Şimdi Ara

Ssk fark ücreti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
10.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla ilaç farkı fiyatları çok arttı.buna bir çare bulunmalı. 70 veya 80 tl toplam ilaç bedeli için 39,00 tl eczane fark aldı.
  • Basit bir örnek vereyim:

Tamamlayıcı sağlık sigortam sebebiyle özel hastanede Doç. Dr' 15 TL fark verdim.

Yazdığı 2 tane ilaç için Eczanede 35 TL ödedim.

Sağlık sistemi artık Türk vatandaşlarına bakmamaktadır!

NOKTA.
  • Zamaninda ssk muduruyken hadron çarpistirip karadelik yaratmasaydi bu gilişdar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cok ciddi geliri olan birisiyim ve sirket sahibiyim.Herkesin maasini ve sgk sini tam oduyorum.ama kendi bagkurumu 20 yildir 1 kez odemedim .
    gecen hesapladim 20 yilda 12 aydan 240 ay yapar.ortalama 500 lira olsa 120 bin tl..

O para su an cebimde..ve saglik konusunda sgk li olan birisi ile nerdeyse ayni parayi oduyorum ozel hastaneye gittigimde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

cok ciddi geliri olan birisiyim ve sirket sahibiyim.Herkesin maasini ve sgk sini tam oduyorum.ama kendi bagkurumu 20 yildir 1 kez odemedim .
    gecen hesapladim 20 yilda 12 aydan 240 ay yapar.ortalama 500 lira olsa 120 bin tl..

O para su an cebimde..ve saglik konusunda sgk li olan birisi ile nerdeyse ayni parayi oduyorum ozel hastaneye gittigimde..

Bu bagkur kadar saçma bir sistem var mı gerçekten.
    Şu anda benden aylık asgari 700TL ödeme istiyor ve borçlandırıyorlar. 60 küsür yaşında emekli olucam 60 dan sonra 10/15 yıl yaşarsam 1300-1400 TL maaş verecekmiş.
    Yahu şu pirimleri adam gibi makul bir seviye ye çekelimde sürümden kazanalım diyen yok. Aynı şey vergi sisteminde de geçerli..

• yanlış bilgi aktarıyorsun,ama kimsenin umurunda değil herkes sallama derdine düşmüş zaten.sağlık ocağına gidip muayene olursan ödeyeceğin fark ücreti çok düşükdür.50 liralık ilaca 20 lira bile ödemezsin.peki neden bu kadar fiyat çıktı diye sormadınmı?bana'da geçen 65 lira hesap çıkarttılar çocuğa ve kendime ilaç yardırmaya gitmiştim,bu ne dedim baktı listeye 1-2 ay öncesinden devlet hastahanesindeki muayeneler ve kan testi falan ücretleri yansımış.yani işin özü sağlık ocağı fark almıyor alsada 2-3 tl falan.asıl devlet hastahaneleri alıyor onlarda 8-10 tl fark var.
  • DeXtrin kullanıcısına yanıt
    erkeklerin omru ortalama 70 yas.10 sene emeklilik icin 30 yil ortalama 700-800 lira odemek mantiksiz.
  • Kılışdaroğlı sskyı batırdığı için öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gılışdaroglunin cehapeli hayin ajanları yine sesegayı batırmıştır. Bunun başka bir açıklaması yokdur.

• Öyle bir sistem geldi ki gece dişin şişti ağrıdan duramıyorsun eczaneye gidip parasıyla antibiyotik alamazsın. Parayı bastırıp alırsan devlet kazanamıyor illa hastaneye gidip muayene parası bayılacaksın. Tabi o para eczanede karşına çıkacak.
  • Arkadaş ayıp değilmi, sen Kılıçdaroğlunun SSK yı batırdığı dönemi,şimdi akepenin koskoca halka bedava sağlık hizmeti sunduğu! dönemde şikayet ediyorsun.
    Nedemek istiyorsun yoksa yere göğe sığdıramadıkları akepe iktidarında mı bu dediklerin olmuş...
    nolmaz, nolamaz, onlar köprü yaptı, duble yol yaptı bunu napmış nolamazlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

cok ciddi geliri olan birisiyim ve sirket sahibiyim.Herkesin maasini ve sgk sini tam oduyorum.ama kendi bagkurumu 20 yildir 1 kez odemedim .

Aslında imkan olsa gss'yi öde geç ayda 60 lira hastanede bakılma parası. Emekliliği salla zaten olsan ne olacak?
  • devlet gözlüğü karşılıyor diye duydum, özel hastaneye gidip muayene oldum, muayene farkı 50tl katılım payı 37tl ödedim. sgk lı olmasam muayene ücreti 100 tl imiş!!!
    gözlükçüye gittim, dedim devlet ödüyormuş şu reçeteye göre gözlük ver dedim, adam 70 tl fark istedi, neden dedim, gözlüğün fiyatı ile ödenen arasındaki farkmış, bedava nasıl alacam dedim, alamazsın dedi, 2 gözlükçüye daha gittim aynı şeyleri söyleyince 70 tl yi daha ödemek zorunda kaldım. sokaktan geçerken girip alsan aynı gözlüğü 100 tl ye alırmışım bu arada.
  • Bana hangi ilaç olduğunu söyler misin?? Gidip ben yaşadığım şehir de ssk lı ve gss ödeyen biri ve hiç sigortası olamayan bir şekilde o ilacı kaç paraya alacağımı kendim öğreneceğim..

Anneme ilaç alıyorum Fuldex bilen bilir.. Reçeteli alıyorum turkiye.gov.tr 'den ne kadar kestiğin açıp bakıyorum sonra reçetesiz herhangi bir eczaneye pazar günü açık olana gittim geçenlerde aldım doktor yok reçete de yok diye parasını verip aldım ve fiyatını biliyorum hiç öyle senin dediğin gibi farklar göremedim.. O yüzden senin ilacı merak ettim 3 yolla kaça mal oluyor diye kendi gözümle öğrenmek istiyorum.. Cevap bekliyorum senden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zagor_71

devlet gözlüğü karşılıyor diye duydum, özel hastaneye gidip muayene oldum, muayene farkı 50tl katılım payı 37tl ödedim. sgk lı olmasam muayene ücreti 100 tl imiş!!!
    gözlükçüye gittim, dedim devlet ödüyormuş şu reçeteye göre gözlük ver dedim, adam 70 tl fark istedi, neden dedim, gözlüğün fiyatı ile ödenen arasındaki farkmış, bedava nasıl alacam dedim, alamazsın dedi, 2 gözlükçüye daha gittim aynı şeyleri söyleyince 70 tl yi daha ödemek zorunda kaldım. sokaktan geçerken girip alsan aynı gözlüğü 100 tl ye alırmışım bu arada.

Hangi ülke de yaşıyorsunuz merak ediyorum garip geliyor duyunca geçende anneme dedim gözlüğün eskidi değiştir babama 20 tl 'den iki tane gözlük aldık yakın ve uzak tasarımları da fena değil..

Geçende annemin gözlük kırıldı demiri götürdü demiş ki eczane bunu lehim yapalım bir daha katlanmaz ama işini görür ve sana şuan kullandığın gözlüklerin aynısı olan iki camı farklı senin gözlüklerin demiş bende iki camı farklı olarak çerçeve dahil sıfır gözlük vermiş anneme yani eski gözlük tamir ediliyor artııııı yep yeni camları olan sıfır gözlük veriliyor kaç paraya 50 tl 'ye hem de sgk yi araya sokmadan onu soksak katılım muayene de girecek onlar da yok nasıl 70 tl 'ye gözlük alıyorsunuz anlamıyorum.. Farklı ülkeler demi yaşıyoruz diye kafayı sıyırtırsınız insana ve annem eğer doktora gitse idi o gözlüğün yenisini 20 30 tl 'ye de alacaktı babama böyle aldık.. Şaşıyorum kalıyorum..

Ssk fark ücreti

Bu orijinal gözlük yeni ve bir haftalık daha

Ssk fark ücreti

Tamir edilen gözlük sağdaki kaynak yapılan yer artık kapanmıyor gözlük eski kullandığı gözlük

Ssk fark ücreti

Bu da bana inanmazssınız diye bana reklam yaptırdığınız eczane.. Eczane demişim pardon optik..

Ve bunlar reçetesiz alındı 50 tl 'ye..

Ha arkadaşım gitti özel gözlük baktı kendine ssk 200 300 tl sini anca karşılar dedi 1700 tl 'ye gözlük aldı.. Parası var alır ayrı konu..

Ve bu gözlük son zamanlarda mode diye kalın çerçeveli vermişler anneme önermiş oradakiler son zamanlarda herkeste var diye ve gören beğeniyor ben beğenmedim ama ne hikmetse beğeniyor herkes..

Ama ben bu ilaç alan arkadaşı da anlayamıyorum sizi de.. Ben başka ülke de yaşıyorum herhalde sizler böyle yazdığınız görünce..

İlla bana ispat sunacaksınız arkadaştan da bekliyorum o ilacın ne olduğunu vermidon bana göre en ağır ağrı kesicilerdendir ve 30 tane var içinde öyle az da değil 10 tl 'ye alıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 21 Mart 2018; 7:33:31 >

• konuyu açan arkadaş, forumdakileri gaza getirmek için üstü kapalı açmış...

Daha önce gidilen devlet hastanesi ve diş hastanelerindeki muayene ücretleri eğer ilaç alınmamışsa ;sonraki muayene sonucu eczaneye gittiğinizde karşınıza çıkar.

10tl lik ilaç için 50tl ödersiniz yeri geldiğinde.
  • grip oldum diye eğitim Araştırma hastanesi gidenlere müstahak

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Bana hangi ilaç olduğunu söyler misin?? Gidip ben yaşadığım şehir de ssk lı ve gss ödeyen biri ve hiç sigortası olamayan bir şekilde o ilacı kaç paraya alacağımı kendim öğreneceğim..

Anneme ilaç alıyorum Fuldex bilen bilir.. Reçeteli alıyorum turkiye.gov.tr 'den ne kadar kestiğin açıp bakıyorum sonra reçetesiz herhangi bir eczaneye pazar günü açık olana gittim geçenlerde aldım doktor yok reçete de yok diye parasını verip aldım ve fiyatını biliyorum hiç öyle senin dediğin gibi farklar göremedim.. O yüzden senin ilacı merak ettim 3 yolla kaça mal oluyor diye kendi gözümle öğrenmek istiyorum.. Cevap bekliyorum senden..

Ben su ilaci aldim.

Dermovote.

Ssk fark ücreti

Ilacin normal satis fiyati 14 lira.

https://www.ilacrehberi.com/ilac-fiyatlari/8699522356294/

Bu ilaci yazdirman icin mecburen muayene olup recete alman gerekiyor.

Bana maliyeti ise su.

Ssk fark ücreti

Ssk fark ücreti

Katilim payi 12 lira, ilac katilim 4.58 lira, ssk ek ucret alimi 317.92 lira toplam= 334.42 lira.

Gordugun gibi 14 liralik ilaci bana 334liraya satiyorlar. Sonra gelip bize vatan millet birlik edebiyati yapiyorlar. Suriyeli olsa bu ilaci bedavaya kullanir ustune de para alirdi.

Sizlerin ezici cogunlugu daha okul seviyesinde olup calismaya baslamadigin yedigi kaziklarin farkinda degil. Anca trolluk yapar.

• meraba abi ben suriyeli diyemedin mi

ayrıca başımızdakini karalama kardeşim allah ediyi şey yani kılışdar ediyi kılışdar
  • gılışdar sesehayı batırdı ehheheüeühühü
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.