Şimdi Ara

Standart Sapma Sorusu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Parallax (2 mesaj) Proopiomelanocortin (2 mesaj) Wood Pecker (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> Standart Sapma Sorusu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    344 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sorudan aklımda kalanı yazıyorum: 2 tane şehir var. Bu şehirlerde 1 haftadaki trafik kazalarının tablosu veriliyor.Bu şehirlerin aritmetik ortalması eşit ve 1. şehrin standart sapması 2. şehrinkinden daha fazla. Hangi şehirde risk daha azdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Parallax -- 23 Nisan 2014; 22:45:18 >

|
    |
  • Çavuş
    84 Mesaj
    Sapmasi büyük olanin riski azmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wood Pecker -- 23 Nisan 2014; 22:05:55 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1144 Mesaj
    Standart sapma azsa risk azdır. Şöyle düşün: Hiç değişme olmasaydı standart sapma 0 olurdu, risk en az olurdu. Bu durumda 2. şehirde risk daha az.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    344 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu soru sınavda çıktı. Ben 2. şehrin riski daha azdır dedim ama hoca 1. şehir diyor.

Açıklaması da şöyle 1. şehirde bir gün az oluyor bir gün fazla oluyor kazalar demek ki bireysel hatalar sonucu oluşuyor. 2. şehirde kazalar hep orta seviyede demek ki yol ile ilgili bir sorun var.
  • Binbaşı
    1144 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Parallax

Bu soru sınavda çıktı. Ben 2. şehrin riski daha azdır dedim ama hoca 1. şehir diyor.

Açıklaması da şöyle 1. şehirde bir gün az oluyor bir gün fazla oluyor kazalar demek ki bireysel hatalar sonucu oluşuyor. 2. şehirde kazalar hep orta seviyede demek ki yol ile ilgili bir sorun var.

Kendisi de söylemiş 1. şehirde ne olacağı belli değil. Ama 2. şehirdeki kaza miktarı daha rahat kestirilebiliyor. Soru söylediğin gibiyse bir hata olabilir cevapta. Risk az demek yolla ilgili bir problemin az olması demek değil sonuçta. Öyle düşünmüş olabilir ama sanmıyorum öyle olacağını. Başka hocalara da sor.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.