Şimdi Ara

SSD'ye geçmeli mi? SSD ile ilgili herşey! (377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.546
Cevap
73
Favori
550.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar nacizane fikrim ssd en ucuza N11 kupon ve kredi kampanyası ile alırsınız....
    şu an pek avantajlı kupon dönemi değil herhalde 250 ye 50 ile almıştım...
    sanal kampanya vs karttan da 10-15 TL bi puan olabilir...ayrıca kartların da 500 e 50 vs avantajı kazanılabilir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hodri Meydan 41.89

quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

quote:

Orijinalden alıntı: Hodri Meydan 41.89

Şu SSD yi almayı düşünüyorum. Performansı nasıldır? Verilen paraya değer mi? Kullanan var mı ?
    Yarın sipariş geçeceğim lütfen hızlı cevaplar bekliyorum.

Fiyat olarak da 446 TL ye gelecek.

SANDİSK ULTRA II

Bir de bu ürünlerde TRW mi ne vardı.(yazma süresi) Bununla ilgili o bilgiye ulaşamadım. Yardımlarınızı, görüşlerinizi, düşüncelerinizi bekliyorum.

EDİT: LİNK DÜZENLENDİ.

Şuan piyasadaki en F/P olan SSD .Aynısını bende almayı düşünüyorum. Lenovo G510 da bullanmayı planlıyorum ..
    Görüş ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız memnun olurum

Montajı yapıp windows kurulumunu da sağladım hocam.
    Bende Hitachi 1 TB 5400 rpm HDD vardı. Gerçekten artık HDD kaynaklı ses yapma olayı falan kalmadı. Sadece fan sesi geliyor :D
    Bilgisayarımda vaat edildiği gibi bilgisayarın açılma, uygulama açma süreleri ciddi manada hızlandı :)

Kesinlikle tavsiye ederim. Bir arkadaş TOFAŞ dan inip Mercedes e binmiş gibi olacaksın demişti. Öyle de oldu :)

Media Marketten haftasonu indiriminde 499 TL ye aldım, şuan kargoda.

Ben notebook da bu değişime gidicem ama, Siz Hitachi HDD dan SSD ye dataları nasıl aktardınız, hangi programı kullandınız.
    Windows kurulumunda sorun oldu mu ?

• SSD candır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • auzdil A kullanıcısına yanıt
    HDD de pek önemli bir şeyim yoktu. O yüzden bir klonlama işlemi yapmadım. Açıkçası nasıl yapılacağını da bilmiyorum.

Windows kurulumunu da Windows sitesinden indirdigimi iso dosyasini rufus programiyla flash bellege yazdirip montaji tamamladiktan sonra bios dan tamamladim. Sonrasinda cpu ya gomulu olan key vasitasiyla etkinlestirme denedim basarili olmadi malesef. Simdi Windows surumim etkin degil. Yasadigim sorun bu oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskisiyle aynı sürümü mü indirip kurdunuz? Sürüm (Pro, Home vs.) farkından dolayı etkinleştirme olmuyor diye hatırlıyorum.
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Önce Pro kurdum, etkinleşmedi. Sonra Home kurdum, o da etkinleşmedi :(

• quote:

Orijinalden alıntı: UmudunuKaybetme

:D kesinlikle. Hadi ssd fiyatlari dolara endeksli artti tamam da ram niye bu kadar uctu?

8 gb 2400 ram 260-270 olmus.

Sel filan olmuştur

• Windows etkinleştirme de halledildi bir şekilde.

emsalsszz hocama ayrıca teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: UmudunuKaybetme

:D kesinlikle. Hadi ssd fiyatlari dolara endeksli artti tamam da ram niye bu kadar uctu?

8 gb 2400 ram 260-270 olmus.

2016 mayısta 16 gb ddr4 2666 rami 270 e almıştım %100 zammıda görmüş olduk 8 ayda...
  • SLC tip ssd almak istiyorum, fakat burası hariç adam akıllı bilgi veren yok , aklınızda bir liste var mı slc olarak acaba?
  • ADATA SU800 256GB tavsiye eder misiniz ? 750 evo ile arasında kaldım. fiyatlar çok yakın birbirine.
  • mahseer898 kullanıcısına yanıt
    Samsung'tan şaşmayın 750 evo kullanıyorum 250 GB

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crucial MX300 275GB aldım memenunum 3d nand olması önemli
  • varmı arkadaşlar önerebileceğiniz uygun fiyata ssd fırsatı fiyatlar uçmuş resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: musara

varmı arkadaşlar önerebileceğiniz uygun fiyata ssd fırsatı fiyatlar uçmuş resmen

Kingston HyperX Fury 120GB

http://www.hepsiburada.com/kingston-hyperx-fury-120gb-500mb-500mb-s-sata3-ssd-shfs37a-120g-p-BD801512?magaza=Hepsiburada
  • Arkadaşlar merhaba,
    Lenovo IdeaPad Y570 laptop'uma 120-128 lik bir ssd almak istiyorum.
    Hangi marka tavsiye edersiniz. Mevcut hard disk ile beraber kullanmayı düşünüyorum.
    Birde kullandıgım laptopda sata 2 mi 3 oldugunu nasıl anlarım ?
    Aldıgım SSD yi de ona göre almam mı gerekiyor?
    Tşk.
  • merhabalar. bu konunun da yardımıyla bilgisayarıma ssd upgrade yaptım. birinci slota ssd'yi, eskiden dvd okuyucunun olduğu slota da carry aracılığı ile hdd'yi taktım. ancak bilgisayar hdd'yi harici bellek olarak görüyor. sağ altta 'donanımı güvenle kaldır' olarak çıkıyor. ve uykudan uyanırken veya uykuya geçerken kendisi otomatik çıkarıyor, sonra bilgisayardan tekrar göremiyorum hdd'yi. carry'i çıkarıp takmam gerekiyor.

bu sorunu nasıl çözerim?
  • Konu başlığı değiştirilmeli bence "SSD ye geçmeli mi?" Bunu bir kez SSD kullanan muhtemelen bir daha mekanik disk kullanmaz. Tabi veri güvenliği hariç. Onun için RAID 1 mekanik diskler hala bir numaralı tercih.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı günler, iş yerimde kullandığım masaüstü bilgisayarıma SSD ve güç kaynağı almayı düşünüyorum. Paket program kullanıyoruz, ama öyle ağır birşey değil. Bilgisayarın özellikleride aşağıdaki gibi;

amd fx 8350 eight-core processor 4.00 ghz
    Geforce GT 220

120gb lık bir SSD'nin yeterli olacağını düşünüyorum. Marka ve model tavsiyesi rica ediyorum sizlerden. Sağlam ve uzun ömürlü olması tercihimdir.

Güç kaynağı olarakta iki bilgisayarı kaldıracak şekilde bir ürün düşünüyorum. Yine tavsiyelerinize açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ggPatriot

Windows etkinleştirme de halledildi bir şekilde.

emsalsszz hocama ayrıca teşekkürler.

Nasıl etkinleştirme yaptınız hocam?

• 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.