunları araldan?

artık steam'de aral'ın distribütörlük yaptığı oyunlardan kar aldığını düşünüyorum yoksa Aral'ın çoktan batmış olması gerekirdi. ( steam'den kar alma durumu var mı yok mu çok fazla bilgim yok. )

Hocam bu ülke de ne insanlar var bir bilsen,Suriyelilere verilen ve beğenilmeyen maaşın 3'te/4'te biri ile geçinmeye çalışan adamlar,Mercedeslere binip döviz bozdurarak ülke ekonomisini kurtarmaya çalışanlar,televizyon programına çıkıp cebindeki parasını sayanlar,cebinde parası var diye bir ürüne 10 mislini vermeye razı olanlar ve Aral'dan oyun alıp ucuza aldığını sanan aptallar.Bir kaç dakika teknoloji marketlerinin oyun reyonlarında bulunsan demek istediğimi anlarsın,Aral'dan alışveriş yapan insanların sayısı azımsanamayacak kadar fazla ve sattığı ürünlerin fiyatları ülke standartlarının çok üstünde.Olayın Steam tarafına gelirsek sanırım Steam yerel distribütöre uymak zorunda ama uymak zorunda olduğu içinde bu fiyat artışlarından bir şey kazanmayacak diye bir şey yok,belki fark etmişinizdir,bir oyunun Aral fiyatı ile Steam fiyatı arasında 20 TL fark oluyor büyük ihtimalle o farkı Steam alıyor.

• quote:

doğru söylüyorsunuz fakat benim anlamadığım Aral'ın bir şekilde kalkınabilmesi için yüklü miktarda oyun satması lazım. Oyun fiyatları PC'de 220 TL'lerde konsollarda 300 küsürlerde. Bu oyunları kim bu kadar alıp Aral'ın kalkınmasını sağlıyor? Aral küçük bir firma değil öyle 15-20 tane collectors edition satarak aylık cirosunu çıkarması mümkün değil fakat kim alıyor bu oyunları araldan?

artık steam'de aral'ın distribütörlük yaptığı oyunlardan kar aldığını düşünüyorum yoksa Aral'ın çoktan batmış olması gerekirdi. ( steam'den kar alma durumu var mı yok mu çok fazla bilgim yok. )

Steam'den kazanmıyor diye biliyorum. Bu TL geldiğinde muhabbeti çok yapıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: CheKD

quote:

Hocam bu ülke de ne insanlar var bir bilsen,Suriyelilere verilen ve beğenilmeyen maaşın 3'te/4'te biri ile geçinmeye çalışan adamlar,Mercedeslere binip döviz bozdurarak ülke ekonomisini kurtarmaya çalışanlar,televizyon programına çıkıp cebindeki parasını sayanlar,cebinde parası var diye bir ürüne 10 mislini vermeye razı olanlar ve Aral'dan oyun alıp ucuza aldığını sanan aptallar.Bir kaç dakika teknoloji marketlerinin oyun reyonlarında bulunsan demek istediğimi anlarsın,Aral'dan alışveriş yapan insanların sayısı azımsanamayacak kadar fazla ve sattığı ürünlerin fiyatları ülke standartlarının çok üstünde.Olayın Steam tarafına gelirsek sanırım Steam yerel distribütöre uymak zorunda ama uymak zorunda olduğu içinde bu fiyat artışlarından bir şey kazanmayacak diye bir şey yok,belki fark etmişinizdir,bir oyunun Aral fiyatı ile Steam fiyatı arasında 20 TL fark oluyor büyük ihtimalle o farkı Steam alıyor.

Haklısınız bir an Türkiye'de yaşadığımı unuttum sanırım.

• equasezy1 kullanıcısına yanıt
    Sadece oyundan kazanmıyor parayı başka ürünleri de getirtip dağıtımını yapıyor . Razerle falan da anlaşması var . Aksesuar ıvır zıvır bir sürü şey getirtiyorlar . Sadece oyundan kazansalar ayakta durmaları zor olurdu evet.

2017 için çıkış yapacak oyunların tarihleri bu bağlantıda derlenmiş . Daha derli toplu ve kapsamli bir şeyler bulabilirseniz paylaşın . Oyunların çıkış günleri birbirimizi uyaralım . Bugün yaşanan durum tekrar ederse insanlar faydalansın en azından . Evet nadiren oluyor ama yine de çıkış zamanlarında uyanık olmakta fayda var .
    https://tr.vg247.com/2017/01/14/cikis-tarihleri-2017-yilinda-cikacak-olan-oyunlar/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 26 Ocak 2017; 4:10:44 >

• Aral lafını gördükçe, duydukça deliriyorum yemin ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Teşekkür ederim biraz aratayım sizde bulabilirseniz o anlatımı atarsanız çok memnun olurum

aldınız mı sıkıntı çıktı mı hocam ? ben de almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CheKD

Stokta olmayan oyunlara indirim yaparsın,insanları kandırırsın,
    Kutulu oyun satışı yaparsın,dijital pazara müdahale edersin,
    Türk oyun ekonomisinin içine edersin,sosyal medyadan hiç bir şey olmamış gibi şakalar yaparsın,
    Müşterilerinin kanını emer,iliğine kadar sömürürsün,hiç bir oyuna Türkçe dil ekletirmezsin,
    Türkiye'nin "en büyük" oyun distribütörüyüm diye geçinir,gider oyunların koleksiyon paketlerinden bir tane getirir onu da 3 misline satarsın,
    Allah aşkına Aral sen nesin,şeref yoksunu mu,soytarı mı,üç kağıtçı mı,yalaka mı,çakal mı,nesin be kardeşim.

Aral'ın müdahale ederek değiştirdiği her oyun fiyat artışı sonrası içimden bunlar geçiyor.Son dönemler de "atağa geçen,gelişen,uçan,kovayalayan" ülke ekonomisi de geleceğe olan inancımı artırıyor(!),Kinguin,G2A,vb. sitelere güveniyoruz fakat bir kaç aya oradaki oyun fiyatlar da geçirecek bize bu gidişle.

aynen geçen gün bütün teknoloji mağazalarına gittim baktım total war warhammer alıcaktım kutulu 100tl, güya indirime girmiş sonra reyınlara bir girdim BF1 200tl (indirimli hali) ps4 xbox oyunları falan 250 300 lira bir an herşeyden soğudum ve oyun almaktan vazgeçtim. ubisoftun bile beleş dağıttı ac 3 60-70 liraya raflarda duruyor. tüm mağazalarda da tek sabit fiyat. şimdi söyleyin millet burada bir tekelcilik kaynaklı TEFECİLİK yok mu. Nerede Rekabet Kurulu , zaten ülkede denetim konusunda çok zayıf. vericeksin cezayı basıcaksın tazminatı belini doğrultamayacak aral.

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    220TL olmus...
  • Biraz saçma bir soru olacak ama aradığım oyunlar var ve bulamadım bir türlü.

1-Kale savunması yapıyoruz, kale komutanı gibi birşeyiz elimizde yay-ok var. Oynanış videosunda surlardan adamları okluyorduk. Birebir simülasyon gibi birşeydi adamlar merdivenlerle tırmanmaya çalışıyor, koçbaşlarıyla kapıya saldırıyorlar falan. Kapı kırılıyor mesela; surların bir yerindeki askerleri toplayıp aşağı gelin diyoruz kapıyı korumaya gidiyoruz falan. Oyunun adı neydi bilen var mıdır ?

2-Değişik bölge, iklim, ülkelerle savaş stratejisi yapıyoruz. Adam basayım ordu kurayım falan yok, ordu hazır biz sadece savaşı yönetiyoruz. Drone kamerayla izliyormuşuz gibi önce kamera ordunun dizilişinin üstünden falan uçuyor. Düşmanı da gözlemleyip savaşı yönlendiriyoruz. Yığınla strateji oyunu aldım çözemedim bir türlü hangisi olduğunu.

3-Civilization V aldım beğenirsem VI alırım diye. Tutorial deneyeyim önce dedim. Neyse onu sormayayım önce bir oynanış videosu izleyeyim sonra :))

4-Girince birkaç saatimi verebileceğim ama oynarken aksiyon, heyecan duyacağım oyun önerileriniz var mı ? Yaşın ilerlemesinden midir nedir eski bir Age Of fanı olmama rağmen, şimdi online'a girince sıfırdan işçi çıkar hammadde topla ordu kur geliştir falan bunalıyorum. 2. sorumdaki oyunu o yüzden çok arıyorum.
    PS: Son zamanlarda çok zevk aldığım oyunlar. (Dishonored serisi, Styx, Ori, Max (kardeş kurtarma), Brothers of a Tale (eşimle oynadık), Portal, Limbo; online CS, Rocket League gibi anında aksiyona girebileceklerimdi. Şu an boşlukta saçma sapan geziniyorum oyun bulamadığım için.)

Topluca teşekkür ederim.

• Preyi kaçırmışız ben alırdım kesin.
  • BuzParmak kullanıcısına yanıt
    1- Mount & Blade e benzettim.

2- Total War serisi

3- Başlayın gerisi geliyor. Aslında basit baya.

4- Bioshock Infinite iyidir. Efsane hikayesi var. İlgilenirseniz serinin ilk oyunlarına da bir göz gezdirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Great.Wave kullanıcısına yanıt
    1. Evet oymuş ben 1.yi görünce otomatik kapatmıştım grafiklerinin hatırladığımdan kötü olduğunu düşünerek. 2.si benim aradığımmış.
    2. Heh işte bu :)) Bunu hem görüntü hem oynanış olarak zevk alarak oynayacağım bir seri sıralaması var mıdır hocam ?
    3. Deneyeceğim tekrar sırf bu nezaket dolu mesajınız için. :)
    4. Bioshock serisini almıştım 1.yi oynadım sonra pc formatlayınca yedekleme falan bilmediğim için gitti, tekrar yüklemeyi de unutmuştum. Akşam devam edeyim o zaman ona da.

Çok çok teşekkür ederim zahmet edip zaman ayırdığınız ve harikulade cevaplarınız için.
    Ne demek her zaman. Total War serisine biraz uzağım o yüzden bir öneride bulunmam yanlış olur.

Great.wave in dediği gibi

1)mount & blade bannerlord gibi geldi (oyun daha çıkmadı)

2)total war serisini çok bilmem ama tanimlariniz gene onu hatırlattı

4)bioshock infinete(1-2 yi oynamasaniz da olur) ,hikaye bütünlüğüne çok önem vermiyorsaniz metal gear solid V (özellikle dishonoredi görünce yazmak istedim cunkub beni dishonoreddan sonra en çok tatmin eden buydu),dying light
    Edit :daha sonraki mesajları görmemişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metabisülfit -- 26 Ocak 2017; 11:36:19 >
    2- Oyunlar farklı bölgelerde ve farklı tarihlerde geçiyor. Grafikler tabi ki ilk çıkan oyunlarda daha eski.

Oynadıklarımın çıkış sırası Rome: Total War - Medieval 2: Total War - Empire Total War - Napoleon Total War - Rome 2: Total War - Attila: Total War

Bu sıra boyunca grafik ve oynanış gelişti. Rome 2'nin optimizasyonu sorunlu olduğu için çok eleştiri aldı ancak sonradan düzeldi. Ayrıca oynanabilir ırkları dlc ile satmaya başladıkları için de tepki aldılar.

Arada bir de Japonya'da geçen Shogun serisi var ancak oynamadığım için yorum yapamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygrkmklnc -- 26 Ocak 2017; 12:26:41 >
  • merhaba beyler önsipariş tekken7 de preyle aynı durumu yaşıyacak gibi.
    hediye olarak envantere eklesem nasıl satabilirim fiyatı artınca?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWrongGuy

220TL olmus...

aral görmeden önce 89'du aral görünce 220'ye fırladı
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Kac kisi satin alir acaba 220TL'ye. 89 TL'ye yapacagi hasilatin %10'unu falan yapar heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD2EF0EB9 -- 26 Ocak 2017; 13:17:45 >
  • 
Sayfa: önceki 97159716971797189719
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.