Şimdi Ara

Stardew Valley Resmi Türkçe Dil Desteği (Android ve iOS için de Türkçe!) (54. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.455
Cevap
38
Favori
101.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • silip baştan başlattım ya tekrar denemek için :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semsam

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf0808

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JipiaxPhoenix

Oyunda 26.günde bu zamana kadar ne oyundan atma ne de ingilizce bir cümle veya kelime ile karşılaşmadım. Fakat bugün bir şapka alayım dedim, tam alışveriş penceresi açıldığında oyundan atıyor. Yamadan kaynaklı bir sorun mudur acaba ? Önceki mesajlar da gözüme çarpmadı bu sorunu yaşayan.

Hocam kaydınızı yada %appdata% - StardewValley - Errorlogs klasörünün içindeki hata raporundan birini atabilir misiniz?

Bana da daha önce sormuştunuz atayım ben kendimde olanı.
    quote:

InnerException:
    Stack Trace: konum: StardewValley.Game1.Update(GameTime gameTime)
    konum: Microsoft.Xna.Framework.Game.HostIdle(Object sender, EventArgs e)
    konum: Microsoft.Xna.Framework.WindowsGameHost.RunOneFrame()
    konum: Microsoft.Xna.Framework.WindowsGameHost.ApplicationIdle(Object sender, EventArgs e)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponent.FDoIdle(Int32 grfidlef)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ComponentManager.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponentManager.FPushMessageLoop(IntPtr dwComponentID, Int32 reason, Int32 pvLoopData)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context)
    konum: System.Windows.Forms.Application.Run(Form mainForm)
    konum: Microsoft.Xna.Framework.Game.RunGame(Boolean useBlockingRun)

Hocam ne yaparken oyundan atıyor? Bir de ilk sayfadan 14 Temmuz güncellemesini indirmeyi dener misiniz?

2 kere attı onlarda da yatağa gidip uyuyacakken oldu.Peki dener sonucu yazarım.

Hocam sonucu bekliyorum.

Hata aynı şekilde devam ediyor..

Hocam peki kaydınızı atabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Busenur41

silip baştan başlattım ya tekrar denemek için :/

Ben sorunun çözümünü buldum sanırım şunu content'e atarak deneyebilir misin?

http://www52.zippyshare.com/v/P70yhxkv/file.html
  • bu dosyayı aynı şekilde ben de orjinali ile değiştirip denemiştim eski savede düzelmemişti. şimdi yeni save ile tekrar deniyorum umarım düzelir. teşekkür ederim =)
  • Yeni save ile meyve almaya başladım teşekkürler =)
  • büyük projelerde görmek isteriz sonraki çalışmalarınızla yama için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www116.zippyshare.com/v/y5nj8Y3O/file.html

Yeni güncelleme linki.

Spoiler butonuna tıklarsanız nelerin değiştirildiğini görebilirsiniz.

[spoiler=9060488913]

• Eğrelti otu pilavının açıklaması Türkçe'ye çevrildi.

• Clint görev verdiğinde cevher yerine cevger yazılmıştı. O düzeltilti.

• Görev tamamlandığında NPC'lerde "İşte sorunun için ufak bir şey" yazısı çıkıyordu o düzeltildi.

• Yusuf'un düzelttiği meyve ağacı dosyası eklendi.

• Kovandan alınan bal, "vahşi" olarak çıkıyordu. O "bal" olarak düzeltilti.

• Görevlerde "şu kişiye şunu getir" yazıyordu. getir kelimesi götür olarak değiştirildi :)

• Harvey ile Emily'nin evinde anne babalarından aldıkları bir mektup var. O mektup düzeltildi. Eski hali şöyleydi;
      Stardew Valley Resmi Türkçe Dil Desteği (Android ve iOS için de Türkçe!)
      Düzeltilmiş hali
      Stardew Valley Resmi Türkçe Dil Desteği (Android ve iOS için de Türkçe!)

• İlan panosunda "gerçekten gidebilirim olgun bir buğday" yazısına denk geldim. Onu düzelttim.

• Posta kutumuza Gus'tan bir görev geliyor. Orada şu yazıyor "Aranıyor: Yapacağım harika çorba için 1 taze ıstakoz." Bu da düzeltildi.

• Willy'den bana bir dip balığı yakala diye görev geliyordu. Fakat oyunda bu balık dip balığı olarak değil Morina olarak çevrilmiş. Düzeltildi.

• Willy'nin dükkanındaki merdivene tıkladığımızda google translate ile çevrilmiş bir cümle çıkıyor karşımıza. O düzeltildi.

• Büyücü siyah öz istediği bir görev veriyor. Fakat görevde bu boş cevher olarak geçiyor. O düzeltildi.

• Willy benim babam yerine benim pappy diyordu. O düzeltildi.

• Penny ile konuşurken en son üzgünüm oraya taşındım diye bir cümle kuruyor. O aslında tamam ben kaçtım tarzında bir cümle. Düzeltildi.

• Jodi dosyasında bir kaç çeviri hatası vardı. Düzeltildi.

• Topluluk merkezindeki junimoların paketlerinden birinde 2 adet bahar mahsülleri paketi vardı. Aslında biri yaz mahsülleri olmalıydı. O düzeltildi.

• İlan panosundaki bir kaç devrik cümle düzeltildi.

• Marnie Pierre'in dükkanında spor yaptıktan sonra ispanyolca konuşmaya başladı. Düzeltildi.
    [/spoiler]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Busenur41 -- 20 Temmuz 2017; 9:39:10 >

• Bu nasıl yama gözüm korktu..

• Teşekkürler umarım bitecek bu yama

• Sonbahar da stardew valley fuarında dükkana tıklayınca çalışmayı durdurdu hatası veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: crypterografi

Sonbahar da stardew valley fuarında dükkana tıklayınca çalışmayı durdurdu hatası veriyor

%appdata% - StardewValley - ErrorLogs klasöründen hata raporunu atabilir misin?
  • [spoiler=1903127767]Message: Dize geçerli bir Boole değer olarak tanınmadı.
    InnerException:
    Stack Trace: konum: System.Boolean.Parse(String value)
    konum: StardewValley.Object..ctor(Vector2 tileLocation, Int32 parentSheetIndex, Boolean isRecipe)
    konum: StardewValley.Event.checkAction(Location tileLocation, Rectangle viewport, Farmer who)
    konum: StardewValley.GameLocation.checkAction(Location tileLocation, Rectangle viewport, Farmer who)
    konum: StardewValley.Game1.tryToCheckAt(Vector2 grabTile, Farmer who)
    konum: StardewValley.Game1.pressActionButton(KeyboardState currentKBState, MouseState currentMouseState, GamePadState currentPadState)
    konum: StardewValley.Game1.UpdateControlInput(GameTime time)
    konum: Microsoft.Xna.Framework.WindowsGameHost.ApplicationIdle(Object sender, EventArgs e)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponent.FDoIdle(Int32 grfidlef)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ComponentManager.System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoComponentManager.FPushMessageLoop(IntPtr dwComponentID, Int32 reason, Int32 pvLoopData)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context)
    konum: System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.RunMessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context)
    konum: StardewValley.Program.Main(String[] args)[/spoiler] doğrudur umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: crypterografi

[spoiler=1903127767]Message: Dize geçerli bir Boole değer olarak tanınmadı.
    InnerException:
    Stack Trace: konum: System.Boolean.Parse(String value)
    konum: StardewValley.Object..ctor(Vector2 tileLocation, Int32 parentSheetIndex, Boolean isRecipe)
    konum: StardewValley.Event.checkAction(Location tileLocation, Rectangle viewport, Farmer who)
    konum: StardewValley.GameLocation.checkAction(Location tileLocation, Rectangle viewport, Farmer who)
    konum: StardewValley.Game1.tryToCheckAt(Vector2 grabTile, Farmer who)
    konum: StardewValley.Game1.pressActionButton(KeyboardState currentKBState, MouseState currentMouseState, GamePadState currentPadState)
    konum: StardewValley.Game1.UpdateControlInput(GameTime time)
    konum: StardewValley.Program.Main(String[] args)[/spoiler] doğrudur umarım

Kayıt dosyanızı özel mesaj olarak atabilir misiniz?

• gönderdim
  • Busenur41 B kullanıcısına yanıt
    şu an hayatımın oyunu olduğu için uğraşılarına minnettarım. umarım bir gün bir çay ısmarlarım

işte sana borcum var mı ne bir şey diyorlardı saçma sapan sanırım onu da düzeltmişsin sinir bozucuydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 22 Temmuz 2017; 10:16:53 >
  • rica ederim ne demek. ben de oynuyorum o yüzden denk geldikçe düzeltiyorum.
    bundan bir önceki güncellemede bir çok şeyi düzeltmiştim fakat kaydetmemiştim hangileri olduğunu. büyük ihtimal o dediğini de düzeltmişimdir. Hala denk geliyorum devrik ve yanlış cümlelere. ss alıp en son düzeltiyorum çünkü yazının bulunduğu dosyayı bulmak pek kolay olmuyor :D
  • bempe gül var bir de
  • aynen o da bir sonraki güncellemede düzelicek olanlardan biri. fairy rose u bembe gül diye çevirmiş kim çevirdiyse :D :D
  • Çalışmayı durdurdu uyarıaı veren arkadaşlar için hatayı veren yeri geçene kadar orjinal concent klasörü ile oynayın geçrikten sonra tekrar yama ile devam edersiniz ben 5-6 sorunu bu şekilde hallettim

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JipiaxPhoenix

Oyunda 26.günde bu zamana kadar ne oyundan atma ne de ingilizce bir cümle veya kelime ile karşılaşmadım. Fakat bugün bir şapka alayım dedim, tam alışveriş penceresi açıldığında oyundan atıyor. Yamadan kaynaklı bir sorun mudur acaba ? Önceki mesajlar da gözüme çarpmadı bu sorunu yaşayan.

Hocam kaydınızı yada %appdata% - StardewValley - Errorlogs klasörünün içindeki hata raporundan birini atabilir misiniz?

Bana da daha önce sormuştunuz atayım ben kendimde olanı.
    quote:

InnerException:
    Stack Trace: konum: StardewValley.Game1.Update(GameTime gameTime)

Hocam ne yaparken oyundan atıyor? Bir de ilk sayfadan 14 Temmuz güncellemesini indirmeyi dener misiniz?

2 kere attı onlarda da yatağa gidip uyuyacakken oldu.Peki dener sonucu yazarım.

Hocam sonucu bekliyorum.

Hata aynı şekilde devam ediyor..

Hocam peki kaydınızı atabilir misiniz?

yusuf0808 arkadaşıma buradan çok teşekkür ediyorum.Sorunumun çözülmesinde bana çok yardımcı oldu,özelden de ilgilendi.
    Çok sağolsun :)

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.