Şimdi Ara

Star Citizen (Çıkmadı) [ANA KONU] (102. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.247
Cevap
44
Favori
94.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Star Citizen (Çıkmadı) [ANA KONU] Star Citizen (Çıkmadı) [ANA KONU]

3.8.1'inden bir kaç görüntü.

• Oyunun vaat ettikleri, görüntüleri o kadar iyiki? Yani, gerçek olamayacak gibi. Anlatıldığı gibi ise; büyük merakla beklediğim Cyberpunk 2077 bu oyunun sadece bir DLC'si olabilir. Ki CDPR bu oyunu çok uzun zamandır geliştiriyor ve daha yeni ertelediler, halen bitmedi yani. Bana gerçek olamayacak kadar iyi geliyor. Umarım yanılırım.
  • Oyunun bitmesine daha yıllar var.Kendi yayınlardaki yol haritasına göre squadron 42 nin yarısı bitmiş görünüyor ama nasıl oluyorsa bu yıl sonu betaya başlayacaklarmış.Squadron 42 yüzünden oyunun yapımı da yavaşladı yeni güncellenen yol haritasında doğru düzgün bir şey yok.Daha önce yapmaları gerekenleri erteleyip yeni patchlere itelemişler.Bu güne kadar 265 milyon dolar topladılar ama finansman durumlarının ucu ucuna gittiği görülüyor hatta bir yerden 40 milyon dolar destek almışlar para yetmediği için.Yarın bir gün kimse oyunu veya gemileri almasa veya satışlar düşse oyunun yapımı bıçak gibi durur.İlk önce ana oyunu çıkarıp oradan gelen parayla squadron 42 işine girmeleri gerekiyordu.İkisini aynı anda yapmaya çalışarak gereksiz risk aldılar.
  • Versalid kullanıcısına yanıt
    Oyun belkide oyun dünyasının en büyük scamlarından birisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

Oyun belkide oyun dünyasının en büyük scamlarından birisi.
    Ben de uzunca bir süredir kandırıldığımızı düşünüyorum. Ne yani, en büyük yapımlar bile duyuruldu, bitti, çıktı, oynandı. Üç beş oynanabilir manyak grafikli bişey yap, ooooooooooooooo, aaaaaaaaaaaaaaaaaa.... Eee? 3dmark'ta da böyle videolar var, oynanabilir hale getir ufak bi bölgeyi, bitti.
  • Versalid kullanıcısına yanıt
    rdr2 nin 900 milyon dolara yapıldığı bir ortamda 265 milyon dolar bu oyun için az diyebiliriz.. squadron 42 bu oyunun çıkışını etkiledi tabi ancak ondaki kazanç ile star citizeni tamamlamayı düşünüyorlar.. bildiğim kadarıyla 500 kişilik bir ekipleri var ve 4 te 3 ü squadron 42 için çalışıyor.. umarım iyi bir kazanç sağlanır ve star citizen'i daha erken ve bekleneni karşılar şekilde önümüze çıkarır.. bu ekipte bunu başarır kanaatindeyim..

tabi aksilik çıkmazsa.. çünkü crytek ile davalılar.. o davadan ne çıkacak görecez.. squadron 42 çıkmama ihtimali var dava sonucunda anladığım kadarıyla.. kısacası adamlar dolandırıcı değil.. ilk başta çok daha düşük ölçekli bir oyun çıkarmayı düşündüklerini , bağışların yüksekliği karşısında oyunu çok daha ileri seviyede çıkarmayı planladıklarını belirtiler.. tabi bu arada davalık oldular oyun motorunu değiştiler.. nerdeyse herşeye sıfırdan tekrardan başladılar.. haliyle gecikiyor..

eğer squadron 42 çıkar vede başarı sağlanırsa star citizen de 2 yıla kadar betaya çıkar diye düşünüyorum..

• Ormanci kullanıcısına yanıt
    oyunda sınırlı sayıda gemi satışı yapılıyor saniyeler içinde satılıp bitiyor.. senin o 3dmark videoların neden ilgi görmüyor acaba hiç düşündün mü? yani yaklaşık 8 yıllık yapım süreci olan bir oyuna neden insanlar yatırım yapıyor?

tüm yapmak istediklerini, 100 sistemi falan kenara bırak 4.0 da yeni bir güneş sistemi geliyor üstüne bir kaç meslek eklesinler, şuan ki bugları düzeltsinler, bu oyun gece gündüz oynanacak seviyede olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

oyunda sınırlı sayıda gemi satışı yapılıyor saniyeler içinde satılıp bitiyor.. senin o 3dmark videoların neden ilgi görmüyor acaba hiç düşündün mü? yani yaklaşık 8 yıllık yapım süreci olan bir oyuna neden insanlar yatırım yapıyor?

tüm yapmak istediklerini, 100 sistemi falan kenara bırak 4.0 da yeni bir güneş sistemi geliyor üstüne bir kaç meslek eklesinler, şuan ki bugları düzeltsinler, bu oyun gece gündüz oynanacak seviyede olur..
    Valla yüzyılın dolandırıcılığı da olabilir Oyun ilk duyurulup satışlar başladığında aldım, hala elde var sıfırız. Efendim iki savaş bilmemnesi, bi hangar gezintisi.. Bunlar benim için hiç bişey ifade etmiyor, açıyorum Elite oynuyorum, bitiyor. Nedir bu kadar zor olan? Bu kadar bekleme üzerine ya hatalarla dolu bi oyun çıkacak, ya da içerik anlamında adam gibi bişey sunamayacak, Anthem gibi patlayacak.

Bunca yıl sonunda bende uyandırdıkları bundan ibaret kısaca. Bi imkan var mıdır, iade almak istiyorum paramı...

• Ormanci kullanıcısına yanıt
    elite çıkarmak isteselerdi şimdiye 10 defa çıkmıştı oyun..
  • quote:

elite çıkarmak isteselerdi şimdiye 10 defa çıkmıştı oyun..
    Heyecanını anlıyorum ama baban yapmış gibi savunmaya gerek yok bu dolandırıcılığı

Çıkmayacak, bitmeyecek bi proje, veya bir dolandırıcılık projesi artık benim gözümde, inancım, fikrim bu. Sen beklemeye devam et, ben paramı nasıl kurtarırıma bakacağım.
  • tropeus77 T kullanıcısına yanıt
    hocam 900 değil 100 milyon dolar yapım maliyeti var rdr2'nin, iki oyuna da aynı zamanda başlandı, fakat star citizen'in hatası yok haritasının devamlı değişip genişlemesiydi, hala daha yeni birşeyler ekleyecekleri yönünde bilgi verip duruyorlar, ama bir yerde patlak verecek, toplanan para plansızlıktan maaşlara anca yetti fakat bunun karşılığını alamadık diye bilgi vermişlerdi, ben özellikle Squadron 42'nin çıkmasını istiyorum, oyuncu kadrosu çok iyiydi, eğlenceli bir oyun çıkabilir.
  • s_demirci_53 kullanıcısına yanıt
    https://venturebeat.com/2018/10/26/the-deanbeat-how-much-did-red-dead-redemption-2-cost-to-make/

yerli sitelerde de araştır sadece 300 milyona yakın pazarlama ve reklam gideri var oyunun.. 644 milyon dolarda yapım maliyeti, 6500 çalışan ile 7 yıllık bir süreçte çıkarılan rdr2.. star citizen 500 çalışan 4/3 ü Squadron 42 için çalışıyor..

Squadron 42 çıkışı vede satış durumu star citizenin ne düzeyde olacağını belirleyecek bence.. umarım sağlam olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Heyecanını anlıyorum ama baban yapmış gibi savunmaya gerek yok bu dolandırıcılığı

Çıkmayacak, bitmeyecek bi proje, veya bir dolandırıcılık projesi artık benim gözümde, inancım, fikrim bu. Sen beklemeye devam et, ben paramı nasıl kurtarırıma bakacağım.

Alıntıları Göster
    bizim milletin klasik yapısı.. sevdiği şeye tapar, sevmediğinden de ölesiye nefret eder..

oyunu son zamanlarda oynayıpta halen bunlara dolandırıcıdır diyebiliyorsan diyecek bir şey yok..sen paranı kurtarmaya bak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tropeus77 -- 31 Ocak 2020; 11:50:31 >

• tropeus77 T kullanıcısına yanıt
    evet, benim baktığım fiyat ilk rdr oyunununmuş, verdiğiniz siteye baktım, bu kadar yüksek bütçeli olacağını düşünmemiştim, kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_demirci_53

evet, benim baktığım fiyat ilk rdr oyunununmuş, verdiğiniz siteye baktım, bu kadar yüksek bütçeli olacağını düşünmemiştim, kusura bakmayın.
    Sorun değil hocam.. ama dikkat ettiysen yaklaşık 6500 kişi ile 7 yıla çıkmış bir oyun rdr2..
    Diğer tarafta 500 kişi ile tek güneş sisteminde bu detayı yakalayan bir ekip var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 2013 den beri takip ediyorum.

gidişat görünüşe göre iyi değil. bari yapay zekayı yapsalardı. haftalık videolarda da birşey paylaşmıyorlar artık.
  • ilkerk88 kullanıcısına yanıt
    Her hafta yayınları var.. ancak npc ler ne zaman eklenecek benimde bir bilgim yok evet.. geciktiği doğru tabi.. ancak biz yinede arkadaşlarla hemen hemen hergün saatlerce takılıyoruz..

şuan öncelik squadron 42.. bir an önce çıkarmanın derdindeler.. haliyle gecikiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Her hafta yayınları var.. ancak npc ler ne zaman eklenecek benimde bir bilgim yok evet.. geciktiği doğru tabi.. ancak biz yinede arkadaşlarla hemen hemen hergün saatlerce takılıyoruz..

şuan öncelik squadron 42.. bir an önce çıkarmanın derdindeler.. haliyle gecikiyor..
    star citizende görmemiz gereken gezegenler,sistemler,gemiler,fizikler,patlamalar,npcler,bulutsular, ekonomik sistem,klanlar hazır değil. bu durumda sinle player(squadron 42) görevlerini nasıl programlayacaklar ki? mesela star citizende 100 sistem varsa squadron 42 anca 20-25 sistemde geçen bir oyun olur. kaldıki şuana kadar 1 sistemde (stanton ki oda daha tamamlanmadı) oynuyoruz. o nedenle squadron 42 ile alakası olduğunu düşünmüyorum.

bu kadar sistemi nasıl bitirecekler soru işareti.
    https://robertsspaceindustries.com/starmap

bu kadar sistemin kendi içinde ırkları,dost düşmanları,ekonomik yapıları,modelleri,silah tipleri,gemi tipleri ohooo

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkerk88

star citizende görmemiz gereken gezegenler,sistemler,gemiler,fizikler,patlamalar,npcler,bulutsular, ekonomik sistem,klanlar hazır değil. bu durumda sinle player(squadron 42) görevlerini nasıl programlayacaklar ki? mesela star citizende 100 sistem varsa squadron 42 anca 20-25 sistemde geçen bir oyun olur. kaldıki şuana kadar 1 sistemde (stanton ki oda daha tamamlanmadı) oynuyoruz. o nedenle squadron 42 ile alakası olduğunu düşünmüyorum.

bu kadar sistemi nasıl bitirecekler soru işareti.
    https://robertsspaceindustries.com/starmap

bu kadar sistemin kendi içinde ırkları,dost düşmanları,ekonomik yapıları,modelleri,silah tipleri,gemi tipleri ohooo

Alıntıları Göster
    Bu zaten yapılabilecek bir iş degil. 10 bin kişilik bir ekip 1 milyar bütçe ile çalışsa anca olur yani. Oyun yapımı hakkında ufak bir bilgisi olanlar bilirki yapmak istedikleri şey imkansız.

• ilkerk88 kullanıcısına yanıt
    squadron 42 den gelecek kazanç ile star citizeni devam ettirecekler.. haliyle şuan öncelik squadron 42 de.. ayrıca squadron 42 'yi 3 bölüm halinde çıkaracaklar.. onunda ilk bölümümde 20 sistem olmaz..
    ayrıca 100 sistemin bir anda çıkması mümkün değil ki zaten.. senaryodan gelen sistemleri eklerler sonrasında da belki dlc olarak yavaş yavaş çıkarırlar.. oyunu hem zinde tutar hemde gelir elde edilir.. çünkü oyun çıktıktan sonra gerçek para ile gemi satışı olmayacak.. yani yani pay to win olmayacak oyun.. tabi sadece lti veya skin satışlarıyla götürmek zor olur diye düşünüyorum.. dlc lerle devam ettirirler herhalde..

oyunda ırklar olacak ama öyle her sistemin kendi ırkı falan nerden duydunuz ben bilmiyorum..
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.