Şimdi Ara

Steam Kullanıcılarının En Çok Kullandığı Ekran Kartı GTX 970 Oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aylık olarak oyuncuların donanımlarını listeleyen ve bunu açık bir şekilde paylaşan Steam'in Aralık ayı için geçerli olan istatistikleri yayınlandı. Sahip olduğu VRAM kapasitesiyle epey tartışılsa da piyasadaki en çok tercih edilen ekran kartlarından birisi olan GTX 970, Steam kullanıcılarının da en çok tercih ettiği ekran kartı oldu.

Yayınlanan rapora baktığımızda Steam kullanıcıları en fazla, %80.75'lik oranla DirectX 11 odaklı ekran kartlarını tercih ediyorlar. Bu kısımda ise %5'e yakın bir oranla Nvidia'nın GeForce GTX 970 ekran kartını tercih eden kullanıcılar en yoğun kesimi oluşturdular. Ekran kartının haricinde işlemci kısmında Steam kullanıcılarının %48'i çift çekirdek, %45'e yakınlık kısmı da dört çekirdekli işlemcileri tercih ettiler.

Kaynak:www.bolumsonucanavari.com

• Birazdan 970 muhafizlari ve 970 tetikcileri konuya damlar.

Satislardan su tespit yapilabilir ki, nvidia cok satacagini bildigi karttan birtakim maliyeti dusuren kirpmalar yaparak (dandik bobinlerden kaynakli cw sorunlari, 3.5gb vs.) karina kar katti.

Yanlis da dusunuyor olabilirim ama 970 gercekten cok ideal bir kart cikali bayagi zaman gecmesine ragmen.
  • LiveForSpeed kullanıcısına yanıt
    Satış ve kâr amacı ile ilgili dediklerinize katılıyorum. Karşısında kök söktüren bir rakip olsa bak bakalım kalkışabiliyorlar mı böyle işlere. Ancak malesef yok. Üzülerek söylüyorum AMD bu konuda Nvidia'ya rakip olamıyor bir şekilde.

Bu arada benim de kullandığım bir kart, Asus Strix modeli. Gayet de memnunum, yüksek FPS lerde çok az miktarda, kasaya iyice yaklaşınca duyulan coil whine var. 1080p monitör kullandığım için henüz V-ram sıkıntısı da yaşamadım. Onun dışında sessiz ve serin çalışıyor.

Daha önce GTX770 kullanmıştım. Ondan da çok memnundum, upgrade yaparken R9 290 kullanmak gibi bir hata yaptım malesef. Çekmediğim sıkıntı kalmadı. Gün gelir de 3dfx bir çılgınlık yapıp tekrar piyasaya girmediği sürece Nvidia'dan şaşmam daha...

• Hocam şuan kullanıyorum. Zotac çok kaliteli bi kart yapmış. 3 fanlı soğutması var. Gayet sessiz ve serin. Tabi bu markaya bağlı bişey önemli değil. Ben bu kartı alana kadar amd den başka ekran kartı kullanmamıştım. bi arkadaşın ısrarı üzerine aldım çok memnunum. R9 390 la karşılaştırdım ortalama benim sistemimle aynı bir sistemde 4-5 fps ben daha fazla alıyorum. Render alırken yine nvidia kendini belli ediyor. Amd sadece fiyat performanscılara hitap eden bi firma. Kalite nvidia ve intelde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-148D75858

Hocam şuan kullanıyorum. Zotac çok kaliteli bi kart yapmış. 3 fanlı soğutması var. Gayet sessiz ve serin. Tabi bu markaya bağlı bişey önemli değil. Ben bu kartı alana kadar amd den başka ekran kartı kullanmamıştım. bi arkadaşın ısrarı üzerine aldım çok memnunum. R9 390 la karşılaştırdım ortalama benim sistemimle aynı bir sistemde 4-5 fps ben daha fazla alıyorum. Render alırken yine nvidia kendini belli ediyor. Amd sadece fiyat performanscılara hitap eden bi firma. Kalite nvidia ve intelde
    gtx 970 1920 1080 çözünürlükte 3.5 atmıyordu. 2k felan artmaya başlayınca sanırım böyle sorunlar yaşanıyordu..

gtx 970 zaten iyi bir karttır. Bizde bakıyorsun 350 dolarlık kart 1400 lira. Kartın güç tüketimi de iyi.

http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&DEPA=0&Order=BESTMATCH&Description=gtx+970&N=-1&isNodeId=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 18 Ocak 2016; 2:12:45 >

• 6600gt nin yenisi:D
  • Zamanında GTX 970 kartını 5 kere iade ettiğimi bilirim. Hepsinde de kart dillenmiş bülbül gibi ötüyordu maşallah

Neyseki 980 serisinde bir sıkıntı yok. 970 te bayağı bir ucuza kaçıldı ama performansı oldukça iyi hala. Tercih sebebi f/p olması nedeni. Onun dışında sorunları göz önüne alındığında alınması pek uygun değil cidden.

AMD'den bahsetmiyorum bile
  • Bu nvidia nin basarisi degil, insanlara 3.5 oldugunu bile bile o fiyat araliginda alternatif sunmayan AMD nin başarisizligidir. Epey bir insan, 3.5 vram ve CW olmasina ragmen, napayim baska secenek yok, mantigindan bunu aldi. Ben olsaydim ben de aynisini yapardin, tekel olmak böyle bir şey.
  • 970 dense 290x lightining gibi bir kart alip 1300 mhz e kadar oc yapmak daha mantikli aslinda voltajsiz 1200 gpu goruyo zaten.
  • 390 dururken 970 alan arkadaşlar takla atıp dursun.

970 NVidia tarihinin yüz karası , en sorunlu kartıdır.
  • Gtx 970 mi alayim yoksa pascalimi bekleyiyim?
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Sorunlar cok abartiliyor
    3.5 sorununun performansa etkisi %1 ike %3 arasinda
    Ayrica cw ise 300 fps den sonra ortaya cikiyor (msi gtx 970 adina konusuyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Bu nvidia nin basarisi degil, insanlara 3.5 oldugunu bile bile o fiyat araliginda alternatif sunmayan AMD nin başarisizligidir. Epey bir insan, 3.5 vram ve CW olmasina ragmen, napayim baska secenek yok, mantigindan bunu aldi. Ben olsaydim ben de aynisini yapardin, tekel olmak böyle bir şey.

Yanlış.. r9 390 var aynı fiyat aralığında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerkez_genc_07

quote:

Bu nvidia nin basarisi degil, insanlara 3.5 oldugunu bile bile o fiyat araliginda alternatif sunmayan AMD nin başarisizligidir. Epey bir insan, 3.5 vram ve CW olmasina ragmen, napayim baska secenek yok, mantigindan bunu aldi. Ben olsaydim ben de aynisini yapardin, tekel olmak böyle bir şey.

r9 300 Serisi Mayis 2015, gtx 970 ise Eylul 2014 te release edildi. Yeterince beklersen her kartin alternatifi var sana gore.
  • quote:

quote:

quote:

r9 300 Serisi Mayis 2015, gtx 970 ise Eylul 2014 te release edildi. Yeterince beklersen her kartin alternatifi var sana gore.

Sen de polarisi bekle 2 ay o zaman çıkar senin istediğin aynı fiyat aralığı

• quote:

quote:

quote:

quote:

Okuyamadigini dusunuyorum su anda : ) Neyse dostum, hayirlisi olsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Okuyamadigini dusunuyorum su anda : ) Neyse dostum, hayirlisi olsun.

Offff. önce diyosun ki aynı fiyata amd kart çıkartmıyor.. sonra da diyosun ki Amd daha sonra çıktı. Yani yine benim dediğime denk gelmiyo mu? Kendi kendinle çelişiyosun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_4321 -- 18 Ocak 2016; 11:41:21 >

• hocam kendiyle celişen sensin bi daha baştan oku derim olayi
    8 ay arayla cikmiş 2 kartin fiyatini kiyaslayip nasil muadili yok diyosun.
    o zaman senin hesabinla iphone 7 çiktiği esnada almanın anlami yok ne zaman bilmesende 8 çikicak ayni fiyata 7 alicağina 8 almiş olursun.
  • RazoR23 R kullanıcısına yanıt
    O arkadaş Amd nvidia dan daha sonra çıktığını kendi ağzıyla söyledi. İlk mesajında da diyor ki gtx 970 in karşısına aynı fiyat aralığında amd kart yok diyor. Sen ve o arkadaş sadece şu cümleleri algılayabiliyo musunuz olayı nerelere çekiyosun

8 ay sonra çıkartmış o konuda haklısınız eyvallah ama ilk mesajında hiç çıkartmıyo dedi. Amd geç çıkartmış geç kalmış biraz o konuda lafım yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali_4321 -- 18 Ocak 2016; 14:32:07 >
  • Açık ve net söylemek isterimki ; aslında r9 390 alacaktım. Ama her seferinde amd kartlarda yaşadığım yazılımsal problemler ve amd kartların yazılımsal olarak kısa ömürleri canımı sıktığından elim varmadı almaya. Zaten bu 970 i de 900 tl gibi bir fiyata aldığım için benim açımdan rakipsizdi. Zira aynı fiyatta olsalar dahi 970 alırdım. Amd güvenimi kazanamadı nedense. Nvidianın oyunlar konusunda daha optimal çözümleri ve yeni teknolojilerle uyumu ayrıca düşük güç tüketimi ve kısacık pcbsine rağmen başarımını daha etkileyici buluyorum. Yani o r9 390 ı o teknik özellikleri herşeyinin bol keseden olmasına rağmen sunduğu başarım oranını bir başarı olarak görmek mümkün değil. Yalnızca fps değeri ve salt kazanım olarak avunmayı sağlamaktan öte değil bana göre. Amdnin yaptığı çok ahlaklı bir yöntem değil. Ya bak benim kart 8 ciga 512 bit 2 kat shader var dersin ama sonuç neredeyse eşit. Bu rahatsız edici bir durum. Bana kısa sürede miyadı dolan hayvani donanımlı olmasına rağmen kasan android sistemli zamzung cep telefonlarını anımsatıyor.:)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.