Şimdi Ara

Ssk fark ücreti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
0
Favori
10.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Özel sigorta zaten yaptırıyoruz da zorla kesilen GSS primleri ne olacak? Prim kesiliyor da vatandaş sanki doğru dürüst bir hizmetten yararlanabiliyor!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 21 Mart 2018; 12:55:46 >
  • Kesin kilicdardir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçenlerde 5 tane ilaç almıştım 1 lira para ödemiştim

• ufak tefek rahatsızlıklar için hastaneler yoğunlaşmasın diye zaten devlet bu sistemi getirdi. görünen bu ama aslında devlet ufak ufak çaktırmadan desteğini çekiyor sistemden. bugün bu fikre alışmaya bile başladık, gider kendim alırım 21 liraya diyoruz, ne oluyor devlet sana yapacağı maddi destekten kurtarmış oluyor. aynı şey özel hastane ve özel okullar için de geçerli. orta direk bile olmayan memurlar (orta alt sınıf) devlet hastanesine gitmemek, çocuklarını devlet okullarına göndermemek için kılı kırk yarıyorlar. en baştan tepkiyi koymadığımız sürece kaynayan kaptaki kurbağa gibi ölmeye mahkumuz. gün gelecek sigorta sistemi tamamen devletten çıkacak, sigorta şirketlerinin eline düşeceğiz, o zaman adam akıllı işi gücü sağlığı olmayan perişan olacak. obamacare gibi biz de ağzımızı açıp erdoğancare dileneceğiz.
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    geçen bir konu vardı , 200gr ekmek 1.25 muhabbetleri dönüyordu, senin gibi biri çıktı hakkaride ekmek 90 krş gidin ordan alın dedi.. tipik akepe zihniyeti işte...
    şimdi senin yerini yurdunu bilmem, aldığın gözlüğün kalitesini bilmem, tıpkı senin gibi..
    ben70 yaşında dede değilim aldığım gözlük kalın çerçeveli şekilsiz suratta garabe gibi duran bir gözlük değil, ince şık ve suratıma giden bir çerçeve, bedava alacağım diyeki o garabeden bile fark ücreti isteniyordu, gider 2 kuruş fazlasını veririr sonuçta bir aksesuar olan ve şık olması gereken bir gözlük alırım ve aldım.
    ama senin gibi akepe zihniyetindeki kişiler bunları anlayamaz. siz 3 krş emekli parası ile geçinip nerde enucuz var araştırıp, hayatınızı min. düzeyde harcamaya endeksleyip sonra da akepeyi savunan tiplersiniz, yazık acıyorum sizlere, bari gölge etmeyinde son seçim zamanı CHP sayesinde asgari ücretin arttırldığı gibi , emekli maaşlarınızıda arttıralimda sayemizde biraz rahat edin. ama bunu anlayacak bile beyin olduğunu sanmıyorum.

• Her sgk konusuna yazarım. Her ay sgk benden 1400 lira prim alıyor. Ben bu parayla tam özel sağlık sigortası + bireysel emeklilik alırım. Ama sistem mecbur olarak sigorta şartı koyuyor.
  • Bu haliyle 30 milyardan fazla zarar etmesi... Bu nasıl bir beceriksizliktir?
  • Eczaneden kağıt aldinmi odedigin para ne için alınmış önce al burda paylasda bizde görelim

• quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

konum varddı uçurdular, ssk yı batıran suriyeliler

bu forum irkcilarla dolu... iki konudan biri suriyelilere hakaret... ssk'yi suriyeliler neden batirsin? hic mi mantik yok? suriyeliler ssk'nin basina mi gecti? saglik bakani suriyeden gocen biri mi? biraz mantik ya... bunlari sorumlusu iktidarken suriyelilere hakaret etmek neyin kafasi? iktidar izin vermese 1 tane bile suriyeli turkiye'de olabilir miydi?

irkciligi birakip dogru duzgun dusunun... suriyelilerin yaptiklarin tamamen iktidarin icraatleridir... bir nefretiniz varsa suriyelilere degil, iktidara ve oy veren yuzde 50ye cevirin!
  • sigorta ve hersey kesinlikle gonullu olmalidir! ben ve milyonlarca insan kullanmadigi hizmete neden para veriyor! sadece ozel sigorta yaptirmak cok daha mantikli ve ucuz olurdu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

Öyle hocam paranin satın alma gücü yok, adalet yok, sağlık bitmiş,vs....ben bunu tekrar söylüyorum konu ile alakası yok ama bütün dünya genelinde kapitalizm ve diğer kan emici düzenler yikilmadigi müddetçe bu zulüm devam edecek İnşallah tez vakitte bütün dünyada radyoaktif serpinti in bol olduğu bir savaş başlasın Allah c.c. ün izni ile Amin.

Ateistim ama katiliyor insallah boyle bir olay olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Bana hangi ilaç olduğunu söyler misin?? Gidip ben yaşadığım şehir de ssk lı ve gss ödeyen biri ve hiç sigortası olamayan bir şekilde o ilacı kaç paraya alacağımı kendim öğreneceğim..

Anneme ilaç alıyorum Fuldex bilen bilir.. Reçeteli alıyorum turkiye.gov.tr 'den ne kadar kestiğin açıp bakıyorum sonra reçetesiz herhangi bir eczaneye pazar günü açık olana gittim geçenlerde aldım doktor yok reçete de yok diye parasını verip aldım ve fiyatını biliyorum hiç öyle senin dediğin gibi farklar göremedim.. O yüzden senin ilacı merak ettim 3 yolla kaça mal oluyor diye kendi gözümle öğrenmek istiyorum.. Cevap bekliyorum senden..

Ben su ilaci aldim.

Dermovote.

Ssk fark ücreti

Ilacin normal satis fiyati 14 lira.

https://www.ilacrehberi.com/ilac-fiyatlari/8699522356294/

Bu ilaci yazdirman icin mecburen muayene olup recete alman gerekiyor.

Bana maliyeti ise su.

Ssk fark ücreti

Ssk fark ücreti

Katilim payi 12 lira, ilac katilim 4.58 lira, ssk ek ucret alimi 317.92 lira toplam= 334.42 lira.

Gordugun gibi 14 liralik ilaci bana 334liraya satiyorlar. Sonra gelip bize vatan millet birlik edebiyati yapiyorlar. Suriyeli olsa bu ilaci bedavaya kullanir ustune de para alirdi.

Sizlerin ezici cogunlugu daha okul seviyesinde olup calismaya baslamadigin yedigi kaziklarin farkinda degil. Anca trolluk yapar.

Bunlar normal şeyler değil 14 tl 'lik ilaç bu fiyata mal olamaz.. Ki öyle olsa siz burada değil hak arıyor olursunuz açık ve gerçek bir şekilde düşün 14 tl olan ilaca ben 334 tl vereceğim ve gelip burada laf ebeliği yapacağım haa.. Neyse ben bu ilacı arkadaş eczane var oraya soracağım elden alsam nasıl reçete ile alsam nasıl diye öğreneceğim.. Çünkü işlerin nasıl işlediğini merak ediyorum gerçekleri kendim öğrenmek istiyorum, sizin gösterdiğiniz fotoğraflar da başka ilaçlar var mı yok mu bilemiyorum yani normal olmayan bir şeyler var ve dediğim gibi 14 tl lik ilaca 334 tl alsalar kimse burada durmaz hakkını arar..

Soyluyoruz bizi trol ilan ediyorsunuz bunu diger partiler gundeme getiriyor ne diyor bunlar diye dusunmeden vatan haini ilan ediyorsunuz. Ama durum bu.

Size bedava saglik diyorlar ama abdden daha pahali saglik hizmeti sunuyorlar. Sadece sizin haberiniz yok.

Ayrica o ilac basit bir dermatit ilaci. Ama o ilaci recetesiz alamiyorsun. Bu olunca da doktora randevu alip, muayene olacaksin ve recete ile ilaci alacaksin. Ama aslinda olan dermatit ilacini gosteriyorsun bir dk gecmeden odadan cikiyorsun.

Eczaneye gittiginde muayene katilim ucreti ve ilac katilim ucreti odiyorsun. Ustune ayda 1500-2000 lira odedigin ssk ustune muayene oldun diye bir 300 lira daha aliyor.

Bu konuda ciddiyim. Bordrolu calisanlar baksin bordrolarina aynisini gorecekler.

Hak aramak diyorsan sayenizde gecti borun pazari. Bunlarin hepsini yasal zemine oturttular coktan. Mahkemeye basvursan daha su maddeye gore ilgili ucretin alinmasinda sakinca yoktur diye karar cikacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 21 Mart 2018; 20:33:45 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zagor_71

geçen bir konu vardı , 200gr ekmek 1.25 muhabbetleri dönüyordu, senin gibi biri çıktı hakkaride ekmek 90 krş gidin ordan alın dedi.. tipik akepe zihniyeti işte...
    şimdi senin yerini yurdunu bilmem, aldığın gözlüğün kalitesini bilmem, tıpkı senin gibi..
    ben70 yaşında dede değilim aldığım gözlük kalın çerçeveli şekilsiz suratta garabe gibi duran bir gözlük değil, ince şık ve suratıma giden bir çerçeve, bedava alacağım diyeki o garabeden bile fark ücreti isteniyordu, gider 2 kuruş fazlasını veririr sonuçta bir aksesuar olan ve şık olması gereken bir gözlük alırım ve aldım.
    ama senin gibi akepe zihniyetindeki kişiler bunları anlayamaz. siz 3 krş emekli parası ile geçinip nerde enucuz var araştırıp, hayatınızı min. düzeyde harcamaya endeksleyip sonra da akepeyi savunan tiplersiniz, yazık acıyorum sizlere, bari gölge etmeyinde son seçim zamanı CHP sayesinde asgari ücretin arttırldığı gibi , emekli maaşlarınızıda arttıralimda sayemizde biraz rahat edin. ama bunu anlayacak bile beyin olduğunu sanmıyorum.

Ahahhaahha reklama baksa idin bir hafta önce Tekirdağ 'dan alındığını da bilirdin.. Hem de CHP şehrinden alıyorum bu fiyata hani akp buraya yatırım yapmıyor deniyor ya ha yapılmasa bile yüksek fiyattan satılmayan bir şehirden uygun fiyata bu gözlüğü üstüne eskisini de tamir ettirecek kadar alabiliyorsam demek ki sorun sizler de sen desene bana ben kendime geçirttim ben pahalı seviyorum o yüzden böyle gözlük aldım de de kurtul sende bende ama kalkıp bir gözlüğe bile 70 tl verdim diye hükümet kötülemeye çalışan biri algıcıdır çünkü o gözlüğü kalitesinden ödün vererek 20 30 40 tl 'ye bile mal edebilirdi ama adam iyisini istemiş sonra kalkmış 70 tl vermiş ve gelmiş bakın ben 70 tl verdim devlet bizi soyuyor diye ağlıyorsa orada sorun vardır.. O yüzden istersen 1700 tl ye bile gözlük alabilirsin para senin para ama kalkıp burada kimse bana en düşük gözlüğe 70 tl verdim diye ağlamasın.. Ki annnemin aldığı gözlük moda ha modadan ben anlamıyorum diyorsan yapacak bir şey yok.. Kalın çerçeveli gözlükler benimde hoşuma gitmiyor ama etrafına bir bak son zamanlarda bunun moda olduğunu da görmüş olursun ki sende gözlük kullanıyorsun o yüzden gözlük takan insanlar gözlük takanlara çok dikkat eder.. Gerçi kime anlatıyorum yaa.. Bu ispatlarıma bile laf bulmaya çalışan sen olduktan sonra..

• nasil oldugunu ben sana diyeyim.

ucretsiz olan saglik var ya aha boyle ucretsiz. dunyanin sgk kesintisini odeyen insanlardan birde boyle harac aliniyor.

kizimi sadece iki defa yuksek atesden devlet hastanesine goturmek zorunda kaldik. birinde yuksek atesden bayilmak uzereydi. sonuc ilk eczaneye girdigimde benden ilacin 5 kati tedavi ucreti de odedim. 1.5 yasindaki bebek devlete borcluydu

işte bu kadar zekisin, istanbulda merkezi bir yerdeki gözlükçü kirası ile tekirdağdaki mahalle arasındaki dükkanın kira farkını ister istemez sattığı malın üstüne koyduklarından haberin yok, sen o küçük akepeli hayal dünyada yaşamaya devam et. güzel güzel yayla, mera falan görmeye devam et rüyalarında, ama gerçek hayat öyle değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Soyluyoruz bizi trol ilan ediyorsunuz bunu diger partiler gundeme getiriyor ne diyor bunlar diye dusunmeden vatan haini ilan ediyorsunuz. Ama durum bu.

Size bedava saglik diyorlar ama abdden daha pahali saglik hizmeti sunuyorlar. Sadece sizin haberiniz yok.

Ayrica o ilac basit bir dermatit ilaci. Ama o ilaci recetesiz alamiyorsun. Bu olunca da doktora randevu alip, muayene olacaksin ve recete ile ilaci alacaksin. Ama aslinda olan dermatit ilacini gosteriyorsun bir dk gecmeden odadan cikiyorsun.

Eczaneye gittiginde muayene katilim ucreti ve ilac katilim ucreti odiyorsun. Ustune ayda 1500-2000 lira odedigin ssk ustune muayene oldun diye bir 300 lira daha aliyor.

Bu konuda ciddiyim. Bordrolu calisanlar baksin bordrolarina aynisini gorecekler.

Hak aramak diyorsan sayenizde gecti borun pazari. Bunlarin hepsini yasal zemine oturttular coktan. Mahkemeye basvursan daha su maddeye gore ilgili ucretin alinmasinda sakinca yoktur diye karar cikacak.

Ben kimseyi troll ilan etmem beni ilan ederler ama ben etmem eğlencesine yazmışımdır bir iki kez artı vatan haini de demem ama şunu hep derim birileri istediği parti başa gelsin çıkarları var diye burada açık açık algı provakasyon yaptıklarını dile defalarca getiririm.. Senin olayı da kendim bilgilenmek amacı ile araştıracağım.. Gerçeği kendim görmek istiyorum ve senin dediğinden şunu anladım sen diyorsun ki ben zenginim ya da durumum iyi 1500 2000 tl sigorta ödüyorum ki bu sayı öyle böyle bir sayı değil bugün en düşük prim sgk da 700 tl 'le lerde ise seninde 2000 ise 3 katı neredeyse yani sen yarın öbür gün standart ödeyen birinden 3 kat fazla emekli maaşı alacaksın benim anladığım kadarı ile o yüzden yüksek ödüyorsun ve muayene olduğunda da benden yüksek kesiliyor hatta 334 tl kesinti yapılıyor diye iddian var anladığım kadarı ile doğru anladı isem.. Böyle bir olay görmedim daha önce ben genelde etrafımda standart olarak asgari ücret ödeyen insanları karşılaştırdığım için her şey aynı görünüyordu bana yani biri ilaç yadırdığında şu şu ücretler alınıyordu hiçte sıkıntı yoktu ama sen çıkıp böyle deyince burada normal olmayan bir şeyler olduğu belli.. Kendime göre bunu nasıl işlediğini öğreneceğim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Zagor_71

işte bu kadar zekisin, istanbulda merkezi bir yerdeki gözlükçü kirası ile tekirdağdaki mahalle arasındaki dükkanın kira farkını ister istemez sattığı malın üstüne koyduklarından haberin yok, sen o küçük akepeli hayal dünyada yaşamaya devam et. güzel güzel yayla, mera falan görmeye devam et rüyalarında, ama gerçek hayat öyle değil.

Geçeceksin bu işleri bana martaval okuma.. Atasun Optik 'te bile 68 tl 'mi ne idi gözlükler orası bile uygun fiyata satıyorken ben kendimi düdükletmek için ünlü bir yerdden gözlük alırım diyorsan benim senin için yapacak bir şeyim yoktur..
    yav he he git atasuna al en dandik ürünü tak gözüne gör ondan sonra..
    bırak bu işleri senin gelmişliğin kadar benim dönmüşlüğüm var

bu arada işin bu galiba, sabah akşam trollük yapıyorsun, maaşı ne bu işin iyi kazandırıyormu, diycem ama kazandırsa annene gidip en dandik gözlüğü almazdın .. helal para kazanabileceğin bir iş bulamadın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zagor_71 -- 21 Mart 2018; 20:53:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tla776

nasil oldugunu ben sana diyeyim.

ucretsiz olan saglik var ya aha boyle ucretsiz. dunyanin sgk kesintisini odeyen insanlardan birde boyle harac aliniyor.

kizimi sadece iki defa yuksek atesden devlet hastanesine goturmek zorunda kaldik. birinde yuksek atesden bayilmak uzereydi. sonuc ilk eczaneye girdigimde benden ilacin 5 kati tedavi ucreti de odedim. 1.5 yasindaki bebek devlete borcluydu

İlginç geliyor bir şeyin 5 katı bana.. Yalan söylüyorsunuz diyemem ama bu işin böyle olduğuna inanamıyorum neden derseniz sürekli hastaneye gidip Turkiye.gov.tr 'den sorgulama yapıyorum fahiş 3 5 katı kesilen bir şeye rast gelmedim, annem yüksek tansiyonu var ve düzenli her gün tansiyon hapı kullanır ben geçen de özel doktorun muayenehanesine çıktım 150 tl ücret verdik ve reflü var dedi sende ilaç tedavisi yapacağız dedi 2 ilaç verdi biri şurup biri ilaç ilaç Prosek 10 15 tl arasına eczaneden reçetesiz aldım ilk sefer reçeteli aldım ikinciye reçetesiz aldım para bile değil bugüne kadar aldığım ilaçlar..

Bir şeyin 5 katı olması için farklı özel bir durum olması lazım normal de hiçbir şey de kanunda nizamda iş ahlakı ticaret ahlakı'nda bile yoktur 5 katı kazanç bir elektrikçi ustası bile eve gelir tamir eder parça takar parça parası artı işçilik alır o da yüzde 100 dür genelde sistem böyle işler.. Ama bire 5 katı demek bana aklım almıyor..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.